Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

3 minutes ago, Don Dusko said:

Ima nas @Koca Popovic tu smo.. Necemo nigde nestati. 😄

Znas kako, nisam neki govornik ali volim da citam komentare , misljenja, rasprave pa i nesuglasice. Evo dva dana nema se sta procitati. Zato moj komentar bi takav. Ali vidjoh da su mnogi tu i odmah reagovase. Mnogo mi drago. Radio sam zadnjih deset dana pa sam imao malo vremena za forum, ali sam redovno navracao i primjetih malu stagnaciju.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Koca Popovic said:

Ne znam gdje da pisem, pa da probam ovdje. Ima vec dva dana je sve zamrlo na drustvu, a ni ovdje ne cvjetaju ruze. Ima li neko objasnjenje? Isto tako broj clanova na forumu je znacajno manji. Evo trenotno je oko 90 registrovanih na forumu a inace je uobicajeno oko 200. 

 

Oseca se neko manje ili vece zasicenje svime, od politike do sporta, barem kod mene. Nisam ni ja odavno pisao ali pratim. Nemam nesto ni vremena, posebno kad ima ljudi koji bi samo nesto da kontriraju i/ili te targetiraju bez obzira sta napisao. Sto kaze Balasevic "E, ne volem s takvima ni da se svadjam"... Cesto imam pametnija posla 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Koca Popovic said:

Ne znam gdje da pisem, pa da probam ovdje. Ima vec dva dana je sve zamrlo na drustvu, a ni ovdje ne cvjetaju ruze. Ima li neko objasnjenje? Isto tako broj clanova na forumu je znacajno manji. Evo trenotno je oko 90 registrovanih na forumu a inace je uobicajeno oko 200. 

I ja imam takav utisak.   Izgleda da je sve napisano, a i da su razmisljanja forumasa nekako previse slicna.  Ja ponekad trazim nekog da se malo svadjamo🙂, ali bez uspeha.  Ako odem na sport, to je kao da sam u operi. Cim malo viknem, odmah me isteraju. 

Dajte nekog vucicevca da ne bude previse dosadno ovde,  ako moze neki ratoborni, u Vulin modu (copyright zaboravio sam ko, ali je dobar!).  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Niko nije, ne može, neće biti, nije bio u Vulin modu.

Taj jedinstveni primerak vrste se ponoviti neće.

Uspinjao se Aco, Srbine ali te nebeske vulinove visine je nemoguće dostići.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2024 at 9:13 PM, Koca Popovic said:

Ne znam gdje da pisem, pa da probam ovdje. Ima vec dva dana je sve zamrlo na drustvu, a ni ovdje ne cvjetaju ruze. Ima li neko objasnjenje? Isto tako broj clanova na forumu je znacajno manji. Evo trenotno je oko 90 registrovanih na forumu a inace je uobicajeno oko 200. 

 

Nemoguće je održati dinamiku bilo koje aktivnosti na istom nivou, što važi i za ovaj forum. Ako su najbitniji događaji ili teme ušli u rutinu i ako nema nekih turbulencija, ne može se očekivati ni dinamična diskusija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Helena said:

Niko nije, ne može, neće biti, nije bio u Vulin modu.

Taj jedinstveni primerak vrste se ponoviti neće.

Uspinjao se Aco, Srbine ali te nebeske vulinove visine je nemoguće dostići.

Pa jeste, setih se onog govora pred oficirima, bio je neki praznik, sve se desava u svecanoj sala Doma vojske, i kaze ti on njima: " Kad veceras odete svojim kucama, hocu da pomilujete svoju decu i da im kazete....." Ne mogu dalje, nista odvratnije nisam cuo od tog sprdacenja jednog djilkosa koji nije ni video vojsku u celom zivotu, a obraca se cezarovskim tonom i naredbodavnim glasom ljudima koji su zivot posvetili vojnickom pozivu,..... fuuuuj!  Ma fuuj i za one koji su ga slusali, a nisu izasli iz sale. . 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, A sad said:

 

I kakve veze ovo ima sa ovim topikom? 

 

Manite se gluposti i pisite o USA.

 

 

Apsolutno nije primereno da mi obrises post. Komentarisanje US gradjana i nacin na koji razmisljaju jesu deo teme i te kako, ako smatrate US demokratskom drzavom. 

 

Licno, niti sam koga vredjala, samo zakljucila da nista netacno nije rekao (ne znam kako se zove) forumas, iz mog licnog iskustva. 

2 minutes ago, A sad said:

 

To sto si napisao je trolovanje. Moz misliti, naisao si na nekog ludaka i sad treba da se pise o tome nekoliko strana. Bukvalno mozemo isti post da napisemo na svakom topiku samo promenimo nazive i to podvedemo pod licno iskustvo. 

Nema potrebe da se topici zatrpavaju sa glupostima i trololuju. 

 

Etiketiranje, kao sto pise, se odnosi na ostale forumase koji se sa time bave. 

 

Pa i pise se, prenose se misljenja sa twittera, prenose se misljenja/komentari iz novinskih clanaka... onda je sve to trolovanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Pa i pise se, prenose se misljenja sa twittera, prenose se misljenja/komentari iz novinskih clanaka... onda je sve to trolovanje. 

 

Nije relevantno šta kaže jedan Amerikanac, moraš da sedneš i razgovaraš sa sto pedeset miliona Amerikanaca da bi bilo od značaja za temu ono što kažu.

Fakat, zadnje, možda dve strane diskusije nije za temu amerika već za temu o Forumu, kako se vodi diskusija, šta je vređanje, ko se i kako sme kritikovati, ismevati, vređati, šta nije pristojno a šta je zabranjeno.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Div said:

 

Nije relevantno šta kaže jedan Amerikanac, moraš da sedneš i razgovaraš sa sto pedeset miliona Amerikanaca da bi bilo od značaja za temu ono što kažu.

Fakat, zadnje, možda dve strane diskusije nije za temu amerika već za temu o Forumu, kako se vodi diskusija, šta je vređanje, ko se i kako sme kritikovati, ismevati, vređati, šta nije pristojno a šta je zabranjeno.

 

Obrisan mi je post kada sam rekla da su takvi razgovori moja svakodnevica, ne radi se o izuzetku i jednom ludaku. Svi imaju svoje teorije, a velika vecina tih teorija je na nivou bajki. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2024 at 9:13 PM, Koca Popovic said:

Ne znam gdje da pisem, pa da probam ovdje. Ima vec dva dana je sve zamrlo na drustvu, a ni ovdje ne cvjetaju ruze. Ima li neko objasnjenje? Isto tako broj clanova na forumu je znacajno manji. Evo trenotno je oko 90 registrovanih na forumu a inace je uobicajeno oko 200. 

 

Ne znam za druge, ja lično više ne želim da rizikujem jedan isti šablon, a to je:

 

1. Napišeš neko svoje mišljenje. Bez stavljanja na stranu, bez ikakvih želja da vređaš bilo koga.

2. Neki dušebrižnik ili SJW ti se nakači za vrat da si Hitler, Staljin, Sloba... uglavnom sve najgore.

3. Verovatno te isti takvi stihijski isprijavljuju.

4. Od konstruktivne i slobodoumne rasprave ostane ti ban od 20 dana.

 

Nije vredno truda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam gde drugo da pitam,pa ajde ovde.
Kako pronaći jedan određeni post na forumu? Konkretno,na ovom pdf? Znam ko je autor (jedan bivši forumaš) i znam šta je bio predmet posta,ali ne i na kojem je topiku napisan.
 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Drug Crni said:

Ne znam gde drugo da pitam,pa ajde ovde.
Kako pronaći jedan određeni post na forumu? Konkretno,na ovom pdf? Znam ko je autor (jedan bivši forumaš) i znam šta je bio predmet posta,ali ne i na kojem je topiku napisan.
 

Meni ovaj forumski pretrazivac nije bio previse od pomoci kad mi je trebalo da pronadjem neki stari upis.
Koristi google. Najbolje bi bilo da, ako mozes da se setis sa sigurnoscu bar dve-tri uzastopne reci iz tog upisa, da ih stavis pod navodnike (sve zajedno). Mozes da stavis pre toga samo Vox92, ili mu (Google-u) zadaj da pretrazuje samo ovaj sajt (site::https://vox92.net/forum/).

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Evo, vratih se iz 10 dana banovine. Ne zameram nikome, zasluzio sam, nazvao sam forumskog kolegu fasistom. A to je ocigledno uvreda.

 

Medjutim, ima i ovo:

On 3/10/2024 at 11:33 AM, Darth Bane said:

.............. To sve vase komunjare rade ................

 

Ocigledno, prihvatljivi oblik komunikacije na forumu je neka verzija socijaldemokratije. Dobro.

Zasluzio sam kaznu jer sam DIREKTNO nekoga nazvao fasistom, a to je uvreda jer se radi o totalno zloj ideologoji.OK.

A u kvotovanom postu, forumas me nije nazvao DIREKTNO komunistom nego je samo napisao "vasi."

Je li ta nijansa razlog da me banujete a njega ne?

 

Ne zagovaram banovanje forumasa sa kojima se ne slazem.

Zagovaram da nam se dopusti da se sukobimo argumentima.

Pa, ako se dvojica ili trojica ne slozimo,  neka se se ostali opredele i komentarisu ako hoce.

Ja sam i dalje tvrdoglav, prihvaticu i necije misljenje da sam glup.  I vise necu tako napisati (da izbegnem ban) da je Bogumilo fasista a Bane budala, mada cu i dalje tako misliti.

A ako mi nakon ovoga usledi trajni ban, "so be it." Nece se svet potresti, a i nece moj racun za struju biti veci ili manji. Svako svojim putem.

 

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, zoran59 said:

Evo, vratih se iz 10 dana banovine. Ne zameram nikome, zasluzio sam, nazvao sam forumskog kolegu fasistom. A to je ocigledno uvreda.

 

Medjutim, ima i ovo:

 

Ocigledno, prihvatljivi oblik komunikacije na forumu je neka verzija socijaldemokratije. Dobro.

Zasluzio sam kaznu jer sam DIREKTNO nekoga nazvao fasistom, a to je uvreda jer se radi o totalno zloj ideologoji.OK.

A u kvotovanom postu, forumas me nije nazvao DIREKTNO komunistom nego je samo napisao "vasi."

Je li ta nijansa razlog da me banujete a njega ne?

 

Ne zagovaram banovanje forumasa sa kojima se ne slazem.

Zagovaram da nam se dopusti da se sukobimo argumentima.

Pa, ako se dvojica ili trojica ne slozimo,  neka se se ostali opredele i komentarisu ako hoce.

Ja sam i dalje tvrdoglav, prihvaticu i necije misljenje da sam glup.  I vise necu tako napisati (da izbegnem ban) da je Bogumilo fasista a Bane budala, mada cu i dalje tako misliti.

A ako mi nakon ovoga usledi trajni ban, "so be it." Nece se svet potresti, a i nece moj racun za struju biti veci ili manji. Svako svojim putem.

 

 

 

 

Ako mozes  zotjo posalji mi neku poruku na meil.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, zoran59 said:

 

Zagovaram da nam se dopusti da se sukobimo argumentima.

Pa, ako se dvojica ili trojica ne slozimo,  neka se se ostali opredele i komentarisu ako hoce.

Ocigledno ne zagovaras da se sukobis argumentima, pa kom opanci kom obojci. Nego si nekog etiketirao najgorom etiketom, jer ti se ne svidja sta i kako pise, da ne moras da argumentujes svoj stav. 

12 hours ago, zoran59 said:

Ja sam i dalje tvrdoglav, prihvaticu i necije misljenje da sam glup.  I vise necu tako napisati (da izbegnem ban) da je Bogumilo fasista a Bane budala, mada cu i dalje tako misliti.

A ako mi nakon ovoga usledi trajni ban, "so be it." Nece se svet potresti, a i nece moj racun za struju biti veci ili manji. Svako svojim putem.

 

 

 

 

Nece se tvoj zivot promeniti, I ne podrzavam da su te banovali. Pisana rec na forumu je limitirana, I moze lako da se protumaci maliciozno, ako neko hoce. Da smo mogli da rashclanimo tvoje misljenje koliko nam pisana rec dozvoljava, kompletno sam uverena da bi rekao "pa nisam mislio taj fashizam". Godinama smo pricali, ja ne mislim da si ti neko ko etiketira ljude, kao sto ti valjda znas mene. 

To sto ti mislis I kako mislis, nije isto vrednovano na forumu. 

 

U svakom slucaju, zao mi je ako sam doprinela tvom banu, nije mi bila namera, vise je bio prijateljski komentar.

 

Znas gde me mozes naci.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...