Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

Ne daje on izjavu kao profesor, nego kao insajder- bivši član uprave kluba iznad bunkera.

Kada su poštovanog profesora pre par meseci pitali šta radi Veljko Belivuk u loži FK Partizan, odgovorio je da je to član uprave kluba. Kolega.

 

 

Edited by pavijan2
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Cooper said:

Nema nikakve logike profesora fakulteta predstvaljati preko bivse funkcije.

 

Logika je prosta. Samo za onoga ko to zeli da shvati. 

Evo da ti pojasnim. 

 

Preispituje se veza Vuletica se Veljom koji je predstavnik navijaca Partizana, a Vuletic bio funkcioner tog istog Partizana.

 

Da preispituju vezu studenta X sa Vuleticem onda bi trebalo da kazu "profesor Pravnog fakulteta".

 

Prosto.

 

Edit: jos jedan primer gde se cini da ti logika i nije jaca strana Kup... jbg. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad ste god postenog profesora pravnog fakulteta Vuletica brata Velje Nevolje i najblizeg saradnika Novaka Nedica i Vucelica imao je jednu 100% grobarsku izjavu danas pred privodjenje...

- videcemo da li je nase sudstvo nezavisno u 21 veku. 

 

Ako ga osude onda je zavisno i sudila mu vlast ako ga puste onda je nezavisno sve ok opet smo drugari...

 

sto me podseti na onu staru... drzava nas gusi, vezali nam noge, aparthejd, ako ne osvojimo titulu to je zbog drzave ako osvojimo ne moze nam niko nista jaci smo od sudbine... win win kombinacija 🙂

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, pendulum said:

 

 

 


Aj prvo o delu oko DV-a koji spominju Laki i Kosta čisto da još jednom razbijemo tu famu koja vlada kod cigana. Prva sezona: Radonjic dolazi pred F4, gubi titulu od Duleta u Laktašima i potom gubi domaću titulu. Druga sezona: obojica gube polufinale ABA - Radonjić sa ubedljivo jačim timom od one Cibone sa dva igrača (samo odlukom Čovića nije oteran tada), DV gubi od Cedevite trojkom Smita. U finalu domaćice Dule opet “čisti” Radonju. Treća sezona: ono čuveno polufinale ABA. Zvezda dobija KKP u gostima, pa KKP uzvraća pobedom i u presudnoj tekmi Zvezda dobija seriju i nakon toga konačno osvaja ABA. Uz to rutinski osvaja i domaću ligu.

Dakle, prva sezona kada je Radonjić konačno nadmašio Duleta. Dule ostaje, pokušava da skrpi tim za sledeću sezonu, skuplja igrače s koca i konopca, bukvalno sa ulice se dovode likovi na probu, planira da igra po svaku cenu i sa kakvim god timom ali mu se skreće pažnja da ni dinar više neće ući u KKP dok je on trener i tek tada odlučuje da ode. Dakle, priča nema veze ni sa kakvim podvijanjem repa, bežanjem i sličnim ali kapiram da se baš zapatilo međ ciganijom kako se Radonja iznenada pojavio i “rešio” Duleta kao da nije bio tu već preko 2 godine i izgubio sve značajnije utakmice za trofeje od tog istog DV-a do te poslednje sezone.

Inače potpuno je besmislena priča kako Zvezda nije imala do te sezone timove ravnopravne Partizanu i to pod raznim trenerima i to se konstantno ponavlja. Jedna je stvar što je Partizan delovao kao mnogo bolji tim na kraju godine, a druga kada nominalno porediš individualne kvalitete igrača koji su činili rostere početkom svake sezone, uzmeš u obzir najavu napada titule iz oba kluba i dođeš do zaključka da je Zvezda u velikom broju sezona o kojima pričamo imala ako ne nominalno jači, a onda bar jednako dobar tim. Uzmite lepo sezonu po sezonu pod DV-om, uporedite timove sa Zvezdinim, pokušajte da budete objektivni i da realno sagledate konkretnog igrača u datom trenutku, njegove godine, dotadašnju ulogu pa izvucite zaključke (plastičan primer: kad se gleda “početni” Novica, mora da se ima u vidi da je to Novica koji je bio rezerva Borovnjaku u KKP i odjednom počeo da iskače i nameće se kao ozbiljna opcija na 4, a ne Novica koji je otišao u Real). Ja tvrdim da osim jedne do dve sezone kad je Zvezda stvarno bila u buli, ostatak perioda ste imali potpuno konkurentan tim. Odlučila je Duletova posvećenost, krvav rad, kontinuitet, koncept na duže staze, rast tima kroz utakmice a zli jezici sa druge strane brda bi dodali i verovatno dobra pozicija u savezu i pritisak na sudije u nekim trenucima ali svakako nije odlučilo to što je Partizan imao skuplji roster u većini tih sezona. Problem je što se period u kom je Zvezda stvarno imala ozbiljne probleme i situaciju sa odnošenjem koševa projektuje na ceo period Duletove ere što veze sa realnošću nema jer je KKCZ skoro svaku sezonu započinjao projekat “Evropska Zvezda” i pravio prilično ozbiljan tim...nakon svega dođemo opet do toga da je to neka crna rupa u sećanju, jadna Zvezda nije imala dinara 10-15 godina i i onda došao Radonja i konačno sa jednakim timom osvojio titulu..važi..

Razumem ja radost cigana skidanjem KKP-a sa trona posle toliko godina ali treba realno sagledati sliku i shvatiti da je Partizan već tad bio načet što starim dugovima, što nedostatkom dovoljnih priliva za trenutni tim zbog Duletove nepodobnosti. Pitanje je kako bi se situacija odvijala narednih godina da je Dule držao jezik za zubima i da su se KKP-u opraštala dugovanja kao što je Agrobanka opraštala FKCZ i slično pa da smo stvarno imali priliku da gledamo još nekoliko sezona obračuna DV-a i Radonje u ravnopravnim uslovima sa timovima sličnih kvaliteta (zanemarujem ovde Duletovo zdravstveno stanje koje bi sigurno imalo uticaj).

A sad, da se osvrnem i ja na priču o “otvaranju” i drugom delu Lakijevog posta. Dakle ja sam kao klinac potpuno operisan od tog navijačkog ludila i rivaliteta bez problema navijao za CZ u Bariju 1991. zajedno sa ćaletom. Nakon toga sam čak i gledao da budem kod kuće kad je bila ona tekma sa Kolo-Kolom, da ne propustim slučajno. Onda dolaze čuvene devedesete, ratovi, sankcije, nacionalizam i šovinizam širih razmera. I tu kreće priča što u društvu, što u medijima, što u školi kako je Zvezda stub srpstva dok je Partizan jedan otpadnički jugoslovenski relikt, klub za koji prosto nije normalno da navijaš. To se prima u većem delu društva što onom naklonjenom već Zvezdi, što neutralnima, što klincima čiji su matorci navijali za Partizan pa su oni pod uticajem okoline menjali stranu...i to dovodi do situacije da ona manjina koja preostaje da navija za Partizan se oseća ugroženo, “napadnuto”, otpadnicima i da ima stalnu potrebu da bude u gardu i da se drži zajedno. Uz to, da se burno raduje zbog svake pobede nad CZ u bilo kom sportu jer je to svojevrsna slatka osveta protiv sistema koji tretira tim za koji navijaš kao strano telo, tumor koji treba odstraniti iz zdravog tkiva da bi se živelo bolje. I to nema veze sa strankom koja je na vlasti. Prosto to je narativ koji je na snazi i koji se propagira bez prestanka decenijama na ovim prostorima nekad otvoreno, nekad suptilnije. Dal je to Milojko Pantić, dal Bobi Janković, dal Dragan J. Vučićević, dal Sarapa,
nema razlike. Ovo pričam zato što ima ovde ljudi sa druge strane brda koji možda to nisu videli tako ili nisu želeli da vide pa čisto da razjasnimo otkud ta “ekstremnost” i mržnja kod navijača Partizana koja nam se često spočitava. Mogu da kažem da je cela situacija dovela do toga da danas moj ćale koji je bez problema navijao za Zvezdu u ex-Yu kad je igrala protiv drugih timova danas mrzi istu više nego ja. Ne Zvezdu kao veliki klub sa ovih prostora koji je iznedrio velike asove u raznim sportovima, nego Zvezdu kao personifikaciju tog bolesnog sistema opterećenog nacionalizmom i potrebom da imaš jednog vođu - jedan narod - jedan klub i da to sve vadiš van okvira sporta gde treba da ostane.

Dakle Laki, ne nije mržnja počela sa Duletom, počela je mnogo mnogo ranije i to sa druge strane samo je neki kao ti očigledno nisu primećivali. Dule je samo bio prvi “navijač” koji je došao na klupu i preneo to osećanje prosečnog Grobara sa tribina na teren i na igrače i usadio im tu naloženost. Naravno da to nije uobičajeno i normalno ponašanje za jednog trenera ali je lako shvatiti zašto su se ljudi na tribinama lako identifikovali sa tim Duletovim timovima. Dule je prosto bio čovek koji je gazio sve te Vesiće, Žeželje, Paukove, Čoviće, njihove mentore, plaćene novinare i ostale koji su govorili o Partizanu kao stranom telu i to je u ljudima kojima je KKP bio u srcu stavljalo osmeh na lice. Ta dugogodišnja dominacija i bacanje na pod najvećeg rivala za kojeg se očekuje da kao “stub nacije” dominira svim sportovima. Nisu tu naravno bili krivi igrači KKCZ ali je kriv “sistem” koji je stvarao taj antagonizam. Duletov KK Partizan je bio u očima navijača Partizana savršen odgovor na mržnju kreiranu godinama i godinama koje su prethodile tom periodu.

Dule je otišao, antagonizam je ostao i ostaće ali ne (samo) zbog Duleta i tog perioda već zbog cele istorije. I sve izjave Čovića nakon odlaska Duleta i stavljanja tačke na crno-beli svet nisu reakcija na Duletov period već prosto nastavak iste retorike koja je na snazi sve vreme dal bili u pitanju fudbal, košarka, vaterpolo...i zato nemojte se čuditi “ekstremizmu” navijača Partizana i ubuduće. Nema to mnogo veze sa Duletom. Potrebno je mnogo stvari da se promeni i vremena da prođe da bi se taj rivalitet vratio u sportske okvire.

 

 

 

Dragi Pendulume,

dvije stvari.

Prvo, nidje nisam govorio o Radonjic vs Dule borbi kada sam govorio da je Vujosevic otisao prvi put kada je skuzio da mu nasuprot stoji jednako jak tim. Nije Zvezda dolaskom Radonjica postala instant serbian powerhouse koji je danas.

Drugo, ti kazes da je Zvezda i prije Radonjica, tj tokom Zike Pauka, imala dore timove,ravnopravne Partizanu. Ne slazem se sa tim, ali pitao bih te onda - od 2015.do danas, koliko puta je KKP imao tim ravnopravan sa KKCZ? Strashno me zanima odgovor.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Logika je prosta. Samo za onoga ko to zeli da shvati. 

Evo da ti pojasnim. 

 

Preispituje se veza Vuletica se Veljom koji je predstavnik navijaca Partizana, a Vuletic bio funkcioner tog istog Partizana.

 

Da preispituju vezu studenta X sa Vuleticem onda bi trebalo da kazu "profesor Pravnog fakulteta".

 

Prosto.

 

Edit: jos jedan primer gde se cini da ti logika i nije jaca strana Kup... jbg. 

Slabo se ti snalazis sa terminologijom, a jos manje sa logikom.

Zbog toga mi ne smeta sto imas drugacije misljenje.

 

Danas da uhapse ministra odbrane u vezi stvari koje je uradio kao bivsi ministar policije, sta mislis kako bi pisalo?

Ne moras da mi odgovoris, samo te edukujem.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Cooper said:

Klasican primer usmerene hajke je oslovljavanje Vuletica kao bivseg potpredsednika Partizana, dok covek ima sasvim pristojnu titulu profesora pravnog faulteta. U svakom normalnom drustvu bio bi skandal kriminalno teretiti profesora uglednog drzavnog fakulteta i prica koja bi obisla ceo svet u roku od sat vremena, ali su mediji dobili drugaciju direktivu.

 

Ali to ne cudi kada su dirigenti bolesni ljudi poput Vucica, Vulina, Vucicevica...

 

Mi smo godinama ukazivali koliko ova vlast mrzi JSDP i koliko je otac nacije bolestan kada se spomene bilo kakav uspeh Partizana, a bilo ih je dok je bio u radikalima. Jos od progona najuspesnijeg sportskog radnika koja je Srbija u tom trenutku imala...

 

Ljudi namestaju posvole od po par stotina evra do stotine miliona, od lokalnih opstinskih takmicenja, a nece uticati na najvecu bolesnu opsesiju dragog predsednika, mrznju prema Partizanu.

 

Ono sto niko nije mogao da ocekuje je koliko u toj mrznji ima onih sa druge strane koji ili cute ili se pridruze.

 

Ali nicija nije gorela do zore...

Kupi,

recimo da je tachno da drzava trenutno vise podrzava Zvezdu nego Partizan. Ajde da se, za potrebe teme, slozimo (iako je i javno dokazano da nije tako).

Samo mi onda reci di si bio od 2001. do 2014.(recimo), kada je drzava vise podrzavala klub za koji navijas? Nesto te nisam vidjao na forumu da nam objasnis kako to nije poshteno. 🙄

Sah-mat, Kupere.

I rest my case.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cooper said:

Slabo se ti snalazis sa terminologijom, a jos manje sa logikom.

Zbog toga mi ne smeta sto imas drugacije misljenje.

 

Danas da uhapse ministra odbrane u vezi stvari koje je uradio kao bivsi ministar policije, sta mislis kako bi pisalo?

Ne moras da mi odgovoris, samo te edukujem.

 

Ja bih ga pre svega nazvao imenom, potom nazvao bih ga po relevantnoj funkciji koja je u vezi sa slucajem pa makar to bila i bivsa funkcija a pomenuo bih i sadasnju, ali je primarno pomenuti relevantnu funkciju. 

 

Ne mozes za recimo nekog privatnog doktora  koji usput voli i da svira i nastupa, da kazes "Uhapsen muzicar jer je pogresnom terapijom ubio coveka". Shvatas li koliko to nema smisla? Ne, e pa ok, nista onda, ne moras dalje da odgovaras, ne moze tebe covek da edukuje kad ti neces da se potrudis da shvatis ili prosto postavljas ogranicenja u tom smislu, svesno ili ne. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da li si ti normalan? Pa hapse ga u vezi sa dešavanjima u FKP a ne u vezi sa dešavanjima na Pravnom fakultetu. I Džajića kad su hapsili i optužili, to je bilo u svojstvu bivšeg predsednika FKCZ a ne vremešnog bivšeg fudbalskog virtuoza. Samo indoktrinirani derviš može smatrati da je napad na Vuletića, Velju i ine protuve napad na Partizan, pa između ostalog i zarad tog Partizana treba sve da se raskrinka do kraja. Isto važi i za Zvezdu i kriminalce unutar njenih struktura.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

 Samo indoktrinirani derviš može smatrati da je napad na Vuletića, Velju i ine protuve napad na Partizan, pa između ostalog i zarad tog Partizana treba sve da se raskrinka do kraja. Isto važi i za Zvezdu i kriminalce unutar njenih struktura.

Ti popij kafu i umij se, nigde to nisam napisao.

Neka se krene od Partizana, zabole me.

 

Samo sam ukazao da postoji medijima bliskim Vucicu nesto o cemu se ne pise, a nesto se koristi i kada ne treba.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ja bih ga pre svega nazvao imenom, potom nazvao bih ga po relevantnoj funkciji koja je u vezi sa slucajem pa makar to bila i bivsa funkcija a pomenuo bih i sadasnju, ali je primarno pomenuti relevantnu funkciju. 

 

Ne mozes za recimo nekog privatnog doktora  koji usput voli i da svira i nastupa, da kazes "Uhapsen muzicar jer je pogresnom terapijom ubio coveka". Shvatas li koliko to nema smisla? Ne, e pa ok, nista onda, ne moras dalje da odgovaras, ne moze tebe covek da edukuje kad ti neces da se potrudis da shvatis ili prosto postavljas ogranicenja u tom smislu, svesno ili ne. 

 

 

Ajde ne prosipaj se, leba ti.

Nije tesko povuci rucnu kada vidis da si se zajebao.

 

Jes, bas ce Informer kada budu hapsili Kokezu pisati uhapsen bivsi potpredsednik Zvezde zbog veze sa narko klanom.

 

Mislim ako ne vidite tendenciju i ogradu, ko sam ja da vam na ovoj temi otvaram oci...

 

Edited by Cooper
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cooper said:

Samo sam ukazao da postoji medijima bliskim Vucicu nesto o cemu se ne pise, a nesto se koristi i kada ne treba.

 

Dobro jutro u vezi toga da postoje ljudi u oba kluba koji trenutno odgovaraju kurčiću i da ih štiti a da napada one koji mu više ne trebaju, nema to veze ni sa CZ ni sa P, ima veze sa kriminalnom i promenama unutar kriminalne bande. Što se mene tiče, treba što više da se piše o svakom od učesnika u ovim aktivnostima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cooper said:

Ajde ne prosipaj se, leba ti.

Nije tesko povuci rucnu kada vidis da si se zajebao.

 

Jes, bas ce Informer kada budu hapsili Kokezu pisati uhapsen bivsi potpredsednik Zvezde zbog veze sa narko klanom.

 

Mislim ako ne vidite tendenciju i ogradu, ko sam ja da vam na ovoj temi otvaram oci...

 

 

tenor.gif?itemid=15956988?resize=91,91

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Železničko gnomče said:

Kako je danas brat Veljka Belivuka i izjavljivac ljubavi ka istom?

 

Da li ce se organizovati neki skup podrske g. Vuleticu od ovdasnjih ljubitelja?

 

Samo da ne bude razobručenja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pavijan2 said:

Ne daje on izjavu kao profesor, nego kao insajder- bivši član uprave kluba iznad bunkera.

Kada su poštovanog profesora pre par meseci pitali šta radi Veljko Belivuk u loži FK Partizan, odgovorio je da je to član uprave kluba. Kolega.

 

 

 

 

Uh, maestralno. Kradem za ubuduce.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cooper said:

Klasican primer usmerene hajke je oslovljavanje Vuletica kao bivseg potpredsednika Partizana, dok covek ima sasvim pristojnu titulu profesora pravnog faulteta. U svakom normalnom drustvu bio bi skandal kriminalno teretiti profesora uglednog drzavnog fakulteta i prica koja bi obisla ceo svet u roku od sat vremena, ali su mediji dobili drugaciju direktivu.

 

 

 

Куре ја мислио да се ти мало и шалиш са постовима кад оно стварно паљевина!?:classic_laugh:

Звездан Терзић је дипломирани економиста а Човић диломирани инжињер машинства, обојица Универзитет у Београду и ако буду комуницирали са Вељама и Невољама са "брате" и "донећу ти оно", не видим што би се неко од Звездаша бунио да их развлаче као бивше/садашње руководиоце клубова а не по занимању на основу образовања (или у случају Ћокија власник Фабрике металних производа или бивши Градоначелник БГ)!?

ДВ вам је учинио заправо медвеђу услугу јер нећете због "теорија завере" видјети шуму од дрвета. Они који би сакрију непостојање резултата ће обожавати да им увијек неко други буде крив и да је виша сила против њих па ето не може се боље.

Не бих да вријађам (искрен сам заиста) али сам се запрепастио када је неко овде поставио и када сам чуо неку гробарску навијачку пјесму "Одабрани сој" која ми баш онако тукне на наци (ваљда један брат шљам а други одбрани сој). Увијек су биле и постојаће навијачка зачичкавања и претјеривања поготово у случају градских вечитих ривала али сте га преЋерали за све паре. Заправо чини се да је познат моменат када се прешла граница, наиме одувијек и свуда вечити ривали служе једни другима да буду бољи и једни и други. Јачи ривал, одмах и ти мора да будеш јачи и било је неко неписано правило (а тако је и другдје) да је пожљено постојање оба ривала. ДВ је прва личност у спорту који је отворено рекао да није тачно да су Србији потребна 2 јака клуба. То је сјеме зла заливено и сакривено резулатима, а плодови су кренули убрзо када играчи и тренер једног тима пјевају славећи свој успјех уз пјесму "Курва умире, курва гаси се"...

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Laki21 said:

 

BTW, ova najveća revija jadnosti ikada viđena na domaćim sportskim terenima najplastičnije objašnjava zašto Vujoševića takođe smatram najvećim kancerom koji su domaći tereni videli u bilo kom takmičenju.

 

Da se vratim u prošlost, konkretno u 1991. godinu, u to vreme sam i dalje navijao za Partizan kada igra sa stranim timovima. Skkao sam do plafona kada je Sale Nacionale dao trojku i kada je Partizan osvojio kup Šampiona. Radovao sam se kao malo dete. I da napomenem, ne samo ja. Ne mogu ni da se setim nekog navijača Zvezde kome nije bilo drago zbog toga. Disclaimer; moram da se osvrnem na to da govorim prvenstveno o ljudima koje je zanimala košarka. Sa "fudbalerima" sam daleko manje kontaktirao, pa ne mogu da dam validan vrednosni sud.

 

No, da se vratimo na temu. Dakle, to je bila 1991. godina, nikakvu mržnju nisam osećao spram Partizana, gledao sam na njega ISKLJUČIVO kao na sportskog protivnika i tu se čitava priča završavala.

 

A onda je došao Duško Vujošević. Počeo je da ređa uspehe. I da je sve ostalo na tome, nikakve zle krvi ne bi bilo. No, njemu nikada nije bilo dovoljno da samo pobedi. Uvek, ma koliko utakmica bila beznačajna, bez obzira da li je odlučivala nešto ili ne, on je uvek nalazio načina da digne tenziju, uvredi i ponizi protivnika. Da ne bude zabune, ovde govorim o utakmicama sa Zvezdom. To u doba pre interneta i nije bilo toliko očigledno, no kada je digitalno doba krenulo svom snagom i kada se počelo lakše stizati do informacija, to je postalo toliko očito da je prosto bolo oči. Uvek je meč (pobedu ili poraz) moralo da prati neko peckanje, uvijena ili otvorena uvreda i UVEK, kad god bi Zvezda u međusobnim mečevima pobedila, krenula je da se stvara fama, pokretana uvek od istog čoveka, da je poraz došao kao rezultat lošeg sušenja, sudija naklonjenih Zvezdi, zakulisnih radnji itd...

I to je iz godine u godinu eskaliralo, naročito kad je Partizan uzjahao KLS, kada je krenulo bahaćenje i dovođenje svega što vredi i što ne vredi u srpskoj (i ne samo srpskoj) košarci, otimanje igrača (npr Radnički sa Krsta, Zvezda), mlaćenje sudija, zvanje u pola noći i prećenje i ko zna šta još..

Duško Vujošević je iskreno smatrao, a to je naučio i svoje igrače i navijače, da je Partizan "institucija" i da sledstveno tome SAMO I ISKLJUČIVO njemu pripadaju titule i trofeji. I da su apsolutno sva sredstva koja se koriste u tu svrhu možda ne poželjna ali svakako legitimna.

Vujošević je uzgojio generacije igrača i navijača kojima je protivnik na parketu KRVNI NEPRIJATRELJ, a ne sportskik protivnik. 

Pomisliti da uzmeš trofej Partizanu postalo je jeres u doslovnom smislu reči; pa kako ćeš na Insitituciju, ko sme sebi da dozvoli takvo svetogrđe?

Posledice toga gledamo i dan danas - ko želi, dovoljno je da ode na Avangardu i vidi u kakvom su danas stanju klinički slučajevi Vujoševićeve indoktrinacije. Većina ih je za direktnu distribuciju na F odeljenje bilo koje psihijatrijske bolnice.

 

No, da se vratim na početak - u onom gornjem klipu, u rapsodiji besčašća - najbolje se shvata ko je i šta je Duško Vujošević.

 

Udareni su Lazić i Kalenić - i hajmo reći za njih da su namazani igrači, koji umeju da isprovociraju protivnika.

 

No vrhunac jadnosti - dva puta, od različitih igrača, pokušano je da se udari Čarls Dženkins - OBA PUTA KADA JE OKRENUT LEĐIMA NAPADAČU - jadnost level beskonačno - čovek koji je valjda biblijsko-enciklopedijski primerak sportsmena, fer igrača i ljudine - čime je to taj čovek zaslužio to što se dešava?

 

A odogovor na to ludilo je jedan jedini, a zove se Duško Vujošević. On je svojim igračima usadio krvničku mržnju, on ih naučio da su sva sredstva dozvoljena, ona je taj koji ih je doveo u stanje da sportskog protivnika preko puta gleda kao krvnog neprijatelja kog treba zatrti i to bilo kojim sredstvima. Maligni kancer, u najčistijem mogućem obliku.

 

I ko god danas bogoradi o zloj krvi  i mržnji između klubova, može slobodno da se javi rodonačelnku iste, Dušku Vujoševiću. Doslovno je na njoj ostavio žig zveri i svoj DNK zanavek.

 

I ako sam za nešto u životu zahvalan Radonjiću, to je za to što je tu nakazu poslao u smetlište istorije, da izgori u svojoj bedi, zlobi i jadu. I da se nikada više ne vrati.

Po običaju si smućkao sve i svašta, mešaš događaje iz različitih perioda i napravio si priču koja lepo izgleda svekolikom zvezdaštvu. Jbg, naš si, imaš čisto srce, ali voliš da se zaletiš u reakcijama. Potrudiću se na ne ponavljam ono što je izneo kolega pendulum

 

Ako ćeš hronološki, početnu netrpeljivost u odnosima dva kluba je Dule pokazao dok je vodio Zvezdu, '92 godine. Kad se u obzir uzmu i sukobi sa Jugoplastikom, to više pokazuje njegovu haotičnu prirodu i egocentričnost nego netrpeljivost prema KKCZ.

 

Taj klip teško da može da bude ''početak''. Reč je o samom kraju njegovog boravka u KKP, kada su odnosi debelo metastazirali (uz njegovu veliku zaslugu, naravno). Ako govorimo o celom njegovom boravku u KKP, ovo 

Quote

On je svojim igračima usadio krvničku mržnju, on ih naučio da su sva sredstva dozvoljena, ona je taj koji ih je doveo u stanje da sportskog protivnika preko puta gleda kao krvnog neprijatelja kog treba zatrti i to bilo kojim sredstvima.

je, da prostiš, teško sranje.

 

Igračima Partizana je bilo zabranjeno da raspravljaju sa sudijama a možeš slobodno da navedeš primere kada su prema protivnicim ispoljavali sve što si nabrojao.

 

Ovaj period o kome pričaš je došao posle svih sranja, što na tribinama, što na terenu. Pre toga su bili i državna podrška u vidu Vesića i Pauka i naša frustracija zbog iste, neredi na tribinama više puta, naš i vaš Vršac, Železnik, Kristijan, Avodžobi, upliv sukoba sa fudbala, svašta nešto. Dobar deo tih sranja bi se desio i da je neko drugi trenirao KKP.

 

Tako da ovo

Quote

Počeo je da ređa uspehe. I da je sve ostalo na tome, nikakve zle krvi ne bi bilo

možda važi za tebe, ali ne i u celini.

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno mi je da neko oslovljava privodjenje/saslusavanje Vuletica bivseg potp. Partizana, a sve u vezi sa Nevoljom i ekipom, kao napad na Partizan i partizanovce. 

 

Niti je Vuletic Partizan, a tek nisu nevolja i ekipa...

 

A ti Kuperu, jos jednom si dokazao da si klinac koji se lozi na komentare na raznim stranicama, na komentare lod tegija itd.

 

Moj savet ti je da ne izlazis iz zone komfora, a to je  copy-paste vesti sa Tegijevog profila, i patkometrija. Cim krenes nesto ozbiljno da diskutujes ispalis se kao i uvek...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...