Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Mislim da bi moderacija trebalo da kažnjava bilo kakve uvrede tipa retardiran i slično, u ovom slučaju se radi o forumašu Dude koji je inače poznat po nadmenom i bezobraznom pisanju na forumu. Na kraju, krajeva ovde pojedini forumaši često sebi daju za pravo da ocenjuju nečiju inteligenciju, obrazovanje i slično...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, perkos said:

čekam da fancy iznese dokaze ...

 

Opa, sad više nije "čekam da jedan lik iznese dokaze / istovari ugalj..."  Lepo, hvala :s_d:

 

Nego i ti čekaš spektakularno sa sve fanfarama, dok sam ja u kolima, a mislio sam na jednostavno...

 

1 hour ago, fancy said:

perkos i melancolic nađu na istoj strani

 

...na istoj strani moderatorskog mača.  (Ono, obojica se žalite na (ne)činjenje moderacije)

... u tom smislu. Jasno je meni da ste vi na političkoj skali daleko ko dva oka u dve (ćorave) glave. 😛

 

Nek si ti samo mene dočekao, živ mi bio 👍

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fancy said:

 

Opa, sad više nije "čekam da jedan lik iznese dokaze / istovari ugalj..."  Lepo, hvala :s_d:

 

Nego i ti čekaš spektakularno sa sve fanfarama, dok sam ja u kolima, a mislio sam na jednostavno...

 

 

...na istoj strani moderatorskog mača.  (Ono, obojica se žalite na (ne)činjenje moderacije)

... u tom smislu. Jasno je meni da ste vi na političkoj skali daleko ko dva oka u dve (ćorave) glave. 😛

 

Nek si ti samo mene dočekao, živ mi bio 👍

 

kasniš, otišao si na raport

moderacija zna da odgovori na kritiku i ne vidim razlog da se ubacujete kao njeni zaštitnici, pogotovo ne sa podmetanjem ...  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Džudi said:

 

Da. Slažem se. Opet, sa jedne strane razumem admin-mod ekipu jer oni su ljudi, a ne mašine i naravno da imaju svoje lične stavove.

 

 

Koje im niko ne brani da iznose kao forumasi, pa dokle doguraju u diskusiji. Medjutim, kad ih zloupotrebljavaju kao moderatori onda se diskusija ubije pa nema ni potrebe da guraju, njihovi stavovi postanu opste mesto i uslov da se uopste pise na podforumu je da te stavove delis. Ako ih ne delis, onda su moderatori uvek u niskom startu kad vide post forumasa koji ima razlicite stavove i, ako su strpljivi, docekaju trenutak cim se malo izadje iz okvira normalne diskusije da tog forumasa odstrane ili, ako nisu strpljivi, forumasa banuju pa onda napisu budalasto objasnjenje od 30 redova, koje posle sluzi da se stranice i stranice potrose na rasprave oko tog objasnjenja i truju ovi topici bezveze.

 

Ne kritikujem jer me vise nije briga, samo konstatujem da je pseudoideoloski fanatizam uradio ovom forumu isto sto i prethodnom, unistio je svaki pokusaj razumne diskusije. Bilo je preambiciozno ocekivati nesto drugo, i pored ogromnog Barracudinog truda, jer su u pitanju isti ljudi i isti koncepti. Propala prica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Mislim da bi moderacija trebalo da kažnjava bilo kakve uvrede tipa retardiran i slično, u ovom slučaju se radi o forumašu Dude koji je inače poznat po nadmenom i bezobraznom pisanju na forumu. Na kraju, krajeva ovde pojedini forumaši često sebi daju za pravo da ocenjuju nečiju inteligenciju, obrazovanje i slično...

Prema tebi, uvek. Ti mastas o tome kako bi otimao ljudima imovinu, kako bi 'alocirao' 'visak' novca koji poseduju, i onda ocekujes, postovanje, ozbiljnu diskusiju o tome od strane ljudi kojima pretis time?! Ja pazljivo biram drustvo u RL, i sigurno necu da postujem i uzimam za ozbiljno nekoga ko zastupa totalitaristicke, lopovske ideje, ko ponosno 'seta' avatar na kome se nalazi celavi bolesnik, civilizacijski otpad. Taj bold je najmanje sto zasluzujes, elementarna pristojnost i civilizovanost ne nalazu nista drugo. A ako preteram u tom nepostovanju, tu je moderacija, naravno. I iskreno, ocekivao sam ban zbog toga sto si naveo na par dana, iako je bilo pitanje.

 
A inace, ja sam sasvim korektan forumas. Majke mi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, taliesin said:

 

Koje im niko ne brani da iznose kao forumasi, pa dokle doguraju u diskusiji. Medjutim, kad ih zloupotrebljavaju kao moderatori onda se diskusija ubije pa nema ni potrebe da guraju, njihovi stavovi postanu opste mesto i uslov da se uopste pise na podforumu je da te stavove delis. Ako ih ne delis, onda su moderatori uvek u niskom startu kad vide post forumasa koji ima razlicite stavove i, ako su strpljivi, docekaju trenutak cim se malo izadje iz okvira normalne diskusije da tog forumasa odstrane ili, ako nisu strpljivi, forumasa banuju pa onda napisu budalasto objasnjenje od 30 redova, koje posle sluzi da se stranice i stranice potrose na rasprave oko tog objasnjenja i truju ovi topici bezveze.

 

Ne kritikujem jer me vise nije briga, samo konstatujem da je pseudoideoloski fanatizam uradio ovom forumu isto sto i prethodnom, unistio je svaki pokusaj razumne diskusije. Bilo je preambiciozno ocekivati nesto drugo, i pored ogromnog Barracudinog truda, jer su u pitanju isti ljudi i isti koncepti. Propala prica.

 

Razumem šta hoćeš da kažeš. Zato sam i dala predlog da moderator ovde bude neko apolitičan..ali već smo dobili novog moderatora.

 

Ne mogu da pišem o starom forumu jer tamo sam bila kratko..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Džudi said:

 

Razumem šta hoćeš da kažeš. Zato sam i dala predlog da moderator ovde bude neko apolitičan..ali već smo dobili novog moderatora.

 

Ne mogu da pišem o starom forumu jer tamo sam bila kratko..

 

Ja sam "taj", u vrlo izvesnoj meri. Napišem tu i tamo, yesss, ali nisam nešto frekventan niti me politika preterano interesuje u životu. Nadam se da je to dovoljno? :classic_biggrin:

 

Moram da pitam (mogu pretpostaviti, tho')..., zbog čega mora biti nužno apolitičan? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Džudi said:

 

Razumem šta hoćeš da kažeš. Zato sam i dala predlog da moderator ovde bude neko apolitičan..ali već smo dobili novog moderatora.

 

Ne mogu da pišem o starom forumu jer tamo sam bila kratko..

 

Ne mora da bude apolitican, ne mora cak ni da bude ideoloski neutralan, dovoljno je da ne bude zatucani fanatik i da razume da kakve god moderator ima stavove oni su za proces moderacije irelevantni. Ali, to se ovde nece desiti. Ja kad bih sad napisao da bi Perkos bio kvalitetniji moderator od cele ove ekipe forum bi se okrenuo naopako, jer je Perkos prokazan kao neko ko ima stavove stereotipne za nacionalistu samo zato sto ne misli da Kosovo treba priznati i da su Albanci bas oko svega u pravu. A garantujem ti da bi bio neuporedivo uredniji moderator od svih postojecih iz nekoliko ociglednih razloga. Koje mogu i da nabrojim ali necu, upravo zato sto su svakom mislecem coveku ocigledni, pa da takvim ljudima ne vredjam inteligenciju.

 

Ne ocekujem puno ni od Goldberga, ne zbog njega samog vec zbog nacina izbora. Izbor drugog iz sopstvene pozicije kao fundamentalnog motiva je uvek ogranicen izbor.

Edited by taliesin
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Barracuda said:

 

Ja sam "taj", u vrlo izvesnoj meri. Napišem tu i tamo, yesss, ali nisam nešto frekventan niti me politika preterano interesuje u životu. Nadam se da je to dovoljno? :classic_biggrin:

 

Moram da pitam (mogu pretpostaviti, tho')..., zbog čega mora biti nužno apolitičan? 

 

Prvo ovo boldovano- odgovor glasi: Kad bi mod bio neko apolitičan, valjda bi sa njim bili zadovoljni i levi i desni i crveni i žuti i plavi, narandžasti...valjda...:classic_biggrin:

 

Drugo, moje lično mišljenje je da si ti najbolji moderator na forumu...bez lažnog laskanja, to stvarno mislim.:classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

 
Prvo ovo boldovano- odgovor glasi: Kad bi mod bio neko apolitičan, valjda bi sa njim bili zadovoljni i levi i desni i crveni i žuti i plavi, narandžasti...valjda...:classic_biggrin:
 
Drugo, moje lično mišljenje je da si ti najbolji moderator na forumu...bez lažnog laskanja, to stvarno mislim.:classic_smile:
Nisam ni ja los [emoji32]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Džudi said:

 

Prvo ovo boldovano- odgovor glasi: Kad bi mod bio neko apolitičan, valjda bi sa njim bili zadovoljni i levi i desni i crveni i žuti i plavi, narandžasti...valjda...:classic_biggrin:

 

 

Zavisi kakav smisao dajes toj reci - apolitican. Ako joj dajes uzi smisao, apoliticnost u smislu izmestenosti iz politicke prakse, onda je tvoj uslov verovatno zadovoljen. Sumnjam da je bilo koji moderator ovde clan neke od srpskih politickih partija, tim pre sto neki zive u inostranstvu.  Ako joj dajes siri smisao, apoliticnost u smislu odricanja od politickih stavova generalno, onda se bojim da previse trazis. Ovo je topik o pdf politika, dakle javni prostor u kojem se diskutuju politicki stavovi, stoga je taj prostor nuzno politicki. Najmanji uslov za moderatora bi bio da makar moze da razume sta je procitao a onda i da to sto je procitao vrednuje.

 

Medjutim, kao sto rekoh, nema potrebe za tim. Dovoljno je da u moderaciji nema pseudoideoloskih fanatika koji razumeju da njihovi licni stavovi nisu relevantni za proces moderacije i sve se to da srediti. Ipak, nece se srediti, jer fanatizam nije nesto sto ume da se povuce pred razumom. Ti zelis bolji forum za sve, oni zele forum koji je ugodan samo i iskljucivo njima. Ne slazete se oko prve osnovne stvari - motiva.

Edited by taliesin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja se mogu sloziti s Helmetom oko ekipe tzv. belih medveda s bivse Politike koja je svoj bullying, nazalost, nastavila i na ovom boardu. mogu se sloziti i sa njegovom kritikom moderacije na tu temu. obrasci bullynga su identicni, nickovi koji to rade su identicni, i tu bi moderacija, po mom misljenju, trebala reagirati odlucnije / energicnije. medjutim situacija (strukturno) nije ista kao na starom boardu, pa bi i strahove oko mogucih posljedica trebalo svesti na neku realnu mjeru. naime, na starom boardu vlasnika (medijsku kucu B92), cak i po (post-mortem) svjedocenju administratora, forum B92 posljednjih 10ak godina uopce nije zanimao. i moderatori su takvu nezainteresiranost, po klasicnom palanackom obrascu zloupotrebe javnih funkcija za privatne agende, iskoristili, tj. zlorabili su je. komunikacija sa vlasnikom nije bila moguca (nije bila moguca ni sa administratorom), Pravilnik se (najblaze receno) nije postivao, i Politika je, uslijed bullyinga ekipe koju su cinili i neki moderatori, pukla. tj. na toj Politici vise nije bilo moguce argumentirano diskutirati / svela se na monologe / blog nekoliko forumasa.  ovdje pak vlasnik, ili ako hocemo vlasnici, jesu zainteresirani za dogadjanja na forumu. ulozili su svoje slobodno vrijeme, ulozili su svoj trud, ulozili su svoj novac. pa ako se uistinu dogode neki "tektonski poremecaji", ukljucujuci i zlouporabu moderatorskih funkcija, logicno je pretpostaviti da ce reagirati. nota bene, ta reakcija, moze, u krajnjem slucaju, biti i potpuno ukidanje Politike. ovaj board nisu osnovali tzv. politicari (koji btw. nisu politicari), vec tzv. sportasi (koji btw. nisu sportasi), i posve je moguce da im jednoga dana dopizdi ako se tendencija toleriranja bullynga na politickim temama bude nastavila. o tome bi, prije svih, mogli razmisliti danasnji moderatori Politike. 

 

nego, nesto drugo htjedoh reci, zbog cega sam se u biti i javio. naime, ovdje je ocigledan i bullying prema jednom moderatoru. na to sam vec upozorio. izgleda, bez rezultata, mada je Pravilnik, sto se tih pitanja tice, upravo kristalno jasan.

...

On 7/4/2019 at 12:27 AM, Vjekoslav said:

pravila-Vox92.jpg

  • Ako ste nezadovoljni nekim moderatorom, opet, kontaktirajte administraciju foruma ili druge moderatore sa argumentima. Moderatori nisu nedodirljivi ali nece biti ni sparing partneri za svakog pravednika sa viskom vremena i energije za beskonacne rasprave. Javno prozivanje moderatora i pokusaji da se izazove sukob unutar moderacije koji mogu da dovedu u pitanje funkcionisanje samog foruma ce se kaznjavati banom.

 

On 7/4/2019 at 8:29 PM, CLASH said:

Njihovo misljenje moze biti relativizacija tvoga i Eddardovog misljenja, sto je i osnov diskusionog foruma,  a ne razlog za ban.

 

On 7/4/2019 at 8:37 PM, Magia said:

Stvarno bih voleo da znam odgovore od ostalih clanove moderacije posto je Eddard ocigledno svoje napisao. 

 

On 7/4/2019 at 8:54 PM, CLASH said:

Evo naprimer ovo, po tkz. Edardovom presedanu, mozemo tretirati kao relativizaciju uloge moderatora u periodu jun-juli 2019.

 

13 hours ago, Helmet said:

Uzecu admina @Edarda za primer.

 

5 hours ago, perkos said:

Jedan forumaš (Helmet) konkretno iznese šta zamera određenom moderatoru Eddard i naravno zna se koji tip uskoči da sve "objasni".

 

3 hours ago, perkos said:

ili dokaz ili sami na raport kod pomenutog Eddarda    

 

...

 

moderatorski tim svoje odluke, na ovom PTF-u, donosi zajednicki / konsenzusom. u to sam se imao priliku uvjeriti kod bana, odnosno recenzije / preispitivanja bana forumasu e4_guy. prema tome, ako iza nekog bana stoji kompletan moderatorski tim (a iza trajnog iskljucenja e4-guya stali su svi moderatori ovog boarda), ovakve prozivke moderatora Eddarda posve su besmislene s aspekta kritike moderatorskih odluka, dok su sa druge strane opasne za jedinstvo moderatorskog tima, odnosno za funkcioniranje boarda.

 

necu vise upozoravati (dvaput je dvaput), moderacija bi ovdje morala reagirati.

 

Edited by Vjekoslav
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, quad said:

Nisam ni ja los emoji32.png

 

Nisi. Mislim da si sasvim ok...:thumbsup:

 

off- očekujem na pdf-u Književnost utiske o piscu i romanima

 

On- Izvinjavam se na offu 

 

 

7 minutes ago, taliesin said:

 

Zavisi kakav smisao dajes toj reci - apolitican. Ako joj dajes uzi smisao, apoliticnost u smislu izmestenosti iz politicke prakse, onda je tvoj uslov verovatno zadovoljen. Sumnjam da je bilo koji moderator ovde clan neke od srpskih politickih partija, tim pre sto neki zive u inostranstvu.  Ako joj dajes siri smisao, apoliticnost u smislu odricanja od politickih stavova generalno, onda se bojim da previse trazis. Ovo je topik o pdf politika, dakle javni prostor u kojem se diskutuju politicki stavovi, stoga je taj prostor nuzno politicki. Najmanji uslov za moderatora bi bio da makar moze da razume sta je procitao a onda i da to sto je procitao vrednuje.

 

Medjutim, kao sto rekoh, nema potrebe za tim. Dovoljno je da u moderaciji nema pseudoideoloskih fanatika koji razumeju da njihovi licni stavovi nisu relevantni za proces moderacije i sve se to da srediti. Ipak, nece se srediti, jer fanatizam nije nesto sto ume da se povuce pred razumom. Ti zelis bolji forum za sve, oni zele forum koji je ugodan samo i iskljucivo njima. Ne slazete se oko prve osnovne stvari - motiva.

 

 

1. Da, mislim da je taj prvi uslov zadovoljen.

 

2. Misliš da su i forumaši i moderatori politički fanatici?  Pitam...ne znam šta je bilo na starom forumu....i da..ja želim da forum bude dobar svima, bez obzira na stranačku pripadnost i stavove. 

 

Iz iskustva znam da..kada si admin ili mod..moraš pomalo da zaboraviš na sebe i svoje poglede na svet i da budeš tolerantan i u najvećoj meri objektivan- tu mislim na sve, ne samo na ovaj pdf politika... 

 

 

 

 

 

Edited by Džudi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vjeko po ko zna koji put izvlači samo ono što mu odgovara i pravi određene konstrukcije tamo gde im nije mesto. 

Modertori kad su se već prihvatili te obaveze treba da budu spremni i da istrpe određene kritike, naravno biće tu i kritika koje nisu argumentovane ali i na to se može odgovoriti na pristojan način pa ako neko baš bude previše agresivan onda se može sankcionisati. Ne kritikuje svako na ovom forumu odrđenog moderatora iz čisto ideoloških razloga i nekih zlih namera. Dobar deo nas želi da ovaj forum bude prilično drugačiji od onog starog, može preterujemo u toj zabrinutosti ali "koga zmija ujede i guštera se plaši". Ima loših ali i dobrih stvari kod ove sadašnje moderacije, po meni veliki je pomak što žele da razgovaraju i pojasne ako je nešto problem. Zato apelujem da ih ne "brane" previše jedni ti isti likovi pošto su na sreću naši moderatori dovoljno sposobni da sami obrazlože svoje stavove i odluke.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1) Ovo je 4um!
2) Drina nikada neće biti prava.
3) Zar je toliko bitno da se 4umaš tapše po ramenu.
4) Predlažem da svi 4umaši u svoj potpis postave rečenicue "Dušo ti si to tako lepo rekao!" Na taj način bi mogli da izbegnemo nesporazume koji donose epidemiju plača.

Drugim rečima: Kad nešto napišete, budite spremni da se to nešto upakuje u sendvič. Čovek mora da unosi ugljene hidrate.

Ovo ni Black Stena ne bi mogao da kultiviše.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dude said:

Prema tebi, uvek. Ti mastas o tome kako bi otimao ljudima imovinu, kako bi 'alocirao' 'visak' novca koji poseduju, i onda ocekujes, postovanje, ozbiljnu diskusiju o tome od strane ljudi kojima pretis time?! Ja pazljivo biram drustvo u RL, i sigurno necu da postujem i uzimam za ozbiljno nekoga ko zastupa totalitaristicke, lopovske ideje, ko ponosno 'seta' avatar na kome se nalazi celavi bolesnik, civilizacijski otpad. Taj bold je najmanje sto zasluzujes, elementarna pristojnost i civilizovanost ne nalazu nista drugo. A ako preteram u tom nepostovanju, tu je moderacija, naravno. I iskreno, ocekivao sam ban zbog toga sto si naveo na par dana, iako je bilo pitanje.

 
A inace, ja sam sasvim korektan forumas. Majke mi

Zbog drugih forumaša i foruma uopšte neću da nastavljam diskusiju sa tobom. Već će biti prilike da argumentima pobrišem patos sa tobom na ovom forumu. A s obzirom da te avatar nervira odlučio sam da ga kao znak dobre volje promenim.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Kinik said:

 

Ovo sta si ti napiskarao - to je neprobavljivi mishmash svih mogucih propalih ideja / ideologija oko Sandzaka.

No, interesantno - valjas i lazljive ideje 'kraljevine' i 'jbt tite', i 'propalih jugoslavija' - kao da nema arhive dogadjanja u Sandzaku, od pocetka ratova koji 'nisu vodjeni' - granatiranja, ubistava, zatvaranja nevinih ljudi u logore, pljacke, paljevina preseljenja i slicno! Ispada da im se svasta nudilo i kapom i sakom, tokom mnogih decenija, a oni, brezobraznici jedni - sve odbijali!

:smiley26:

U kom / kakvom Sandzaku si ti ziveo? Ne znam kako mislis da zivite u slozi sa komsijama uz takve ideje? 

Ili je suzivot 'a la serba' moguc samo ako se oni totalno potcine? 

Koliko vidim - oni se bas i ne daju, i to potcinjavanje nece ici lako.

 

No, dobro, 'pomijarska' lazljiva prica oko Sandzaka me najmanje interesuje.

To je region u stalnoj vojno-policijskoj poluopsadi. To nece izaci na dobro.

Niko tebi ne brani da 'iznosis istinu o albanskim zlocinima', no valjda nije zabranjeno iznositi istinu ni o srpskim zlocinima?

Znas da je ICTY prepun toga?

 

Pristevac nista nije slagao - pun je Istorijski arhiv dokumenata iz tog vremena. Ima toga i u turskim arhivama.

Jedini je problem sto treba znati jezik, a ovde mnogi ne vladaju ni svojim. Mislim - u ustima.

 

Ima u arhivi neki dokument kad nadobudni lik zamoli kn. Milosa da mu se dodeli imanje nekog 'turcina' koji je pobegao u Sandzak. Gde knez odgovori - da se utvrdi ko je vlasnik imanja i koliko vredi - pa ako ovaj plati sumu, uz potvrdu, da se prenos izvrsi, a ako ne plati - nista. Ovaj ne plati, a imanje kupi neko drugi.

Kako je jedan nepismeni lik znao neke stvari i kako mu je polazilo za rukom da uspesno upravlja ruljom!?

Pa uzicki ober-knez dobije pismo oz 'bijograda' da opremi / posalje 'dva debela regruta', a oni, analfabete, se uplase - pa posalju dva debela vola (to je trajalo danima, ne smes dugim teranjem upropastiti volove, vec ih moras pokazati uhranjene!)

Gde se Milos zahvali, no kaze - ober-kneze, mislio sam dva debela vojnika! 

Normalno, volove nije vratio.

:classic_biggrin:

Cinjenica je da je u neka vremena bilo ljudi koji su nesto znali, a onda je sa 'narodnim obrazovanjem / prosvetom' sve to nekako nestalo. Do propasti pomijare.

 

A oko Moderatora Edarda. Ja bar mogu da kazem - jer sam se sa njim zestoko fajtao.

Nejasna mi je ideja, da se neko mora odreci sebe (filozofski bi se to reklo - 'sopstva') / svog stava / svojih neotudjivih demokratskih prava - samo zato sto je Moderator? Btw, koj ce mu andrak to u zivotu?

I to samo zato, sto se nekome napenalilo da silji !?

 

Sta znaci - 'naginje ka zapadnoj politickoj filozofiji' - zar da to upraznjava po kuci?

Jel tako onaj moron govorio o gejevima?

 

I kakav je to rezon ucitavati nekome neljubav sprocut ruske pomijare?

(setih se nekog leta - kaze mi Late_Father, steta sto nisi bio, neki nas na radu u rusiji se prizenio, pa uplilicili po drugi put svadbu, sve sa domacinskim slavljem. Da si video snajku - sve bi ti bilo jasno ... a kada pomislim, i bolje je sto nisi bio, ti bas umes da ga kazes. Samo sam se smejuljio. Moj Late_Father je znao kakav sam. Znao je da poznajem rusiju mnogo bolje od njega, a siguran sam , znam - niko je od 4umasa tako ne zna). A ti bi nesto o 'ljubavi prema rusiji'?

:classic_cool:

Tamo u Sandzaku, treba da se drzite onoga sto kod vas najbolje uspeva - a to nije hovnjiva rusija.

 

No, da se vratim na sustinu - ako je neko Admin / Mod ne mora da znaci da treba da bude beskicmenjak / barica sluzi i trpi svaku 4umsku sakaludu kojoj se napelo, pa bi nesto da zakureta.

 

Moj Late_Father je bio iz zap.srbije, a ja sam u neka vremena cesto isao u lov na divlje svinjcice, pa i zalazio u Sandzak. Platis taksu u sumskom gazdinstvu, dodele ti nekog lokalca - pa odes i odstrelis zivince / dva. Ja sam zalazio u kuce tih ljudi koji su na konjicima spustali lovinu sa planine. Video sam kako zive. Muski svet, zhemski u prikrajku, radoznalu, veselu, decu (svakom sitan poklon). Kacenje pusaka o civiluk, skidanje cizama do vunenih carapa, pa muski razgovori. Male gozbe. Znali su oni da mi pijemo (oni nisu), ponudili bi nas i krenula bi prica uz 'cigar duvana'. Meni su ti likovi bili sjajni. Neki tip iz lovacke druzine nesto rece - necu ja u njihove kuce - taj je bio poslednju put sa nama u lovu. Uvek smo hteli da platimo, no uvek bi mi rekli - a da mi, prijatelju, das malo te nemacke / belgijske municije? Kupili bi od njih samo sira / kajmaka i suvog mesa, kako samo oni umeju da prave.

 

Kasnije kada sam citao / gledao ona dokumenta ICTY / Helsinskog odbora - nisam verovao svojim ocima. To je bio uzas.

Pun je Hag toga, i tu nema ni reci o nekoj 'sreci /zadovoljstvu' i slicnim drzavnim lazima ove pomijare.

:wicked:

"Iselio se u Tursku'? Pa normalno, da se iselio - bolje je i to, nego da ga proguta mrak u 'udbi'.

Btw, a 'muslimanska milicija' tokom WWII rata - pa oni su samo branili svima ulazak u sela i na neki nacin porucivali - 'kuga na vase obe kuce'. Zato su i platili veliku cenu.

 

No zato drzavne lazi nikada ne mogu nadjacati istinu.

 

PS.

Ima istoricarka-orijentalista Olga Zirojevic koja je pisala knjige. Procitaj nesto - prosiri malo vidike

Svako seno, na kraju, zavrsi kao balega - a duhovna hrana ostaje zauvek.

Ono tvoje 'baliranje' kod roditelja nije uzaludni - pokazuje da je to sustina zivota, a ne neko isprazno 'srbovanje'.

:wink2:

 

...

 

Inace ne citiram tvoje postove, na proslom forumu si mi bio na ignore listi. 

Ti si jedna kompletna budaletina, ovo sto si ti ispisao je jedan niz podmetanja, lazi i izvrtanja cinjenica.

Kao prvo,  glupo je pisati o takvim stvarima, ja sam ozenjen Muslimankom, skoro cela njena porodica zivi u Turskoj. Znam celu istoriju tih odseljavanja sto iz price njenog oca, sto iz prica prijatelja koji imaju dosta rodjaka dole. Da li ti mislis da bi meni uopste brak opstao da razmisljam na nacin na koji si me ti definisao kroz tvoj post?

 

 

 Treba stvarno biti zesce malouman, pa mi spocitati sve ove stvari koje si ti napisao, bez ijednog dokaza, pozivajuci se na neki imaginarne institucije, "sandzacki arhiv" :krstipd4:, sta je to, daj adresu? Ceo tvoj post je bedan pokusaj da me uvuces u blato i mulj iz kojeg ti ne izlazis. PAzi, ja sam u osnovi apolitican lik, koriscenje izraza vezanih za turske vojne oblasti, ovih tvojih "pomijarskih" kovanica kod mene ne izaziva nikakvu reakciju. JA se nadam da ce moderacija da te priupita za pominjanje tih logora i zlocina, da nam das nekakve dokaze.

 

Quote

Btw, a 'muslimanska milicija' tokom WWII rata - pa oni su samo branili svima ulazak u sela i na neki nacin porucivali - 'kuga na vase obe kuce'. Zato su i platili veliku cenu.

 

HAHhaha, e ovo sam morao da citiram, sunce ti jebem ovo treba da udje u anale, ako ima ona rubrika vise od posta, ti si upravo muslimansku SUS policiju nazvao nekakvim braniocima neduznog muslimanskog stanovnista. AKo ovo  nije relativizacija, posle svih istorijskih spisa i svedocenja, onda stvarno ne zna sta je?

 

Eto moj deda je 1942 bio otet od strane nevine i miroljubive SUS policije, bio je skoro pa deckic 16-17 godina je imao, izasao u polje da ore kako bi prehranio porodicu u teskim ratnim vremenima, naleteli na njega, videli da je Srbin i uhapsili ga zajedno sa komsijom, poveli ih za Dugu Poljanu, usput tukli maltretirali i hteli da streljaju na jednom polju u selu Buce. Imali su srecu sto je naisao vlasnik tog imanja, takodje Musliman, Ljajic, i sprecio ih u toj nameri jer nije zeleo da neko krvavi ruke na njegovom imanju, hteo da ih oslobodi ali nije uspeo pa su ih poveli dalje i stigli u Dugu poljanu, srecom su u tom momentu naisli Nemci, pa su se ovi tu uskomesali i ostavili ih same. Tu su iskoristili priliku i pobegli im. I dan danas smo pobratimi sa tim Ljajicima sa Buca jer taj njihov predak eto sprecio tu Fasisticku gamad u svojoj nameri.

 

Moja baba je takodje osetila ratne strahote, njeno selo Visnjica je skroz popaljeno i opljackano od strane tih pripadnika SUS policije, na vreme su pobegli prema Goliji, inace ne verujem da bi preziveli.

 

MAsa tih paravojnih jedinica na obe strane su pocinile dosta zlocina na obe strane. Kod neobavestenih likova iz kruga dvojke, koji misle da su popili svu pamet ovog sveta i danas vazi misljenje da su u okolini Pazara postojali cetnici i SUS policija sto nije tacno. Svako selo je imalo svoju paravojnu formaciju i uopste tu nije bilo reci o nekoj centralizovanoj vojsci sa jedinstvenom komandom vec su delovali stihijski. MOzes misliti kakav je to u stvari bio haos na terenu...

Bukvalno su sela medjusobno ratovala. 

 

Jedna od najvaznijih tekovina komunista na ovim prostorima je sto su pokupili svu tu fasisticku gamad i streljali ih na brdu Hadzet, zajedno sa Acif Efendijom. 

ALi eto, ti si bio u lovu i upucao neduznu divlju svinju i saznao sve o istoriji ovog kraja, je li te bre sramota da tako lupas? Drzi se ti Ruskinja i nastavi da procenjujes koja je za domacinsku kucu, to je tvoj domet izgleda

 

Odgovorio sam sam na ovaj post zato sto je ovo etalon na osnovu koga je propao stari forum. KIlometarski postovi koji su prepuni lazi, izvrtanja, tih tvojih sitnih provokacija, koje kod nekoga prolaze,a kod nekog ne. MOzda je procena moderacije da ti svojim celodnevnim piskaranjem povecavas broj postova, pa drugi koji se upecaju repliciraju i tako u krug, pretpostavljam da je to razlog zbog koga ti dozvoljavaju da pises ovde. U realnosti, ti si "bolest" ovog foruma, ako neko misli da ovaj podforum postane neko mesto na kome je moguce normalno diskutovati i gde ce mozda u buducnosti pisati i nase komsije, sa tobom i slicnima to nece biti moguce. 

Evo, ja cu ovaj tvoj citirani post da posaljem na report, bas me zanima misljenje moderacije o ovom tvom kilometarskom pisaniju . 

JA vise necu niti da ti odgovaram niti da ulazim u diskusiju sa tobom, napravio sam izuzetak sada jer se povela diskusija o kriterijumima banovanja, pa eto ti si bas neleteo i pokazao se u ponom svetlu, da vidimo koja je razlika izmedju slucaja "znaj jova" i ovog tvog piskaranja...

Edited by Helmet
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 hours ago, Barracuda said:

 

Ja sam "taj", u vrlo izvesnoj meri. Napišem tu i tamo, yesss, ali nisam nešto frekventan niti me politika preterano interesuje u životu. Nadam se da je to dovoljno? :classic_biggrin:

 

Moram da pitam (mogu pretpostaviti, tho')..., zbog čega mora biti nužno apolitičan? 

 

Nisi ti apoltičan, već sposoban da (uglavnom) radiš ni po babu ni po stričevima® a to je poenta i maltene čitav kunst koji se tiče moderisanja ovde ili na bilo kom drugom forumu dok...

 

 

12 hours ago, A sad said:

 

Naravno.

 

Eddard, Barakuda, Glen Gould i ja. 

 

...je problem sa Edardom u tome što je čovek jednostavno nesposoban za funkciju koje se grčevito drži. Harper je to pojasnio na osnovu karakterizacije ličnosti, ali ću ja to reći na mnogo prizemniji način - on smatra da je ovo njegova prćija i da može s njom da radi šta god mu padne na pamet.

 

Stoga, nije zgoreg da se podsetimo ove sramote;

 

Quote


ZnajJova 60 dana - relativizacija i šovinizam.

 

Opus gorepomenutog forumaša je od samog početka naginjao ka relativizaciji uloge koju je država Srbija imala u događanjima od devedesetih, pa na ovamo, gde su, po njemu svi drugi krivi, samo su Srbi branili svoja ognjišta. Pa tako imamo: 

 

  On 6/30/2019 at 2:43 PM, ZnajJova said:
I gdja.Perović bi pre ili kasnije imala istu dilemu kao i svi vlastodršci do dana današnjeg.Kako se u ono vreme boriti sa iredentistima, a kasnije sa separatistima. 

 

relativizacija u vidu implikacije da su sva sranja u stvari bila proizvod separatista (Hr, Slo, BH, Kosovo, šta god), a ne, pre svega, nakaradne politike Srbije. Mešanje posledice i uzroka.

 

  On 6/30/2019 at 6:58 PM, ZnajJova said:
Inače, 60-te su poznate po tome što su se tada iseljavali samo gradjani sa Kosova i Sandzaka, i samo zbog navodnih Rankovićevih zločina. Hrvati, Srbi i ostali su se iseljavali zbog spondiloze,seboreje i peruti, koje su se bolje lečile diljem sveta nego u SFRJ. Pa hebem mu miša, ne znam kako bi to moglo da biva.

 

je jasna relativizacija, ti zločini nisu bili "navodni".

 

  On 7/3/2019 at 4:06 PM, ZnajJova said:
Navedi mi objekte koje je Srbija srusila za vreme sukoba na Kosovu.Hvala unapred.

 

naravno, Srbija je na Kosovu samo gradila.

 

Pa onda:

 

  On 6/26/2019 at 12:47 PM, ZnajJova said:
Balvani su pravo malo čudo. Pojavili su se ničim izazvani, kao i Albanska pobuna na Kosovu. Pero i Mićo , nakon satrvene gajbe "Laškog" ispred lokalne prodavnice, odluče da išćeraju 80 kubika smrčevine na lokalnu cestu . Pošto su i oni balvani sami po sebi (Pero i Mićo), utripovali su da Tudjman oko sebe okuplja neke likove iz Argentine, koji u zadnjem desnom dzepu nose češalj i sliku poglavnika. Poverovali su i u velikosrpsku propagandu  da se Srbi isteruju sa posla, da podpisuju nekakve papire kojima dokazuju lojalnost novoj državi, da ih isteruju iz stanova itd. Kada su popili pola gajbe pive, upita Pero Mića :"Mićo,oćemo li", na šta Mićo, pre toga podrignuvši, odgovori: "Ajmo"

 

Opet nevini Srbi samo brane svoje ognjište od ustaša...

 

I na kraju, danas, opet implikacija kako su Albanci prosta nekulturna stoka koju je Srbija oplemenila:

 

  On 7/3/2019 at 7:57 AM, ZnajJova said:
Ono što je SFRJ napravila na Kosovu, od infrastrukture, pa do jednog kulturološkog skoka Albanaca iz 14. u 20. vek, to nije uspelo mnogo jačim igračima, koji svoje "igre" igraju i danas, širom sveta.

 

 

...jednog "moderatora".

 

Dakle, sem zadnjeg posta, gde se može implicirati šovinizam (ali naravno ne u težini od 60 dana bana), sve ostalo navedeno kao razlog za kaznu je najnormalniji mogući deo diskusije.

 

Od '98 godine kada sam počeo da trošim internet i učestvujem na raznim diskusionim forumima, ovo je svakako najgluplji skup tkz "razloga" za banovanje nekoga koji sam ikada video. 

 

To je SRAMOTA ne samo njega lično, jer se od njega ne može ni očekivati išta smileno u vidu posla koji ovde obavlja, ali je zato neverovatna sramota svih ostalih koji to blamiranje posmatraju i ćute.

 

Dakle, Barakudo, kada smo na PP razgovarali rekao si mi da "dam šansu" ovom "novom" forumu, kada sam ti ukazao da se ponavljaju greške sa pokojnog B92.

 

Evo, otvoreno te pitam, zar te nije sramota ovoga gore?

 

Da ponovim za lakše razumevanje - moderator navodi citate forumaša koji nisu NIŠTA VIŠE OD OBIČNOG MIŠLJENJA, i KOJI NE KRŠE APSOLUTNO NI JEDNO PRAVILO foruma (sem, uslovno uzevši, pslednjeg) i kažnjava ga, JER SE TO MIŠLJENJE NE SLAŽE SA NJEGOVIM LIČNIM MIŠLJENJEM.

 

Dakle, greh ZnajJove NIJE KRŠENJE PRAVILA FORUMA, već kršenje LIČNOG UVERENJA I STAVA MODERATORA.

 

Kaži mi sada, molim te, da li je to novi početak? Da li treba dati šansu ovom forumu, jer su tu NOVI ljudi? Da li je Edard novi čovek? Da li je on jedan do generatora propasti prošlog foruma?

 

Kako si to zamislio, i ti i ostali, da onaj ko je zapalio jednu kuću, ponovo dobije šibicu u ruku, sve u nadi da neće ponoviti isto? Piroman ostaje piroman, vuk dlaku menja, ali ćud ne. Neverovatna je budalaština ponavljati grešku koja je već jednom odvela stvar u propast i nadati se da neće opet.

 

Ostali moderatori - ćutite i krijete se. Zar vas nije blam? Da li podržavate ovu sramotu gore?

 

Zumbule, zbog ovog gore nismo drugari. Zato što o svemu drugom umeš da pričaš, ali o ovome ćutiš.

 

Arsenije, da li te strah da ćeš ostati bez moderatora sprčava da se oglasiš?

 

Evo, čisto da znaš - bolje je ne imati moderatore uopšte nego imati ovakve.

 

 

I na kraju pitanje upućeno lično tebi Edarde. Nisi sposoban da obaljaš ovaj posao. Radiš ga katastrofalno, teško je opisati koliko je to loše jer predstavlja kategoriju samu za sebe. To ti ne govorim samo ja, govori ti gomila ljudi. Da li misliš da si pametniji, sposobniji od svih njih? Niti te poznaju, nemaju ništa lično protiv tebe. Ali imaju protiv onog što radiš. Jer ne umeš to da radiš.

 

Čoveče Božji, oslobodi i sebe i nas muka. Valjda u tvom životu postoji i nešto bitnije od ovoga, uhvatio si se te funkcije kao da ti život od nje zavisi. Verojem da je osećaj važnosti i moći lep, ali jbg, zaista nije vredan ove blamaže.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Evo pre odlaska na spavanje mogu da objasnim zašto sam lajkovala  post @Laki21

 

Slažem se da je 60 dana prestroga kazna za forumaša ZnajJova. 

 

I biću sada 100 posto otvorena i iskrena...Žao mi je što je @e4_guy trajno banovan. Njegove postove sam rado čitala i odlično sam ih razumela..i možda je mogla da mu se pruži još jedna šansa.

 

Eto toliko od mene...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja bih hteo da pohvalim moderaciju za dosadasnji rad, bez zayebancije. Malo sam odmarao, 2 puta po 7 dana, nije to nista strasno, da li je bilo zasluzeno …….. paaaa…… onaj Eddardov ban je bio malo offside …... :roflmao:…… salim se naravno, ispravna sudijska odluka i ne mislim da je bolji/losiji moderator od ostalih …….. ali smatram da su ovi agresivni, orkestrirani naleti sa vrlo jasnom pozadinom prilicno bljutavi, a zavrsice se nekakvim ultimatumom, znam i kakvim. :classic_biggrin:

 

Sa moje strane trudim se da pisem samo na temama na kojima ne bih mogao izazvati preteranu nadrazenost pojedinaca i grupa, pre svega grupa. Jos jednom, dobar posao moderacije. Mozda malo vise paznje posvetiti polupismenim trolovima na politici je jedino sto bi se moglo popraviti.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

I ja se slazem da moderacija radi dobar posao! Kaki dobro - cak i odlucno radi, zaista ima strpljenja sa pojedincima.

Btw. Kinik, sta nije bilo u redu sa onom ruskom udavacom kojom se tvoj prijatelj ozenio? 

Edited by Darth Bane
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helmet said:

... 

 

Upravo to sto si se toliko 'pravedno potresao' i potegao uvrede, svedoci da i dalje prebivas u jednoj zabludi / laznoj prici.
Vreme takvih prica je proslo i sumnjam da za nju mozes naci dovoljno 'plusicara'.
:wink2:
Ja nisam trazio od tebe privatne podatke, niti me to interesuje. Pogotovo me ne interesuju 'urbane legende' naslonjene na visegodisnje 'drzavno' laganje. 

 

Istorija kaze ovako: to sto pricas - jel negde zabelezeno u 'izvorima' / uvedeno u arhivu? Nije? Onda znaci - nije se ni dogodilo.

(bese neka CG likinja 'Cherusha_Fidelusha' koja se zavetovala da istrazuje 'pseca groblja' - pa nista od toga).

 

'Porodicne legende' se napisu u obliku uspomena, pa se, ako je ikako moguce, ilustruju nekim fotkama / ondasnjim novinama / licnim dokumentima / resenjima' i to se ukorici, odstampa (ja sam nekima pomagao da to urade) i u par primeraka preda u zavicajni muzej / arhivu. Samo kad bi znao koliko tamo ima takvih prasnjavih knjiga. (to sam video / bistrio).

 

Btw, imao si u mnogim gradovima i neke 'zbornike', mahom o tzv. NOBu, pa odjednom nisu vise bili najglavnije izdanje lokalnog 'muzeona'.

:krstipd4:

A imao si i onog nesretnog Sretena Vukosavljevica, koji je prosao kroz NOB, i nakon svega, 'u slobodi', proveo se kao bos po trnju jer je zagovarao neku 'autonomiju'. 

Ne znam da li se jos uvek odrzavaju oni 'Dani SV' u Prijepolju. 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Sreten_Vukosavljević


No, uvek se nadje neki istrazivac koji baza po istorijskim dokumentima pa potrazi nesto od 'kazivaca' (termin za likove koje su spremni da ispricaju neku svoju 'zivotnu pricu' anketaru. Ako se neke cinjenice potrefe - to se evidentira, ako ne - nadajmo se da je bilo interesantno citati, i da se istrazivac nije preterano smorio.

 

Btw, nema sta da neko mene pita oko logora i zlocina u SAndzaku, poslednjim ratovima - postoji arhiva ICTY o stradanju tamosnjeg zivlja.

 

Citao sam ja svakojake izvore, pa i oko SUS milicije, pa se nije bas sve poklapalo sa 'oficijelnom istorijom', koju, btw, 'pisu pobednici'. 

Pa se ispostavilo da i nisu toliki pobednici, i cak da je poprilicno toga 'bilo stihijski'.
:classic_blink:

Trebalo je pazljivo citati knjige, recimo onu 'Treca proleterska (sandzacka) udarna brigada'. Za nekoga ko je radoznao - imas tamo svasta izmedju redova. A na kraju knjige imas i 'zacrnjena imena'. To su tzv. 'informbirovci'.

Oni su 'otpadnici iz zvanicne istorije'.

 

Nisu svi 'likovi iz kruga dvojke' neobavesteni - ima ih sa znanjem jezika, vrlo visprenih koji su imali i zelje, i vremena i mogucnosti da malo prosire vidike zbog smorne 'drzavne propagande'.

Pa kad odes u neku vukojebinu - kad ono par likova talali, drugi cute, a ti, te laprdave, pitas - slusaj, a da ti nisi slucajno neki opstinski / komitejski kadar? Gde se on zbuni - ne zna jesi li dosao 'po direktivi'. 

(kao neki studentski lik - 'mi smo mnogo sretni sto imamo priliku da studiramo na mostarskom univerzitetu 'Dzemal Bijedic').

Mnogo i tuzno i smesno.

 

Pa kazes - 'haos na terenu / sela medjusobno ratovala'?

Pitam se samo - kako su postigli onu velicanstvenu pobedu zavanu NOB? I usadili to u necije glave?
:smiley5:

Nema potrebe da mi govoris o mom 4umskom angazmanu, ja to znam bolje od tebe.

Kao sto nema potrebe da mi ucitavas moj prosli zivot - jer ja se toga ne odricem.

Ja nisam od 'novokomponovanih' koji su, kao sugavi macici, progledali posle Gazimestana.

 

Ne bih o tome - kako je i zasto propao 'stari 4um', interesantnije mi je - kako za neke 'Rajkove' nema 4umskih kapa!
Na kom god se 4umu pripojave - a ono ih ceka neki 'pritajeni psoglavi / κυνισμός' ... jos od anticke Grcke!
Eto drame!

 

Oko tvoje nezelje da komuniciras sa mnom - tvoje pravo, no 'banovanje' nista ne moze izmeniti u RL.
Jer pitanja, pa i neprijatna, vecito ostaju.
To nije stvar 'Moderacije'.
:classic_biggrin:

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...