Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

30 minutes ago, fedor said:

Zanimljivo mi da ovde slusam tezu o strasnom ulaganju u Trinkijerijevu generaciju, a slucajno zanemarite cinjenicu da CZ vec sledece godine dolarima otela najboljeg i drugug najplacenijeg igraca da im bude sesti igrac ekipe. Imali ste mnogo vise godinama, sada je prva godina da nemate i odmah haos, a nije jos ni pocelo. 

 

U trenutku kada je Trinkijeri dosao, Zvezda i Partizan imali su isti budzet. Razlika u tome je sto je Partizan imao dugovanja od oko 7 miliona evra pa je morao da vraca dugove. Tada ste vec imali igraca, Parahuskog koji je imao platu vecu nego bilo ko u Zvezdi. Walden je iskoristio dugovanje plata i izasao iz ugovora, to jest "prebio" dugovanja. 

 

Za sve ovo vezano za dugove i plate konsultuj internet i izjave vaseg Ostoje, ako meni ne verujes. Partizan tek sad nema dugovanja koja su naravno nestala volsebno, dok je Zvezda morala da ulazi u UPPR (koji je, priznajem, napravljen kako bi firme, kolektivi i ljudi bliski vlasti mogli da se izvuku iz govana).

 

Uopste mi ne pricamo o Partizanu. Pricamo o tome da je sistem nemoguce praviti u situaciji kada budzeti nisu zatvoreni vec ti je sponzor na "dodjem ti". Svakako ti to ne zelim da osetis kako je ali mislim da ipak hoces.

 

Projektovani budzet je kada Covic kaze Vucicu da zeli da potrosi 10 miliona evra na tim. Ovaj kaze "ne moze, moze osam", i onda mu NE da pare vec obeca da ce mu suksesivno davati.

 

Onda dodje peti u mesecu, igraci cekaju pare a ti onda sa sve kapom odes kod vladara da istu krpis. I tako iznova i iznova.

 

Dakle, iako je ova tema golo govno, ovo sad nije patkometrija. Pricamo o tome kako ne moze nista da se planira kad ne znas na cemu si.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
nije da želim da budem defetista, kad krene prva tekma, verovaću i ja da zvezda može da uzme sve redom
ali taj sistem je radonjin sistem, tj trenerov a ne zvezdin. to što ima 4-5 igrača sa kojima je radio a obradović nema, mi ne uliva poverenje kada je obradov tim u najavi solidno jači.
Šta znam dva igrača su vrhunska i trener, Avram i onaj Kur.c uopšte nisu po mom.. Videćemo još ko dolazi i kako se to uklapa..
Mi smo evroligaši kontinuirano, to se malo potcenjuje pa i ta baza Radonjinog sistema. Plus konačno pritisak igra za nas a protiv njih (ako pričamo o njima, ne pričamo o Holandiji što bi rekao Dejo onom purgeru)
Ok. Možda si u pravu a ja kao i svaki navijač iracionalan. 5 igrača+trener je bolje od nula igrača+trener. Neka nategnuta paralela sa Barsom te Mirotić, te ovaj, te onaj, s druge strane Ataman.. Ja nešto ne verujem da to ulupavanje para ad hok donosi rezultat, kontinuirano da.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cooper said:

Nikada u KKP reprezentativci nisu mogli da ostanu više od godinu dana, a vi ste sve zadržavali, prvi potpisivali strance na 2 godine, još ste i KKILR ubacili u milionske dugove.

Prica, nidje veze... 

Nije ni istinita, naravno jer nismo zadrzali sve. Pravi reprezentativcu su bili Bobi, Jovke i Kalina. Simonovic je bio u rangu Bircevica (igrao za reprezentaciju kada nije imao ko, a i posle tih sezona odlazio preko). Kalina jednogodisnji ugovor i pravac Fener, Bobi je ostao dve godine, gde je u prvoj izigravao Vranjesa, a nakon sto je u drugoj postao MVP EL, otisao u NBA. Jovic je ostao 3 gde smo se molili Bogu u prvoj da Markus ne bude previse umoran i da ovaj ne mora da igra... Kada je stvorena neka dobra baza i bio F4 u BG, dobili smo nista i svi igraci su otisli. 

Takodje je interesantno koje smo to strance potpisivali na 2 godine. Koje su to cifre bile? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

FB_IMG_1626085833605-min.jpg

 

Da, samo sto nije bilo zutog kartona za Zeljka... nije bilo ni sudjenog faula. Lepo mu je omoguceno to da radi.

43 minutes ago, Inbox said:

Kalina jednogodisnji ugovor i pravac Fener

 

Inace se slazem sa tvojim upisom, ali nije Kalinic imao jednogodisnji ugovor, vec trogodisnji, pa ga je Fener kupio za milion evra nakon jedne sezone.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Inbox said:

Prica, nidje veze... 

Nije ni istinita, naravno jer nismo zadrzali sve. Pravi reprezentativcu su bili Bobi, Jovke i Kalina. Simonovic je bio u rangu Bircevica (igrao za reprezentaciju kada nije imao ko, a i posle tih sezona odlazio preko). Kalina jednogodisnji ugovor i pravac Fener, Bobi je ostao dve godine, gde je u prvoj izigravao Vranjesa, a nakon sto je u drugoj postao MVP EL, otisao u NBA. Jovic je ostao 3 gde smo se molili Bogu u prvoj da Markus ne bude previse umoran i da ovaj ne mora da igra... Kada je stvorena neka dobra baza i bio F4 u BG, dobili smo nista i svi igraci su otisli. 

Takodje je interesantno koje smo to strance potpisivali na 2 godine. Koje su to cifre bile? 

 

Jesi li nekad probao da razgovaras sa nekim SNS botom na drustvenim mrezama?

 

On/ona masno slazu, npr. Djilas ima 619 miliona eur, Marinika ima dzip od 155 hiljada eur itd. I kad ti onda odgovoris i prilozis dokaze da to nije tako - oni ne odgovaraju, vec nastavljaju da lazu na nekom drugom mestu. I tako non stop.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pantelia said:

I kad ti onda odgovoris i prilozis dokaze da to nije tako - oni ne odgovaraju, vec nastavljaju da lazu na nekom drugom mestu. I tako non stop.

 

Naredba im je da ne ulaze u dijalog jer su tupi ko tuki. Samo nastave da lazu. U medjuvremenu drugovi botovi im lajkuju i to tako ide :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cooper said:

Taj sistem se i napravio na nasilno srušenom najtalentovanijom generacijom KKP 2013.
Nikad ništa ta vasa ekipa ne bi ni napravila da Duletove bebe nisu najurene kao i njihov učitelj.

Posle je i sezonu duže ostala zajedno baš zbog velike love koja se kod vas slila.
Nikada u KKP reprezentativci nisu mogli da ostanu više od godinu dana, a vi ste sve zadržavali, prvi potpisivali strance na 2 godine, još ste i KKILR ubacili u milionske dugove.

Tako da ono, em nikada ne bi osvojili pored Duleta i njegovih beba, em se veštački održavalo zbog prebacivanja dugova između 2 kluba.

Dosta je bilo!

Svi uspesi su vam se desili uz pomoć sns i na vezane novi ruke KKP.
Da sam na vasem mestu ne bih se hvalio takvim uspesima.

Imali ste vi mnogo veće uspehe 50ih godina.

 

Je l moguce da si ovo napisao?

 

Pa Kalinic i Dzenkins su vas razneli u toj seriji. Pavlovic nije znao gde se nalazi, Lazic posle kucao preko njega.

 

Mitrovic vam u trecoj utakmici na vasem terenu, pokupio brdo lopti u napadu.

 

Cetvrtu ste poveli 10 razlike, pa smo vas okrenuli na +17 pred kraj trece cetvrtine.

 

Onda Muric muljnuo neku trojku, vi prisli blizu, pa dr. Markus uzeo loptu i stavio tacku. Ima i ona fotka kad ga cuvaju 4 igraca 😄, a on lagano.

 

I dosta vise tih bajki o velikom magu, videli smo da EL moze da se igra visokom nivou, ako se ima kontinuitet.

 

Ali dobro, ako je tebi lakse tako, ne znam sta bih ti jos rekla, osim sweet dreams.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Za neke stvari nikada necemo saznati kako bi se odvjijale, bez obzira na veci budzet zvezde tih godina i zavrtanju slavine nama 2014. Dule je oteran jer je klub ucenjen. To je de facto.

 

Ne znam da li vaskolika crveno bela populacija sa ovog foruma misli da je dule vec tada bio bivsi trener (glede taktike i cega vec), ali onaj ko je ucenio KKP njegovim teranjem svakako tako nije mislilo.

 

A tek sada, 7 god kasnije, ispunjavaju obecanje dato glede Duleta.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Realno u svakoj poštenoj ligi bi sa 17. mestom ispali iz te lige.
Samo se u EL to mesto kupuje.

Lepo kažete da niste za EL i nek neko drugi pokuša da ode na taj F4.
Alo, bre, pa prođe koliko 8 godina nema rezultata.

Da smo u F1 zamenili bi bolide odavno, iako je vaš veći.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Alex_Serbia said:

Za neke stvari nikada necemo saznati kako bi se odvjijale, bez obzira na veci budzet zvezde tih godina i zavrtanju slavine nama 2014. Dule je oteran jer je klub ucenjen. To je de facto.

 

Ne znam da li vaskolika crveno bela populacija sa ovog foruma misli da je dule vec tada bio bivsi trener (glede taktike i cega vec), ali onaj ko je ucenio KKP njegovim teranjem svakako tako nije mislilo.

 

A tek sada, 7 god kasnije, ispunjavaju obecanje dato glede Duleta.

Jes vrucina, ali da ovoliko utice??

Bas zabrinjavajuce.

Tepic, Marinkovic, Akognon, Milosavljevic, Muric, Pavlovic, Andric, Macvan, Milutinov..

 

Roster 2014/15 kojem je Radonja zavrnuo slavinu.😂

Edited by Valensija
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da, da, Dule oteran iako je isao na sns hepeninge. Veciti opozicionar, tumač ratova u Bosni, tvorac izjave o licemernosti u vezi sa opstankom kkcz dok par godina kasnije arlauce na sav glas o nepravdi, direktni akter upada u svlacionice, otimanja igraca...

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:


 

 


Pa dobro, za nekog je igranje "na visokom nivou" biti među prvih 14, za drugog je to F4...

 

 

Nije bilo bas tako, nemam sad vremena, ali Zvezda je u te dve godine igrala sjajnu kosarku.

 

Mozda ti nisi pratio, ali igrao se i Top 8. Protiv CSKA, Jovic promasio napad za 1/1.

 

Sledece sezone Zvezda je imala 7, 8 pobeda u nizu u EL, na strani smo dobijali i po 20 razlike. Vodili protiv Zalgirisa 30 razlike na njihovom terenu, i onda se Jovic povredio, nismo usli u 8, Darusafaka nas dobila u poslednjem kolu na njihovom terenu, i otisla u 8. Dobili su nas i u Pioniru u prvom kolu.

 

Te godine je Zvezda igrala najlepsu kosarku ikad.

 

I onda je isao F4 i ceo tim se rasprodao, otisao i trener.

 

Dakle, bili smo i mi teoretski blizu F4, da je recimo tada taj tim bio nadogradjen.

 

A za zajednickog trenera, i dalje tvrdim, 100 puta ponovljena laz postaje istina.

 

Izgubio je casno i posteno, od tada boljeg tima i trenera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Valensija said:

Jes vrucina, ali da ovoliko utice??

Bas zabrinjavajuce.

Tepic, Marinkovic, Akonon, Milosavljevic, Muric, Pavlovic, Andric, Macvan, Milutinov..

 

Roster 2014/15 kojem je Radonja zavrnuo slavinu.😂

Tada bese falio sam plej i da se upali masina

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Da, da, Dule oteran iako je isao na sns hepeninge. Veciti opozicionar, tumač ratova u Bosni, tvorac izjave o licemernosti u vezi sa opstankom kkcz dok par godina kasnije arlauce na sav glas o nepravdi, direktni akter upada u svlacionice, otimanja igraca...

 

 

Jok, oterao ga klub jer, eto tako, doslo im.

2 minutes ago, Valensija said:

Jes vrucina, ali da ovoliko utice??

Bas zabrinjavajuce.

Tepic, Marinkovic, Akognon, Milosavljevic, Muric, Pavlovic, Andric, Macvan, Milutinov..

 

Roster 2014/15 kojem je Radonja zavrnuo slavinu.😂

 

Pogresio sam godinu, ok.

 

A sad mi navedi vas tim.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...