Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

33 minutes ago, Perkos2 said:

Napisati etničko čušćenje putem sustavne diskriminacije i pominjati nečiji stid je tek posebni bezobrazluk.

Samo vi nastavite sa relativizacijom i prozirnim pokušajima izjednačavanja, bit će sve više murala i ulica narodnih heroja poput Ratka i Arkana. 😞

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Napisao si da je bio građanski rat* i stavio u isti koš etničko čišćenje nožem i žicom sa onim čišćenjem putem sustavne diskriminacije.

 

Ne odobravam ovo drugo, naravno - ali nije isto!

 

Građanski rat? Neki stvarno nemaju stida ili imaju memoriju čoviječije ribice. Ili su im đedovi ispričali da je tako bilo. [emoji53]

 

Posle ovog sto si napisao ti nekome spocitavas generalizaciju? [emoji23]

 

Po tebi je izgleda sustav kidnapovao i ubijao ljude, da ti nijw sustav otvarao logore, proterivao i sl? Posebno su krivi paragraf 9 i 10, njih treba u Hag, e kakve gluposti ovde necu procitati...

 

Kralju, procitaj ti pazljivije sta sam napisao, pa posle lupaj gluposti....

 

Zavrsavam ovde svoje pisanije na ovom topicu, nije ovo za mene, mogu ja da razgovaram sa normalnim ljudima neopterecenim nacionalistickim stegama. Ovde se svaka recenica izvlaci iz konteksta, imputiraju se stvari...

 

Moji i ja sam nismo ucestvovali srecom u tim sranjima 90-tih pa mozda ja to gledam malo drugacije od ljudi koji su to preziveli. Uglavnom ima ovde zaista kvalitetnih forumasa, recimo@zoran59 , ovaj lik sto sam se dopisivao sa niim pre bana zaboravih mu nick...

 

Ali dosta je i politicki ostrascenih , politika je takva, mora se imati neka sitna pamet da bi se moglo diskutovati, svadje nicemu nw vode, pozdrav svima....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helmet said:

 

 

 

 

 

Posle ovog sto si napisao ti nekome spocitavas generalizaciju? emoji23.png

 

Po tebi je izgleda sustav kidnapovao i ubijao ljude, da ti nijw sustav otvarao logore, proterivao i sl? Posebno su krivi paragraf 9 i 10, njih treba u Hag, e kakve gluposti ovde necu procitati...

 

Kralju, procitaj ti pazljivije sta sam napisao, pa posle lupaj gluposti....

 

Zavrsavam ovde svoje pisanije na ovom topicu, nije ovo za mene, mogu ja da razgovaram sa normalnim ljudima neopterecenim nacionalistickim stegama. Ovde se svaka recenica izvlaci iz konteksta, imputiraju se stvari...

 

Moji i ja sam nismo ucestvovali srecom u tim sranjima 90-tih pa mozda ja to gledam malo drugacije od ljudi koji su to preziveli. Uglavnom ima ovde zaista kvalitetnih forumasa, recimo@zoran59 , ovaj lik sto sam se dopisivao sa niim pre bana zaboravih mu nick...

 

Ali dosta je i politicki ostrascenih , politika je takva, mora se imati neka sitna pamet da bi se moglo diskutovati, svadje nicemu nw vode, pozdrav svima....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

Normalni ljudi ne relativiziraju zločine.

 

A ovo selektiranje poželjnih (ne)istomišljenika možeš provesti u privatnom životu ili na forumu putem IL.

 

Ovako je baš paćenički. ://

Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2021 at 2:28 AM, Helmet said:

 

Nisam imao vremena, pa nikako da prokomentarisem ovu @Eddard-ovu kaznu. Probao sam bio da pisem i na starom forumu politici, ali sam brzo shvatio da je to tamo bila nemoguca misija zbog tragikomicnih moderatota, elem da ne duzim isto sam probao i na ovom forumu jer sam mislio da ce biti nesto drugacije, ali sam isto popio neki ban zbog @Kinik-a, to i to nije bitno, rekao sam tada da vise necu da pisem  i drzao sam se toga to pre mesec i kusur dana, slucajno sam nesto citao, i prikljucio se na temi o BiH. 

 

Ja generalno volim svakome da kazem sta mislim, pa cu tako i @Eddard-u. Kralju ti nisi za ovaj "posao", ne zato sto si politicki neinformisan vec zato sto te tvoja politicka obojenost sprecava da budes objektivan. Ja sam licno prozapadno orjentisan, ne nesto politicki vec mislim na sistem vrednosti, mislim da treba da tezimo tom nivou demokratije i vladavine prava .... . Blokovske podele me zanimaju, sve te velike sile su za mene ista "govna" da se narodski izrazim, i sve funkcionisu na slican nacin, sudbina malih naroda je da stalno budu u opasnosti da od tih zemalja ukoliko im se nadju na putu njihovih interesa. Najveca je mudrost osetiti kada i kome treba da se priklonis, sto za Srbe definitivno ne vazi jer nikada nismo imali taj osecaj. Vecini ovog naroda je srce na Istoku a dupe na Zapadu. MI smo evropski narod i za mene ne postoji alternativa EU, sve ostalo je zamajavanje...

 

Ja cesto u sali kazem da je najveca istorijska greska balkanskih naroda sto su se  oslobadjali od Nemaca, najbolje da smo postali Nemci, da se oslobodimo od nacionalistickuh i verskih stega pa da mozemo da se prikljucimo EU gde prirodno i geografski pripadamo. Bila je ona prica o onom non paper-u ili kako se taj dokument vec  zove i gde se predlaze podela bih i Srbije zarad razvezivanja gordijevog cvora na Balkanu..

Gospodin moderator mene banuje zbog generalizacije, kako on to kaze. Rekao sam da su sva tri entiteta nastala u gradjanskom ratu i u sva tri entiteta je bilo etnickog ciscenja. Sta je ovde generalizacija? Zar sam Dejtonski sporazum nije nista drugo nego verifikacija etnickih granica koje su nastale u ratu, proterivanjem i ubijanjem Srba, Hrvata i Bosnjaka u sva tri entiteta? Sta sam ja to generalizovao, koliko je Srba zivelo u Sarajaevu, Tuzli i ostalim gradovima koji su pripali Bosnjacima recimo pre rata a kliko sada? Koliko je Bosnjaka proterano iz Banjaluke i ostalih delova RS, Srebrenica? Da ne pricam o Mostaru i slicnim slucajevima, daj podatke od pre rata da vidim sta ja to generalizujem?

 

Ja Zivim u Novom Pazaru, savrseno znam za Bosnjacko -srpske odnose, bilo je i ovde svasta za vreme WWII, moja porodica je bila zrtva proterivanja, deda zamalo streljan od strane SUS policije, danas sam recimo ozenjen Bosnjakinjom sto znaci da mi je deo porodice Bosnjackog porekla... da ne pricam dalje.. U svim predhodnim postovima pre ovoh po tebi problematicnog si mogao da vidis u kom kontekstu pricam i da mi nije cilj da napadnem niti Srbe niti Hrvate niti Bosnjake. Ja sam govorio u stanju na terenu, i sada ti opet ponavljam, ako se gleda etnicka slika BiH pre rata, etnickog ciscenja je bilo na svebtri strane, pa nisu hiljade ljudi napustale svoje domove jer su hteli nego sto su se pogresno zvali  i prezivali pa ih je tamosnja vecina ubijala i proterivala.

 

Da bi se moderisala ovakva tema mora da se ima malo sitne pameti i da se u zavisnosti od ppredhodnog pisanja nekog forumasa u zavisnosti od konteksta pisanja donosi odluka o sankcionisanju. Mora da se dozvoli diskusija u nekim civilizacijskim okvirima pa cak i ako je stvar osetljivija. Da li ti smatras da je samo jedna strana kriva  mene generalno zabole tuki, to je tvoje subjektivno misljenje, ali ti si prihvatio da budes ovde moderator i sve tvoje politicke predrasude treba da ostavis po strani, nije ovo tvoj privatni forum, ja smem da se kladim da me moj sagovornik sa kojim sam polemisao, koji je mislim Bosnjak ne bi banovao,  jer generalno nisam nikoga napadao, ali ti si se nasao pametan da se uhvatis za tu recenicu...

 

Nije nikakav problem, ja stvarno nemam nameru da se borim sa vetrenjacama, necu vise da pisem na politici, samo mi se cini da se politika na ovom forumu polako pretvara u politiku na starom i da je sve manje forumasa koji pisu upravo zbog toga sto moderatori nisu u stanju niti imaju stomak da se oslobode od svojih subjektivnih stavova...

Izvinjavam se na opsirnosti, samo sam hteo da prokomentarisem ovo...


Kao prvo, žalbama na rad moderacije je ovde mesto.

 

Kao drugo, relativizacija, ne generalizacija.

 

Kao treće, ovo:
 

On 4/19/2021 at 8:44 PM, Helmet said:

Dobro, bio je gradjanski rat, nije ni federacija stvorena na Mahatma Gandi taktici, etnicko ciscenje je vidjeno na sve tri strane naravno svakog svoje najvise boli, ali realno gledano sva tri naroda imaju putera na glavi nazalost. 


si odgovorio na ovaj post:

 

On 4/18/2021 at 4:57 PM, alpaka Bereta Sida said:

Cinjenica je da velika vecina Bosnjaka ne gleda na RS kao na nesto pozitivno sto je sasvim razumljivo obzirom na nacin na koji je ta RS stvorena i svu torturu, etnicka cisenja, logore i na kraju genocid koji je bosnjacki narod i jednim dijelom hrvatski narod u danasnjoj teritoriji RSa i nekim dijelovima FBiH prosao. 

 

To je najklasičnija moguća relativizacija genocida u Srebrenici. Tačka.

 

Četvrto, upravo zbog celokupnog pisanja koje je bilo korektno, nisi kažnjen onako kako pravilnik to određuje, a to je trajno. Sa nadom da ćeš nešto naučiti i uvideti šta si napisao, ali avaj, uzalud.

 

Kraj rasprave. O ovakvim stvarima se ne raspravlja. Ovakve relativizacije nisu na ovom forumu ni u kakvom kontekstu dozvoljene. Ako ti ne odgovara, slobodan si da potražiš drugo mesto pod suncem.

 

Dalja rasprava o ovoj temi se neće tolerisati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2021 at 10:16 PM, BartonFink said:

Wow, ugasili umrtvili ste manje više sve teme o opoziciji u Srbiji. Rispek. 

 

  Reveal hidden contents

330px-Maxut_Shadayev_(2020-02-0).jpg

 

 

ovo je ziva istina

 

mene su cak primoravali da umesto srb opozicije vec jednom naucim da navijam, pratim i komentarisem kosarku dole na pdf

 

ali nisam se dala botovskoj moderaciji!

 

imam i dokaz:

On 5/7/2021 at 8:35 AM, Eddard said:

Jeste, združenom akcijom botovske moderacije je ugašen jedan od poslednjih bastiona slobodne misli..

 

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
15 minutes ago, Doc Holiday said:

 I zar je onda zaista nenormalno razmisljanje da jedno takvo drustvo,  tzv drzavu  , jednostavno treba izopstiti iz nekog normalnog sveta ??? 

 

eto pa me opet banujte  

 

Nije nenormalno I nisi banovan zbog takvog mišljenja, već zbog preterivanja. A ponajmanje si banovan zbog toga što imaš takav stav o Srebrenici kakav imaš. Zbog toga niko nikad nije niti će biti ovde banovan. 

 

Jer jedno je reći "takvo društvo treba izopštiti iz normalnog sveta", a potpuno drugo kad kažeš da zbog toga treba "nukovati Beograd" i "tiho nestajanje u zatvorenom rezervatu okruzenim debelim sankcijama i bodljikavom zicom". To je već preterano i budi zadovoljan što je kazna bila tako kratka. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Najveća sramota ovog foruma je što je gospodin koji koristi nik @Neme dobio pravo da bude moderator i na ovom forumu.

 

Dotičnog gospodina se sećam još sa 92-ke gde je bio moderator, na fudbalu ako se ne varam.  Čovek je i tamo koristio moderatorska ovlaštenja da sankcioniše neistomošljenike, a to je u najmanju ruku jadno. Dao mi je jedan varn i to "javno" na temi, a na upit da mi rastumači isti nije odgovorio, zato što ne ume svoje pritužbe da stavi u kontekst mojih upisa, pošto te pritužbe ne stoje. Pa rekoh da to prodiskutujemo na adekvatnoj temi.

 

Evo izneo sam kritiku na adekvatnoj temi, ali očekujem ban sa objašnjenjem zašto-zato.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Liska Manjina said:

Najveća sramota ovog foruma je što je gospodin koji koristi nik @Neme dobio pravo da bude moderator i na ovom forumu.

 

Kada me prozivaju likovi kao što si ti, 100% znam da radim pravu stvar.

 

2 hours ago, Liska Manjina said:

Evo izneo sam kritiku na adekvatnoj temi, ali očekujem ban sa objašnjenjem zašto-zato.

 

Samo kada pređeš preko crte. Drugačije - jok.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Neme said:

 

Kada me prozivaju likovi kao što si ti, 100% znam da radim pravu stvar.

 

 

Samo kada pređeš preko crte. Drugačije - jok.

Mene si na 92-ojci optužio da sam klon, kad se ispostavilo da grešiš nisi uradio pravu stvar.

 

Mnogi ljudi su bili ubeđeni da rade pravu stvar, no međutim...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Liska Manjina said:

Mene si na 92-ojci optužio da sam klon

 

Kad smo kod tužakanja, svi reporti su ti do sada bili obojeni ličnim-ideološkim nepodnošenjem neistomišljenika. 

 

Quote

Čovek je i tamo koristio moderatorska ovlaštenja da sankcioniše neistomošljenike

 

Složićemo se da smo neistomošljenicitm:lol_2:

 

18 minutes ago, Liska Manjina said:

Mnogi ljudi su bili ubeđeni da rade pravu stvar, no međutim...

 

 

No, međutim, ova rasprava je za neki drugi topik. Ovde smo završili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Neme said:

 

Kad smo kod tužakanja, svi reporti su ti do sada bili obojeni ličnim-ideološkim nepodnošenjem neistomišljenika. 

 

spisak mog tužakanja:

relativizacija Oluje

Svrbiju redovno reportujem

Sve vas jebo Mustafa Golubić

 

U oba slučaja dokaz da nisi u stanju da tumačiš pravilnik.

 

Završili nismo, pošto je i ovaj moj upis ontopic. Možda smo završili na temu neistomišljenika, ali na temu tvog očajnog obavljanja moderatorske funkcija ima još štošta da se kaže.

 

Najgore je što produhovljenost glume forumaši koji najviše vrijeđaju. (ovo se ne odnosi na tebe, nisam primetio da su uvrede deo tvog repertoara)

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Liska Manjina said:

spisak mog tužakanja:

 

... je isključivo takav da reportuješ neistomišljenike koji ti se usput i ne dopadaju. Slučajno nije sigurno. Na starom forumu, btw, ne bi ni 5 postova nagurao na Politici.

Jako smo promenili način da bi olakšali komunikaciju i brisanje spratova, ali vidim da se to tebi ne dopada nego bi da zavodiš neki svoj red i šta će ko pisati:

 

Quote

Pusti kraju, vidiš da "produhovljena gospoda" negira postojanje bilo kakvih ratnih zločina na teritoriji Hrvatske. Sva sreća pa su u RL relevantni poput lanjskog snega. Većina takvih ljudi uopšte i nema sopstveno mišljenje, verovatno se ona kolona izbeglica sama stvorila. Ili je isti slučaj kao sa Sarajevom, Srbi sami odlučili da odu, niko ih nije terao.

 

Imaš bar 10 foruma na kojima možeš ovo da plasiraš i ovako da se ponašaš. Ovde ne možeš i tačka. Pogotovo ne da srbuješ na temi koja je koncipirana tako da se bavi današnjim pitanjima u politici Republike Hrvatske. Vidi se kako se odnosiš prema neistomišljenicima, te bi još da ih diskvalifikuješ iz diskusije.

 

12 hours ago, Liska Manjina said:

na temu tvog očajnog obavljanja moderatorske funkcija ima još štošta da se kaže.

 

Idi na topik Moderacija slobodno pa da vidimo šta je to štošta što imaš da kažeš. U uho sam se pretvorio.

 

Sada smo zaista završili ovde.

Edited by Neme
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Eddard i ostali modovi, 

 

Postoji li negde objasnjenje kako se tacno tumace ovi bodovi koje 'dodeljujete'. Cuo sam da 15 bodova predstavlja trajni ban, ali nigde to nisam mogao da pronadjem, pise li vam to negde na sistematican nacin? 

 

Ako je to tako, ja sam tek skoro provalio da imam od eddarda 5 trajnih bodova sto mu onda dodje 1/3 trajnog bana, pa sa jos 5 koje sam dobio to je vec 2/3. 

Zeleo bih ovom prilikom da uputim celom vasem timu predlog da jos jednom razmislite i preispitate bodove i da ako je moguce eddardove bodove iz trajnih proglasite vremenski ogranicenim tj isteklim, jer stvarno bez ikakvog foliranja je to vise nego preterano. Uvek tesko priznati gresku, pa zato to i ne trazim, nego samo da se preispita ta odluka i da se koriguje. 

Ispod je post zbog koga je dodeljen ban, i ne bih se upustao u neku diskusiju oko njega, niti odluke da to bude ban. Ispod njega je naredni post bivseg moderatora koji je to koncizno sve poslozio i gde je jasno da je u pitanju nesporazum oko konteksta kako ga je protumacio moderator. Ban je bio i prosao pa se tada nisam ni bunio, delimicno jer nisam ni razumeo svrhu tih bodova, ali mislim da misljenje bivseg moderatora dosta govori da je 1/3 TRAJNOG bana vise nego preterana odluka. 

 

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, VladimirB said:

 

Volim ovaj deo - o nekim dobrovoljcima koji su se oteli kontroli. To je na drugom mestu, posle onog "mi njima zato sto oni nama Jasenovac".

 

Taj tvoj figurativni dobrovoljac se baš naradio da samostalno i van kontrole napuni Tomašicu, na primer. Dok su komšije i ostali samo skretali pogled i nisu tog jednog dobrovoljca zaustavili? Ne, mmajstor, divljali su sa njim zajedno. Oni dobrovoljci sa slika Rona Haviva (hint: Bijeljina i šutiranje leševa) mnogo deluju organizovano? Pa Lukić je proveo u Višegradu fin period, niko da ga smeni - a vrh u Beogradu znao šta se dešava?

 

Ti si, mmajstor, jedan veoma zao čovek - evo zašto. Veoma dobro razumeš da hiljade i hiljade "dobrovoljaca van kontrole" zapravo predstavljaju organizaciju. Veoma dobro razumeš da rulja voli da čuje kako nije kriva i kako su se više sile urotile protiv svekolikog vaskolikog srpstva, jer time opravdava linč drugih. Uzrok i posledica - 1992. do 1999. šta se sve akumuliralo- sve ti lepo razumeš. 

 

Jasno ti je da je malo šta prošlo u Bosni da nije Beograd znao, potpomagao ili prosto ignorisao. Jasno ti je da je narod u Srbiji znao šta se dešava u Bosni. 

 

Uporediti NATO sa Hitlerom, to je skrnavljenje svih žrtava nacizma jer porediš neuporedivo.

 

Ljudi poput tebe lepim rečima zavode i navode rulju. 100% efikasno.

 

 

Brate forumski, sve si ti ovo lijepo rekao. A najbolje ti je ono da je ovaj mmrsimud zao covjek. Da je priglup, nije, jer vec odavno razvlaci neku svoju pricu koja ne zvuci nepismeno. To je zato sto je veoma zao covjek( a ima i dobru podrsku). I jos nesto, podsjeca me na onog nesretnika iz Kanade i onog sa starog foruma iz Banja Luke sto je na temi Bosne bio kontra svih. Zajednicko im je da su branili neodbranjivo,da su bili legalisti, i sva trojica( ili mozda jedan) su pisali pristojnim rijecnikom. I jos jedna velika zamjerka svima ( meni dragim forumasima a narocito Zoranu) sto bre raspravljate sa takvim ljudima.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da je offtopic, ali moram da napišem...

 

Čitam i ne mogu da verujem da diskusija prerasta u neki lični obračun sa osobom koju ne poznajete.

 

Svako od nas može u stvarnom životu da kaže nekome da je zao/grozan/dobar...ali vređati nekoga na forumu i pisati da je zao..mislim zaista da nije u redu.

 

Neću da radim Report nekih postova, ali ovoga puta i ja se potpuno povlačim sa ovog pdf-a. 

 

Nikome neću da repliciram.

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nažalost na ovom forumu je nemoguć bilo kakav dijalog jer je jednoj strani dozvoljeno da vređa drugu. To je bila i rak rana prethodnog foruma i to vodi ka smrti jer nikad nećemo imati drugu stranu na forumu. Ako je to cilj foruma onda i nema neke razlike u odnosu na rusofilske ili naci forume. I tamo se ovako žigošu i vređaju neistomišljenici i provociraju se dok ne odgovore pa onda banana.

 

Iako se sa majstorom po većini stvari ne slažem mislim da je pametno postupio što se povukao iz rasprave jer nije imao zaštitu moderacije od ličnih napada.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...i ja sam sa majstorom raspravljao,rekao bih na nekakav nježan način,s moje strane.Kako sam ušao u raspravu tako sam se i povukao iz rasprave jer nisam želio raspravljati o dojmovima nego o činjenicama.Neke teme predstavljaju već povijest i postoji mnoštvo knjiga ili članaka.Razumijem da o nekim temama nemamo istovjetan stav,da razmišljamo drugačije ali dojam je jedno a činjenice drugo.Mislim da je naša rasprava bila korektna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Verujem da ste vecina vas uljudni in real life, ali da na forumu volite da isučete vaše ideološke sablje, bilo istočnjačke, bilo zapadnjačke, pa kad nekom odgovorite i stisnete Submit reply, kažete sebi: Uh kako sam mu odgovorio, kako sam ga ožežio!

Ja znam da će sad sa neke ovo biti smrtna uvreda, ali slabo se razlikujete od ekipe sa sporta koja se večito mačuje koji od Titovih blizanaca je uspešniji, pravedniji, lepši. Naravno da međunarodni odnosi nisu isti kao sportsko rivalstvo i da se totalitarni režimi ne mogu izjednačiti sa Zapadnim demokratijama, ali kad spustite diskusiju na lični nivo i vređanje, gubite kredibilitet u raspravi.

 

Vidim da nije urodilo plodom ono šta smo vas zamolili, a neću da brišem ovo što ste u trećoj smeni petak na subotu ispisali.

Nastavite kako mislite da treba, odrasli ste ljudi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Perkos2 said:

baš to selektivno brisanje čak i prepravljanje postova bez saglasnosti je dovelo do toga da određeni forumaši smatraju da su povlašćeni pa onda kreću da vređaju i provociraju

 

slazem se da su neki forumasi preterali sa licnim vredjanjem,  bez obzira na suprotno misljenje...

 

  Meni si u predhodnom postu rekao da sam  "pobedio"...

 

   Ali misilim da je prava pobeda kad nekog argumentima , da kazemo edukujes , da razmisli i promeni svoje stavove...  A to se desilo sa jednim forumasom ( necu da ga imenujem jer je i dalje aktivan ) sa kojim smo se redovno ovako macevali kao sa mmajstorom...  ali sam primetio u zadnje vreme da su mu postovi sad totalno drugaciji..  znatno je promenio svoje stavove...   e to ja smatram pobedom...

 

   Ljudi se ovde ( ne mislim samo na forum nego u RL )  moraju edukovati da nije sve onako kako to nasi mediji govore..  Da oni smatraju da su oni u vecini ovde i da imaju vise prava-  jer oni su na globalnom nivou upravo manjina... 

 

   Navesti nekog kome je decenijama mozak ispiran da pocne da razmislja logicnije je pobeda...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Doc Holiday said:

pocne

 

12 minutes ago, Doc Holiday said:

 

slazem se da su neki forumasi preterali sa licnim vredjanjem,  bez obzira na suprotno misljenje...

 

  Meni si u predhodnom postu rekao da sam  "pobedio"...

 

   Ali misilim da je prava pobeda kad nekog argumentima , da kazemo edukujes , da razmisli i promeni svoje stavove...  A to se desilo sa jednim forumasom ( necu da ga imenujem jer je i dalje aktivan ) sa kojim smo se redovno ovako macevali kao sa mmajstorom...  ali sam primetio u zadnje vreme da su mu postovi sad totalno drugaciji..  znatno je promenio svoje stavove...   e to ja smatram pobedom...

 

   Ljudi se ovde ( ne mislim samo na forum nego u RL )  moraju edukovati da nije sve onako kako to nasi mediji govore..  Da oni smatraju da su oni u vecini ovde i da imaju vise prava-  jer oni su na globalnom nivou upravo manjina... 

 

   Navesti nekog kome je decenijama mozak ispiran da pocne da razmislja logicnije je pobeda...

Slazem se ja sa tobom da se snagom argumenata moze kod ljudi promeniti mišljanje ali se ne slazem sa selektivnim brisanjem postova koji nekom ne odgovaraju. Meni je čak bez ikakvog obaveštenja prepravljan komentar što smatram totalno besmislenim. To što neko od moderatora ima određeni politički stav ne znači da je u svemu najpametniji. Ako je komentar van pravila neka se briše a ne da se koriguje i dobije sasvim drugi smisao. Lično nikad ne bih voleo da imam zaštitu moderacije i da na taj način "pobedim" u diskusiji. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

Verujem da ste vecina vas uljudni in real life, ali da na forumu volite da isučete vaše ideološke sablje, bilo istočnjačke, bilo zapadnjačke, pa kad nekom odgovorite i stisnete Submit reply, kažete sebi: Uh kako sam mu odgovorio, kako sam ga ožežio!

Ja znam da će sad sa neke ovo biti smrtna uvreda, ali slabo se razlikujete od ekipe sa sporta koja se večito mačuje koji od Titovih blizanaca je uspešniji, pravedniji, lepši. Naravno da međunarodni odnosi nisu isti kao sportsko rivalstvo i da se totalitarni režimi ne mogu izjednačiti sa Zapadnim demokratijama, ali kad spustite diskusiju na lični nivo i vređanje, gubite kredibilitet u raspravi.

 

Vidim da nije urodilo plodom ono šta smo vas zamolili, a neću da brišem ovo što ste u trećoj smeni petak na subotu ispisali.

Nastavite kako mislite da treba, odrasli ste ljudi.

 

Ali to je opet vaš (odgovoram tebi ali mislim na sve modove) propust. To se radi zato što su 100% sigurni da će im to proći bez kazne. A najgore od svega je kada na kraju isprovociranog kaznite jer je on je "sočnije" odgovorio. Da stvar bude još gora manje više isti ljudi vam to rade non stop. I zašto bi išta menjali dok im to prolazi ? Pa naravno da neće.

 

Ja kad tražim kazne pa napišem ban ne mislim bukvalno na banovanje, i opomena je sasvim ok reakcija jer daje satisfakciju onom ko je meta i odvraća ga da odgovori u istom maniru.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...