Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

4 hours ago, Mairosu said:

Samo Bxl ima dvojezične table. Možda i Moeskroen i još poneki "zvanično dvojezični" grad, sad ne pamtim koji bi to mogao biti.

Iskreno, puno je evoluirao taj grad u jezičkom smislu. Kad sam prvi put došao, 2000, bile su veće šanse da ti se neko obrati na srpskom nego na holandskom. Već tamo 2015-16 kad sam posl. put bio si mogao biti uslužen u apoteci i marketu na NL.

Vidiš, čuo sam od Flamanca (profesor na par univerziteta, značajna faca u svojoj oblasti) da su oni jako ljuti jer je Brisel bio centar flamanske kulture a sad je pretvoren u frankofoni grad. Davno sam čitao o tim jezičko-populacionim kretanjima u gradu i okolini, mogao bih da se podsetim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mairosu said:

Glede Duleta i ove diskusije odozgo. Posl 6-7 godina sam nešto bliži domaćem basket svetu nego što je zdravo, nisam upoznao nijednog dosad ko je "indoktriniran". Štaviše neki za koje bih rekao da su baš teška indoktrinacija su dosta mellow. Ne sumnjam da postoje bad vibes pre/posle/za vreme svakog derbija ali što sam ja stigao da vidim ljudi se civilizovano ponašaju međusobno. Što može i ne mora biti reprezentativno tako da eto, uzmite s zrnom soli.

 

Malo da se nadovezem na ovaj odlican post: u poslednjih par godina sam sreo vecinu reprezentativaca kad sam im nosio neke majice i stvarno nikad kod Partizanovaca nisam primetio nikakvu negativnu reakciju ili gest. Pored  Bogdana koji je totalni car moram da kazem da je i Lucic odlican lik - malo sam ga zezao kako mu cigani donose majicu, on isto uzvracao zezanjem.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, drperce said:

 

Malo da se nadovezem na ovaj odlican post: u poslednjih par godina sam sreo vecinu reprezentativaca kad sam im nosio neke majice i stvarno nikad kod Partizanovaca nisam primetio nikakvu negativnu reakciju ili gest. Pored  Bogdana koji je totalni car moram da kazem da je i Lucic odlican lik - malo sam ga zezao kako mu cigani donose majicu, on isto uzvracao zezanjem.

 

 

Ja mislim da je i Gagi Milosavljevic takav, to su mi 3 omiljena igraca Partizana iz novije ere, a ja sam, jelte, zvezdas. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Barkley#34 said:

Vidiš, čuo sam od Flamanca (profesor na par univerziteta, značajna faca u svojoj oblasti) da su oni jako ljuti jer je Brisel bio centar flamanske kulture a sad je pretvoren u frankofoni grad. Davno sam čitao o tim jezičko-populacionim kretanjima u gradu i okolini, mogao bih da se podsetim. 


Dobro si čuo. Bxl je i geografski ostrvo u Flandriji. U poslednje vreme oni ćeraju narod da se naseljava tamo sa promenljivim uspehom - ali narod se nešto ne loži da živi u Bxl. Ne bih ni ja realno...

Na moju veliku žalost autentični Bxl dijalekat - koloritna mešavina holandskog i francuskog, maternji dijalekat likova poput Hergea, Tootsa Thielemansa ili Raymonda Goethalsa - je pred izumiranjem, ako mu već nisu zapalili sveću. Bxl ima i svoju "narodnu" scenu koja je mnogo više "folky" nego šansonjerska kakvu forsiraju likovi poput Brela. 

 

53 minutes ago, drperce said:

Pored  Bogdana koji je totalni car moram da kazem da je i Lucic odlican lik - malo sam ga zezao kako mu cigani donose majicu, on isto uzvracao zezanjem.


Mi smo snimali Bogdana na treningu u Sacramentu. On završava treninge - ili je tada barem završavao - tako što juri 30 trojki za redom, i ne izlazi iz sale dok to ne odradi. I sad nešto se muči, muči, i kako se mi naguramo da ga snimamo, on krene, 5, 10, 15...i gurkamo se ja i reditelj i kao VIDI GA NALOŽIO SE ČIM JE VIDO CIGANE HEHE XOXO i on nama posle kao "eh momci nisam vam ja baš tako ostrašćen...". Ma sve OK reko...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da si malo stariji, i da si ga mogao gledati uzivo, znao bi da ga ni trojica-cetvorica nisu mogli cuvati [emoji6]
Krenuo da pišem da bi ovo bila jaka fora da su odistinski mogla dvojica da ga čuvaju. Sledeći put kad ga apsite nek krene i jedan iz interventne...da ne demistifikujemo legendu.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Crni said:

Evropska Zvezda je isto sto je ove i prosle god evropski Partizan. Znamo sta sledi, kanalcina, bakrot i zamrzivac. Polako, jos nije kulminirao Partizan iz ere Tintoreta. Rece covek nije gorela nicija do zore, a  da je to istina znamo po Fk i Kk Partizanu, nekada 6 uzastopnih u fuddbalu i xxx u kosarci, neka odmara sad Partizan jedno 20 god, nece im pasti 👑

 

Pa i nije bas, evropski Partizan kao evroligaski projekat bi najverovatnije bio uspesan da nije usledilo sve ovo u vezi pandemije i da Bartomeu nije odlucio da prekine sezonu.

 

Ako nista drugo, Trinchieri i prosla sezona su dokaz da nema nekog bolesnog plana da se Partizanu posto - poto onemoguci ucesce u EL. Setimo se kako je to bilo sa Cibonom, osvojise ABA ligu, a kao nagradu su verovatno dobili pitanje "a sa kojim parama mislite da igrate EL?"

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mairosu said:

 

Mi smo snimali Bogdana na treningu u Sacramentu. On završava treninge - ili je tada barem završavao - tako što juri 30 trojki za redom, i ne izlazi iz sale dok to ne odradi. I sad nešto se muči, muči, i kako se mi naguramo da ga snimamo, on krene, 5, 10, 15...i gurkamo se ja i reditelj i kao VIDI GA NALOŽIO SE ČIM JE VIDO CIGANE HEHE XOXO i on nama posle kao "eh momci nisam vam ja baš tako ostrašćen...". Ma sve OK reko...

I ja sam sad manje ostrašćen nego sa 20ak godina ( :

 

Kapiram da se ni on sad ne bi unosio Rakočeviću u facu, držeći se za muda, posle pogođenog koša. Tad je bio napaljeni klinac. 

Link to comment
Share on other sites

Da nisam video svojim očima sa tribina i to više puta, ne bih pisao. Bogdan je igrao i odbranu držeći se za prepone, obema rukama uz neki konstantni trash talk ka Rakočeviću. Sad, neko će reći da je i tako mogao da ga sačuva, ali nije to poenta : D Nije sve to neki big deal, ali kažem, to sad sigurno ne bi uradio. Kao što ne bi ni pretio neigranjem za reprezentaciju, ali u to vreme...tako je bilo. Tako da je njegova ostašćenost bila mnogo veća nego na treningu Sakramenta 5-6 godina kasnije.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kosta said:

Da si malo stariji, i da si ga mogao gledati uzivo, znao bi da ga ni trojica-cetvorica nisu mogli cuvati 😉

U gazda Kronosovu krstenicu sumnjas?

Pozutela, bato a ti tako neiskusno klizeci sa ledja...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

meni chale kaze da dzaja nije mogao da udje u repku dok skoblar nije resio da mu je dosta

kaze chale da je skoblar bio kao batistuta, pregazi te kao mali sportski tenk, sutirao i levom i desnom i glavom i dupetom a igrao i centarfora i levo krilo po potrebi.

 

za dzaju kaze da je bio veliki umetnik ali da se znao lek za njega. posalju beka kozica (jbga) da ga u prvih 20 minuta 2x izbaci na atletsku stazu i dzaja ostatak tekme statira. danas bi verovatno bio dosta bolji igrac i ne bi zavrsi na korzici ili gde je vec igrao u inostranstvu

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mairosu said:


Dobro si čuo. Bxl je i geografski ostrvo u Flandriji. U poslednje vreme oni ćeraju narod da se naseljava tamo sa promenljivim uspehom - ali narod se nešto ne loži da živi u Bxl. Ne bih ni ja realno...

Na moju veliku žalost autentični Bxl dijalekat - koloritna mešavina holandskog i francuskog, maternji dijalekat likova poput Hergea, Tootsa Thielemansa ili Raymonda Goethalsa - je pred izumiranjem, ako mu već nisu zapalili sveću. Bxl ima i svoju "narodnu" scenu koja je mnogo više "folky" nego šansonjerska kakvu forsiraju likovi poput Brela. 

 


Mi smo snimali Bogdana na treningu u Sacramentu. On završava treninge - ili je tada barem završavao - tako što juri 30 trojki za redom, i ne izlazi iz sale dok to ne odradi. I sad nešto se muči, muči, i kako se mi naguramo da ga snimamo, on krene, 5, 10, 15...i gurkamo se ja i reditelj i kao VIDI GA NALOŽIO SE ČIM JE VIDO CIGANE HEHE XOXO i on nama posle kao "eh momci nisam vam ja baš tako ostrašćen...". Ma sve OK reko...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

I ja sam sad manje ostrašćen nego sa 20ak godina ( :

 

Kapiram da se ni on sad ne bi unosio Rakočeviću u facu, držeći se za muda, posle pogođenog koša. Tad je bio napaljeni klinac. 

 

Nacin rada i vaspitanja DV ... zatrovati ih tako neformirane ... ko posle 6,7 god. vidi Bogdanov treneing u Sacramentu. A ono su videle hiljade mladih ljudi, takodje neformiranih.

A nije Bogdan jedini ... niti najgori. 

I gde to vodi .... lepo Laki to opisa pre par stranica .... klasican sejac mrznje, kancerogeni tumor   

Edited by Plant
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...