Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

1 hour ago, 5geriti said:

Mislio sam da je nemoguće da skuplji trener dođe da radi u Srbiji posle Trinkijerija.

 

Moguce je. Radio je pocetkom ove sezone na Malom Kališu, ali je dobio otkaz, pa sad tuzi klub.

 

Moze se samo naslutiti koliki je novac u pitanju, kad osvedoceni zvezdas sa iskustvom rada u EL potrazuje svoje, rizikujuci da ga njegov, crveno beli svet, prezre i odbaci...☹

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Grobari na Tati svasta imaju da kazu, a na "svetoj temi" pucaju od pesimizma i pored dovodjenja Zoca... 

 

Cini se da optimizma ne bi bilo sve da im pored Zoca u paketu dodju i Veseli, Lovernj, Vesterman.

 

Eventualni tracak optimizma bi se video ako bi im se dozvolilo gepekovanje sudija (i to nekim statutom) i cerupanje drugih srpskih klubova (ukinuti Miska). Sve ostalo je aparthejd 😄 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

Grobari na Tati svasta imaju da kazu, a na "svetoj temi" pucaju od pesimizma i pored dovodjenja Zoca... 

 

Cini se da optimizma ne bi bilo sve da im pored Zoca u paketu dodju i Veseli, Lovernj, Vesterman.

 

Eventualni tracak optimizma bi se video ako bi im se dozvolilo gepekovanje sudija (i to nekim statutom) i cerupanje drugih srpskih klubova (ukinuti Miska). Sve ostalo je aparthejd 😄 

Ne mozemo na svojoj temi da dodjemo do reci od dobronamernih gostiju.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ne mozemo na svojoj temi da dodjemo do reci od dobronamernih gostiju.
:classic_biggrin:
Ili od raznoraznih teorija zavere predanih domaćina...

Ne moguc je katanac ?! ?! ?!
Kad imas apsolutnu vlast moguce je sve bas sve, sto manja prcija to veca moc
A za gasenje kkp-a ti i ne treba ne znam kakva moc u vlasti, jbt kosovo su izdali nece jedan sportski klub
... pa ni ovo zlo nece vecno trajati, treba preziveti, opstati, dok postojimo ima nade... i pamtiti 


Nadam se da je zoc svestan da nema gde da dodje
Ne moze se protiv drzave ma kakav da si trener
Imali smo mi jednog koji bi sigurno uspeo da je to iole moguce 

Link to comment
Share on other sites

Da malo razbijem uchmalost teme, postavit cu pitanje sa 'oldie but goodie' teme, koje ocito niko nije procitao*. 

Dakle, zasto Danilovica, vanserijskog i meni jednog od najomiljenijih igraca, zovu 'kucach nad Sabonisom'? Malo mi je to potcenjivanje takve igracine, a sa druge strane - nije ni prvi ni zadnji koji je to uradio.

 

*pitam na ovoj temi, posto ju navijaci oba nasa najveca tima sigurno chitaju

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kosta said:

Da malo razbijem uchmalost teme, postavit cu pitanje sa 'oldie but goodie' teme, koje ocito niko nije procitao*. 

Dakle, zasto Danilovica, vanserijskog i meni jednog od najomiljenijih igraca, zovu 'kucach nad Sabonisom'? Malo mi je to potcenjivanje takve igracine, a sa druge strane - nije ni prvi ni zadnji koji je to uradio.

 

*pitam na ovoj temi, posto ju navijaci oba nasa najveca tima sigurno chitaju.

 

Nisam znao za taj nadimak, ja sam cuo da ga zovu "Fidova sklopka".

Link to comment
Share on other sites

Realno, sve ovo je vredelo samo da se vidi kakva je panika po raznim kuririma, aloima, informerima, maxbetima, insajderima iz SS... 😄

 

Cak ni licno AV nije izdrzao i dostavio pitanje Goci Uzelac par minuta pred kzs 😄

 

Iz kluba gde se ne zna ni jedan ugovor uspeli su da saznaju do svake stavke za manje od 1 neradnog dana 😄

 

Ovakve male pobede u ovakvim uslovima vrede vise od placenih trofeja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dl91 said:

Koga varamo? Ti nemas ni malo dostojanstva, najbolji trener u istoriji Evropske kosarke je na pragu Partizana ali ne, mi smo protezirani. Pa jel sport ono sto je bilo na - 41 protiv Zvezdine decurlije? Kada se desilo da nemate drzavnog sponzora? Nama se desilo. Kada ste se borili za opstanak? Mi jesmo. Kada su vam koseve odnosili? Nama jesu. 

 

Pre pandemije pod Trinki vinkijem ste imali prednost domaceg terena u svim takmicenja(Aba, EC do samog finala) imali skoro 10 stranaca po ukusu pljeskavicara, a mi navijaci Zvezde nekoga varamo. Cibjenics je da imamo neuporedivo bolji status nego pod Tadicem i kompanijom, ali imate i vi mnogo bolji status nego kad smo mi bili "opozicija". 

 

8 hours ago, Dl91 said:

Sta da radis, kao sto su se motali i Dacic i drugi po vasim proslavama. Tadic navijao u Areni.... I mi i vi smo drzavni paraziti, ali neki nece da priznaju. Dolazi najbolji trener u istoriji kosarke u Evropi, Vucic pravi pritisak. Ejj predsednik drzave, ali ludost je dobra. Znas sta, sarme, stipendije i tako to. 

Što se tiče +41, i mis mo igrali sa Đumićem i sličnim velikanima, gubili 25 u NIkšići, udarali u dno ABA lige pa opet niste dostigli tih +41. To malo govori i o vama.

 

U vezi ostalog, kao što je Kuper napisao - mi nismo krivi što su vaši upravnici razbucali sve, nalapali se, plus zadužili klub. Isto tako, niste ni vi krivi za dugove napravljene oko dovođenja Ejsi Loua i sličnih poteza bez efekta i realne osnove. Isto tako, zna se da smo do Pariza redovno kuburili sa novcem i često se prebijali nakon kraja sezone, što je ludo u odnosu na postignute rezultate.

 

Tadić je bio samo to - navijač na utakmici. Ne postoji dimenzija u kojoj se njegov uticaj na klubove može dovesti u ravan sa Vučićem. Ne u ravan, nego u istu realno rečenicu, koliko god da se trudiš da to napraviš. Neke stvari koje smo radili tokom dominacije nam svakako ne služe na čast, ali nisu imale veze sa nekom kao političkom pozadinom. Uostalom, kao što je rečeno, na vašem UPPR-u je radio Đilas, a i Čovara je došao u klub u vreme tog zlog Tadića i pokrenuo oporavak KKCZ.

 

Naravno da dobijamo solidne pare i podršku od države poslednjih par sezona. To, kao i ovo oko Žoca je više vezano za želju da se izbegne bilo kakvo nezadovoljstvo pred izbore i da se pokaže da nas tata voli, kao što sam već pisao. Ali, sve to je pod Vučićevim uslovima, ne postoji šansa da možemo da radimo van njegovog uticaja, pa sve da imamo najzdraviju priču. Tako vas niko nije ucenjivao.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

 

Što se tiče +41, i mis mo igrali sa Đumićem i sličnim velikanima, gubili 25 u NIkšići, udarali u dno ABA lige pa opet niste dostigli tih +41. To malo govori i o vama.

 

U vezi ostalog, kao što je Kuper napisao - mi nismo krivi što su vaši upravnici razbucali sve, nalapali se, plus zadužili klub. Isto tako, niste ni vi krivi za dugove napravljene oko dovođenja Ejsi Loua i sličnih poteza bez efekta i realne osnove. Isto tako, zna se da smo do Pariza redovno kuburili sa novcem i često se prebijali nakon kraja sezone, što je ludo u odnosu na postignute rezultate.

 

Tadić je bio samo to - navijač na utakmici. Ne postoji dimenzija u kojoj se njegov uticaj na klubove može dovesti u ravan sa Vučićem. Ne u ravan, nego u istu realno rečenicu, koliko god da se trudiš da to napraviš. Neke stvari koje smo radili tokom dominacije nam svakako ne služe na čast, ali nisu imale veze sa nekom kao političkom pozadinom. Uostalom, kao što je rečeno, na vašem UPPR-u je radio Đilas, a i Čovara je došao u klub u vreme tog zlog Tadića i pokrenuo oporavak KKCZ.

 

Naravno da dobijamo solidne pare i podršku od države poslednjih par sezona. To, kao i ovo oko Žoca je više vezano za želju da se izbegne bilo kakvo nezadovoljstvo pred izbore i da se pokaže da nas tata voli, kao što sam već pisao. Ali, sve to je pod Vučićevim uslovima, ne postoji šansa da možemo da radimo van njegovog uticaja, pa sve da imamo najzdraviju priču. Tako vas niko nije ucenjivao.

Znaci ukratko situacija je sledeca:

Kad predsednik drzave Tadic navija otvoreno za kk Partizan mts ,onda je on samo navijac bez ikakvog drugog uticaja.

Kad predsednik drzave Vucic daje pare i gura landrovere preko Ostoje u javna preduzeca ne bi li se navukle pare za Robijinu stipendijicu,opet ne valja.

Aparthejd nema sta.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kada i kako je Tadić pomagao KKP ili FKP? Kada i kako je odmogao CZ?

 

Do Ostoje i full šape sns-a na klubu smo bukvalno jedva preživljavali, da ne spominjem ucene ko može a ko ne može da bude u klubu. Da li je to iko vama uradio? Da ne spominjem to da je na tribinu instalirao svoje kerbere koji biju ljude zbog skandiranja protiv Vučića, dobijaju poslove kao i vaša ekipa? Dakle, možemo da gunđamo ali u sebi. Kako je bilo u vreme pre Vučića, sećaš li se?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Barkley#34 said:

Kada i kako je Tadić pomagao KKP ili FKP? Kada i kako je odmogao CZ?

 

Do Ostoje i full šape sns-a na klubu smo bukvalno jedva preživljavali, da ne spominjem ucene ko može a ko ne može da bude u klubu. Da li je to iko vama uradio? Da ne spominjem to da je na tribinu instalirao svoje kerbere koji biju ljude zbog skandiranja protiv Vučića, dobijaju poslove kao i vaša ekipa? Dakle, možemo da gunđamo ali u sebi. Kako je bilo u vreme pre Vučića, sećaš li se?

Kosta moze da ti kaze da je vrlo utjecajna ekipa dugo radila na tome da se 'evropska' Zvezda doslovno unisti do te mjere da ispadne iz ABA lige i bankrotira, a tu situaciju smo,igrom srece, izbjegli tako sto su se pojavila 2-3 bogata i utjecajna navijaca kluba i onda doslovno pomogli da nam se ne bi odnosili kosevi i grb. I ne, to nisu bili politicari. I siguran sam da su tada grobari mnogu suzu izronili u vezi nase situacije 🙄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Barkley#34 said:

Kada i kako je Tadić pomagao KKP ili FKP? Kada i kako je odmogao CZ?

 

Do Ostoje i full šape sns-a na klubu smo bukvalno jedva preživljavali, da ne spominjem ucene ko može a ko ne može da bude u klubu. Da li je to iko vama uradio? Da ne spominjem to da je na tribinu instalirao svoje kerbere koji biju ljude zbog skandiranja protiv Vučića, dobijaju poslove kao i vaša ekipa? Dakle, možemo da gunđamo ali u sebi. Kako je bilo u vreme pre Vučića, sećaš li se?

Secam se kako je bilo,kako ne.

Mi nismo ucenjivani?

Mi smo ponizavani sistematski godinama od raznih Marjanovica,Curkovic,Dacica,Tadica,Ruzica,Nikolica ...godinama

Osvojimo titulu posle dugo vremena u fudbalu,ali nas izbace zbog dugova jer ne mozemo da dobijemo licencu a vi naravno odete umesto nas u kvalifikacije za LS.

Jel bi to bio aparthejd da se vama desi da uzmete titulu,a onda drzava ne zatvori rupu da igrate Evropu ko sto vama Vucko zatvori onomad za licencu?

U kosarci,odnosenje koseva sa Kalemegdana,uzimanje svakog igraca koji iole pokaze neko znanje za dz jer naravno dugujemo plate?

Ali ne,vama je samo svoja muka najteza,a ostalo je zajebancija...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dl91 said:

Da, bese projekat Evropska Zvezda nak kraju koga smo otisli u minus 17 miliona. Sluzili smo iskljucivo za profitiranje i unistavanje, kao i sva druga drzavna preduzecanu ovoj zemlji. Dok ste vi otimali igrace, gepekovali, ali to je po vama malo drugacije. To je junastvo i znanje Duleta carobnjaka. 13 godina zaredom?! Pa da Zvezda toliko veze meni bi bilo neprijatno, to je bolest i Makabizacija kosarke u Srbiji. 

 

Evo vidis, tebi je bolest i makabizacija kada jedan klub osvoji 13 uzastopnih titula, a nije bolest ako imas cinjenicu da su svi ostali klubovi u Srbiji u fudbalu i kosarci zajedno, za 30 godina osvojili jednu jedinu titulu (Obilic 1998.)

 

To je ono, nije lose sto stalno isti klubovi osvajaju titule, lose je ako mi nismo medju tim klubovima.

 

Pa sta ako je KK Crvena zvezda prolazila kroz los period u istoriji? Sta ako Partizan nema para? U Hrvatskoj svi veliki klubovi zajedno da se udruze ne bi mogli da imaju ni pola budzeta Partizana ili Crvene zvezde iz sezone 2019/20.

 

Bukvalno jedino sto odrzava ABA ligu da se i ona ne pretvori u neku verziju KLS je sto i DPS voli da baci neke milione u Buducnost i sto postoji mogucnost da ce da uloze kao i Crvena zvezda i Partizan ove sezone ako se plasiraju u EL. To je ono sto odrzava ligu zanimljivom, mogucnost da i drugi klubovi osim SNS mogu da imaju najvece budzete jer igraju EL. Druga je stvar sto se to desilo samo jednom u poslednjih ne pamtim koliko godina i sto tesko da ce se desiti dok god je Kralj Sunce i njegova svita na vlasti u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...