Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

9 minutes ago, Martin Mystere said:

macane nemoj da si nervozan, dovoljna je paranoja tog lika sa tvog avatara... Đavolska je to stvar...

 

Što se tiče mog (ne)shvatanja, bojim se da si u pravu jer to što se odvija u glavi tebe i tvog idola ser Florijana od Shamrocka normalni ljudi definitivno ne mogu da razumeju.

 

Prvo, ja tebe nisam vredjao, ako si shvatio moje pisanje kao uvredu, izvini.

Ono što sam hteo reći je da ne poznaješ fudbal dovoljno, da bi video ono što vidimo mi koji smo bili igrači.

Ja recimo košarku volim mnogo, gledam i pratim još od Kiće i Praje ali nema šanse da bih mogao da provalim nameštenu utakmicu od strane trenera i igrača.

Nema potrebe za uvredama i etiketama. To što se meni odvija u glavi dijagnostikovano je odavno, a AS ne može da mi bude idol jer sam dosta stariji od njega.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

Koliko vidim naslov te pesme je "Nisam više ja sa njom", tako da se sve uklapa

 

A najindikativniji je stih koji kae: 

"Ide život, šta ću S NJIM OOOOOOOOOOO...." Ko zna na koga je tu Pera mislio (s kim to - NJIM?), i sto se to O tako oteglo, kao da ga je nedajboze...Ne, ne, necu ni da pomislim na to.

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
Link to comment
Share on other sites

Prvo, ja tebe nisam vredjao, ako si shvatio moje pisanje kao uvredu, izvini.
Ono što sam hteo reći je da ne poznaješ fudbal dovoljno, da bi video ono što vidimo mi koji smo bili igrači.
Ja recimo košarku volim mnogo, gledam i pratim još od Kiće i Praje ali nema šanse da bih mogao da provalim nameštenu utakmicu od strane trenera i igrača.
Nema potrebe za uvredama i etiketama. To što se meni odvija u glavi dijagnostikovano je odavno, a AS ne može da mi bude idol jer sam dosta stariji od njega.
I sve bi to nekom random posmatraču bilo OK samo:
- da nije poznato da je tvoj odnos prema Zvezdi na istom nivou kao i stav i mišljenje jednog psihotičnog trenera (ne samo na ovom forumu ali to već znaš i sam) - da ne kažem sad baš netrpeljivost, mržnja etc.
- da se te insinuacije o nameštanju ne odnose samo i isključivo na Zvezdu ali ne i na voljeni ti klub,
- da Zvezda nije imala u Evropi mečeve i učinak koji apsolutno demantuju potrebu za nameštanjem protiv timova ranga JSL, bez obzira što to nisu bili ekstra jaki protivnici iz Estonskog prvenstva i sličnih (videti pod plasman/koeficijent),
- da tvoj klub nije u JSL protiv drugih klubova ostvario još bolji učinak nego Zvezda (manje izgubljenih poena) dok je u Evropi i u derbijima druga priča (da ne ulazim dodatno u snagu protivnika i nivo takmičenja) - ali hej, kod vas je ipak i dalje sve pošteno za razliku od nas.

No dobro, ne mogu i neću ni pokušavati da ti branim da veruješ u te teorije zavere identične onim koje i trener sa ludačkim pogledom plasira na Svakoj KZŠ - u tako nešto svakako ne veruje niko sa iole zdravog razuma i čistom svesti bez obzira koja mu boja leži na srcu. Ili bar ne ni približno u toj meri...




  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekifisher said:

Druže, mogao bi roman da napišem na tu temu, ti svakako ne bi razumeo. Pitaj nekoga iz fudbala, zvezdaša, šta misli o nakoliko prethodnih sezona u LL.

Ove su probali pošteno ali nije išlo, jbg.

Mene je bilo sramota danas, jedina uteha je da ludi Stanoje nije učestvovao u tome. Kad bude pogledao snimak, stvarno se plašim za njega i šta bi mogao da uradi.

Sramota je i moje drugare, normalne c....e koji su bili ili su i sada u fudbalu.

Doduše, sve manje jer otupeli smo.

Ja sam živeo u nadi da će bar derbi da sačuvaju, jer to je bre prava svetinja, ali posle zadnja dva u kupu i ovog poslednjeg prvenstvenog, vidim da sam u bio u zabludi.

 

42 minutes ago, dekifisher said:

Prvo, ja tebe nisam vredjao, ako si shvatio moje pisanje kao uvredu, izvini.

Ono što sam hteo reći je da ne poznaješ fudbal dovoljno, da bi video ono što vidimo mi koji smo bili igrači.

Ja recimo košarku volim mnogo, gledam i pratim još od Kiće i Praje ali nema šanse da bih mogao da provalim nameštenu utakmicu od strane trenera i igrača.

Nema potrebe za uvredama i etiketama. To što se meni odvija u glavi dijagnostikovano je odavno, a AS ne može da mi bude idol jer sam dosta stariji od njega.

 

:classic_laugh:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio igrac strasan, jednom me dva puta Milano zvao, no sjebah koleno jbga... no sto je bila tema? A da Zvezda nasmesta, a Partizan ne, slazem se, zato sto sam bivsi igrac i razumem se u fudbal.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Tri Korne Penal said:

Dobro(TM) znamo, odnosno I ptičica na grani znaju da su sve nase titule nameštene,  dok su Vaše ciste kao suza.

Da l' znaju ptičice na grani ili ne ali ovuda se stalno provlači obrnuta priča. Ja ne mislim ni jedno ni drugo ali mi je zanimljiv taj šok u stilu Emilije Popadić kad neko napiše suprotno.

Link to comment
Share on other sites

Hoćemo li da nađemo čiji su inicijalni postovi po tom pitanju a čiji su reakcija na to? Čisto onako da vidimo ko prvi potencira to (ne)poštenje...
Mislim da ćeš se iznenaditi da veliki znalac fudbala ima više takvih komentara sa insinuacijama od kojih sve počinje nego crveno-bela strana brda. A možda i nećeš...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Martin Mystere said:

da nije poznato da je tvoj odnos prema Zvezdi na istom nivou kao i stav i mišljenje jednog psihotičnog trenera (ne samo na ovom forumu ali to već znaš i sam) - da ne kažem sad baš netrpeljivost, mržnja etc.

A možda da razmisliš malo o svom duševnom zdravlju ako redovno čitaš TAJ drugi forum??!

 

3 minutes ago, Martin Mystere said:

Mislim da ćeš se iznenaditi da veliki znalac fudbala ima više takvih komentara sa insinuacijama od kojih sve počinje nego crveno-bela strana brda. A možda i nećeš...

Koje bre insinuacije, jbt... to su jebene činjenice.

 

Just now, Barkley#34 said:

Ajde baš da vidimo ko će se iznenaditi. Da nisam godinama čitao postove na temu Toleta pa i da ti poverujem. 

Ne vredi druže, 'a šta su oni nama radili' je neoboriv argument.

Link to comment
Share on other sites

Jedina jebena činjenica je da prosto vrišti koliko ti nemaš pojma o fudbalu a ubeđen si da imaš, o čemu sasvim dovoljno govore svi tvoji Kalimero postovi i da nijednu stvarnu i lako proverivu činjenicu koju sam nisi uzeo u obzir a tiče se toga da Zvezda koja namešta ima većih uspeha u Evropi od prepoštenog Partizana koji je još igrao slabija takmičenja i sa slabijim klubovima, da je Zvezda izgubila više bodova od ostalih klubova mimo derbija dok psiho na vašoj klupi vrišti kako Zvezdi niko ne može da uzme bod, da ste u najbitnijem derbiju sezone pregaženi što čak ni ser Stanoje nije mogao da negira, da vam je igra uglavnom go qrac o čemu ovde sem vas par posetilaca "onog drugog" foruma kaže svaki realni navijač Partizana na vašoj temi... I onda neki ostrašćeni fan iz čijeg svakog komentara se vidi koliko bi bio srećan da se kurva ugasi govori o "jebenim činjenicama"!?

Sorry but to što ti smatraš "činjenicama" ne spada u kategoriju činjenica već u kategoriju "Što je babi milo..."

Link to comment
Share on other sites

Gde sam ja to napisao da vi nemate dobar tim ili da je naš bolji? Ili da smo nezasluženo izgubili derbi? Ili da sam pljuvao po šabanu sa vaše klupe. Jbt, pa imate bar 5x veći budžet od nas. Dovodite desnog jebenog beka iz Primere!!!

Ti tvoji istomišljenici, tkz REALNI navijači Partizana, nisu šutnuli mačku sa praga, a daju sebi za pravo da pljuju po Stanojeviću posle svakog kiksa. Kad smo izbacili Ruse, Portugalce ili Čehe ćutali su kao zaliveni. Znaš to i sam jer vidim da pratiš naše 4ume.

Ono što jesu činjenice, je da je neko obećao Stanojeviću, baš kao i Želimiru (njemu su i ogromne pare obezbedjene), regularne uslove i fer tretman. I bilo je fer, jer ako Voša uzme bod na vašem stadionu, to ne da je pokazatelj, nego je dokaz. Ili ako izgubite utakmicu posle 5 godina u LL.

Sada više nije.

 

Link to comment
Share on other sites

 

On 4/17/2022 at 12:56 PM, dekifisher said:

PREPORUKA SUDIJAMA OD KAD POSTOJI VAR JE DA POMOĆNIK TREBA DA PUSTI DA SE IGRA DOK SE NE ZAVRŠI AKCIJA.

Većina timova u Evropi ima ovakve akcije kod prekida i nigde se ne maše. Ovako smrdi.

Ali, smrdi na sve strane ova utakmica, tako da nije ni bitno, nije uticalo ni na rezultat. Samo puvanjak.

Druze nema sta ko da paranoise po ostalim forumima. Poceo si iz frizidera da izlazis sa tom retorikom trenera FKP.

 

I opet ti o tome da Zvezda nema poraz godinama. Pa nemate ni vi, osim u derbiju.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites



Jbt, pa imate bar 5x veći budžet od nas. Dovodite desnog jebenog beka iz Primere!!!
Ono što jesu činjenice, je da je neko obećao Stanojeviću, baš kao i Želimiru (njemu su i ogromne pare obezbedjene), regularne uslove i fer tretman. I bilo je fer, jer ako Voša uzme bod na vašem stadionu, to ne da je pokazatelj, nego je dokaz. Ili ako izgubite utakmicu posle 5 godina u LL. Sada više nije.


Cenim da je i ovaj uz veći budžet isto činjenica a ne naklapanje, zar ne? A činjenica je verovatno da je Zvezda kriva što ser Florijan ima fetiš prema bivšim (i bukvalno) igračima Partizana?

Sa druge strane dokaz regularnosti je to što je Voša uzela bodove Zvezdi u prvom kolu i mogao bih se i složiti sa tim ali mi bode oči kako nikako da pružiš neki sličan dokaz (ne)regularnosti kada ste vi u pitanju gde se niz mečeva bez izgubljenog boda kreće od derbija do derbija? Neko bi još i rekao da to nije ništa čudno za vas (za nas vidimo da jeste) da u međuvremenu ne zabride obrazi od neke tamo Flore a guza do kraja ne žvaće gaće do kraja meča sa Kipranima da se ne desi neki evropski blam.

Naravno, Zvezda koja namešta mečeve ispadne časno od Rendžersa, finaliste LE dok nekom ponovo zabride obrazi na oproštaju od LK...

Činjenica je i da ove sezone protiv Zvezde nije suđen niti jedan penal... Oh, wait, ipak je to neki drugi tim u pitanju...
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dekifisher said:

Gde sam ja to napisao da vi nemate dobar tim ili da je naš bolji? Ili da smo nezasluženo izgubili derbi? Ili da sam pljuvao po šabanu sa vaše klupe. Jbt, pa imate bar 5x veći budžet od nas. Dovodite desnog jebenog beka iz Primere!!!

Ti tvoji istomišljenici, tkz REALNI navijači Partizana, nisu šutnuli mačku sa praga, a daju sebi za pravo da pljuju po Stanojeviću posle svakog kiksa. Kad smo izbacili Ruse, Portugalce ili Čehe ćutali su kao zaliveni. Znaš to i sam jer vidim da pratiš naše 4ume.

Ono što jesu činjenice, je da je neko obećao Stanojeviću, baš kao i Želimiru (njemu su i ogromne pare obezbedjene), regularne uslove i fer tretman. I bilo je fer, jer ako Voša uzme bod na vašem stadionu, to ne da je pokazatelj, nego je dokaz. Ili ako izgubite utakmicu posle 5 godina u LL.

Sada više nije.

 

Ako si stariji od Ser Stanoja, onda sigurno znaš da je FK Partizan u staroj Jugoslaviji poslednju iole regularnu titulu osvojio 1965. I do tada je kao CSK bio protežiran, ali sve u granicama socijalističkog morala i vojne doktrine o superiornosti jugoslovenskog puta u komunizam.

Šta se onda dešava. Zvezda sa Miljanom i Hajduk sa Ivičem vraćaju CSK na fabričko podešavanje. Znači čista 0, tavorenje, par puta borba za opstanak.

Ali to JNA i naše samoupravni društvo ne smeju dozvoliti. Mora CSK Partizan osvojiti titulu makar kući izgubio od Zvezde 4:1, a od Hajduka 6:1.

Tako da velemajstora, smanji doživljaj. Znamo i ko ste i šta ste.

O daljoj istoriji ekspoziture Dafiment banke i stadionu iznad bunkera drugom prilikom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
Druze nema sta ko da paranoise po ostalim forumima. Poceo si iz frizidera da izlazis sa tom retorikom trenera FKP.
 
I opet ti o tome da Zvezda nema poraz godinama. Pa nemate ni vi, osim u derbiju.

Hahah, nas dekifisher. Simpatican mladic.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martin Mystere said:

Hoćemo li da nađemo čiji su inicijalni postovi po tom pitanju a čiji su reakcija na to? Čisto onako da vidimo ko prvi potencira to (ne)poštenje...

Dis eskalajtid kvikli

15 minutes ago, pavijan2 said:

Ako si stariji od Ser Stanoja, onda sigurno znaš da je FK Partizan u staroj Jugoslaviji poslednju iole regularnu titulu osvojio 1965. I do tada je kao CSK bio protežiran, ali sve u granicama socijalističkog morala i vojne doktrine o superiornosti jugoslovenskog puta u komunizam.

Šta se onda dešava. Zvezda sa Miljanom i Hajduk sa Ivičem vraćaju CSK na fabričko podešavanje. Znači čista 0, tavorenje, par puta borba za opstanak.

Ali to JNA i naše samoupravni društvo ne smeju dozvoliti. Mora CSK Partizan osvojiti titulu makar kući izgubio od Zvezde 4:1, a od Hajduka 6:1.

Tako da velemajstora, smanji doživljaj. Znamo i ko ste i šta ste.

O daljoj istoriji ekspoziture Dafiment banke i stadionu iznad bunkera drugom prilikom.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Martin Mystere said:

Naravno, Zvezda koja namešta mečeve ispadne časno od Rendžersa, finaliste LE dok nekom ponovo zabride obrazi na oproštaju od LK...

Jeste, vi ste časno i junački nastradali i nesrećno ispali od premoćnog Rendžersa, a mi smo se obrukali protiv slabašnog Fejnorda, takodje finaliste takmičenja koje je u prolećnom delu bilo jednako kvalitetno kao i LE. Objektivno, nema šta.

3 minutes ago, Martin Mystere said:

Ne ulazeći u tačnost napisanog ali ovo sada je upravo reakcija na prosutu glupost i počinje rečima "Ako si stariji od Stanoja..." iz čega se jasno vidi na koji post je i reagovano...

Ima pravo čovek da reaguje...

 

35 minutes ago, Barkley#34 said:

S tim da ovo nije reakcija nego sto puta reciklirana budalaština prosuta po ovom forumu.

 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da se suzdržavaš, slobodno možeš da napišeš "Kurva je časno ispala" - to je ipak termin koji počesto koristiš...

Btw ako ti ne vidiš razliku između poraza u gostima i pobede kući koje ja nazivam časnim ispadanjem i rutiniranja u oba meča uz pet primljenih golova kući (vidiš i ovo su činjenice) ne znam šta da ti kažem...

No da se vratimo na poštenje - šta je nepošteno u tome kad klub sa 5x većim budžetom koji pritom završi takmičenje u grupnoj fazi kao prvi u grupi ne može da izgubi bod u domaćem šampionatu a nije kada rival kog rutinira u derbiju izgubi još manje bodova protiv istih tih protivnika u istom tom šampionatu? Ah da, jedno je "kurva" koja nažalost još nije umrla...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Da l' znaju ptičice na grani ili ne ali ovuda se stalno provlači obrnuta priča. Ja ne mislim ni jedno ni drugo ali mi je zanimljiv taj šok u stilu Emilije Popadić kad neko napiše suprotno.

 

Mislim da sam bio dovoljno jasan ( kad' sam pisao "ozbiljno" na Kezi/JSL temi , mogu da ponovim ).... ovo je samo (neuspeli) pokusaj  ironije/sarkazma :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbte njih dusa boli sto kurva nije umrla, 6 godina prvaci, al nije im srce bilo ma mestu, jer kurva je ipak jos uvek disala.

 

Al kurva im pobeze sa lopate, jbga, ugasili su pola SD CZV i opet im malo.

 

Ako kukas na nepravdu zovu te Kalimero, ako rokas kao Deki onda si artiljero.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dekifisher said:

Jbt, pa imate bar 5x veći budžet od nas. Dovodite desnog jebenog beka iz Primere!!!

Mozes lagati sebe ne mozes lagati nas. Ako ste vi podlozni Stanojevim opstrukcijama, pricati da drugi spinuju a on to radi, kolutanja ocima njegova, vikanja poput Vucica, stavljanja 3 uzvicnika...

 

Kada je covek siguran u nesto sto iznosi onda je smiren, kada nema argumenata onda vice. Ako zaista trpi neku nepravdu a ne moze da je primeni ne bi izneo to na takav nacin i ne bi trosio energiju na nesto sto ne moze da promeni. Svakom svojom izjavom zaplice se u svojim nebulozama.

 

Pa i vi ste doveli iz Rome, Celsija i Arsenala u kratkom periodu.

 

Kakve veze ima odakle si doveo igraca? Vazno je kog si igraca doveo.

 

Skuplji je najbolji igrac Votforda od nekog 25og igraca Arsenala poput Asana ili Pantica iz Celsija.

 

Valensija je ove sezone 11ta na tabeli, prosle sezone je bila 13ta. Nema ih godinama u Evropi. E pa mi koji igramo Ls/Le 5 godina za redom smo doveli ispovredjivanog beka od njih koji je igrao na pola utakmica. Njegova plata je 600k, bas kao i plate 4 igraca Partizana, doduse kod nas ih ima 8 ili 9 sa tolikom platom.

 

15ti igrac iz Valensije ima platu kao Ivanic iz Bate Borisova na primer ili Kanga iz Sparte Prag, vrlo prosto. Tako i u Partizanu 25ti igrac koji je dosao iz Rome na primer Sadik ima platu kao i Suma koji je dosao iz Slovana iz Bratislave.

 

Zasto mi koji dobijemo 5, 5 miliona od Gasproma i zaradimo jos 20 miliona od Lige Sampiona ili 10 od Lige Evrope i jos milion i nesto dobijemo od drzave i jos milion-dva zaradi se na ulaznice iz Evrope i jos par miliona u prodaji igraca... Znaci klub koji pravi 25 ili 35 miliona ne sme da ima 10 igraca sa platama od po 600k? Ili klub koji igrac Ligu Sampiona i Ligu Evrope ne sme da dovodi osrednje igraca iz osrednjeg tima Primere?

 

I za kraj, nemamo 5x veci budzet nego negde oko 2x veci. Ali to je zato sto imamo upravu koja je promasila jedno 7, 8 pojacanja skupocenih koja greju klupu zasluzeno ili su van stroja i to je druga tema.

 

Najstandardnijih 15 igraca koji igraju iz Zvezde nisu duplo vise placeni nego 15 najstandardnijih iz Partizana, a to nije toliko kljucna razlika jer se fudbal igra 11 na 11. Zvezda je sve ove godine u kvalifikacijama i grupnoj fazi pobedjivala i izbacivala klubove od 3 puta do 15 puta veceg budzeta.

 

"Zato sto su vam od svega pare prece..."

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...