Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

da sam u kviskoteci, rekao bih u ganu 😐

Gent, Hent ili Gan (hol. Gent, franc. Gand) je opština u Belgiji u regionu Flandrija u pokrajini Istočna Flandrija. Grad je lučki, železnički i univerzitetski centar. Prema proceni iz 2019. u opštini je živelo 262.219 stanovnika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, đubrivo. said:

da sam u kviskoteci, rekao bih u ganu 😐

Gent, Hent ili Gan (hol. Gent, franc. Gand) je opština u Belgiji u regionu Flandrija u pokrajini Istočna Flandrija. Grad je lučki, železnički i univerzitetski centar. Prema proceni iz 2019. u opštini je živelo 262.219 stanovnika.


Priznali bi ti i "Gan" isto kao što bi ti priznali "Briž", ali kao Belgijanac imam deformaciju da govorim ondašnje toponime 'nako kako i domaći.

A pošto sam u dotičnom i živeo sedam godina i par puta i trenirao u toj hali gde se Partizan sigrao sa Maccabijem, da iskoristim kviska da nametnem holandski izgovor. 😄

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pavijan2 said:

jesi li ti valonac ili flamanac ili neko vece @djubrivo?


U Flandriji Belgijanac, u Valoniji Flamanac, tek da svima idem na kurac.

Na belgijskim izborima imam standardnu praksu da nađem sva turska i arapska imena i zaokružim.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mairosu said:


U Flandriji Belgijanac, u Valoniji Flamanac, tek da svima idem na kurac.

Na belgijskim izborima imam standardnu praksu da nađem sva turska i arapska imena i zaokružim.

ti mu dodjes onaj madjar iz vranja? pisi cesce.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mairosu said:


😄 zapravo po zakonu kraljevine Belgije _SVI_ moraju da glasaju na federalnim izborima pa tako i mene izmame do Krunske jednom u pet godina.

molim te pisi na forumu cesce nego sto izlazis na izbore.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2021 at 11:38 AM, Kosta said:

Rece forumas ciji nivo realnosti je da vjeruje da navija za tim u kojem igraci 'igraju za stipendije' i 'citaju knjige'.

Sto je previse, previse je 😄

Pametnome dovoljno.

 

Jedini koji ih nije koristio kao podmetače je Tepara.

 

20 hours ago, pavijan2 said:

Zašto užas. Milenko Savović je jednom napisao na tviteru da je Radojica bio gotovo idealan predsednik. Obezbedjivao je sve što je bilo potrebno, a u sportska pitanja se uopšte nije mešao.

 

:classic_happy:

Link to comment
Share on other sites

@Laki21 91/92 je bila jedna specificna sezona.

don radojica je tada jos uvek bio samo predsednik stambene zadruge "sumadija", vlasnik radio pingvina i ugledni biznismen.

kakva su to vremena bila najbolje govori to sto je tada predsednik vaterpolo kluba crvena zvezda bio dusko atlas knezevic.

njega i don radojicu spajala je i ljubav prema don milu, arkanu i njegovom advokatu djovaniju di stefanu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, John Dies at the End said:

 

 

Slucajno se setih ove utakmice 

 

 

 

BTW, ova najveća revija jadnosti ikada viđena na domaćim sportskim terenima najplastičnije objašnjava zašto Vujoševića takođe smatram najvećim kancerom koji su domaći tereni videli u bilo kom takmičenju.

 

Da se vratim u prošlost, konkretno u 1991. godinu, u to vreme sam i dalje navijao za Partizan kada igra sa stranim timovima. Skkao sam do plafona kada je Sale Nacionale dao trojku i kada je Partizan osvojio kup Šampiona. Radovao sam se kao malo dete. I da napomenem, ne samo ja. Ne mogu ni da se setim nekog navijača Zvezde kome nije bilo drago zbog toga. Disclaimer; moram da se osvrnem na to da govorim prvenstveno o ljudima koje je zanimala košarka. Sa "fudbalerima" sam daleko manje kontaktirao, pa ne mogu da dam validan vrednosni sud.

 

No, da se vratimo na temu. Dakle, to je bila 1991. godina, nikakvu mržnju nisam osećao spram Partizana, gledao sam na njega ISKLJUČIVO kao na sportskog protivnika i tu se čitava priča završavala.

 

A onda je došao Duško Vujošević. Počeo je da ređa uspehe. I da je sve ostalo na tome, nikakve zle krvi ne bi bilo. No, njemu nikada nije bilo dovoljno da samo pobedi. Uvek, ma koliko utakmica bila beznačajna, bez obzira da li je odlučivala nešto ili ne, on je uvek nalazio načina da digne tenziju, uvredi i ponizi protivnika. Da ne bude zabune, ovde govorim o utakmicama sa Zvezdom. To u doba pre interneta i nije bilo toliko očigledno, no kada je digitalno doba krenulo svom snagom i kada se počelo lakše stizati do informacija, to je postalo toliko očito da je prosto bolo oči. Uvek je meč (pobedu ili poraz) moralo da prati neko peckanje, uvijena ili otvorena uvreda i UVEK, kad god bi Zvezda u međusobnim mečevima pobedila, krenula je da se stvara fama, pokretana uvek od istog čoveka, da je poraz došao kao rezultat lošeg sušenja, sudija naklonjenih Zvezdi, zakulisnih radnji itd...

I to je iz godine u godinu eskaliralo, naročito kad je Partizan uzjahao KLS, kada je krenulo bahaćenje i dovođenje svega što vredi i što ne vredi u srpskoj (i ne samo srpskoj) košarci, otimanje igrača (npr Radnički sa Krsta, Zvezda), mlaćenje sudija, zvanje u pola noći i prećenje i ko zna šta još..

Duško Vujošević je iskreno smatrao, a to je naučio i svoje igrače i navijače, da je Partizan "institucija" i da sledstveno tome SAMO I ISKLJUČIVO njemu pripadaju titule i trofeji. I da su apsolutno sva sredstva koja se koriste u tu svrhu možda ne poželjna ali svakako legitimna.

Vujošević je uzgojio generacije igrača i navijača kojima je protivnik na parketu KRVNI NEPRIJATRELJ, a ne sportskik protivnik. 

Pomisliti da uzmeš trofej Partizanu postalo je jeres u doslovnom smislu reči; pa kako ćeš na Insitituciju, ko sme sebi da dozvoli takvo svetogrđe?

Posledice toga gledamo i dan danas - ko želi, dovoljno je da ode na Avangardu i vidi u kakvom su danas stanju klinički slučajevi Vujoševićeve indoktrinacije. Većina ih je za direktnu distribuciju na F odeljenje bilo koje psihijatrijske bolnice.

 

No, da se vratim na početak - u onom gornjem klipu, u rapsodiji besčašća - najbolje se shvata ko je i šta je Duško Vujošević.

 

Udareni su Lazić i Kalenić - i hajmo reći za njih da su namazani igrači, koji umeju da isprovociraju protivnika.

 

No vrhunac jadnosti - dva puta, od različitih igrača, pokušano je da se udari Čarls Dženkins - OBA PUTA KADA JE OKRENUT LEĐIMA NAPADAČU - jadnost level beskonačno - čovek koji je valjda biblijsko-enciklopedijski primerak sportsmena, fer igrača i ljudine - čime je to taj čovek zaslužio to što se dešava?

 

A odogovor na to ludilo je jedan jedini, a zove se Duško Vujošević. On je svojim igračima usadio krvničku mržnju, on ih naučio da su sva sredstva dozvoljena, ona je taj koji ih je doveo u stanje da sportskog protivnika preko puta gleda kao krvnog neprijatelja kog treba zatrti i to bilo kojim sredstvima. Maligni kancer, u najčistijem mogućem obliku.

 

I ko god danas bogoradi o zloj krvi  i mržnji između klubova, može slobodno da se javi rodonačelnku iste, Dušku Vujoševiću. Doslovno je na njoj ostavio žig zveri i svoj DNK zanavek.

 

I ako sam za nešto u životu zahvalan Radonjiću, to je za to što je tu nakazu poslao u smetlište istorije, da izgori u svojoj bedi, zlobi i jadu. I da se nikada više ne vrati.

  • Like 13
  • Love 3
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Chaos Is Me said:

Moja žena priča holandski a živela je kao klinka u Belgiji i onda kad se pravimo pametni pa konobaru tražimo Huharden (ovo drugo teško kotrljajuće h kao krkljanje) a on bude u fazonu - misliš Hoegarden?


Što se pravite pametni. Tako se kaže. 😛

jel' tražite i Heeneken?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za mene je Dusko Vujosevic, sto se tice rezultata tj vecine titula, car nad carevima. Svaka cast.

Sa druge strane, cim je nasuprot sebe imao jednako kvalitetan tim, tj cim je skuzio da mozda i nece biti prvi, podvio je rep i otisao. Toliko o lepoj sporckoj prici. Tu je, po meni, umanjio sve sto je do tada postigao.

I kod mene, kao i kod Lakija, Dule Vujosevic je razlog sto sada u kosarci uvijek navijam protiv Partizana. Jer smatram da nista dobro, ni klupski ni reprezentativno, dugogodisnja KKP 'dinastija' nije donijela.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Moja žena priča holandski a živela je kao klinka u Belgiji i onda kad se pravimo pametni pa konobaru tražimo Huharden (ovo drugo teško kotrljajuće h kao krkljanje) a on bude u fazonu - misliš Hoegarden?

 

Tamo verovatno nisu ni culi za to pivo.

 

Bio sam na licu mesta i govore svi Hent.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sprivel said:

Dva puta sam bio po 7 dana i nigde ga ne videh.


Pije se na litre Hoegaarden. To je flagship wit/blanche pivo InBeva, tj. lokalnog ogranka koji proizvodi i Jupiler/Stellu. Baš, baš, BAŠ je popularan i često se nalazi u kafanama, koje uglavnom u ponudi imaju jedno "standardno" (Jupiler/Stella/Maes, ređe Primus, još ređe Kristal) i jedno belo (ugl. Hoegaarden i sad mi izmiče koje su alternative). Tako da nije podvala za Srbe. 😄

Link to comment
Share on other sites

Da se i ja autujem.

Ni ja nikad pre pojave Duloa nisam navijao za Partizan.

Jesam jednom za vreme prvog njegovog mandata.

Čuveno finale plej-ofa 1989. protiv Jugoplastike. 3:0 za Jugoplastiku, druga utakmica Dulo povuko ekipu, treća registrovana službenim rezultatom.

Pošast nacionalizma. I dan danas me sramota od sebe samog.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pavijan2 said:

Da se i ja autujem.

Ni ja nikad pre pojave Duloa nisam navijao za Partizan.

Jesam jednom za vreme prvog njegovog mandata.

Čuveno finale plej-ofa 1989. protiv Jugoplastike. 3:0 za Jugoplastiku, druga utakmica Dulo povuko ekipu, treća registrovana službenim rezultatom.

Pošast nacionalizma. I dan danas me sramota od sebe samog.


To je '91 valjda. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mairosu said:


Pije se na litre Hoegaarden. To je flagship wit/blanche pivo InBeva, tj. lokalnog ogranka koji proizvodi i Jupiler/Stellu. Baš, baš, BAŠ je popularan i često se nalazi u kafanama, koje uglavnom u ponudi imaju jedno "standardno" (Jupiler/Stella/Maes, ređe Primus, još ređe Kristal) i jedno belo (ugl. Hoegaarden i sad mi izmiče koje su alternative). Tako da nije podvala za Srbe. 😄

 

Jupiler rokaju, koliko sam skontao, lokalni alkosi. Jendom sam se sahranio od tocenog Jupilera sa mladim lokalcima u Wilrijku (juzni deo Antverpena).

Isto sam u Brizu primetio u jednoj kafani gde turisti ne zalaza da se lokalci sahranjuju od njega subotom popodne.

 

Oni malo finiji Stellu, ostali i mi turisti po onim skupljim.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sprivel said:

 

Jupiler rokaju, koliko sam skontao, lokalni alkosi. Jendom sam se sahranio od tocenog Jupilera sa mladim lokalcima u Wilrijku (juzni deo Antverpena).

Isto sam u Brizu primetio u jednoj kafani gde turisti ne zalaza da se lokalci sahranjuju od njega subotom popodne.

 

Oni malo finiji Stellu, ostali i mi turisti po onim skupljim.


Jupiler je dominantni lokalni brend. Stella je više "internacionalna". Inače su isti q, ista pivara, isti koncern, isto sve. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kosta said:

Za mene je Dusko Vujosevic, sto se tice rezultata tj vecine titula, car nad carevima. Svaka cast.

Sa druge strane, cim je nasuprot sebe imao jednako kvalitetan tim, tj cim je skuzio da mozda i nece biti prvi, podvio je rep i otisao

 

😆😆😆😆😆

 

Bukvalno zasluzujete sami da ostanete na ovoj temi.

 

Ja vas pozdravljam i zelim puno uspeha u nastavku EL 😁

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mairosu said:


To je '91 valjda. 

ne 89. partizan gubi prvu u beogradu i prednost  domaceg terena. druga utakmica dvadesetak sekundi do kraja, 5 razlike za jugoplastiku neko pogadja divca iz publike, vujosevic povlaci ekipu. rasa saper iste veceri registruje utakmicu postignutim rezultatom i trecu sluzbenim i proglasava jugoplastiku prvakom. kakav je rasa saper bio autoritet niko A nije rekao.

1991. je bilo cistih 3:0 i ovacije za kukoca u beogradu

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pavijan2 said:

ne 89. partizan gubi prvu u beogradu i prednost  domaceg terena. druga utakmica dvadesetak sekundi do kraja, 5 razlike za jugoplastiku neko pogadja divca iz publike, vujosevic povlaci ekipu. rasa saper iste veceri registruje utakmicu postignutim rezultatom i trecu sluzbenim i proglasava jugoplastiku prvakom. kakav je rasa saper bio autoritet niko A nije rekao.

1991. je bilo cistih 3:0 i ovacije za kukoca u beogradu


A da, tako je.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, pavijan2 said:

Poredjenje sa Barijem je svakako neumesno. 

Kup/Liga šampiona u fudbalu = NBA u košarci.

Uspesi Partizana u EL pod Duloom staju u tri sezone 2007.-2010. Sve pre i posle toga je prosečno, do katastrofalno. Šifra 212.

Dulo je svoju najveću šansu propustio u Ganu 1988. kada je Partizan trebao biti ono što je kasnije postala Jugoplastika.

 

 

Da li je osvajanje titule evropskog sampiona u odbojci ili vaterpolu = Bari?

 

Ako nije, bice da je rec o tome da je mnogo vise para potrebno da bi se bilo sta uradilo u fudbalu. NBA sa ovom temom nema nikakve veze, eventualno sa mecom u Tokiu.

 

2 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

😆😆😆😆😆

 

Bukvalno zasluzujete sami da ostanete na ovoj temi.

 

Ja vas pozdravljam i zelim puno uspeha u nastavku EL 😁

 

Ne znam zasto se obracas u vecini na osnovu jednog upisa jednog problematicnijeg forumasa (ne secam se da je on komentarisao kosarku, osim bisera da je Zadar odron, a Split fenomenalna ekipa)?

 

Sa tim u vezi, Vujosevic jeste zavrsio onako kako je zavrsio jer je poceo da napada najveceg sina Srbije, a sve zbog toga sto nije imao budzet kao i Crvena zvezda. Ne znam kakav bi njegov odnos prema vlasti bio da su ga oni filovali milionima podjednako kao i Crvenu zvezdu, dok se klubovi u Srbiji, jedan za drugim gase?

 

Opet, nisam za potpuno povlacenje drzave iz profesionalnog sporta, ali novac treba da se dobija samo po merilu rezultata, a ne ovi su zasluzni i njima milioni, a vi ostali ili bankrot ili igrajte sa amaterima.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...