Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

5 hours ago, Zvezdinho said:

Lejdis end dzentlmeni, let' c get redi tu rambllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll  !

 

 

 

auuuuu pa ovo je legendarno a tek sam na pola 😄 moracu za ujutru da ostavim drugu polovinu. 

 

Utisak nakon pola:

- Vuletic - ne zna opus Milojka Pantica pa je uzalud protracio neke dragocene minute - tu je fejlovao na pocetku ali se posle popravio. Zaklopio Tegija samo tako... 

- Pantic - steta sto je toliko ostario, nije on za zive emisije. Delovao je onako, kao kada dovedu nekog nebitnog opozicionara na RTS, uz par rezimskih galamdzija 😄 

- Tegi - isfejlovao bas puno u prvoj polovini, cak je i Pantic ostavio bolji utisak 😄 

 

Show bi bio da je tu bio Zex Pantic umesto ovog "naseg" Pantica. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2021 at 12:45 AM, Barkley#34 said:

Sad bih mogao da odgovorim da je očigledno da se neki iznad svega boje skidanja slika iz kancelarije predsednika FKCZ. 

 

Protiv Miloševića se protestovalo iz različitih razloga i srećom se u odsudnim momentima nije insistiralo na nebitnim razlikama. Nepobitna činjenica je da su istok i zapad JNA (uz pojedine glasove sa kraja juga) jedina mesta u ovoj zemlji na kojima se sa manjim ili većim prekidima skandira protiv Vučića već godinama i uz sve rizike kakve takav potez nosi. Omiljena naša zabava je da tražimo dlaku u jajetu čak i oko stvari koje nam idu u korist.

 

Naravno da je u osnovi izjednačenost Vučića sa preokretom u uspesima klubova. Nije ih Vučić naravno sve doneo ali je stvorio uslove da se dogode, počev od noćne posete vašem stadionu. Ali nije samo to razlog skandiranja, jer ljudi pamte i biranje uprave Partizana prema cedulji koju je Zeka doneo, lopovluk, preuzimanje tribine, pa i ova ultraljigava saopštenja. Valjda se očekivalo da će se prestati s tim nakon ovog bahatog sipanja u KKP, ali eto, razjebava se ta koncepcija. Iako jeste veza Vučić-CZ osnovni razlog protesta, ima nešto i do toga da je to jedino mesto gde se redovno skandira protiv njega pa i opšte stanje u zemlji ima neku ulogu u snazi tog skandiranja. 

 

Mi smo ovakvi i onakvi, ali je činjenica da je uvek postojala neka pobuna kod manjeg ili većeg dela navijača i da se ona javno pokazivala, čak i u vreme najvećih uspeha - i kada su prozivani Zec i Bik, zatim Đura frizura, pa i taj Vučić, još u vreme kada smo bili na vrhu ili kad smo igrali proleće u Evropi. Izvinjavam se ako smo nekog bocnuli time.

 

Svi gorepomenuti su prozivani jer su radili na stetu kluba, ne zato sto su bili kontroverzne licnosti ili zato sto su namestali meceve.

 

Zasto Terzic nije prozivan od strane navijaca Crvene zvezde - koliko vidim i nije bas nesto omiljen, ali itekako se ulaze, itekako ima uspeha (najveci uspesi u ovom veku!), nema nekog razloga da se skandira.

 

Zlobnici bi, doduse, napomenuli i da je na Marakani skandirano Borisu Tadicu da se ubije. Znaci, nije da nije skandirano politicarima.

 

Navijaci Partizana koji skandiraju to sto skandiraju su u osnovi isto sto i Dveri (vecina njih) - meni neprihvatljiva ideologija (ekstremni konzervativizam ili "Partizan mora biti stalno na prvom mestu", sasvim je svejedno), ali su u ovom trenutku koristan glas protiv ludila koje vlada drzavom, tako da mi je itekako drago da cujem da bilo ko skandira to sto skandira.

 

Da se ne lazemo, vecina tih sto skandiraju, da im neko ponudi cibonizaciju KK Partizana i prestanak ulupavanja miliona u klub bi odabrala Vucica pre nego cibonizaciju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Svi gorepomenuti su prozivani jer su radili na stetu kluba, ne zato sto su bili kontroverzne licnosti ili zato sto su namestali meceve.

 

Zasto Terzic nije prozivan od strane navijaca Crvene zvezde - koliko vidim i nije bas nesto omiljen, ali itekako se ulaze, itekako ima uspeha (najveci uspesi u ovom veku!), nema nekog razloga da se skandira.

 

Zlobnici bi, doduse, napomenuli i da je na Marakani skandirano Borisu Tadicu da se ubije. Znaci, nije da nije skandirano politicarima.

 

Navijaci Partizana koji skandiraju to sto skandiraju su u osnovi isto sto i Dveri (vecina njih) - meni neprihvatljiva ideologija (ekstremni konzervativizam ili "Partizan mora biti stalno na prvom mestu", sasvim je svejedno), ali su u ovom trenutku koristan glas protiv ludila koje vlada drzavom, tako da mi je itekako drago da cujem da bilo ko skandira to sto skandira.

 

Da se ne lazemo, vecina tih sto skandiraju, da im neko ponudi cibonizaciju KK Partizana i prestanak ulupavanja miliona u klub bi odabrala Vucica pre nego cibonizaciju.


Ili drugim recima sram vas bilo partizanovci licemeri, glumite neku opoziciju, a da vas guraju na sve nacine kao sto nas guraju i vi bi cutali kao sto mi cutimo? Right? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Auuuu koji shokovi - Pita Tegi Vuletica na temu Vujosevica, sto on nije sprecio Duletovo "proterivanje" kad je bio u SD Partizan. Dijalog ide ovako:

Tegi: Sta ste bili u SD Partizan?

Vuletic: Za vreme Duska nisam bio u SD, a posle sam bio clan UO.

Tegi: A zasto ste prihvatili to? Zasto se niste zalagali da Dusko ostane?!

Vuletic: Kada?! 2 godine nakon sto je Dusko otisao? Jel cujete vi sta govorite, jel cujete vi sebe?

 

Tegi se pogubio, ne zna gde udara 🙂 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma Ostojin bot, kad god ga Dikic nesto pita on ide pre 50 godina i na Staneta Dolanca, samo da izbegne pitanje. A tek ono cika Panticu, fuj i bljak. A Milojko kad pojaca ton niko se ne cuje od njega, tacno se vidi ko je bio komentator:lol_2:

 

Bice veselo kad izbaci danas Zeljko Pantic klip , dal ce da se osvrne na emisiju:lol_2:

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Zvezdinho said:

A tek ono cika Panticu, fuj i bljak

Cika Panta... 😄 da da to je ono kao neko postovanje a ustvari... 

 

Kad je Pantic rekao Tegiju "tvoj Vucic" a onda mu Tegi odgovara "nije moj, vas je" 😄 a Pantic prenerazen, shvatio to na licnom nivou, covek koji onoliko pljuje Vucica i bratiju sad mu kazu da je Vucic njegov 😄

 

A Tegi, klasican SNS-ovac u emisijama, upada u rec, dobacuje, ne dozvoljava sagovorniku da zavrsi recenicu. Ni voditelj nije mogao da ga umiri.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kooineeperk said:

Auuuu koji shokovi - Pita Tegi Vuletica na temu Vujosevica, sto on nije sprecio Duletovo "proterivanje" kad je bio u SD Partizan. Dijalog ide ovako:

Tegi: Sta ste bili u SD Partizan?

Vuletic: Za vreme Duska nisam bio u SD, a posle sam bio clan UO.

Tegi: A zasto ste prihvatili to? Zasto se niste zalagali da Dusko ostane?!

Vuletic: Kada?! 2 godine nakon sto je Dusko otisao? Jel cujete vi sta govorite, jel cujete vi sebe?

 

Tegi se pogubio, ne zna gde udara 🙂 

 

 

Ma Tegi… S njim je diskusija kao sa kuperom, pitaš ga jedno on odgovara drugo odnosno uopšte ne odgovara.

Razgovor sa njim ide otprilike: Vas komentar na temu politika i sport

Tegeltija: Vreme ne valja, juče je padala kiša…

Pitanje: Šta očekujete od države?

Tegeltija: A je l znate vi sto nije igrao Cvetković 1970…

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Edvard said:

Jako je zanimljivo čitati diskusiju u kojoj Zvezdaši i Partizanovci jedni drugima dokazuju da oni nisu licemeri nego ovi drugi. 😂😂😂

 

Poenta ovog topica, van Tate zajedno pijemo pivo i fatamo ribe.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ridji said:

Ma Tegi… S njim je diskusija kao...

 

 

... kad pitas zvezdasa za koga je navijao u kosarci izmedju 2011-2015, pitaš ih jedno, oni odgovaraju drugo, odnosno uopšte ne odgovaraju.

Razgovor ide otprilike: Vas komentar na temu sto je FMP promenio ime u KKCZBG?

Zvezdas: Jedna je Zvezda, sta me briga sta su to uradili...

Pitanje: Ali to je skroz drugi klub koji nema veze sa KKCZ koji je clan SDCZ..

Zvezdas: A ti mislis da mi ne znamo za koga navijamo? Jesi li ti cuo sta je fransiza?

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Radonja said:

Jao sad je odjednom Vuletic dobar kada udara po Tegiju...Bljak.

 

Budale su i jedan i drugi, kao i Pantic (doduse, on je vise izlapeo nego sto je budala), a i drugi Pantic. Samo sto je Vuletic ipak neko s kim mozes da polemises bez obzira na njegovu pristrasnost a sa Tegijem ocigledno ne. Ja to itekako razlikujem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2021 at 7:27 AM, Devil In My Pants said:

Relativno se slazem sa ovim stavom i bilo je tu dosta skandiranja,on pokusava sa parama da to smiri, ali mislim da to nema vise sanse da se desi. Opet je potplatio te jadnike sa juga koji veze sa mozgom nemaju kad idu da ''biju'' svoje sunarodnike,navijace zarad jedne zvalave hulje.

 

Zvezdini navijaci,ne svi, su stidljivo ponosni na vucica, to jeste tako i tu se nema sta uvijati. Kad pogledas uprave ona kluba u kosarci i fudbalu, tu je teska muka. Negde ti navijaci misle da su deo kluba dok im se ovi smeju i kradu nehumalno sta stignu.

 

Sever jeste bio perjanica nekog otpora dok grobari to u sustini nikad nisu ni bili za vreme Slobe, ali sad su potkupljeni ali oni kad mu se okrenu tu je kraj. Tesko da ce izvuci iz svih ovih govana u koja se uvalio a ''navijaci'' ce vec osetiti momenat kad ce mu okrenuti ledja. Svakako moralni deo nasih ljudi, pacak i intelektualni je na veoma niskom nivou kad zbog kluba mogu da predju preko ljigavih stvorenja koji ih vode. Ta prica, Zvezda je vecna a politicari se menjaju, je stanje duha da su gace skinute pa kad politicar pozeli..

Izvinjavam se, nisam ranije imao vremena u komadu da odgovorim.

 

Dobrim delom se skandiranje raširilo zato što su još pre nekoliko godina počeli da biju zbog toga, a posle se i psiho popalio pa komentarisao i to je bila dodatna injekcija. Našeg čoveka samo zainati i ugasio si, a upravo to se i desilo. To je sad postalo simbol prkosa i protesta protiv stanja na jugu, u klubu, ma svuda...

 

Ne slažem se sa drugim delom. Neka me neko ispravi ako grešim, čini mi se da se poseta na severu i na Mitiću u celini smanjila nakon što ste izbili ispred nas. To je bio vid tihog protesta protiv svega što je prethodilo titulama. Posle su usledili neočekviano veliki uspesi pa se stanje malo promenilo, ali verujem da mnogi pizde zbog pakta sa đavolom i zbog otimanja iz kluba (kad je već došao u poziciju da napravi iskorak, a stalno se vraćate nazad), pitanje je kad će da izbije nezadovoljstvo. Verujem da ima i straha jer je vrh severa ipak jako dobro organizovan, uticajan i uspeva da sve probleme zadrži ''u kući'', pa nije baš pametno zamerati im se. Nekako ih svi i dalje slede i ne suprotstavljaju se javno. Još uvek. Na našem stadionu je uvek manja ili veća anarhija, niko nije uspevao da u dužem periodu svima nametne svoj stav kao konačan, ali su se zato uvek čuli različiti glasovi i neka pobuna je konstantno stanje. Plus je prisutan taj istok na kom su se uvek okupljali stariji grobari koji neretko nisu u velikoj ljubavi sa aktuelnostima na jugu (a dodatni faktor je kad se pojave razne frakcije organizovanih), pa uvek imaš mogućnost da odeš i protestuješ protiv nečeg što ti se ne sviđa.

 

Da, više se na severu protestovalo protiv Miloševića, jer su na jugu bilo svega (bilo je tračeva da su se neki od tadašnjih vođa juga učlanjivali i u JUL), mada se i kod nas pevalo ''bandi crvenoj'' (ne samo na derbiju), a koliko znam, grobari su organizovano imali ulogu i 5. oktobra, naravno, ne medijski propraćenu. Slažem se, kad vodeći likovi na severu budu osetili da se vreme potpuno menja, okrenuće ploču, a to će značiti i kraj režima, a naravno, znam i ko će se progurati u prvi red da primi čestitke.

 

On 7/25/2021 at 11:08 AM, berti said:

Najveci bunt kada je bilo izuzetno opasno, a to je Slobino vreme, bio je na severu. Najveca represija bila je tada prema Zvezdinim navijacima. Kulminiralo je protiv Torpeda, bio prisutan. To su fakti. Ta represija se i posle nastavila hapsenjem Zvezdinih legendi na onakav nacin, no to je druga prica.

Da rezultati Partizana nisu ovakvi kakvi su i da kreten nije deklarisani zvezdas, protesta skoro da ne bilo na jna, taman da je situacija u drzavi 100 puta gora. Da li navijaci Partizana kada skandiraju protiv svoje uprave imaju u glavi to sto je Vucelic zlikovac i bitan sraf slobizma ili je to zbog losih rezultata i poteza u vezo sa klubom.

Ovo sto se danas desava je sukob izmedju ortaka, sukob izmedju AV, Danila, Belivuka, Hrkalovicke... Do skoro su se po drustvenim mrezama i forumima napaljenici odusevljavali kako je Velja najjaci, kako Principi gazduju Beogradom, kako su se ciganski misevi zavukli u rupe... Nije im smetalo kada Vuciceva zandarmerija stiti  kretene dok kreče ciganske grafite i pisu svoje, ponosili su se kada su veljini bilmezi pretili ljudima sa severa, dolazili im pred stanove... Sada je to puklo, pa imamo da reveltirani obavestavaju Diksi kako na utakmici grmi protiv AV. I sada ja kao navijac Zvezde treba da se prikljucim tim protestima koje podrzavaju Diksi i ekipa.

Naravno, svako normalan zeli da kreten zglajzne i ode na robiju dozivotnu. Ali, odusevljavati se i glorifikovati do bezgresnosti proteste koje vecinski dolaze od onih koji kroz sve provlace odnos Zvezde i Partizan i od onih koji hapsenje Belivuka vide kao represiju nad grobarima... Naravno, ima i onih koji islazuju protest iskljucivo zbog katastrofe u drzavi. Njima kapa dole, ali su u manjini i bez ovih drugih ti protesti skoro da ne bi ni postojali.

Ok, vidim da značajan broj vas misli isto. Nastavite da živite od stare slave i tražite izgovore u komentarima klinaca na mrežama i da nas sve trpate u taj koš.

 

Ja znam kako izgleda kada ovi koljači prete po jugu ili šalju ekipu na drugu stranu juga ili istok, kada se skandira protiv Vučića. Znam koliko se jug ispraznio od kada su ga ovi preuzeli pa se dešava i na evro utakmicama da bude mnogo više navijača na zapadu i istoku nego na jugu, što je pre bilo SF. Znam da smo više puta protestovali i u vreme najvećih uspeha FK (i to svi navijači, ne samo ovi organizovani), znam da se protestovalo i protiv Tadića i da su nošeni radikalski barjaci na jug (na moje gađenje, jbg, al, kad razmislim to je bila opozicija tada), znam da se pevalo protiv AV i sinoć u NS i sam Bog zna šta će biti protiv Sočija, za 15-ak dana, ako prođemo Slovake - i to sve nakon što se ulilo dosta para u KK. To je naš krst i mi ćemo da ga nosimo, niko nije ni tražio pomoć, anestezirajte se još jednom LŠ/LE.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Prijatelj Mitar said:

Tegi zvani 3 SNS plate i sluzbena škoda. Što gubite vreme na takve likove? Njih treba da gledaju samo ovi što su na partijskom zadatku.

Mislis Kugi? 🤣

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...