Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

16 minutes ago, dude said:

 "Hteo biH"  😄 

 

Evo, necu vise...Pogresi covek, jebeno je kucati sa mobilnog 🙂

 

 

 

 

Pišeš rečenice od 3 reči, normalno je da ne grešiš. Rekoh ti, ne treba ti da me učiš pismenosti. Tebi je jebeno kucati i sa mobilnog i sa laptopa.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Magia said:



Evo @Laki21 kakav recnik je dozvoljen. ZnajJovin ban od 60 dana gde dok kulturno pise nije saglasan sa necijim misljenjem ( i btw lupi glupost za koju zasluzuje neki laksi ban) i dozvoljavanje da se pise ovako. Ja sam cak reportovao post i nisam dobio ni odgovor niti vidim da je post obrisan. 

 

Covek ponovo pretvorio forum u svoj blog, dobija warn za "SVrbiju i Kosobo" sto je pravilnikom ostro zabranjeno,a ostali se banuju za 5x manje stvari.

 

Nije zabranjeno. 

 

Vidim nije ti smetalo to sto ZnajJova u svakom drugom postu spominje anglosaksonsku olos koja je uzrok svog svetskog zla i problema u koje je Srbija upala, ali ti smeta slicno karakterisanje Rusije. Da to nisu mozda dvostruki standardi? 🙂

Zasto bi na bilo kom politickom forumu bilo zabranjeno koristiti uvredljive nazive za politicare i drzave? Zbog kakve politicke korektnosti? Zabranjeno je vredjati forumase, narode, nacije, drustvene grupe... Politicare i drzave je dozvoljeno vredjati sve dok te uvrede nisu posledica neke od brojnih fobija (homofobicne...).

 

Sto se tice bana ZnajJovi on je nesporan, oko duzine se moze raspravljati naravno.  Tu bih dodao jos jednu stvar. Njegov celokupni opus je klasicna relativizacija. Svodi se na tri stvari. Sta ste vi radili crncima, to je posledica toga sto je anglosaksonska olos instalirala komuniste u Srbiji i da je Srbija jaka USA niko ne bi pravio problem za to sto je radjeno ( parafraziram naravno, ali se svodi na to). To je klasicna relativizatorska logika. Niko ne dira forumase koji su protiv nezavisnosti Kosova, ali pisu drugacije. Eto ja bih istakao Perkosa npr, mada ima i drugih koji argumentima (sa kojima se mozemo ili ne sloziti) brane tezu da Kosovo ostane u sastavu Srbije. Aj da ne razdvajam tu su i Barkli i Free koji imaju drugaciji pristup problemu, ali Quad, Berti, izvinjavam se ako sam nekog preskocio koji brane tezu da Kosovo treba da bude u sastavu Srbije. Nikom nikad nije palo na pamet da ih banuje zbog toga.  Uostalom ne vidim uopste potrebu da se potencira na tim stvarima. Zlocinometrija nece biti dozvoljena, a to je nesto cime se pomenuti forumas iskljucivo bavi. Ima hiljadu boljih nacina da se brani stav da Kosovo treba da bude deo Srbije od relativizacije i zlocinometrije. Posebno jer se on eksplicitno izjasnio da je za podelu Kosova, za sta se i ja zalazem. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Posle dosta razmišljanja i iskrene prepiske sa nekim moderatorima, odlučio sam da ne vredi više provoditi vreme na forumu. 

Ovo nije nikakvo lično saopštenje ( kakvih sam se uvek gnušao) nego služi isključivo kao napomena administraciji i moderaciji.

 

Međutim, pre nego što odem hteo bih da se osvrnem na neke stvari koje su me definitivno opredelile da donesem takvu odluku. 

Naime - ko me ne zna- prošlo je sigurno 19 godina da pišem na forumu. Recimo, ako se dobro sećam (a nisam vodio beleške kada je to tačno bilo) počelo je to negde 2000- 2001. Tada sam još živeo u nekom uverenju da se oštrim verbalnim nastupom mogu stvari dovesti u red. To govorim jer mi je jedan ovde to krenuo da spočitava, pri tome zaboravljajući jednu jaku bitnu stvar- čovek se menja s godinama. Upravo to je jedan od glavnih razloga zašto mi više nije prijatno da boravim na ovakvom tipu foruma. Zasitio sam se tog klinačkog provociraja i lečenja životnih frustracija na forumu. Mislim da ću sačekati da dođe neko drugo, bolje vreme u kojem će se diskutanti bez raznih pravila i pretnji sami opredeliti da vode pristojnu raspravu pri čemu (to je vrlo važno naglasiti) neće biti preispitivane neke opšte, ljudske vrednosti.  

Nekim moderatorima svaka čast (prepoznaće se) ali meni taj trampovski stil komunikacije nimalo ne prija, a pošto vidim da je doneta definitivna odluka kako bi trebalo da ta komunikacija izgleda, onda mislim da je to prelomna tačka našeg razilaženja.

 

Ono što, takođe, primećujem jeste da neki od forumaša pozdravljaju to da se moderacija oglašava odnosno da ima sluha za njihove primedbe.

Mene je, iskreno govoreći, napustilo strpljenje da se dopisujem što forumski što privatno sa nekima od modova pošto sam video da to ne donosi nikakve rezultate (u smislu da se upristoji debata na forumu a oni koji su direktno odgovorni za uništavanje prethodnog foruma stave na svoje mesto). Mislim da mi je dojadilo da i dalje čitam pravdanja moderacije da nema vremena od svojih privatnih obaveza da se bavi forumskom problematikom. Pre svega, ja da sam na njihovom mestu ne bih se ni prihvatio te "dužnosti" a da znam da nad glavom imam gomilu obaveza u RL. I uvek je to bio izgovor da se stvari odlože za neko bolje vreme.     

 

Sve u svemu, kad sam stavio na vagu ono što volim da radim na forumu ( da se povežem s ljudima s kojima i ne delim uvek stavove ali delimo iste vrednosti, da "bacim" neki post iz oblasti filma, muzike ili utiska iz emigracije) i ono što mi predstavlja teret pri čitanju napisanog, prevagnulo je ovo drugo jer tako ne komuniciram s drugim ljudima, niti sam okružen takvim likovima u RL.

 

Na kraju, možda Schrodinger zaista ne zna da postoji ovaj forum ili ako zna ne želi da na njemu učestvuje (jer se još na prethodnom izjasnio tihim odlaskom šta o njemu misli) ali mi je to jako dobar pokazatelj zašto vrhunski intelektualci ne žele da se provlače kroz blato na ovakvim mestima.

 

Zato, samo zahvalnost (prepoznatim) moderatorima i forumašima koji se i dalje trude da razumeju svrhu postojanja foruma odnosno web - debate.

 

Zbogom i sve najbolje!

 

mel  

  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se na okasnelom odgovoru, nisam bio prethodnih dana u situaciji da pišem duže postove. Pokušaću da malo detaljnije obrazložim neke stvari. Što se moje pozicije tiče, svako je zamenljiv, pobogu, što ne bih bio i ja, ako se tako kolege slože, nikakav problem, niti bih bilo kome uzeo za zlo. 

 

Prvo i osnovno, nijedan "ozbiljniji" ban se ovde ne donosi samostalno, već nakon konsultacije sa ostatkom moderatorskog tima. Time je samovolja pojedinačnih moderatora ograničena. Zato se i banovi uvek oglašavaju kasnije jer se čeka na mišljenje kolega. Ali, ako ste mene videli kao problem, nije frka da ja stojim ispred. 

 

 

On 7/4/2019 at 11:47 AM, CLASH said:

Opus gorepomenutog forumaša je od samog početka naginjao ka relativizaciji uloge koju je država Srbija imala u događanjima od devedesetih, pa na ovamo

 

Uloga Srbije ( Hrvatske, Slovenije, USA, Rusije, Džibutija, Nepala....) u dogadjanjima od devedesetih pa na ovamo je predmet diskusije na diskusionom forumu.

 

Jeste, ali stavove u stilu Politike Express i Dnevnika RTS koje smo gledali i slušali devedesetiih, u kojima postoji strana dobrih i nevinih Srba koji u Krajini koji brane svoja ognjišta i strana na kojoj su horde ustaša iz Argentine - pa to ne može. Diskutovati o ulogama u ratu se uvek moglo, ali ne na takav način. To možda jeste moje mišljenje, ali je i mišljenje većeg dela današnjeg civilizovanog sveta, i sviđalo se to nekima ili ne, Srbija devedesetih će u istoriji ostati zapisana kao agresor u SFRJ koja je u cilju proširenja na Hrvatsku i Bosnu i najodgovornija za ratni sukob. Da, istoriju pišu pobednici, znam.

 

Ja nigde nisam pomenuo da je Srbija jedina kriva i da drugi nisu činili zločine, ne znam otkud vam to. O svim zločinima i sranjima se sme raspravljati, uostalom već je i pisano o albanskim zločinima na Kosovu i niko zbog toga nije kažnjen, niti će biti. Problem je kad se te stvari koriste da nešto opravdaju. To ne može. Da, na ovom forumu jesmo uveli određenu dozu pozitivne diskriminacije i principa "u svoje dvorište", sa ciljem da se ovaj forum ne pretvori u forum srpskih nacionalista u kojem će se samo o nepravedno okrivljenoj i napaćenoj Srbiji govoriti. Retorika - o svemu se sme raspravljati je u suštini ispravna, ali neminovno vodi i u raspravu o npr. genocidu u Srebrenici, a takve stvari ako se dozvole, ja ću biti prvi koji će napustiti ovaj brod. I to nije nikakav ultimatum, nemam ja takvu moć kakvu mi neki prepisuju, već jednostavno ne želim da budem na jednom forumu koji neće, bar suštinski, pratiti moje ideološke stavove. 

 

Dakle, da ponovim - o svim zločinima se sme raspravljati. Ali negirati ih ili ih koristiti kao opravdanje za nešto drugo - ne.

 

Kada sam se priključivao timu ovog foruma, meni je bilo rečeno da će novi forum nastaviti ideološku tradiciju starog, samo ćemo mi pokušati da omogućimo uljudnu komunikaciju. Vidim da su mnogi očekivali da će ovo biti mesto gde će bukvalno sve biti podložno diskusiji i reviziji, ali ako je to tako, onda sam ja na pogrešnom mestu, to priznajem. 

 

On 7/4/2019 at 8:11 PM, Laki21 said:

Ako je jednostavnije, neka se lepo postavi u pravila "Srbija je zločinačka zemlja, niko drugi nije počinio zločine, te se van tog konteksta ne može diskutovati."

 

Netačno Laki, tačnije delimično netačno. Srbija 90ih jeste bila zločinačka zemlja, ali to ne abolira druge učesnike u ratu od sopstvenih gadosti, i vice versa. Pa ja sam npr. prvi koji ima mišljenje da je Hrvatska u Oluji počinila etničko čišćenje iako za to nikad nije bila osuđena. Kao što sam i mišljenja da je opasnost od stvaranja velike Albanije realna. I o tome se uvek smelo raspravljati, kao i o žutoj kući npr. itd.

 

Većina vas je shvatila ove banove kao upozorenje da se samo i isključivo o zločinima Srbije sme raspravljati, što je nonsens. Da, mi želimo da se pretežno o tome raspravlja jer je 20 godina posle, srpsko društvo većinski još uvek na tom nivou - Srbija žrtva/Ratko Mladić heroj.  Istina, odgovornost, pomirenje - koliko god izlizano bilo, u Srbiji nije pustilo koren. Nije ni u Hrvatskoj i Bosni, slažem se, ali tu dolazimo do "svog dvorišta".

 

On 7/4/2019 at 8:37 PM, Magia said:

Jel ovo zvanican stav moderacije- da je Srbija pre svega kriva za sva sranja koja su se desila? Stvarno me zanima.

 

Moj stav kao moderatora. Ostali neka se sami izjasne ako žele. 

 

Quote

U jèdnom komsiluku se osoba na vlasti izvinjava zato sto je delila deci srpske cokoladice, u drugom na vlasti ljudi koji su LIČNO ubijali. Nebitno, daj da samo ganjamo srpski fasizam, a oni tamo neka se stide. A bas se stide, zabole ih dupe za to.

 

Poznat mi je tvoj stav i potpuno je legitiman, ali jedno grešiš - nije cilj da "samo" ganjamo srpski fašizam, već "prvo", da bismo njega doveli na razumnu meru. Ali i svi ostali su podložni ganjanju. Tako i te stvari koje pominješ u svom postu. Ali smo, ako pogledaš temu o Hrvatskoj, došli u par navrata do situacije da se o Hrvatskoj tamo piše kao o zemlji krvoločnih ustaša, tema je na par momenata izgledala, kao iz kuhinje pokreta Obraz. Večita priča o trnu u oku svom i tuđem.

 

On 7/4/2019 at 9:14 PM, Laki21 said:

Super, to je tvoje viđenje stvari. Moje je drugačije. I možemo da RAZGOVARAMO o tome da li si u pravu ili ne, ili ja, i u kojoj meri. To je poenta, kapiraš?

 

Poenta je da o nekim stvarima ipak nećemo da razgovaramo. Bar ja neću.

 

Što se bana ZnajJovi tiče:


 

Quote

 

ZnajJova 60 dana - relativizacija i šovinizam.

 

Opus gorepomenutog forumaša je od samog početka naginjao ka relativizaciji uloge koju je država Srbija imala u događanjima od devedesetih, pa na ovamo, gde su, po njemu svi drugi krivi, samo su Srbi branili svoja ognjišta. Pa tako imamo: 

 

On 6/30/2019 at 2:43 PM, ZnajJova said:

I gdja.Perović bi pre ili kasnije imala istu dilemu kao i svi vlastodršci do dana današnjeg.Kako se u ono vreme boriti sa iredentistima, a kasnije sa separatistima. 

 

relativizacija u vidu implikacije da su sva sranja u stvari bila proizvod separatista (Hr, Slo, BH, Kosovo, šta god), a ne, pre svega, nakaradne politike Srbije. Mešanje posledice i uzroka. 

- Ja sam ovo razumeo kao - uvek su tu bili separatisti (jesu, činjenica), koji su se iz nekoga razloga pojavili i hoće da rasparčaju nam državu, nijedna vlast nije uspela sa tim da se izbori, pa ne bi ni gđa. Perović. Ovde kritiku mogu da prihvatim, da je u pitanju samo moje mišljenje da je uzrok separatizma bila nakaradna srpska vlast i da o tome istorijski možemo da disuktujemo u stilu šta je starije kokoška ili jaje. Ali nije za ban i ovaj razlog povlačim. Tada sam ga naveo sve u sklopu moje uvodne rečenice (iza koje stojim), ali prihvatam da je nategnuto.

 

On 6/30/2019 at 6:58 PM, ZnajJova said:

Inače, 60-te su poznate po tome što su se tada iseljavali samo gradjani sa Kosova i Sandzaka, i samo zbog navodnih Rankovićevih zločina. Hrvati, Srbi i ostali su se iseljavali zbog spondiloze,seboreje i peruti, koje su se bolje lečile diljem sveta nego u SFRJ. Pa hebem mu miša, ne znam kako bi to moglo da biva.

 

je jasna relativizacija, ti zločini nisu bili "navodni".

- kad neko napiše "navodnih" to je za mene čista relativizacija. Da, ne znamo mnogo o tom periodu, ali da je zločina bilo - to znamo. Da je napisao ovaj post samo bez te reči, nikakav problem. Stav da su se iseljavali ne samo zbog Rankovićevih zločina, već i zbog drugih razloga je legitiman. 

 

On 7/3/2019 at 4:06 PM, ZnajJova said:

Navedi mi objekte koje je Srbija srusila za vreme sukoba na Kosovu.Hvala unapred.

 

naravno, Srbija je na Kosovu samo gradila.

- citirana rečenica ne implicira, već jasno pokazuje stav da Srbija na Kosovu ništa nije srušila. Sam po sebi možda nije za ban, ali je u kontekstu celog opusa forumaša indikativan.

 

Pa onda:

 

On 6/26/2019 at 12:47 PM, ZnajJova said:

Balvani su pravo malo čudo. Pojavili su se ničim izazvani, kao i Albanska pobuna na Kosovu. Pero i Mićo , nakon satrvene gajbe "Laškog" ispred lokalne prodavnice, odluče da išćeraju 80 kubika smrčevine na lokalnu cestu . Pošto su i oni balvani sami po sebi (Pero i Mićo), utripovali su da Tudjman oko sebe okuplja neke likove iz Argentine, koji u zadnjem desnom dzepu nose češalj i sliku poglavnika. Poverovali su i u velikosrpsku propagandu  da se Srbi isteruju sa posla, da podpisuju nekakve papire kojima dokazuju lojalnost novoj državi, da ih isteruju iz stanova itd. Kada su popili pola gajbe pive, upita Pero Mića :"Mićo,oćemo li", na šta Mićo, pre toga podrignuvši, odgovori: "Ajmo"

 

Opet nevini Srbi samo brane svoje ognjište od ustaša...

- ovo sam gore dodatno pojasnio.

 

I na kraju, danas, opet implikacija kako su Albanci prosta nekulturna stoka koju je Srbija oplemenila:

 

On 7/3/2019 at 7:57 AM, ZnajJova said:

Ono što je SFRJ napravila na Kosovu, od infrastrukture, pa do jednog kulturološkog skoka Albanaca iz 14. u 20. vek, to nije uspelo mnogo jačim igračima, koji svoje "igre" igraju i danas, širom sveta.

 

- oko ovoga vidim da niko nije imao primedbu.

 

Zbog ovoga, kao i zbog revidirane kaznene politike (izaći će uskoro), ban ZnajJovi se smanjuje na 30 dana.

 

 

 

 

 

Samo da napomenem, ja dalje ovu raspravu neću nastavljati, osećao sam dužnost i potrebu da na neke stvari odgovorim, ali ne želim da to preraste u raspravu u kojoj niko neće odstupiti od svoje pozicije ni za pedalj. 

 

Hvala na razumevanju.

Edited by Eddard
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, A sad said:

Zasto bi na bilo kom politickom forumu bilo zabranjeno koristiti uvredljive nazive za politicare i drzave? Zbog kakve politicke korektnosti? Zabranjeno je vredjati forumase, narode, nacije, drustvene grupe... Politicare i drzave je dozvoljeno vredjati sve dok te uvrede nisu posledica neke od brojnih fobija (homofobicne...).

 

Samo tanka je linija izmedju vredjanja drzave i naroda. Kada neko kaze ruske hovnare da li misli na drzavu ili narod? Mislim mi znamo da doticni misli i na jedno i na drugo, tako da bi bila tu potrebna moderatorska intervencija.

Osim toga taj stil pisanja, je generalno na nivou konverzacije na Farmi, Parovima, Zadruzi, pa da onda svi pocnemo tako da pisemo i da se gadjamo hovnima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

 

Samo tanka je linija izmedju vredjanja drzave i naroda. Kada neko kaze ruske hovnare da li misli na drzavu ili narod? Mislim mi znamo da doticni misli i na jedno i na drugo, tako da bi bila tu potrebna moderatorska intervencija.

Osim toga taj stil pisanja, je generalno na nivou konverzacije na Farmi, Parovima, Zadruzi, pa da onda svi pocnemo tako da pisemo i da se gadjamo hovnima.

 

iz ruske hovnare, znaci odnosi se na drzavu. 

 

O stilu pisanja ne bih, svako ima neki svoj stil pisanja. Dokle god se ne vredjaju drugi forumsi meni je to ok. Ne mogu nekog kaznjavati zbog stila pisanja, vec onog sta je napisano. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Btw, a 'muslimanska milicija' tokom WWII rata - pa oni su samo branili svima ulazak u sela i na neki nacin porucivali - 'kuga na vase obe kuce'. 

 

 

Aj jedno pitanje za moderatorski tim, je li ovo relativizacija ili nije? Da imam neke orjentire za postove na forumu

.

Muslimanska milicija, aka  "SS Polizei-Selbstschutz-Regiment Sandschak" je samo branila svima ulazak u sela?

 

Mada verovatno nije relativizacija, jer je poznato da je svaka naoružana grupa sa više od tri člana formirana na ovim prostorima, samo branila svoju nejač i svoja ognjišta.

Ljotićevci su npr. pored odbrane ognjišta i nejači, ponekad i nešto priklali i malo streljali, ali onako domaćinski. Ovi sandžački  milicionari su se verovatno bavili ekologijom na Pešteru. 

 

Sve moj branitelj do mojega branioca.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, A sad said:

 

Nije zabranjeno. 

 

Vidim nije ti smetalo to sto ZnajJova u svakom drugom postu spominje anglosaksonsku olos koja je uzrok svog svetskog zla i problema u koje je Srbija upala, ali ti smeta slicno karakterisanje Rusije. Da to nisu mozda dvostruki standardi? 🙂

Zasto bi na bilo kom politickom forumu bilo zabranjeno koristiti uvredljive nazive za politicare i drzave? Zbog kakve politicke korektnosti? Zabranjeno je vredjati forumase, narode, nacije, drustvene grupe... Politicare i drzave je dozvoljeno vredjati sve dok te uvrede nisu posledica neke od brojnih fobija (homofobicne...).

 

Sto se tice bana ZnajJovi on je nesporan, oko duzine se moze raspravljati naravno.  Tu bih dodao jos jednu stvar. Njegov celokupni opus je klasicna relativizacija. Svodi se na tri stvari. Sta ste vi radili crncima, to je posledica toga sto je anglosaksonska olos instalirala komuniste u Srbiji i da je Srbija jaka USA niko ne bi pravio problem za to sto je radjeno ( parafraziram naravno, ali se svodi na to). To je klasicna relativizatorska logika. Niko ne dira forumase koji su protiv nezavisnosti Kosova, ali pisu drugacije. Eto ja bih istakao Perkosa npr, mada ima i drugih koji argumentima (sa kojima se mozemo ili ne sloziti) brane tezu da Kosovo ostane u sastavu Srbije. Aj da ne razdvajam tu su i Barkli i Free koji imaju drugaciji pristup problemu, ali Quad, Berti, izvinjavam se ako sam nekog preskocio koji brane tezu da Kosovo treba da bude u sastavu Srbije. Nikom nikad nije palo na pamet da ih banuje zbog toga.  Uostalom ne vidim uopste potrebu da se potencira na tim stvarima. Zlocinometrija nece biti dozvoljena, a to je nesto cime se pomenuti forumas iskljucivo bavi. Ima hiljadu boljih nacina da se brani stav da Kosovo treba da bude deo Srbije od relativizacije i zlocinometrije. Posebno jer se on eksplicitno izjasnio da je za podelu Kosova, za sta se i ja zalazem. 


Ako je ZnajJova koristio taj izraz, apsolutno se slazem da je zasluzio ban za takvo izrazavanje.
Smatram da na forumu ne treba dozvoliti pisanje na takav nacin, a o dvostrukim standardima, znas i sam da zivim na Zapadu te ih nikako nemam, samo mi bode oci subjektivnost moderacije koja je mnogo laksa na obaracu kad neko zastupa vise nacionalne stavove. 
Sto se tice opusa Kinika smatram da je zasluzio ban 1000x za bukvalno 100 razlicitih postova, te smatram da se pravila koriste izuzetno selektivno ( najnoviji primer je nedodeljivanje bana za "SVrbov" sto je naznaceno i u pravilima foruma kao zabranjeno)

 

@Eddard Hvala na odgovoru, ali to onda ne smes koristiti kao zvanican objasnjenje za ban nekome.

Sto se tice ostalog, poprilicno sam siguran da niste mogli svi da se dogovorite oko bana meni koji je dosao jako brzo nakon mog posta, tako da mi je izuzetno tesko da poverujem da se svi dogovarate oko banova, izvinjavam se ako gresim. Ban za ZnajJovu je zasluzen, ali je tvoje objasnjenje izuzetno problematicno ( prepuno osuda i licnog misljenja jer nisi saglasan sa njegovim misljenjem), kao i trajanje koje nikako nije primereno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Magia said:


Ako je ZnajJova koristio taj izraz, apsolutno se slazem da je zasluzio ban za takvo izrazavanje.
Smatram da na forumu ne treba dozvoliti pisanje na takav nacin, a o dvostrukim standardima, znas i sam da zivim na Zapadu te ih nikako nemam, samo mi bode oci subjektivnost moderacije koja je mnogo laksa na obaracu kad neko zastupa vise nacionalne stavove. 
Sto se tice opusa Kinika smatram da je zasluzio ban 1000x za bukvalno 100 razlicitih postova, te smatram da se pravila koriste izuzetno selektivno ( najnoviji primer je nedodeljivanje bana za "SVrbov" sto je naznaceno i u pravilima foruma kao zabranjeno)

 

@Eddard Hvala na odgovoru, ali to onda ne smes koristiti kao zvanican objasnjenje za ban nekome.

Sto se tice ostalog, poprilicno sam siguran da niste mogli svi da se dogovorite oko bana meni koji je dosao jako brzo nakon mog posta, tako da mi je izuzetno tesko da poverujem da se svi dogovarate oko banova, izvinjavam se ako gresim. Ban za ZnajJovu je zasluzen, ali je tvoje objasnjenje izuzetno problematicno ( prepuno osuda i licnog misljenja jer nisi saglasan sa njegovim misljenjem), kao i trajanje koje nikako nije primereno. 

 

Smajli, sala, ne mislim da imas dvostruke standarde.

 

Svrbov nisam video, bio bi kaznjen sigurno. Ali napisao sam i gore, po meni ne treba kaznjavati za takve nazive kada se koriste za drzave. Jbg ne treba da se davimo ni u politickoj korektnosti i da raspravu pretvaramo u previse sterilnu. Znaci po meni Svrbov ne, Svrbija da, Kosmeticar ne Kocobo da. Jedini izuzetak od pravila Republika Sumska. Narvno oko svega mozemo razgovarati. Moj stav je da sloboda govora ne treba da bude ogranicena, osim ako se njome ne vredjaju forumasi, socijalne grupe, i ako se ne zloupotrebljava zarad trolovanja. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, CLASH said:

Btw, a 'muslimanska milicija' tokom WWII rata - pa oni su samo branili svima ulazak u sela i na neki nacin porucivali - 'kuga na vase obe kuce'. 

 

 

Aj jedno pitanje za moderatorski tim, je li ovo relativizacija ili nije? Da imam neke orjentire za postove na forumu

.

Muslimanska milicija, aka  "SS Polizei-Selbstschutz-Regiment Sandschak" je samo branila svima ulazak u sela?

 

Mada verovatno nije relativizacija, jer je poznato da je svaka naoružana grupa sa više od tri člana formirana na ovim prostorima, samo branila svoju nejač i svoja ognjišta.

Ljotićevci su npr. pored odbrane ognjišta i nejači, ponekad i nešto priklali i malo streljali, ali onako domaćinski. Ovi sandžački  milicionari su se verovatno bavili ekologijom na Pešteru. 

 

Sve moj branitelj do mojega branioca.

 

 

 

Ovim što sam boldovao si sve objasnio. 

 

Ima elemenata relativizacije i u pravu si što ti ista bode oči. Post će biti editovan uz jasnu poruku da se ne hoda po toj žici. Ni sa jedne, ni sa druge strane. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GlennGould said:

 

Ovim što sam boldovao si sve objasnio

 

Ima elemenata relativizacije i u pravu si što ti ista bode oči. Post će biti editovan uz jasnu poruku da se ne hoda po toj žici. Ni sa jedne, ni sa druge strane. 

Sto kazu mladi na netu: objasnio.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Netačno Laki, tačnije delimično netačno. Srbija 90ih jeste bila zločinačka zemlja,

i sad ja da ti odgovorim na ovo banovao bi me, to je problem bio proslog a koliko vidim i ovog foruma

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GlennGould said:

... ima elemenata relativizacije i u pravu si što ti ista bode oči. Post će biti editovan uz jasnu poruku da se ne hoda po toj žici. Ni sa jedne, ni sa druge strane ...

 

Ne slazem se.

 

Nema relativizacije, samo se neki dogadaji koje 'zvanicna istoriografija' brani do besvesti - no sa promenjenog ideoloskog pristupa, lako se prebacila sa komunjarskog na naZiJonalni - hoce zacementirati zauvek.

:classic_cool:

To nije moguce.

Ako su oni branili 'zartipanima' da im ulaze u sela, laprdaju o 'borbi protiv okupatora' - pa, lokalci su znali sta ih ceka kad pobegulje zdime u sumetine. Samim time i oni drugi nisu nesto preterano vrljali po tim selima.

Napisao sam vec: 'kuga na obe vase kuce!'. 

 

Ima prica jednog beogradskog Jevrejina, 'clana partije' koji nije hteo u 'zartipane' jer je ostao u kuci da cuva staru majku. Nije on bio bas u nesvestici, da ne pomaze 'pokret' - kod njega su se krili u tajnom skorivstu i clanovi OK KPJ, samo mu je drevna jevrejska zapovest bila vaznija od partijske. 

Normalno, tu je 'izdao pokret / partiju' i bio izbacen. Kasnije je napisao - laknulo mu.

A taj koji mu je saopstio odluku i sam je vrlo brzo posle rata 'zglajznuo'.

 

I sta sad da ga proglasimo za lika koji je 'hodao po zici'?

 

Zar to nije svacije demokratsko pravo?

Ovi koji su posle WWII proglasili retroaktivno svoj trijumf, i ovi drugi koji posle rasapa te 'velicanstvene pobede' i novog zla koje ih je sustiglo, po istoj matrici, samo sa druge ideoloske strane - zar oni nemaju pravo da iznsu svoje misljenje?

Dok, istovremeno, po citaovom provizorijumu uz trube marsira 'neo-gibanizam'?

 

Btw, spomenuo sam Sretena Vukosavljevica - pa niko ni reci. A mnogi tvrde da je 'zglajznuo na seljackom pitanju'.

Nije!

'Zglajznuo' je na pitanju autonomije Sandzaka. Jos u posleratna vremena.

 

No, dobro, na svu crecu uvek ima Moderacija sa zastitnim rukavicama, pincetom, apotekarskom vagicom i onom laboratoriskom posudom gde se izoluju zalocudne 4umske bakterije, pa ce to, sigurno & precizno umeti da razluce!

 

Eto, danas doslo vreme, da se posle svih verovanja koja se bas i nisu prikazala nesto - veruje u Moderaciju!

:wink2:

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, quad said:

i sad ja da ti odgovorim na ovo banovao bi me, to je problem bio proslog a koliko vidim i ovog foruma

 

Ovo je nov forum, nova je moderacija, važe nova pravila. Ona su oslonjena na Andurilov pravilnik, koji se pokazao kao najbolji u praksi i da ne bismo otkrivali toplu vodu. Ovde smo postigli jednoglasan dogovor da se krene s blažim pristupom, ni izbliza restriktivnim kao na starom forumu. 

 

b: Biće da si na to navikao... Nažalost, umesto da napraviš korak napred, daviš se u prošlosti. Ko da te banuje i zbog čega? Napiši šta imaš pa proveri kakve ćeš reakcije dobiti, umesto što ćeš moderatoru podmetnuti nešto što se nije ni desilo, niti će se desiti ukoliko nisi prekršio pravila. Batali više te priče, ne samo da su neistinite već su i dosadne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
 
0
 Advanced issues found
 
 
 
10 hours ago, Laki21 said:

A ako poželite jednog dana da zaista imate vrhunskog moderatora čiju će reč svako živi poštovati, namolite Barklija da se prihvati funkcije. Platite mu ako treba.

U ovom trenutku su stvari postale zanimljive. :classic_biggrin: 

 

Već je odgovoreno, ali red je da se oglasim. Hvala na poverenju, ali niti imam vremena niti interesovanja za tako nešto. Pored toga, na ovom delu foruma pratim svega nekoliko tema, a i to s preskokom ponekad, teško da ću menjati tu praksu.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

Dakle, da ponovim - o svim zločinima se sme raspravljati. Ali negirati ih ili ih koristiti kao opravdanje za nešto drugo - ne.

 

 

Ceo post je uzasan i ne vredi ga uopste komentarisati, makar je posten u svom totalnom besmislu i jadu, ali ovo mora da se prokomentarise.

 

Citav narativ veceg dela moderacije ovog foruma i te male ali glasne grupice forumasa koja se slaze s njima oko Kosova baziran je na stavu da su srpski zlocini na Kosovu devedesetih opravdanje za sve sto se na Kosovu desava u poslednjih 20 godina. Kad ne bi bilo dozvoljeno koristiti necije zlocine kao opravdanje mogli biste komotno da zacutite i ne napisete vise nijedan post o Kosovu. Medjutim, i ja, i ti, i svi ostali, znamo da se i na ovom i na pokojnom forumu zlocini mogu koristiti kao opravdanje ukoliko su "etnicki podobni". Drugim recima, svi mogu da nadju mirnu luku ako im srpski zlocini sluze kao opravdanje za sta god, oni kojima tudji zlocini nad Srbima sluze kao opravdanje su relativizatori koji negiraju zlocine i stoga ih treba odstraniti. To je sustinski problem, a ne to da li neko negira ili relativizuje zlocine. A da ti taj problem ne mozes da resis i zasto ne mozes da ga resis, potanko si objasnio u ovom svom podugackom postu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
Ceo post je uzasan i ne vredi ga uopste komentarisati, makar je posten u svom totalnom besmislu i jadu, ali ovo mora da se prokomentarise.
 
Citav narativ veceg dela moderacije ovog foruma i te male ali glasne grupice forumasa koja se slaze s njima oko Kosova baziran je na stavu da su srpski zlocini na Kosovu devedesetih opravdanje za sve sto se na Kosovu desava u poslednjih 20 godina. Kad ne bi bilo dozvoljeno koristiti necije zlocine kao opravdanje mogli biste komotno da zacutite i ne napisete vise nijedan post o Kosovu. Medjutim, i ja, i ti, i svi ostali, znamo da se i na ovom i na pokojnom forumu zlocini mogu koristiti kao opravdanje ukoliko su "etnicki podobni". Drugim recima, svi mogu da nadju mirnu luku ako im srpski zlocini sluze kao opravdanje za sta god, oni kojima tudji zlocini nad Srbima sluze kao opravdanje su relativizatori koji negiraju zlocine i stoga ih treba odstraniti. To je sustinski problem, a ne to da li neko negira ili relativizuje zlocine. A da ti taj problem ne mozes da resis i zasto ne mozes da ga resis, potanko si objasnio u ovom svom podugackom postu.
Ne pišem na temi, pošto je od 90-ih stanje krenulo o odmazdu, koja je bila idealna za SM politiku. Ništa ne može opravdati zločine koje je Srbija izvršila na exYU teritoriji. Ne može se zločin pravdati zločinom. Da je Srbija "htela" da reši Kosovo, mogla je to početkom 90-ih kad je imala argumente, sada posle krvi tu nema mnogo fleksibilnosti.


Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Ne pišem na temi, pošto je od 90-ih stanje krenulo o odmazdu, koja je bila idealna za SM politiku. Ništa ne može opravdati zločine koje je Srbija izvršila na exYU teritoriji. Ne može se zločin pravdati zločinom. Da je Srbija "htela" da reši Kosovo, mogla je to početkom 90-ih kad je imala argumente, sada posle krvi tu nema mnogo fleksibilnosti.


Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Ne kapiram zasto si citirao moj post da bi napisao ovo svoje. Naravno da se zlocin ne moze pravdati zlocinom, niko nije ni tvrdio drugacije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ne kapiram zasto si citirao moj post da bi napisao ovo svoje. Naravno da se zlocin ne moze pravdati zlocinom, niko nije ni tvrdio drugacije. 
Znači, složili smo se. Nemoj se osećati prozvanim, ovo je argument, nošen mišlju da se shvati, da je svima jasno šta je bilo i kako je sada.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, taliesin said:

A da ti taj problem ne mozes da resis i zasto ne mozes da ga resis, potanko si objasnio u ovom svom podugackom postu.

 

Da ne bi sve ostalo samo na kritikama, pošto topik u naslovu sadrži i reč "predlozi", šta bi predložio u konkretnom slučaju? 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...