Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

23 minutes ago, Crni said:

Ma boli nas Dzordan za 1992. realno.

Lepo je to sto su ex yu timovi osvajali "EL" cak 7x, samo najbolja kosarka na svetu igra se preko bare, za razliku od fudbala, tako da ako nekog nesto boli, bole grobare Tokio i Bari.

 

Kad rece Dzordan, tad je bio u naletu Dzordan.  Ja mislim da su cak i navijaci Partizani tad vise pratili Crnog Isusa nego Partizan. 

 

Ma nije poenta gde se igra najbolja kosarka vec da je fudbal broj 1 sport i da su na apsolutno svim kontinentima, osim mozda Antartiku, znali da je Stella Rossa, Crvena Zvezda, Red Star.... Prvak evrope i sveta. 

 

A pre bih imao komplekse od Jugoplastike i Kk Bosne nego od vas jer imaju vise tih evropskih uspeha. Ne znam da l razumete kolika je razlika  kad neko osvoji evropsku titulu a na Balkanu je to uradio  vec neko, vise puta  i kad neko osvoji nesto sto... Ne da nije osvojeno na balkanu, vec u ovom delu evrope samo Steaua i Zvezda.

 

Kosarka se igrala u

Italiji 

Spaniji 

Grckoj

Jugoslaviji

Ne znam za Turke tada al to je uglavnom to

4 zemlje gde se igrala ozbiljna kosarka.

 

Ne racunam Sad. 

 

 

 

Edited by Redstar0356
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Redstar0356 said:

Kad rece Dzordan, tad je bio u naletu Dzordan.  Ja mislim da su cak i navijaci Partizani tad vise pratili Crnog Isusa nego Partizan. 

 

Ma nije poenta gde se igra najbolja kosarka vec da je fudbal broj 1 sport i da su na apsolutno svim kontinentima, osim mozda Antartiku, znali da je Stella Rossa, Crvena Zvezda, Red Star.... Prvak evrope i sveta. 

 

A pre bih imao komplekse od Jugoplastike i Kk Bosne nego od vas jer imaju vise tih evropskih uspeha. Ne znam da l razumete kolika je razlika  kad neko osvoji evropsku titulu a na Balkanu je to uradio  vec neko, vise puta  i kad neko osvoji nesto sto... Ne da nije osvojeno na balkanu, vec u ovom delu evrope samo Steaua i Zvezda.

 

Kosarka se igrala u

Italiji 

Spaniji 

Grckoj

Jugoslaviji

Ne znam za Turke tada al to je uglavnom to

4 zemlje gde se igrala ozbiljna kosarka.

 

Ne racunam Sad. 

 

 

 

Reci brate lepo, jasno i glasno: Željko osvojio većinu titula dok je košarka bila popularna kao vaterpolo. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Reci brate lepo, jasno i glasno: Željko osvojio većinu titula dok je košarka bila popularna kao vaterpolo. 

Pa moj licni utisak da je tad bila popularnija ali iskljucivo zbog Nba i da se tada to pratilo. Evo npr, ako izadjete malo van Beograda, stvarno je retko da nadjete ljude koji znaju da nabroje igrace Jugoplastike ili Blizanaaca iz tog vremena. 

Dok npr, svaka kuca ima po jednu Čikako Buls jaknu, ja sam recimo nasao na tavanu neku zelenu sa grbomna Bullsa na ledjima  i rukavu. I ne samo ja, gomila mojih poznanika je imalo ili neke majice ili tako to sa Nba motivima. Sto se tice kosarke na ovim prostorima, pratili su ljudi koje je bas bas bas zanimalo i ono, generalnp se dosta gledala repka  tamo 2000ih

Ne znam, ispravite vi mene slobodno ako gresim al takvo je moje misljenje, mozda ja baratam sa malo informacija, mozda se u mojoj okolini nije pratilo tolilko pa sam subjektivan

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Redstar0356 said:

Pa moj licni utisak da je tad bila popularnija ali iskljucivo zbog Nba i da se tada to pratilo. Evo npr, ako izadjete malo van Beograda, stvarno je retko da nadjete ljude koji znaju da nabroje igrace Jugoplastike ili Blizanaaca iz tog vremena. 

Dok npr, svaka kuca ima po jednu Čikako Buls jaknu, ja sam recimo nasao na tavanu neku zelenu sa grbomna Bullsa na ledjima  i rukavu. I ne samo ja, gomila mojih poznanika je imalo ili neke majice ili tako to sa Nba motivima. Sto se tice kosarke na ovim prostorima, pratili su ljudi koje je bas bas bas zanimalo i ono, generalnp se dosta gledala repka  tamo 2000ih

Ne znam, ispravite vi mene slobodno ako gresim al takvo je moje misljenje, mozda ja baratam sa malo informacija, mozda se u mojoj okolini nije pratilo tolilko pa sam subjektivan

Ja sam jednom na tavanu našao podrum.

Link to comment
Share on other sites

Sad bas da volimo ste se desila ta 92... Bas i ne, naprotiv. Naravno, govorim o sebi.

Te price oko toga ko je tada igrao kosarku i slicno su neozbiljne. Jbg, tada je bilo tako, osvajale su Cibona i Jugoplastika u tim konkurencijama i nema tu sta da se zameri. Slicne price su kada se osporava nas keš. Te nisu bili Englezi, te ovo, ono... Budalastine. 

Ta 92. je jedna prelepa sportska prica uzimajuci u obzir sve okolnosti.

Bari ima mnogo vecu specificnu tezinu iz dva razloga. Prvi jeste ta globalna popularnost fudbala koji vidjamo svakodnevno, pa npr Mesijev dres nosi dete u rusevinama Kandahara, Alepa...

Druga stvar je fakat da takav uspeh na ovim prostorima apsolutno nikada nece biti ponovljen. Mislim, moze ako oni ludaci zapocnu nuklearni rat, pa bude totalni reset i krene se opet sa krpenjacama. 

U kosarci sa relativno malim parama moze se uraditi nesto. KKP da recimo dovede Milutinova i upari ga sa onom budalom, vrati Lucica i pravog pleja ubode. To je to, ravnopravni konkurent svima.

U fudbalu i 300 miliona je malo. Klubovi kao sto su Lacio, Roma, Salcburg, Marsej, Sevilja... imaju te ogromne budzete, a na sveti nikad ce boti prvaci Evrope. A tek ex yu klubovi sa bedom od kinte.

Tako da, sta je bilo, bilo je, sto se tice nekog evro trofeja u fudbalu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, threepwood said:

 

Naravno, ovo dominiranje u blatu je SNS specijalnost. Bilo bi cudno kad bi tu zakazali.

Kad vidimo neko cetvrtfinale/polufinale u Evropi cestitacu i gospodinu sa Vucicevom slikom u kancelariji.

Visoki su ti standardi. Osim blata, ipak se redovno igra Evropa, uz par proleća i to prilično zapaženih. U odnosu na period pre toga bukvalno naučna fantastika.

 

7 hours ago, Redstar0356 said:

Kad rece Dzordan, tad je bio u naletu Dzordan.  Ja mislim da su cak i navijaci Partizani tad vise pratili Crnog Isusa nego Partizan. 

 

Ma nije poenta gde se igra najbolja kosarka vec da je fudbal broj 1 sport i da su na apsolutno svim kontinentima, osim mozda Antartiku, znali da je Stella Rossa, Crvena Zvezda, Red Star.... Prvak evrope i sveta. 

 

A pre bih imao komplekse od Jugoplastike i Kk Bosne nego od vas jer imaju vise tih evropskih uspeha. Ne znam da l razumete kolika je razlika  kad neko osvoji evropsku titulu a na Balkanu je to uradio  vec neko, vise puta  i kad neko osvoji nesto sto... Ne da nije osvojeno na balkanu, vec u ovom delu evrope samo Steaua i Zvezda.

 

Kosarka se igrala u

Italiji 

Spaniji 

Grckoj

Jugoslaviji

Ne znam za Turke tada al to je uglavnom to

4 zemlje gde se igrala ozbiljna kosarka.

 

Ne racunam Sad. 

 

 

 

Slučajno si zaboravio SSSR a kasnije Rusiju i Litvaniju, posle i Letoniju.

 

Ako već pričaš o raširenosti i ozbiljnosti takmičenja, ozbiljan fudbal se u to vreme igrao samo u Evropi i Južnoj Americi uz povremene izlete afričkih nacionalnih selekcija. To naravno ne umanjuje fantastičan uspeh Zvezde, ali ti je ugao posmatranja poprilično jednostran. Iznenadio bi se kad bi shvatio da u nekim ogromnim delovima sveta fudbal uopšte nije sport broj jedan isko globalno naravno da jeste, posebno nakon razvoja televizije i interneta.

8 minutes ago, berti said:

U fudbalu i 300 miliona je malo. Klubovi kao sto su Lacio, Roma, Salcburg, Marsej, Sevilja... imaju te ogromne budzete, a na sveti nikad ce boti prvaci Evrope. A tek ex yu klubovi sa bedom od kinte.

Tako da, sta je bilo, bilo je, sto se tice nekog evro trofeja u fudbalu.

Kad je LŠ u pitanju verovatno si u pravu, ali za druga dva takmičenja postoji šansa, pa je recimo upravo pomenuta Roma pre par meseci uzela evro trofej. Uostalođ, prošle godine ste i vi bili egal sa kasnijim finalistom, a i u prošlosti su LE osvajali ili bili u finalu timovi koji nemaju vanzemaljski budžet.

Link to comment
Share on other sites

Za LŠ mislim. Danas to mogu da osvoje Siti, Čelzi, Liverpul, Bajern, Psž i Real. Tu mogu da se prikljuce u nekoj buducnosti Barsa, Atletiko i eventualno Juventus. Ostali, tesko. Neogranicene budzete imaji Siti i Psz, Real na trange frange moza svakog da dovede takodje.

Ovi manji klubovi tu mogu da se muvaju i mogu lako da popiju petarde od ovih, iako ulazu stotine miliona.

Kosarka je mnogo drugacija. Neki šeik bi sa ulozenom  polucasovnom zaradom mogao da napravi kosarkaski tim koji bi bio favoriti za titulu EL.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, suptil said:

Prastajte i prebacujte na adekvatnu temu. Ne znam kako sam dospeo na Tatu uopste. Mada bi mogao neki grobar specijalista za budzete da odgovori 😄

Nisi ti kriv, nema velike razlike izmedju ove i teme na kojoj si hteo da pišeš. Ukazujemo i mi na to već neko vreme 😂

Link to comment
Share on other sites

I dalje se porede zvezdina titula iz 91 i partizanova 92, neverovatno.

Da bi ste znali razliku između fudbala i košarke objasniću to ovako KK Partizan, a bogami i KKCZ bi sad bio na nivou Splita, Bosne, Cibone da nije uvezen sa fudbalskim navijačima i fudbalskim brendom i to je tako.

P.S. Fun fact od 82. do 92. raspon od 10 godina 6 titula ex yu, 4 Italija 

Link to comment
Share on other sites

kup/liga šampiona u fudbalu = NBA u košarci.

u to ime, sa danom zakašnjenja , svima koji slave čestitam 25 godina od punjenja na maksimiru.

što bi rekla narodna poslovica, koka kola se puni u zemunu, a partizan na maksimiru. živeli.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jakob Aman said:

I kup sampiona u fudbalu te 91. se igrao u punom sastavu, bez izostanka najjacih zemalja.

Prvak ex yu je u to vreme, kraj 80ih početak 90ih mogao mrtav ladan da kaže mi smo evropski prvaci, kao što u NBA kažu mi smo svetski prvak.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Jakob Aman said:

I kup sampiona u fudbalu te 91. se igrao u punom sastavu, bez izostanka najjacih zemalja.

Ovo se dešava kada ti je glavi izvor informacija o KEŠ1991 Nenad Bjeković zvani Bik.

Dotični je usled nervnog rastrojstva izazvag Zvezinim osvajanjem Kupa Šampiona izmislio da u takmičenju nisu učestvovali predstavnici Španije, Italije i Engleske.

istina: španiju predstavljao prvak Real Madrid, Italiju prvak Napoli i prvak Evrope Milan. Engleska nije imala predstavnika jer je prvaku Liverpulu još trajala suspenzija u takmičenjima UEFA zbog Hejsela. Zbog dugogodišnjh sankcija engleskim klubovima to je jedan od retkih perioda kada je najjači klub u Britaniji bio škotski Glazgov Rendžers sa 4 engleska reprezentativca u svom sastavu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, berti said:

Te godine Bajern kao sampion Nemacke koja je prvak sveta, Napoli sa Diegom, Milan kao dvostruki uzastopni prvak Evrope sa triom Holandjana, Olimpik kao mocan tim, Real... Ma nikakva konkurencija...

Ne zaboravi Spartak Moskva sa najjačim timom u svojoj istoriji.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...