Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

21 hours ago, berti said:

Zeljko jeste najtrofejniji i ako ne najbolji, onda medju nekoliko najboljih svih vremena. No, to ne znaci da su mu trofeji garantovani i da ne moze da ga neko istambura. Uradio je to Dušan, uradio je to Radonja. Videcemo sta ce biti. I prosle godine su se ocekivali trofeji, a ono ništica. Zero, zero, zero.

Nego, je li Ljupko najveci fudbalski trener svih vreme na ex yu prodrucju. Cisto me zanima...


 

Нико или мало ко од комшија да критички се осврне на прошлу сезону, најбољи ростер,  са најбољим тренером у универзуму, а кромпир у витрини!

Само нека наставе да идеализују теже ће се вратити на стазе успјеха🙃 

  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Константин said:


 

Нико или мало ко од комшија да критички се осврне на прошлу сезону, најбољи ростер,  са најбољим тренером у универзуму, а кромпир у витрини!

Само нека наставе да идеализују теже ће се вратити на стазе успјеха🙃 

Nije istina .

Imaju trofej za najboljeg trenera u Aba ligi.🤠

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Ako prodaš 5k sezonskih, ostaje ti 15k karata za punu Arenu. Ako je prosek karte recimo 1.200 dinara, to je 150 k€ prihoda od jedne pune Arene ne računajući sezonske. U idealnom razvoju događaja, ako si kroz celo takmičenje konkurentan za top 8 i plus odigraš plej of, to je dvadesetak utakmica u Areni, od kojih ćeš u opet u idealnom slučaju imati desetak punih Arena (recimo 2-3 plej of i u regularnoj sezoni Real, Barsa, Efes, Olimpijakos, Zvezda, Milano i još poneko. To je još oko 1,5 M€. Manje atraktivne utakmice u EL i sve utakmice ABA lige zajedno verovatno mogu da namaknu još oko 1 M prihoda. To bi bila neka računica koja bi mogla da dovede do 3,5 M.

 

 

Polako čika Arsenije, ide i porez na to...

Oh wait

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

 

Da ne gušimo dalje temu pričom o Partizanovom budžetu, prebacujem ovde. U nekoj teoriji i idealnom razvoju događaja, možda i može da se prihoduje vrlo ozbiljan novac od ulaznica. 10 k sezonskih po ceni od verovatno 150 - 200 € je po meni nedostižno, sve preko 5-6 k mi je prilično neverovatno. Znači da kažemo da bi eventualno mogao da se dostigne 1 milion od sezonskih.

 

Ako prodaš 5k sezonskih, ostaje ti 15k karata za punu Arenu. Ako je prosek karte recimo 1.200 dinara, to je 150 k€ prihoda od jedne pune Arene ne računajući sezonske. U idealnom razvoju događaja, ako si kroz celo takmičenje konkurentan za top 8 i plus odigraš plej of, to je dvadesetak utakmica u Areni, od kojih ćeš u opet u idealnom slučaju imati desetak punih Arena (recimo 2-3 plej of i u regularnoj sezoni Real, Barsa, Efes, Olimpijakos, Zvezda, Milano i još poneko. To je još oko 1,5 M€. Manje atraktivne utakmice u EL i sve utakmice ABA lige zajedno verovatno mogu da namaknu još oko 1 M prihoda. To bi bila neka računica koja bi mogla da dovede do 3,5 M.

 

Iako je Ostoja ponosno najavio da niko neće moći na utakmicu bez karte, trebalo bi računati da će najverniji sns-u ulaziti za dž ili makar po povlašćenim cenama. S druge strane, ne bi me iznenadilo i da pojedinačne karte budu skuplje, tj. da cena za gornji prsten bude recimo 1.200 din, pa će to negde da se potire.

Solidna racunica, ali mnogo stvari treba da se poklopi, pre svega zauzetost arene I interesovanje publike do samog kraja, sto podrazumeva dobre rezultate I konkurentnost do poslednjeg EL kola. Naravno, grad da se 'otvori' za zakup arene, to je osnovni uslov.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S tim da zajedno sa rastom prihoda rastu i rashodi, od održavanja većeg broja utakmica u Areni. Pominjale su se neke cifre od 25 ili 50 hiljada ojra, tako da bi rashod za tih 20 utakmica išao na 500K-1M, a taj rashod, jelte nemaš kad ne organizuješ utakmice (eto šanse za uštedu). Dodatno, pitanje je koliko će od tih utakmica zaista biti u Areni.

 

Ne znam kako je sada, znam da su pre desetak godina i najverniji plaćali karte (osim možda užeg kruga vođa). Bilo je tu popusta nekih i ubacivanja na foru ali veći deo jeste plaćen. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Barkley#34 said:

S tim da zajedno sa rastom prihoda rastu i rashodi, od održavanja većeg broja utakmica u Areni. Pominjale su se neke cifre od 25 ili 50 hiljada ojra, tako da bi rashod za tih 20 utakmica išao na 500K-1M, a taj rashod, jelte nemaš kad ne organizuješ utakmice (eto šanse za uštedu). Dodatno, pitanje je koliko će od tih utakmica zaista biti u Areni.

 

Ne znam kako je sada, znam da su pre desetak godina i najverniji plaćali karte (osim možda užeg kruga vođa). Bilo je tu popusta nekih i ubacivanja na foru ali veći deo jeste plaćen. 

bio je video na YT. jesu placali, ali pare nisu isle partizanu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, pavijan2 said:

bio je video na YT. jesu placali, ali pare nisu isle partizanu.

Bilo je problema među njima baš zbog para koje je trebalo da se daju KKP a skrenute su na drugu stranu (zna se i ko je to uradio). Po priči, posle su skupljali da bi ih vratili klubu.

2 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Nisam pominjao troškove jer pričao sam samo o prihodnoj strani. Naravno da postoje troškovi zakupa i drugi troškovi, treba na nešto da se potroši onih obaveznih 30-40% koji ne idu na plate igračima.

Ma jasno.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kendrick said:

Jbt, sa kakvim budzetom smo se posprdali nekoliko puta sa fmp-om nakrcanim najboljim domacim igracima i odlicnim strancima. Mislim da su koraci Gudurica kod pobedonosnog kosa bili te sezone. 

 

 

Džaba novci, moji sinovci

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kendrick said:

Jbt, sa kakvim budzetom smo se posprdali nekoliko puta sa fmp-om nakrcanim najboljim domacim igracima i odlicnim strancima. Mislim da su koraci Gudurica kod pobedonosnog kosa bili te sezone. 

 

 

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/2015–16_KK_Partizan_season

 

Ma nema ni tolko ovi svi zajedno koštaju kao moja nedeljna plata.

Link to comment
Share on other sites

Novinari I njihovi naslovi... Da, to je rekao, ali rekao je I tipa da bi trebalo da imamo normalne odnose, da zajedno idemo na sastanke, da se dogovaramo ko ce u kojoj Hali kada da igra, da izlazimo jedan drugome u susret.  Ali sta je poenta ovakvih naslova ne znam...

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

Just now, Predragdjape said:

Novinari I njihovi naslovi... Da, to je rekao, ali rekao je I tipa da bi trebalo da imamo normalne odnose, da zajedno idemo na sastanke, da se dogovaramo ko ce u kojoj Hali kada da igra, da izlazimo jedan drugome u susret.  Ali sta je poenta ovakvih naslova ne znam...

Siroma`, ne daju mu da gostuje na televizijama, pa niko ne cuje sta, u stvari, zeli da kaze....

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Siroma`, ne daju mu da gostuje na televizijama, pa niko ne cuje sta, u stvari, zeli da kaze....

:default_coffee:

Ako je cilj obostran da imamo dobre odnose, ako ima bar 5% zelje kod obe ekipe, novinari ne bi trebalo da nastave sa takvim naslovima, zar ne? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Predragdjape said:

Ako je cilj obostran da imamo dobre odnose, ako ima bar 5% zelje kod obe ekipe, novinari ne bi trebalo da nastave sa takvim naslovima, zar ne? 

Kakvi crni dobri odnosi, najradije bi se poklali izmedju sebe. Pa Zeljko je optuzio Zvezdu da im je namerno povredjen igrac na kupu u Nisu. Level vise u odnosu na DV.

A i sin Nebojsa ih bas voli mnogo, skoro kao vecina Cigana na forumu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...