Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

I još par stvari koje sam zaboravio. Glen je takođe izuzetno loše rešenje za moderatora, iz veoma sličnih razloga kao i Edard (naravno ne toliko loše) što smo videli prvo po kačenju onog političkog pamfleta a onda po tvrdoglavosti da se isti ukloni.

Čovek takođe ne razume ulogu moderatora i da ona nema veze sa ličnim preferencijama.

Zato imate Asada, koji je na istoj političkoj liniji, ali ume da napravi distinkciju između ličnih stavova i moderisanja.

 

A ako poželite jednog dana da zaista imate vrhunskog moderatora čiju će reč svako živi poštovati, namolite Barklija da se prihvati funkcije. Platite mu ako treba.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Jonnhy Clash said:

Već će biti prilike da argumentima pobrišem patos sa tobom na ovom forumu. A s obzirom da te avatar nervira odlučio sam da ga kao znak dobre volje promenim.

Dobro si poceo.

 

Jedino ako nisi mislio da ces ti SA mnom, dakle ja i ti, 'brisati patos' nekim drugim forumasem. U tom slucaju, ne, hvala :puke:

 

Naravno da me ne nervira, samo konstatujem da je lik retard. Bas kao sto me ni ti ne nerviras niti ja imam neku posebnu zelju da te sutnu sa foruma. Svejedno mi je, veruj mi. Samo sam hteo da ti stavim do znanja neke stvari glede naseg buduceg odnosa na ovom forumu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dude said:

Dobro si poceo.

 

Jedino ako nisi mislio da ces ti SA mnom, dakle ja i ti, 'brisati patos' nekim drugim forumasem. U tom slucaju, ne, hvala :puke:

 

Naravno da me ne nervira, samo konstatujem da je lik retard. Bas kao sto me ni ti ne nerviras niti ja imam neku posebnu zelju da te sutnu sa foruma. Svejedno mi je, veruj mi. Samo sam hteo da ti stavim do znanja neke stvari glede naseg buduceg odnosa na ovom forumu. 

Pišem brzo i mobilnim pa se desi neka greška. Vidi, ti mene ne zanimaš kao forumaš i ovako a ako me budeš napadao, vređao ili slično dobićeš adekvatan odgovor. 

Link to comment
Share on other sites

 

I ne moras vise da brines oko uvreda. Sad kad smo resili neke stvari. Jedan ban(bas zbog reci retard upucene forumasu koji je pozeleo da se avion sa igracima i strucnim stabom Olimpijakosa srusi) za skoro cetiri godine pisanja na bivsem i ovom forumu, govori da to stvarno nije moj stil. 

 

 

Edited by dude
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

A ako poželite jednog dana da zaista imate vrhunskog moderatora čiju će reč svako živi poštovati, namolite Barklija da se prihvati funkcije. Platite mu ako treba.


Ja sam ubedjen da bi Barkli bio objektivan i neutralan. Koliko god da se ne slazemo oko nekih politickih tema, covek pise lepo, jasno, ne ulazi ni u kakve drame i svadje... bio je jedan od retkih forumasa na starom forumu koji nije ucestvovao u 'lincovanjuu' Hamiltona, komunicirao je pristojno.... Ja njega zaista postujem, ali mislim da nema sanse da bi on pristao na tu ulogu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dude said:

samo konstatujem da je lik retard

 

Zaista nemam apsolutno ništa protiv tebe i ne zanima me tvoj odnos sa @Jonnhy Clash jer ne znam šta se dešavalo na ex forumu.

 

Ali te molim, a molim i ceo admin-mod tim da se reči "retard", i slične zabrane na ovom forumu ( ne samo na ovom pdf-u već na svim ).

 

To nije uvreda za nekog forumaša xy već za sve ljude sa posebnim potrebama koji su blago ili teže mentalno retardirani..i za članove njihovih porodica koji možda prate naš forum..to ne znamo..

 

Nadam se da razumeš šta želim da kažem. I ne tražim warn ili ban zbog te reči..samo molim da se te i slične reči više ne upotrebljavaju na forumu.  

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne. Prvi put sam ga pitao da li troluje ili je retardiran,(dobio sam warn) a ovo sto je dzudi citirala se odnosi na lika na njegovom avataru. A imamo vecu slobodu "izrazavanja" kad su u pitanju politicke, javne licnosti... To bi bilo to

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:

Aha, “da li si retardiran” se od sad cascava sa warn-om. Lepo je znati za ubuduce 😄

 

U Pravilniku jasno piše da se lakše uvrede tolerišu do izvesne granice, tj. ako ne prerastu u flejmovanje ili stalking. Sve preko toga podleže propisanim kaznama, koje su na ovom forumu upolovljene u odnosu na stari. Kad već spominješ warnove, izuzetno je korisna opcija - kako za moderaciju, tako i za forumaše. Najlekše ih je definisati kao "kaznu koja nije za ban", samim postojanjem daju mogućnost izbora a ne da se za svaku sitnicu forumaši banuju, kao poslednjih godina na starom forumu.

 

edit: Umalo zaboravih, ovde postoji i "istek warna" (kao i poništavanje), ako je XY forumaš pokazao dobru volju, napredak u komunikaciji ili ako se prekršaji ne ponavljaju. Srećom, forumski softver je jako raznovrstan i, iako pomalo sporo, radi odlično. Sve zasluge za to idu na kredit adminima, koji su na vreme mislili na sve.

Edited by Barracuda
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, dude said:

Ne. Prvi put sam ga pitao da li troluje ili je retardiran,(dobio sam warn) a ovo sto je dzudi citirala se odnosi na lika na njegovom avataru. A imamo vecu slobodu "izrazavanja" kad su u pitanju politicke, javne licnosti... To bi bilo to

 

Iskreno, nisam znala, tačnije nisam pročitala da se to odnosi na lik sa avatara...  A što se tiče slobode izražavanja tiče kada su u pitanju političari i javne ličnosti...ne znam...ja bih bila vrlo oštra prema nekima, priznajem...i jesam za tu veću slobodu...ali gde je granica..ne znam..

 

I nisam znala da si dobio warn.

 

 

36 minutes ago, Sprivel said:

Aha, “da li si retardiran” se od sad cascava sa warn-om. Lepo je znati za ubuduce :D

 

Ja sam samo molila admine i moderatore da razmisle..i da ta vređanja ne upućuju članovi jedni drugima

 

Evo konkretnog primera: " Pa ti si bre invalid"  ili " Ti si mentalno zaostao"...bolesnik, psihopata..etc... ali odnosi se samo na međusobne odnose između forumaša.

 

 

Link to comment
Share on other sites

:classic_biggrin:  Pa, jasno je i to bi trebalo da važi za ceo forum ne samo za ovaj pdf.

 

Ako Pera kaže Miki- ti si invalid - tu bi trebalo da ide upozorenje Peri..

 

Na neki način te uvrede tipa invalid, retarard i slično su diskriminacija OSI osoba i onih sa mentalnim poremećajima.

 

Razumeš, forumaši jedni između drugih, po meni, ne treba da se svađaju na taj način, jako uvredljiv..

 

A što se tiče javnih ličnosti, tu se ne mešam...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na ovo:

 

Quote

Ja sam samo molila admine i moderatore da razmisle..i da ta vređanja ne upućuju članovi jedni drugima

 

Evo konkretnog primera: " Pa ti si bre invalid"  ili " Ti si mentalno zaostao"...bolesnik, psihopata..etc... ali odnosi se samo na međusobne odnose između forumaša.

 

:classic_biggrin:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Barracuda said:

 

U Pravilniku jasno piše da se lakše uvrede tolerišu do izvesne granice, tj. ako ne prerastu u flejmovanje ili stalking. Sve preko toga podleže propisanim kaznama, koje su na ovom forumu upolovljene u odnosu na stari. Kad već spominješ warnove, izuzetno je korisna opcija - kako za moderaciju, tako i za forumaše. Najlekše ih je definisati kao "kaznu koja nije za ban", samim postojanjem daju mogućnost izbora a ne da se za svaku sitnicu forumaši banuju, kao poslednjih godina na starom forumu.

 

Odlicno. Nadam se da izbor za warn nije bio zbog pripadnosti okrivljenog odredjenom kruzoku ljudi na jednom topiku, vec je plod fleksibilnosti "nove" moderacije.

 

Do sledeceg "izbora", cujemo se...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sprivel said:

 

Odlicno. Nadam se da izbor za warn nije bio zbog pripadnosti okrivljenog odredjenom kruzoku ljudi na jednom topiku, vec je plod fleksibilnosti "nove" moderacije.

 

Do sledeceg "izbora", cujemo se...

 

Nemoj da kružiš kao maca oko kaše već kaži to što imaš otvoreno, pa da se porazgovara ljudski ako neki problem postoji. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hteo bih da napisem koju. Na proslom forumu sam pored nekoliko manjih banova od po 10 dana zbog optuzbe za trolovanje bio trajno banovan zbog vredjanja drugog forumasa sa trenutnim radom i boravkom u inostranstvu.  I na ovom forumu se povremeno prepucavam sa njim ali bez uvreda i teskih reci. Nemam problem sa tim da moderacija tolerise lakse uvrede tipa suntav, blentav, kljakav, dorcolski namcor i slicno.  Naravno, da granica mora da postoji. Ipak neke uvrede tipa retardiran jesu za ban, u ovom slucaju ja nemam problem sto forumas dude nije banovan jer sam mu vratio slicnom merom, a oba posta su izbrisana. Naravno da ubuduce verujem da takve stvari nece biti tolerisane. Bilo da dolaze sa moje strane ili strane drugih forumasa. 

Sto se tice forumasa dude, obecao sam mu da cu argumentima njime pocistiti patos i ostajem pri tome. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2019 at 12:32 AM, Kinik said:

A ova dvojica iz ruske hovnare - pa oni su na zadatku.

Ne trudi se kremaljski degenerik tek tako da ometa S.Makedoniju gde god moze - samo sto mu je to zalud. Prosao voz. 

I sa CG i sa S.Mak.

 

Ostade degenerik da dotrajava dane u pozlacenoj kremaljskoj klonjari.



Evo @Laki21 kakav recnik je dozvoljen. ZnajJovin ban od 60 dana gde dok kulturno pise nije saglasan sa necijim misljenjem ( i btw lupi glupost za koju zasluzuje neki laksi ban) i dozvoljavanje da se pise ovako. Ja sam cak reportovao post i nisam dobio ni odgovor niti vidim da je post obrisan. 

 

Covek ponovo pretvorio forum u svoj blog, dobija warn za "SVrbiju i Kosobo" sto je pravilnikom ostro zabranjeno,a ostali se banuju za 5x manje stvari.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...