Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

4 minutes ago, uini said:

 

vidi devojko, ona tvoja citirana tvrdnja moze da znaci samo A ili B;

 

A: ne razumes prosto - prosirene recenice 5x pojasnjene 

 

B: spinujes i podmeces najbezobraznije 

 

--

ti odaberi sta je, pa mi javi, da znam kako da tretiram tvoje upise. 

 

Vidi dečko, moja citirana tvrdnja znači samo jedno - da su pojedini svoju žuč sa Politike prelili na Košarku i tamo smo raspravljali o nekim stvarima, između ostalog kako mnogi od vas skaču kao opareni na jednu reč protiv NATO. I da je k tom pisanju učestalom na Politici razlog što mnogi tu ne zalaze, već se drže sporta.


Tretiraj me (ili moje upise) kako hoćeš, ne zanima me, i tako pokazuješ minimum poštovanja (ni toliko), bezobrazan si, učitavaš i podmećeš, a kad nemaš argumente hvataš se za cinizam, šalu, šegu i zabavu. Ja te samo molim da me ignorišeš. Ako nisi u stanju, otići ćeš na IL pa zabavljaj narodne mase (nek se ljudi ne uvrede) i dalje, ali da ja toga nisam deo. Kapiš?

Edited by DameTime
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 10:33 AM, McLeod said:

Ako ima problema na temi o Ukrajini, ima ih jer se ostavlja previse kremaljske propagande. Kuka se na "navijaca" devila i ono sto kaci, donekle opravdano, a ako samo kliknes na ono sto recimo Constantin postavlja (dajem samo primer, nije jedini), klasicna ruska propaganda. Koja mnogima ocigledno nije problem. Imamo i nove (ili mozda stare) clanove koji su dosli da nam kazu da oni ne podrzavaju Putina, ali. Super je sto nema nekih sukoba i rasprava koliko toliko ostaje u granicama normalnosti (koliko je kvalitetna je druga stvar), ali jos jednom da podvucem, ako postoji problem, on je na drugoj strani. I ne vidim razlog da se zarad vestackog balansa umanjuje ono sto radi Putler i njegovi ratni psi koji prete nuklearnim ratom. To nije nikakvo umanjivanje nacizma, jer ovo sto on radi, da ima premoc koju je Hitler imao vojno na pocetku rata, bi visestruko prevazisli njegova nedela, a vec sad posle 3 meseca fino mu ide - dokumentovani masakr, silovanja, nasilna preseljenja, potencijalni logori. Ali da, umanjivanje nacizma. Sigurno.

 

Ovo je cisto navijacko obojeno pisanje koje se ne obazire na cinjenice.

 

To je kao da neko napise da bi neki nasilnik koji tuce zenu i decu bio isti kao Ted Bundy, samo da ume da sarmira zrtve kao doticni i da ume da se krije nakon zlocina.

 

Ne postoji nijedan podatak koji ukazuje da je Putin usao u rat sa ciljem da istrebi Ukrajince. Da sutra oni ekstremni desnicari iz Ukrajine izjave da su shvatili da su Rusi postoji velika sansa da bi mogli da nadju mesto u nekoj od novoosnovanih "narodnih republika". Svi zlocini koji se desavaju, desavaju se jer je u pitanju rat u kojem onaj koji napada ubija one koji se brane i to je tako bilo u svakom osvajackom ratu u istoriji. Tako bi bilo i da je Ukrajina krenula da oslobodja Lugansk i Donetsk, tako je bilo i kada je Irak oslobadjao svoje teritorije, tako je bilo kada je USA okupirala Irak, tako je bilo i u gradjanskom ratu ovde ili u Jemenu.

 

Porediti to sve sa nacizmom koji je unistavao citave nacije (i imao u planu u potpunosti da ih unisti) je nista drugo do relativiziranje zla nacizma pod uticajem emocija (u ovom slucaju negativnih prema Putinu/Rusiji kojih je bilo jos i pre 2014., a svakako pre 2022.).

 

Resenje bi bilo krajnje prosto - svako ko uporedjuje bilo koju vojsku sa nacistima (a kamoli da izjavljuje da su gori od njih) i svako ko uporedjuje bilo kog drzavnika sa Hitlerom bi trebalo da ide na kraci, pa na duzi odmor. U sustini, to je ista stvar kao i uporedjivanje Milosevica sa nacizmom - mnogi su mnogo propatili pod njegovom vlascu i onda emocije govore iz njih i u stanju su da ga uporede sa najgorim mogucim zlom. No, kao i tada radi se o pisanju na osnovu emocija, a valjda smo dovoljno razumni da ne moramo da preterujemo samo zato sto mislimo da smo "dovoljno u pravu".

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 10:33 AM, McLeod said:

Ako ima problema na temi o Ukrajini, ima ih jer se ostavlja previse kremaljske propagande. Kuka se na "navijaca" devila i ono sto kaci, donekle opravdano, a ako samo kliknes na ono sto recimo Constantin postavlja (dajem samo primer, nije jedini), klasicna ruska propaganda. Koja mnogima ocigledno nije problem. Imamo i nove (ili mozda stare) clanove koji su dosli da nam kazu da oni ne podrzavaju Putina, ali. Super je sto nema nekih sukoba i rasprava koliko toliko ostaje u granicama normalnosti (koliko je kvalitetna je druga stvar), ali jos jednom da podvucem, ako postoji problem, on je na drugoj strani. I ne vidim razlog da se zarad vestackog balansa umanjuje ono sto radi Putler i njegovi ratni psi koji prete nuklearnim ratom. To nije nikakvo umanjivanje nacizma, jer ovo sto on radi, da ima premoc koju je Hitler imao vojno na pocetku rata, bi visestruko prevazisli njegova nedela, a vec sad posle 3 meseca fino mu ide - dokumentovani masakr, silovanja, nasilna preseljenja, potencijalni logori. Ali da, umanjivanje nacizma. Sigurno.

 

Ne znam kako sam ovo propustio ? Verovatno zbog slave.....

 

Ono što zameram tebi, s obzirom da si ti moderator teme, kad nastupaš kao forumaš i diskutuješ, sasvim legitimno je da zauzmeš jedan stav, jednu stranu, da tvrdiš kako ona druga nije u pravu.....ali kad se postavljaš kao moderator teme, moraš da budeš neutralan, koliko god ti to ne odgovara.

 

Primer....kad je neko postovao o onoj navodnoj "spalionici leševa" kojom Rusi spaljuju svoje vojnike, pa se ispostavilo da je to neki snimak iz neke, ne znam 2014.g možda nije tačna godina, ali daleko pre ove agresije na Ukrajinu, ti si prekinuo raspravu na tu temu, ali si u prvom sledeć postu nastavio isto.....

 

no, nema veze, to je prošlo....ali ovo poslednje...kažeš kačim rusku propagandu ? Išli smo mic po mic i u suštini, ispostavilo se sve tačno, povodom dogadjaja u Odesi...sled dogadjaja, uzrok, povod, žrtve......e jedino je našao da ispravlja magarcu "onu rabotu" onaj što malteriše twitove, i da kaže, parafraziram, nije izgorelo 40 ljudi, nego samo 8 a 20 se ugušilo od dima, ostali se ubili skakanjem kroz prozor...u jbt. kakva istina i razlika.

 

Nije sve što izadje od Rusa laž, kao što i nije sve što izadje od Ukrajinaca istina i zašto se odmah vredja ?

 

Da nećete sutra da sportu da donesete "dekret" da Zvezda igra najbolji fudbal na planeti pa ako neko ustvrdi drugačije, da ga pljujete, da mu kažete da postavlja smeće i da je to grobarska propaganda ?    E to isto se radi na politici...

 

U suštini, za sve sam ja kriv. Ja sam dozvolio da me diskusija ponese u neželjenom pravcu i povremeno izgubim kompas u nameri da, ne znam ni ja kome, dokazujem da  nije u pravu, a sve zbog toga što ste dozvolili da se propagira jedan fašistički, nacistički pokret. Kačila su se saopštenja Azova, a čak se u diskusiji, još s početka rata maltene blagonaklono gledalo na tipičnu relativizaciju celog pokreta...i njih i "Desnog sektora" i kad smo pričali o narodnim poslanicima, pripadnicima tih i takvih organizacija....jbg ja na to imam nultu toleranciju. Još i ono sa leševima i muzikom. Činjenica je da su Azovci saborci države koja vodi pravedni, odbrambeni rat, ali je i činjenica da su neopevani nacisti...i to je moj stav. Tu nema gledanja "kroz prste" i to je velika mrlja ukrajinske države. Da ne širim mnogo, toga ima mnogo i u Poljskoj, Rusiji, ali još nigde nije bilo iskorišćeno kao povod za neki rat.

 

Izvini, ali ja tako vidim i cenim da si pristrasan i da to nije dobro. Naravno, spreman sam da prihvatim kritiku....a ako ste kojim slučajem zauzeli stav da je dozvoljeno isključivo pozitivno pisati o jednoj strani, negativno o drugoj i da ne postoji neutralan stav, jer "ko nije sa nama taj je protiv nas"....stavite to negde u zaglavlju....onako čisto informativno.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=223]Constantin[/mention] Mek nije moderator, ne znam kako si to zaključio [emoji1]
E jbg...uglavnom pišem preko telefona i koristim TT, pa nisam primetio, a po načinu pisanja i iznošenje mišljenja, na Politici, mislio sma da je on "glavni baja" ovde...i kao margarin "dobro jutro" u sve se meša. Dobro, ništa strašno, ima tu za prepoznavanje u ovom postu svašta-nešto, oa ne mora da se baci...

Hvala@dulematic ...[emoji106][emoji106][emoji106]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da duzim jer nemam ni vremena, a nije ni prava tema za to. Samo kratke crtice.

 

@goldberg

 

Poredjenje sa nacizmom i te kako stoji. Ako si propustio, Putin i drugi visoki zvanicnici Rusije su bukvalno negirali pravo na postojanje ukrajinskom narodu i drzavi. Nacizam 1/1. Dalje, imamo zestoku reviziju istorije u toku u Rusiji, menjaju se knjige i udzbenici po ubrzanom kursu. Fasizam 1/1.

 

Na terenu brutalnost i nacin ratovanja takodje podseca na WWII i nemacku doktrinu. Prisilna preseljenja na stotine hiljada ljudi. Mi ne znamo gde su oni sada i sta rade, kako se ponasaju prema njima. Ne bi me cudilo da za neki mesec/godinu cujemo i za postojanje "radnih logora". To me ne bi uopste iznenadilo. Dakle, sve paralele postoje, posle samo par meseci, a da te podsetim da su saveznici sav uzas i magnitudu nacistickog delovanja spoznali tek po zavrsetku rata. Tako da za ovo znanje koje imamo sada, i za znanje o Hitlerovom delovanju i filozofiji iz neke 1936. godine koja je ekvivalent trenutku danas, u najboljem slucaju po Putina jednaki su.

 

@Constantinja nikada nisam bio moderator na Politici, niti sam imao zelju da uredjujem taj deo foruma, niti uticao na moderaciju tog dela foruma. Tako da ovo sto navodis je samo tvoj utisak, i to pogresan.


Sto se tice stvari koje kacis i zakljucaka koje "smo" doneli - ne, nismo zakljucili da je tvoja verzija dogadjaja u Odesi tacna. Zapravo smo zakljucili potpuno suprotno, da je pogresna. Asad i Klotzen su dovoljno pisali o tome, ne bih da ponavljam.

 

Takodje, to sto glumis neutralnost i hoces da satro saznas nesto vise "sa druge strane" a kada udje covek u linkove koje kacis (a ulazio sam u maltene sve), dovoljno je jedan minut da zakljuci odakle se informises, sta pratis i u sta verujes.

 

Sto nije samo po sebi nikakav poseban problem, mozes da verujes u sta hoces, ima i ovde dva miliona ljudi koji veruju Vucicu, problem je kada ti pod plastom toboznje neutralnosti pravis "ravnotezu" na topiku, napadajuci takodje toboznje propagandne pamflete druge strane, a kacis jos goru propagandu.

 

Ja sam se samo osvrnuo na to i konstatovao da ti kao forumas koji ocigledno glumi neutralnost, a uopste nije neutralan, i kaci propagandne pamflete ruske strane, nema nikakav legitimitet da nekome prebacuje kako pise, sta kaci i koju poziciju zauzima. U tom segmentu, tvoji postovi ne mogu da imaju nikakvu tezinu, jer radis isto ono sto prebacujes drugima. Glumljenje neutralne pozicije je samo tvoj pokusaj da das svojoj poziciji lazni legitimitet, jer si i sam svestan da ga nemas.

 

Link to comment
Share on other sites

Legitimitet od tebe? Hvala, ali ne hvala...sreća je što si bio kratak. Ja imam legitimitet koji mi daju ljudi do kojih mi je stalo, a pogrešno bi, apsolutno, bilo da dokazujem neutralnost ostrašćenim navijačima. A ovo za moderatora, je kao što vidiš rešeno i sva je sreća što je tako.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, McLeod said:

Sve si pogresno razumeo, po obicaju. Zbog toga i jesam bio kratak.

Moguće....priznajem, neki put, na prvo čitanje mi sasvim drugačije izgleda nešto što pročitam, ali drugi put drugačije...ne znam, možda počinje "onaj Švaba" što krije stvari po kući da me nagruza, ko zna....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Moguće....priznajem, neki put, na prvo čitanje mi sasvim drugačije izgleda nešto što pročitam, ali drugi put drugačije...ne znam, možda počinje "onaj Švaba" što krije stvari po kući da me nagruza, ko zna....

Ovaj, ako zatreba.....:smiley33:

 

rteO70T.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Constantin said:

ali kad se postavljaš kao moderator teme, moraš da budeš neutralan, koliko god ti to ne odgovara.

 

Trazeci nesto sasvim drugo, nasla sam tebe Consti  :wink2:

 

Nebitno sto ovo nema veze ni sa jedinim modom, nikako se ne slazem sa time da se MORA biti neutralan. Neutralnost je relativizacija, to je pronalazenje razloga da se opravda nesto sto ne bi smelo da se opravda , znas li to? Kako biti neutralan po kljucnim svetskim pitanjima... Ja bih takvog neutralnog moderatora odmah neutralisala.

 

Pa srbiji normalan svet zamalo seo na glavu da se opredeli vec jednom, a neki od vas misle da je jos uvek moguce biti neutralan cak i na ovom nivou. Kakva sjajna podrska, kome? Pa jedino Vucicu, on takodje tezi neutralnosti i neizjasnjavanju.

 

Po mom misljenju ne bi trebalo podrzavati nista sto lici na relativizaciju ili neutralnost - u smislu - obe strane su mi iste, ko deca su mi....

Link to comment
Share on other sites

Osvrnuću se na jedan zanimljiv fenomen:

 

...

forumas koji ocigledno glumi neutralnost, a uopste nije neutralan

...

 

Od ruske agresije na Ukrajinu ovoga je niklo ko pečuraka posle kiše i strašno mi liči na likove s početka 90ih koji kao "nisu za Šešelja" a posle 2 reči i jednog znaka interpunkcije skapiraš da su iz "zarđale kašike" priče.

 

Majka Rusija je crvena linija za mnoge ovde.

Mislim...crvena...krvava htedoh reći.

 

A izbija to iz srblja samo tako. Teško se ta ljubav kontroliše.

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mama_mia said:

 

Trazeci nesto sasvim drugo, nasla sam tebe Consti  :wink2:

 

Nebitno sto ovo nema veze ni sa jedinim modom, nikako se ne slazem sa time da se MORA biti neutralan. Neutralnost je relativizacija, to je pronalazenje razloga da se opravda nesto sto ne bi smelo da se opravda , znas li to? Kako biti neutralan po kljucnim svetskim pitanjima... Ja bih takvog neutralnog moderatora odmah neutralisala.

 

Pa srbiji normalan svet zamalo seo na glavu da se opredeli vec jednom, a neki od vas misle da je jos uvek moguce biti neutralan cak i na ovom nivou. Kakva sjajna podrska, kome? Pa jedino Vucicu, on takodje tezi neutralnosti i neizjasnjavanju.

 

Po mom misljenju ne bi trebalo podrzavati nista sto lici na relativizaciju ili neutralnost - u smislu - obe strane su mi iste, ko deca su mi....

Ja moderatora teme zamišljam kao sudiju. Nekako mi je to najbliže, pa me verovatno to i tako podseća. Znači mora da bude neutralan, ane kako si ti navikla :classic_tongue:....šalim se, ali ovo prethodno tako mislim. Čemu onda forum i razvijanje diskusije. Ako si pažljivo čitala, predvideo sam i takvu mogućnost. Rekao sam, parafraziram, napišite u zaglavlju da se na ovoj temi mora raspravljati-pisati samo odredjenim narativom i to je to....

2 minutes ago, fancy said:

Osvrnuću se na jedan zanimljiv fenomen:

 

 

 

Od ruske agresije na Ukrajinu ovoga je niklo ko pečuraka posle kiše i strašno mi liči na likove s početka 90ih koji kao "nisu za Šešelja" a posle 2 reči i jednog znaka interpunkcije skapiraš da su iz "zarđale kašike" priče.

 

Majka Rusija je crvena linija za mnoge ovde.

Mislim...crvena...krvava htedoh reći.

 

A izbija to iz srblja samo tako. Teško se ta ljubav kontroliše.

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

 

Upitan je procenitelj.....vidiš, meni je pre par dana bila slava, na slavi se služila i ruska salata, što nedvojbeno implicira da sam ja rusofil....inače bi kao Norvežani, sve ruske salate iz marketa pobacao u djubre....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fancy said:

Majka Rusija je crvena linija za mnoge ovde.

Mislim...crvena...krvava htedoh reći.

 

A izbija to iz srblja samo tako. Teško se ta ljubav kontroliše.

 

Rodjen u Srbiju a srce u Rusiju

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ja moderatora teme zamišljam kao sudiju. Nekako mi je to najbliže, pa me verovatno to i tako podseća. Znači mora da bude neutralan, ane kako si ti navikla :classic_tongue:....šalim se, ali ovo prethodno tako mislim. Čemu onda forum i razvijanje diskusije. Ako si pažljivo čitala, predvideo sam i takvu mogućnost. Rekao sam, parafraziram, napišite u zaglavlju da se na ovoj temi mora raspravljati-pisati samo odredjenim narativom i to je to....

 

Sudija je neutralan samo do faula ili nekog sportski nedopustenog poteza. Ili ti mislis da sudija mora da trpi svaki pokolj na terenu jer sudija mora biti neutralan?

Na temi o Ukr. Putin je vec napravio kardinalne greske, mnogo udaraca ispod pojasa...Npr. vidjeni su nacisti u Ukr - pa nije to cela zemlja nacisti? Mogao je da sve to uradi daleko sporskije upravo kako ti savetujes da se moderatori ophode - sportski neutralno...ali on nije tako uradio, posle covida je napravio sopstveni covid22 a moderator da cita kako te kretenoidne stavove neko brani

 

Uostalom nacista ima po celom svetu, da li ce rusi da krenu da ciste sve redom ili ce to ostaviti nadleznim drzavama?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mama_mia said:

 

Sudija je neutralan samo do faula ili nekog sportski nedopustenog poteza. Ili ti mislis da sudija mora da trpi svaki pokolj na terenu jer sudija mora biti neutralan?

Mislio sam na sudiju u Sudu....to na sportskim terenima je burleska od "deljenja pravde" i sudije su sve osim delioca pravde....

 

Just now, Mama_mia said:

Na temi o Ukr. Putin je vec napravio kardinalne greske, mnogo udaraca ispod pojasa...Npr. vidjeni su nacisti u Ukr - pa nije to cela zemlja nacisti? Mogao je da sve to uradi daleko sporskije upravo kako ti savetujes da se moderatori ophode - sportski neutralno...ali on nije tako uradio, posle covida je napravio sopstveni covid22 a moderator da cita kako te kretenoidne stavove neko brani

 

Uostalom nacista ima po celom svetu, da li ce rusi da krenu da ciste sve redom ili ce to ostaviti nadleznim drzavama?

 

 

Po meni.....ako već želi "denacifikaciju" morao je na ličnom primeru da to pokaže. Po mom shvatanju, to nije uzelo takvog maha kao u Ukrajini, ali je trebao da krene od svojih. Svako svoje naciste treba da eliminiše, a ne da im dozvoljava da budu avangrada (ovo je uopšteno)....Nacizam, kao i fašizam, je evropski proizvod, isto kao anti-toga i to će morati Evropa sama da se bakće, ali koliko vidim ta borba će biti veoma teška...i tako..bla, bla...da ne tupim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Relativizacija na temi rata u Ukrajini je uzela ozbiljnog maha. Ako je Devil dobio ban zbog kacenja raznoraznih snimaka i flejmovanja teme red je i da se relativizatori sankcionisu. Ovo sto se radi trenutno je prilicno odvratno i ne to nije nikakva sloboda govora ili neutralnost.

Svaka prica o ratu ima dve strane, a to na sta  ti pozivas je jednoumlje bez prava kritike nekoga ko misli drugacije.

To sto ste par vas nakacili plavozute avatare vas ne cini nekim revolucionarima - samo pomodarima za drustvenim mrezama:plitkim, povrsnim, neukim.

Ignorisanjem  i pljuvanjem po kulturama koje su mnogo starije od vas, vase savremene religije i vaseg sveta... govorite samo o sebi i svom karakteru i obrazovanju.

Licemerje je pozeljna osobina danas, ali mi ne treba da bih bio covek prvenstveno  u svojim ocima.

Za to vidite sa Jehovom, Alahom, Isusom, Manituom.... vi pravoverni koji verujete u "istine"

Jeb`le vas one ako i jedan zivot odnesu!

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Svaka prica o ratu ima dve strane, a to na sta  ti pozivas je jednoumlje bez prava kritike nekoga ko misli drugacije.

To sto ste par vas nakacili plavozute avatare vas ne cini nekim revolucionarima - samo pomodarima za drustvenim mrezama:plitkim, povrsnim, neukim.

Ignorisanjem  i pljuvanjem po kulturama koje su mnogo starije od vas, vase savremene religije i vaseg sveta... govorite samo o sebi i svom karakteru i obrazovanju.

Licemerje je pozeljna osobina danas, ali mi ne treba da bih bio covek prvenstveno  u svojim ocima.

Za to vidite sa Jehovom, Alahom, Isusom, Manituom.... vi pravoverni koji verujete u "istine"

Jeb`le vas one ako i jedan zivot odnesu!


Pljuvanje kulture jer nismo na strani agresora, ubica, koljaca i silovatelja? I jos smo zato neuki i licemjerni? Slobodno ti laj na oblake i relativizuj, ja sam sretan sto ne radim to jer bih se u suprotnom ozbiljno zabrinuo za vlastito mentalno zdravlje i moralne vrijednosti.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...