Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

 

 

 

 

Nista vise nisi napisao u tim postovima i oni ne mogu nikako drugacije da se tumace nego kao - vidite kolika je razlika u bacanjima, kradu nas!

 

Aha, znači ti si sledeće postove razumeo nikako drugacije nego kao - vidite kolika je razlika u bacanjima, kradu nas[/b]

 

Nama bi ovde svirali korake.

Bar dva faula sad nisu svirali...

Zar nije lopta pogodila kalimera u nogu?

Nama dva faula u bloku a njima, naročito dok je Janković u igri nijedan!

Nije problem što su nana sve sudili, problem je što za iste i slične stvari njima nisu.

 

Nema veze 1) što si slagao da osim ona dva tvoja citirana komentara ništa više nisam napisao na temi 2) što citirano nema veze sa slobodnim bacanjima već sa drugim stvarima 3) što će svako sa gramom mozga shvatiti ono što sam rekao da slobodna bacanja ne moraju biti jedini kriterijum sudijskih grešaka već da ima i drugih stvari a u šta spada gore navedeno 4) ti si poslednja osoba na kugli zemaljskoj koja bilo kome može da se obrati sa pojmom "ljigavog vađenja" jer si sam takav do srži, uključujući reportovanje.

 

OK, mislim da nemam šta više ni da dodam ni da oduzmem po pitanju tvojih kognitivnih sposobnosti, ti si to sam dovoljno dokazao komentarom kako si ti lično protumačio napisano.

 

E sad, u normalnom svetu bih ja odgovarao i bio sankcionisan zbog rečnika u kom sam te nazvao lažovom ili glupim (i ne kajem se jer to iskreno i mislim) a ti bi bio sankcionisan zbog laganja, podmetanja i takođe korišćenja uvredljivih generalizacija.

 

Poučen iskustvom sa JDatE, za očekivati je u stvarnosti da ja popijem ban (i ne bežim od njega) a da kolega moderator i reporter prođe apsolutno bez ikakve mere te da nastavi sa svojim beeep ostalih članova u zdrav mozak kao i do sada.

 

Elem, možeš da reportuješ do mile volje to što nisi u stanju da razumeš ono što je napisano i na način na koji je napisano nije ni moja, ni Johnova, ni koinpeerkoova greška niti greška bIlo kog drugog koji je po istovetnim pitanjima ušao u klinč sa tobom već isključivo tvoj problem koji nijedan report neće rešiti osim što ćeš se ti osećati srećno i zadovoljno zarad toga što si eliminisao neistomišljenika (videti pod ljigavost).

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Martin Mystere said:

Elem, možeš da reportuješ do mile volje to što nisi u stanju da razumeš ono što je napisano i na način na koji je napisano nije ni moja, ni Johnova, ni koinpeerkoova greška niti greška bIlo kog drugog koji je po istovetnim pitanjima ušao u klinč sa tobom već isključivo tvoj problem koji nijedan report neće rešiti osim što ćeš se ti osećati srećno i zadovoljno zarad toga što si eliminisao neistomišljenika (videti pod ljigavost).

Kooineeperk 😄 Kojneperk. 

 

BTW 

0_4uZSbX7VUMXCh_yh.gif.8128d329bff3fd413d4485873cc68aea.gif

 

...and not going in there again 😄 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martin Mystere said:

Aha, znači ti si sledeće postove razumeo nikako drugacije nego kao - vidite kolika je razlika u bacanjima, kradu nas[/b]

 

Ne, nego me ti tvoji postovi uopste ne interesuju - ako napises da Milo Djukanovic huska na Srbe u CG jer je Crnogorac, pa onda citiras njegove stavove, nema veze sto si u drugim postovima mozda bio u pravu, ostaje da si napisao da Milo Djukanovic prica to sto prica jer svi Crnogorci mrze Srbe.

 

1 hour ago, Martin Mystere said:

Nema veze 1) što si slagao da osim ona dva tvoja citirana komentara ništa više nisam napisao na temi

 

Ne, ne, lepo pise:

 

Quote

U tim postovima se pominju samo slobodna bacanja i jasno je da se time pokazuje kako je sudjenje ostrasceno zbog toga - eto, imaju 25 bacanja vise, vidite kako je to nenormalno i kako nas kradu sudije!

 

Sto znaci, u tvoja dva posta se pominju samo slobodna bacanja.

 

1 hour ago, Martin Mystere said:

 

2) što citirano nema veze sa slobodnim bacanjima već sa drugim stvarima 3) što će svako sa gramom mozga shvatiti ono što sam rekao da slobodna bacanja ne moraju biti jedini kriterijum sudijskih grešaka već da ima i drugih stvari a u šta spada gore navedeno

 

Kad ja napisem u nekom postu da se Martin Mystere nekulturno i bezobrazno izrazava zato sto mu inicijali isti kao i Marku Milosevicu, pa onda u drugim postovima da je navodio kako sam "besramni lazov, lazem kao pas, lazovcina", ovo prvo je glupost i nije tacno pa ma sta sam napisao u sledecim postovima, makar to bilo 100% tacno.

 

Jasno se vidi u ta dva posta stav "imaju toliko bacanja vise - dakle kradu nas"

 

1 hour ago, Martin Mystere said:

4) ti si poslednja osoba na kugli zemaljskoj koja bilo kome može da se obrati sa pojmom "ljigavog vađenja" jer si sam takav do srži, uključujući reportovanje.

 

 

1 hour ago, Martin Mystere said:

OK, mislim da nemam šta više ni da dodam ni da oduzmem po pitanju tvojih kognitivnih sposobnosti, ti si to sam dovoljno dokazao komentarom kako si ti lično protumačio napisano.

 

E sad, u normalnom svetu bih ja odgovarao i bio sankcionisan zbog rečnika u kom sam te nazvao lažovom ili glupim (i ne kajem se jer to iskreno i mislim) a ti bi bio sankcionisan zbog laganja, podmetanja i takođe korišćenja uvredljivih generalizacija.

 

Ne, u normalnom svetu ti bi bio kaznjen zato sto zapenis cim:

 

a) vidis da neko kritikuje KKCZ

b) vidis da post pise odredjeni nick (Cooper, goldberg, pera, maja, aca nebitno)

 

1 hour ago, Martin Mystere said:

Poučen iskustvom sa JDatE, za očekivati je u stvarnosti da ja popijem ban (i ne bežim od njega) a da kolega moderator i reporter prođe apsolutno bez ikakve mere te da nastavi sa svojim beeep ostalih članova u zdrav mozak kao i do sada.

 

Elem, možeš da reportuješ do mile volje to što nisi u stanju da razumeš ono što je napisano i na način na koji je napisano nije ni moja, ni Johnova, ni koinpeerkoova greška niti greška bIlo kog drugog koji je po istovetnim pitanjima ušao u klinč sa tobom već isključivo tvoj problem koji nijedan report neće rešiti osim što ćeš se ti osećati srećno i zadovoljno zarad toga što si eliminisao neistomišljenika (videti pod ljigavost).

 

Apsolutno si ti jedini koji ne ume normalno da razgovara na ovoj temi bez sarkazma, nadmenosti, uvreda i laganja.

 

Zasto, pa zato sto ako neko napise da je KKCZ budzet dva puta veci od KKP (lupam, ne mora da bude taj primer) skacete kao da je vama neko licno nesto zamerio, kao da vam je dirnuto u porodicu, ponasate se kao clanovi sekte ili SNS. Ista prica, svako ko kritikuje predsednika je "tajkun, znaju gradjani pa mu ne daju glas, lopov, lazov, kako sme da kritikuje takvu velicinu i slicno".

 

Link to comment
Share on other sites

Čoveče, nemoj više da vadiš stvari iz konteksta kao što si izvadio ta dva komentara iz mora komentara te večeri i podmećeš kako sam napisao SAMO to!

U ta dva jesam napisao samo to, ali sam tokom istog derbija napisao još puno više komentara koji ne pominju slobodna bacanja koji apsolutno potkrepljuju ono što sam napisao pre nekoliko dana apropo meča Barsa-Zenit a to je da odnos slobodnih bacanja nije jedini kriterijum koji može da definiše da li je bilo sudijskih grešaka na štetu jedne ekipe!

Ako uključiš mozak bar na sekund shvatićeš da je to što sam napisao na derbiju upravo to što sam ti rekao vezano za meč Barsa - Zenit! JESAM u ta dva komentara pomenuo odnos bacanja kao JEDAN element kriterijuma lošeg suđenja (valjda čak i ti razumeš da to nikad nisam ni negirao) ali sam pored toga napisao još nekoliko komentara koji ukazuju na nedostatak podjednakog kriterijuma (noga Zagorca i pogrešno dosuđen aut, korake, pokretne blokove) a koje ti namerno ignorišeš i selektivno vadiš iz konteksta u, da se izrazim tvojim rečima ljigavom pokušaju vađenja!

Ono što mi je dilema jeste da li ti to svesno i tendeciozno radiš kako bi naterao ljude na reakciju zbog koje bi bili banovani poput Johna na fudbalu ili jednostavno samo nisi u stanju da shvatiš napisano i povežeš stvari!?

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Martin Mystere said:

Ono što mi je dilema jeste da li ti to svesno i tendeciozno radiš kako bi naterao ljude na reakciju zbog koje bi bili banovani poput Johna na fudbalu ili jednostavno samo nisi u stanju da shvatiš napisano i povežeš stvari!?

 

image.png.176121f2fd1dacf58f2e313df7f2831f.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vama je neka mantra ovih dana da kacite slike koje ne prikazuju ceo kontekst? 

Pa jos tvit sa komentarom... 🙄

 

"Oni drugi" barem kacili zvanicne slike koje je klub napravio pa je bilo sprdnje s tim. 

 

P.S. Da, Borisa je odatle 🙂 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Martin Mystere said:

Čoveče, nemoj više da vadiš stvari iz konteksta kao što si izvadio ta dva komentara iz mora komentara te večeri i podmećeš kako sam napisao SAMO to!

U ta dva jesam napisao samo to, ali sam tokom istog derbija napisao još puno više komentara koji ne pominju slobodna bacanja koji apsolutno potkrepljuju ono što sam napisao pre nekoliko dana apropo meča Barsa-Zenit a to je da odnos slobodnih bacanja nije jedini kriterijum koji može da definiše da li je bilo sudijskih grešaka na štetu jedne ekipe!


Ako uključiš mozak bar na sekund shvatićeš da je to što sam napisao na derbiju upravo to što sam ti rekao vezano za meč Barsa - Zenit! JESAM u ta dva komentara pomenuo odnos bacanja kao JEDAN element kriterijuma lošeg suđenja (valjda čak i ti razumeš da to nikad nisam ni negirao) ali sam pored toga napisao još nekoliko komentara koji ukazuju na nedostatak podjednakog kriterijuma (noga Zagorca i pogrešno dosuđen aut, korake, pokretne blokove) a koje ti namerno ignorišeš i selektivno vadiš iz konteksta u, da se izrazim tvojim rečima ljigavom pokušaju vađenja!


Ono što mi je dilema jeste da li ti to svesno i tendeciozno radiš kako bi naterao ljude na reakciju zbog koje bi bili banovani poput Johna na fudbalu ili jednostavno samo nisi u stanju da shvatiš napisano i povežeš stvari!?

 

Ne mogu da odvojim delove posta, pa cu morati da boldujem delove:

 

B1: Ja sam napisao na mecu Zenit - Barca da je Zenit imao bolje sudjenje u 3. mecu i da se to vidi jer je Barceloni dosudjeno dosta manje slobodnih bacanja - nisam napisao da je to jedini kriterijum kako si se ti sarkasticno osvrnuo na EL temi:

 

Quote

A suđenje gledamo isključivo kroz prizmu odnosa slobodnih bacanja...

 

Dakle, ti si skocio na mene (sto je inace zabranjeno - na sta bi licilo kada bih ja tako isao za svakim tvojim postom i komentarisao ga na taj nacin) sa tezom da gledam iskljucivo sl.bacanja, a jasno je da je to ne sledi iz mog posta - samo da je to znak da je sudjenje bilo povoljnije za Zenit.

 

B2: Poenta je da odnos bacanja ne znaci nista sam po sebi - to nikako da shvatite. Odnos bacanja samo znaci da je sudija primenjivao kriterijum koji odgovara jednoj ekipi, ali on itekako ima prava na to i to je u granici dozvoljenog. Zato je sudjenje na mecu Zenit - Barcelona bilo povoljnije za Zenit jer se nije sviralo sve i svasta igracima Barcelone, konkretno Daviesu.

 

B3: Ne, samo sam odgovorio na pljuvanje koje je vas nekoliko upraznjavalo na EL temi da se sve moze tumaciti na jedan nacin ako se to radi onako kako je vas nekolicina radila tamo. Znaci, niste se:

 

1) Potrudili da razumete zasto sam napisao to za bacanja

2) Pitali zasto sam to napisao, zatrazili dodatno objasnjenje, nego:

 

3) Ste se odmah uhvatili pljuvanja i ismejavanja mog posta.

 

Pa naravno da sam odmah pogledao i video da si u svojim postovima pominjao bacanja.

 

I za kraj, nikada ni tebe ni doticnog johna ni bilo koga treceg nisam prozivao ni za sta, samo KKCZ ili FKCZ, to sto ste vi sebe izjednacili sa klubom i najgorim uvredama castite sve koji ne stoje 100% uz njega je vas problem, a bogami i moderacije ako preterate kao sto ste znali na ovoj temi.

Link to comment
Share on other sites




 B2: Poenta je da odnos bacanja ne znaci nista sam po sebi - to nikako da shvatite. Odnos bacanja samo znaci da je sudija primenjivao kriterijum koji odgovara jednoj ekipi, ali on itekako ima prava na to i to je u granici dozvoljenog. Zato je sudjenje na mecu Zenit - Barcelona bilo povoljnije za Zenit jer se nije sviralo sve i svasta igracima Barcelone, konkretno Daviesu.


LoL

Ja sve vreme pokušavam da ti stvorim širu sliku i pričam da ne samo odnos bacanja ne znači ništa sam po sebi već da postoji još stvari koje kod nejednakog primenjivanja kriterijuma mogu da utiču na ishod ali ti ni nakon toliko dana od mog komentara vezanog za meč Barcelona - Zenit, to nisi shvatio.

Zato si se uhvatio za dva moja komentara u moru komentara sa poslednjeg derbija i prvo masno slagao da ništa više pored njih nisam napisao a onda se "ljigavo vadio" da ništa više u njima nisam napisao. Naravno da u njima nisam ništa više napisao - ljudi pišu više kratkih komentara a ne poput tebe čiji su komentari u stilu "Kapitala" ali to ne znači da ti možeš da vadiš komentare ili delove istog iz konteksta i onda slažeš kako neko ništa više nije napisao.
 

  I za kraj, nikada ni tebe ni doticnog johna ni bilo koga treceg nisam prozivao ni za sta, samo KKCZ ili FKCZ, to sto ste vi sebe izjednacili sa klubom i najgorim uvredama castite sve koji ne stoje 100% uz njega je vas problem, a bogami i moderacije ako preterate kao sto ste znali na ovoj temi.


Opet lažeš kao pas i nemam problem da ti tako nešto kažem!

Ni tebe niti bilo kog navijača ja lično nisam častio nikakvom uvredom iz razloga što ne stojiš/stojite uz klub, kako ti kažeš 100% a još manje najgorim.

To što mislim da si beznadežno glup i pokvaren nema nikakve veze sa tim da li stojiš uz klub ili ne već sa tim što lažeš, podmećeš i vadiš reči iz konteksta a onda kada neko reaguje (a mnogo je takvih) sa zadovoljstvom klikćeš dugme report kao da si ti nevinašce a svi ostali te ugnjetavaju između ostalog zbog (lažne) korektnosti. Kažem lažne jer si sav takav i ako želiš da znaš kako izgledaju komentari korektnog, ali iskreno korektnog forumaša pročitaj Barklijeve postove.

Zbog takvog tvog modus operandi na ovom forumu uopšte nemam problem da me banuju zbog toga šta mislim o tebi, a to ne mislim i ne kažem u afektu.
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kooineeperk said:

Vama je neka mantra ovih dana da kacite slike koje ne prikazuju ceo kontekst? 

Pa jos tvit sa komentarom... 🙄

 

"Oni drugi" barem kacili zvanicne slike koje je klub napravio pa je bilo sprdnje s tim. 

 

P.S. Da, Borisa je odatle 🙂 

Branko Lazic je iz Ljubovije. Borisa je tamo samo rodjen. On je iz Bratunca, susednog prekodrinskog gradica. Njegova familija se u onim nesretnim vremenima doselila u Bratunac. Odakle su tacno dosli ne znam, ali cini mi se iz okoline Sarajeva. Otac mu je drzao auto otpad u Bratuncu. Mislim da nije igrao u lokalnom KK Vihor, nego ga je otac poslao u KK Budućnost iz  Bijeljine odakle ga je Zvezda pokupila. Ranije u bivsoj SFRJ Bratunac nije imao porodiliste, pa su se deca radjala ili u Ljuboviji ili u Srebrenici. Da li je to bio razlog zasto je rodjen u Ljuboviji ili nesto drugo, ne znam. 

Edited by Harz aka Laki21
Link to comment
Share on other sites

 

https://www.novosti.rs/sport/kosarka/993830/novosti-jedan-jedan-svetislavom-pesicem-sam-penziji-voleo-bih-uznemiravaju

 

Još jedan od poslušnika iz Železnika, manje više anonimus i poznat kao čovek bez integriteta...Svetislav Kari Pešić

 

Quote

O ODUZETOJ TITULI SA ZVEZDOM

KAKO gleda na periode u Zvezdi?

- Da to nisam doživeo, verovatno bi moja trenerska karijera bila siromašnija. Ogromno iskustvo. Bilo je i negativnih, pogotovo kada se igralo sa Partizanom u atmosferi koju je vrlo teško opisati.

o Da li bi promenio svoju izjavu da su mu sudije oduzele titulu sa Zvezdom 2009?

- Ako sam to rekao, onda je istina. Tih godina se dešavalo dosta nelogičnih stvari. Nadam se da se Čović neće naljutiti, ali ja sam ponosan na to šta sam uradio za Zvezdu. Mislim da u svemu što je kasnije postigla, u organizaciji i rezultatima, ima makar malo mog doprinosa. Da kažem to ja, kad već oni nisu.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...