Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

1 minute ago, Dobar u piku said:

Sta si ti sada ovde i istražitelj pa znaš da ja vodim te naloge...

 

Imam ovaj jedan i to je to koji je napravljen posle ta dva naloga.

 

Zanimljivo kako ti znas da je tvoj nalog napravljen nakon njihovog.

 

Evo, da pitas ovde nasumice 10 forumasa da li znaju bez provere da li je njihov nalog registrovan pre tvoga, niko od njih ne bi mogao da da odgovor na to pitanje bez provere. Naravno, ti si sad mogao to da proveris, ali zbog cega - ako znas da to nisu tvoji nalozi?

 

1 minute ago, Dobar u piku said:

 

I sam dobro znaš da se u ovoj zemlji ne može privatan kapital slivati i da država to neće dozvoliti, jedini način da klubovi budu konkurentni jeste da država ulaze, sem ako želimo da dođemo do ranga Cibone što bi ti i voleo i na šta ciljas...

 

Ma da, samo dva kluba treba da budu konkurentna da bi glasaci SNS i oni kojima je sve super (nisu glasali ili se mnogo ne bune) mogli mirnije da spavaju - sve druge zemlje vode teski idioti, niko se ne rasipa, samo za vecitu borbu saopstenjima treba barem deset miliona svake sezone.

 

Naravno da je prirodnije da i KKCZ i KKP budu na nivou Cibone nego Fenerbahcea ili Maccabija. I sve to vazi za sve klubove osim fudbalskih koji mogu da zaradjuju od UEFE i prodaje igraca - sve dok imaju prihoda na taj nacin, mogu i da trose, cim nema prihoda, moraju da smanjuju i budzet. Kao i u svim zemljama regiona i Evrope.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, goldberg said:

 

Zanimljivo kako ti znas da je tvoj nalog napravljen nakon njihovog.

 

Evo, da pitas ovde nasumice 10 forumasa da li znaju bez provere da li je njihov nalog registrovan pre tvoga, niko od njih ne bi mogao da da odgovor na to pitanje bez provere. Naravno, ti si sad mogao to da proveris, ali zbog cega - ako znas da to nisu tvoji nalozi?

 

 

Ma da, samo dva kluba treba da budu konkurentna da bi glasaci SNS i oni kojima je sve super (nisu glasali ili se mnogo ne bune) mogli mirnije da spavaju - sve druge zemlje vode teski idioti, niko se ne rasipa, samo za vecitu borbu saopstenjima treba barem deset miliona svake sezone.

 

Naravno da je prirodnije da i KKCZ i KKP budu na nivou Cibone nego Fenerbahcea ili Maccabija. I sve to vazi za sve klubove osim fudbalskih koji mogu da zaradjuju od UEFE i prodaje igraca - sve dok imaju prihoda na taj nacin, mogu i da trose, cim nema prihoda, moraju da smanjuju i budzet. Kao i u svim zemljama regiona i Evrope.

i Partizan i Zvezda su drzavni klubovi i logicno je da drzava finansira najveci deo budzeta.  Prica da se moze zivte od prodaje karata ili tako necega je smesno. Pogotvo na ovako mali standard kakav Srbija ima. Na to plus je kosarka u evropi neprofitabilan sport. Pogledaj bogatije klubove. Kosarkaska klub Barselona finansira fudbalski klub i tako se i zovu. Bayern isto - FC Bayern
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

Vidim ja da ti koristis najmanje tri razlicita naloga na ovom forumu sto bi (trebalo da je) kaznjivo.

 

Jer, vidim da se nalog Bongo odjednom vise ne javlja od kada si ti tu, a i on je pisao da se "pravim vazan i da konstantno napadam i vredjam".

 

 

Pogresno je sto nije u pitanju komunizam u kojem su pojedini klubovi bili finansirani da budu perjanice odredjenih sportova.

 

Eto, ni Italija vise nije sila u kosarci, to im je jer ne finansiraju Vareze, Beneton ili Sijenu.

 

 

Evo danas je postavljena vezano za osmo mesto, ali tebe (kao i nickove @LakiJeMaloNervozan i @KingOfTheBongo to bas briga, vi guslate svoju pricu da je sve savrseno dok god skupoceni trener koji u Srbiji pravi Fenerbahce moze da se razbacuje parama i "hrabro koraca ka TOP8". Onda moze i KKCZ u TOP8, ma moze i u finale ako ce vasi mezimci (mislim na tebe i ova dva nika koje sam pomenuo) biti u istom.

 

 

Koga briga za istoriju?

Mislim, hajde onda da svi zivimo u uredjenom drustvu u kojem ce zdrastvo biti besplatno, hajde da i dalje budemo zemlja od 20+ miliona stanovnika koja ce biti lider treceg sveta i tome slicno.

 

Nego, sve se razrusilo, zemlja bukvalno umire, svi se iseljavaju, ovi sto su ostali ne mogu nista protiv jednog ludaka i ekipe kriminalaca oko njega, ali zato treba klubovi iz SD Partizan i dalje da dobijaju pare i da postuzi rezultate kao da je 1975. godina. Nadjite neku drugu zanimaciju, na primer - kako se odseliti odavde ili kako srusiti degenerika koji vlada vec duze od 10 godina.

Opet ti pominjes mene iako nisam imao nijedan upis od zadnjeg pominjanja alo iskuliraj me malo

Ja sam jedan jedini nick ko si ti da ja tebi to dokazujem, a ne javljam se bas zato zbog vas seratora i skini mi se vise

Edited by KingOfTheBongo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

Zanimljivo kako ti znas da je tvoj nalog napravljen nakon njihovog.

 

Evo, da pitas ovde nasumice 10 forumasa da li znaju bez provere da li je njihov nalog registrovan pre tvoga, niko od njih ne bi mogao da da odgovor na to pitanje bez provere. Naravno, ti si sad mogao to da proveris, ali zbog cega - ako znas da to nisu tvoji nalozi?

 

 

Ma da, samo dva kluba treba da budu konkurentna da bi glasaci SNS i oni kojima je sve super (nisu glasali ili se mnogo ne bune) mogli mirnije da spavaju - sve druge zemlje vode teski idioti, niko se ne rasipa, samo za vecitu borbu saopstenjima treba barem deset miliona svake sezone.

 

Naravno da je prirodnije da i KKCZ i KKP budu na nivou Cibone nego Fenerbahcea ili Maccabija. I sve to vazi za sve klubove osim fudbalskih koji mogu da zaradjuju od UEFE i prodaje igraca - sve dok imaju prihoda na taj nacin, mogu i da trose, cim nema prihoda, moraju da smanjuju i budzet. Kao i u svim zemljama regiona i Evrope.

Ako hoćeš opkladu, ja kažem da nemam veze ni sa jednim od ta 2 naloga, a to se lako preko ip adrese može proveriti.

 

Ti biraj šta želiš da ona bude.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LakiJeMaloNervozan said:

i Partizan i Zvezda su drzavni klubovi i logicno je da drzava finansira najveci deo budzeta.  Prica da se moze zivte od prodaje karata ili tako necega je smesno. Pogotvo na ovako mali standard kakav Srbija ima. Na to plus je kosarka u evropi neprofitabilan sport. Pogledaj bogatije klubove. Kosarkaska klub Barselona finansira fudbalski klub i tako se i zovu. Bayern isto - FC Bayern
 

 

Ta dva kluba su drzavni kao i svi ostali - ako drzava ima da im daje milione, onda ima novca da drasticno poveca standard svojih gradjana, a ima novca i za ostale clanove najviseg ranga da malo oni prave ekipe za ABA, pa EC, pa EL.

 

A ako ces da ciljas na to da odredjeni klubovi jedini imaju navijace u zemlji, pa super - neka ti navijaci izdrzavaju klub, a ne da se trazi od ljudi koji ne zele KKP sa milionima evra da isti finansiraju.

 

Jer, ako cemo tako da se igramo, neka onda i prevoz u BG bude besplatan, sta fali, ionako se vecina (Beo)gradjana njime voze.

Link to comment
Share on other sites

Tema ce nadalje biti zakljucana. 

 

Dugo smo razmatrali sta da radimo sa njom jer smatramo da vise ne sluzi svrsi. Mislili smo da ce ona biti za sav onaj light-junk koji se proizvodi na ostalim temama (na primer teorije zavere, diskusije o platama i budzetima), kao i benigna klubaska peckanja, cesto i zabavna.

 

Medjutim, zabavnog sadrzaja je sve manje i ocigledno je da postoje neki clanovi koji to tako ne shvataju vec plasiraju RSB/GTR retoriku. Cak, postoje i oni koji su se registrovali samo zbog toga. Pa cak i to ne bi bio problem, da to tata pisanje ne nastavljaju i van Tate. 

 

Ova odluka nije doneta odjednom, vec smo vrlo analiticki pristupili tome. Uvideli smo da ima clanova koji imaju i vise od 3/4 svojih postova na Tati, a vecina njih koji imaju makar i trecinu postova su bili banovani ili su cak i trajno banovani. 

 

Takav sportski deo foruma ne zelimo. 

 

Ne zelimo da ovaj forum, pa ni u jednoj temi, pretvorimo u RSB/Partizan.net/Avangardu i slicne. 

 

EDIT: to ujedno i ne znaci da ce pisanje Tata postova biti dozvoljeno na ostalim temama! (u slucaju da to nekom padne na pamet)

 

  • Like 22
  • Love 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 4
  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...