Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Želeo bih ovim postom da skrenem pažnju moderaciji da je na temi o USA opet započela spamerska hajka na mene od strane istih forumaša (Denis Jasharevich, mrd, Kinik) kao i na prethodnom forumu iako se ono što sam pisao / što su citirali uopšte ne odnosi na njih nego na forumaša bohumila koji falsifikuje istorijske činjenice zbog čega sam pozvao moderaciju da reaguje.

Naime, radi se o tri posta spomenuta tri forumaša, a pošto pišem preko tt mogu samo da im navedem redni broj na temi : #1483 , # 1492, #1493

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Jesi li ti dobio ban zato sto si redom reportovao 4umase ciji ti se postovi nisu svidjali?

Jesi nesto naucio iz toga?

 

4umas Bohumilo pise postove koji su za nekog povrsnog 4umskog parolasa - nedostizni nivo i po znanju i po kvalitetu!

A to sto takvi povrsni zive u svojoj ideoloskoj ljusturi - to je njihov problem, a ne problem 4uma / Moderacije.

 

Kakve, bRe, 'spamerska hajka'? O cemu ti fantaziras?

Pa to sto ti piskaras se samo moze ismejavati, posto je dozlaboga povrsno i nemusto presipanje i supljeg u prazno. 

:wink2:

 

...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pet postova je sklonjeno sa USA - topika, jer se otišlo u lična prepucavanja.

 

1 hour ago, melankolic said:

Želeo bih ovim postom da skrenem pažnju moderaciji...

 

Modaracija bi pristojno zamolila forumaše da povedu računa na sadržaje postova a ne ko ih piše. Hvala na razumevanju.

 

Quote

kako ti znas koga on reportuje???

 

@quad Suvišno pitanje, post je sklonjen.

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

Melankolic cim naleti na intelektualno superiornijeg sagovornika*, kukavicki reportuje/zali se, kako bi pokusao sto bezbolnije da zataska poraze u diskusiji sa istim. 

 

Odrasti covece vise, od bezanja se ne zivi. I iskuliraj sa maltretiranjem moderacije, tipa "trebali bi, morate" isl. sufliranjima. Znaju momci/dame iz iste sto treba da rade, znamo se sa starog mesta svi i ne trebas ti nikom da otvaras oci i podmeces "spamerske hajke" (sic!). 

 

*sto bohumilo bez diskusije jeste, jedan je od najpotkovanijih clanova, pored Srodingera, sa starog foruma, i istinski borac za nauku, ekonomiju, ljudsku slobodu i ljudski dignititet. 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I meni je istekao 7-dnevni ban, i odmah da naglasim da nisam dosao da se raspravljam o istom. U brzini sam izraz "Sovinista" zamenio sa "Fasista", i ban je na mestu, mogao je da bude i duzi. Nisam stigao ni da editujem post kada sam video, tako da ponavljam nemam zamerku na to.

 

JA bih da ukazem na nesto drugo. Uzecu admina @Edarda za primer. Najveci problem ovog podforuma je sto admini nisu u stanju da svoja politicka ubedjenja ostave po strani, obracam se @eddardu jer je on kao najiskusniji tu i njegova je zadnja koliko sam shvatio. Ako naginjes ka zapadnoj politickoj filozofiji i uredjenju, to je tvoj privatan stav, ne mozes ti kao admin da se vodis time u odredjivanju ko je u pravu a ko ne. Banovao si coveka 60 dana izvlaceci neke njegove postove u manjoj vecoj ili manjoj meri istrgnutih iz konteksta. Ovo je diskusioni forum, bar se meni cini da jeste, ako je tako ne mozes ti shodno svom politickom ubedjenju da banujes one koji recimo vole Rusiju i naginju ka tom politickom konceptu, nebitno da li su u pravu ili ne. Ako si admin, ti moras da budes sposoban da razlucis te stvari. 

 

 

Pominjes relitivizaciju,  a ja cu da ti navedem jedan primer. Slab mi je net, pa me mrzi da pretrazujem postove U jednoj diskusiji Pristevac je cini mi se potegao neki argument kako su Bosnjaci silom deportovani (iseljeni) iz Raskog okruga u Tursku. To je rekao bez i jednog dokaza, ja mu odgovaram da sam iz Novog Pazara i da to nije tacno. Znam dosta porodica koje imaju mnogo rodjaka u Turskoj i znam kako je to islo. Posle Balkanskih i prvog svetskog rata, otisao je jedan deo Bosnjaka povlaceci se sa Turskom vojskom, posle drugog svetskog rata takodje su pojedini saradnici okupatora, iz takozvane SUS policije takodje bezali jer bi ih komunisti pobili kao sto jesu one koje su uhvatili. Ovi koji su otisli su povlacili su svoje rodjake jer se ovde posle drugog svetskog rata jako tesko zivelo, delom zbog komunistickih mera, i bukvalno su ljudi gladovali. ZNaci, ogroman deo Bosnjaka je otisao tamo iz raznoraznih  razloga, a ne zbog nekog srpskog terora, to je po meni relativizacija, koja je prosla ispod radara i za koju Pristevac nije odgovarao. Je li neko cuo da je Suljo Ugljanin ili Muftija pricao o ovome i da se to zaista desilo da oni ne bi u svakoj mogucoj prilici pokusavali da to iskoriste kao argument u svojim zahtevima za siru autonomiju itd...

 

Ovo je slucaj koji mi je prvi pao na pamet , bilo ih je jos, ispricao sam za ovaj slucaj jer hocu da ukazem na nesto. AKo diskutujemo o na primer nezavisnosti Kosova , moramo valjda da iznesemo sva dogadjanja koja su kumovala tom ratu. Ne moze meni neko da zabrani da iznosim i ukazujem na Albanske zlocine zato sto je nekom adminu prdnulo na pamet  "Srbija treba da gleda u svoje dvoriste" i da pocisti isto, ali je zato dozvoljeno nasim komsijama da Srbiju blate i za ono sto jeste i sto nije. Valjda treba da se ukazu greske svih balkanskih naroda ako ih je bilo. To je toliko glupa teza, i moze samo da vodi u svadje i B92-zaciju ovog podfuruma, gde ce da ostanu da pisu dva admina i tri forumasa. Poenta svog ovog mog pisanija je, OVO POCINJE DA MI LICI NA STARI FORUM, pocinju isti problemi da se javljaju jer ti gospodine @edard nisi u stanju da budes admin. NIsi u stanju jer nemas taj kapacitet objektivnosti koje je potreban na ovom osetljivom i politicki lako zapaljivom mestu. Ti si kao forumas OK, koliko se secam sa starog foruma, u mnogo toga sam se slagao sa tobom, ali kao admin stavljas svoje politicke stavove ispred objektivnosti. 

 

Neki forumasi koji su pravili haos po starom forumu, vidim polako pocinju i ovde sa starom praksom. Ono sto mi je najsmesnije sto su bili dosta mirni kada su se tek registrovali, valjda su ispipavali teren koliko mogu da idu daleko, pa kada su videli da ce im se tolerisati i ovde neke stvari...

 

JA licno nemam neki narocit poriv da pisem na politici. Pisem gde mi je ugodno, sto se mene tice ja cu lako otici, ali mi je iskreno zao ako ovo propadne, a sama ideja je bila jako dobra u teoriji i ovo je moglo da bude mesto gde ce se okupljati normalni ljudi iz svih balkanskih zemalja i normalno diskutovati o svim temama, ali je to moguce samo sa kvalitetnim admin timom...

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2019 at 5:32 PM, Helmet said:

...

 

Ovo sta si ti napiskarao - to je neprobavljivi mishmash svih mogucih propalih ideja / ideologija oko Sandzaka.

No, interesantno - valjas i lazljive ideje 'kraljevine' i 'jbt tite', i 'propalih jugoslavija' - kao da nema arhive dogadjanja u Sandzaku, od pocetka ratova koji 'nisu vodjeni' - granatiranja, ubistava, zatvaranja nevinih ljudi u logore, pljacke, paljevina preseljenja i slicno! Ispada da im se svasta nudilo i kapom i sakom, tokom mnogih decenija, a oni, brezobraznici jedni - sve odbijali!

:smiley26:

U kom / kakvom Sandzaku si ti ziveo? Ne znam kako mislis da zivite u slozi sa komsijama uz takve ideje? 

Ili je suzivot 'a la serba' moguc samo ako se oni totalno potcine? 

Koliko vidim - oni se bas i ne daju, i to potcinjavanje nece ici lako.

 

No, dobro, 'pomijarska' lazljiva prica oko Sandzaka me najmanje interesuje.

To je region u stalnoj vojno-policijskoj poluopsadi. To nece izaci na dobro.

Niko tebi ne brani da 'iznosis istinu o albanskim zlocinima', no valjda nije zabranjeno iznositi istinu ni o srpskim zlocinima?

Znas da je ICTY prepun toga?

 

Pristevac nista nije slagao - pun je Istorijski arhiv dokumenata iz tog vremena. Ima toga i u turskim arhivama.

Jedini je problem sto treba znati jezik, a ovde mnogi ne vladaju ni svojim. Mislim - u ustima.

 

Ima u arhivi neki dokument kad nadobudni lik zamoli kn. Milosa da mu se dodeli imanje nekog 'turcina' koji je pobegao u Sandzak. Gde knez odgovori - da se utvrdi ko je vlasnik imanja i koliko vredi - pa ako ovaj plati sumu, uz potvrdu, da se prenos izvrsi, a ako ne plati - nista. Ovaj ne plati, a imanje kupi neko drugi.

Kako je jedan nepismeni lik znao neke stvari i kako mu je polazilo za rukom da uspesno upravlja ruljom!?

Pa uzicki ober-knez dobije pismo oz 'bijograda' da opremi / posalje 'dva debela regruta', a oni, analfabete, se uplase - pa posalju dva debela vola (to je trajalo danima, ne smes dugim teranjem upropastiti volove, vec ih moras pokazati uhranjene!)

Gde se Milos zahvali, no kaze - ober-kneze, mislio sam dva debela vojnika! 

Normalno, volove nije vratio.

:classic_biggrin:

Cinjenica je da je u neka vremena bilo ljudi koji su nesto znali, a onda je sa 'narodnim obrazovanjem / prosvetom' sve to nekako nestalo. Do propasti pomijare.

 

A oko Moderatora Edarda. Ja bar mogu da kazem - jer sam se sa njim zestoko fajtao.

Nejasna mi je ideja, da se neko mora odreci sebe (filozofski bi se to reklo - 'sopstva') / svog stava / svojih neotudjivih demokratskih prava - samo zato sto je Moderator? Btw, koj ce mu andrak to u zivotu?

I to samo zato, sto se nekome napenalilo da silji !?

 

Sta znaci - 'naginje ka zapadnoj politickoj filozofiji' - zar da to upraznjava po kuci?

Jel tako onaj moron govorio o gejevima?

 

I kakav je to rezon ucitavati nekome neljubav sprocut ruske pomijare?

(setih se nekog leta - kaze mi Late_Father, steta sto nisi bio, neki nas na radu u rusiji se prizenio, pa uplilicili po drugi put svadbu, sve sa domacinskim slavljem. Da si video snajku - sve bi ti bilo jasno ... a kada pomislim, i bolje je sto nisi bio, ti bas umes da ga kazes. Samo sam se smejuljio. Moj Late_Father je znao kakav sam. Znao je da poznajem rusiju mnogo bolje od njega, a siguran sam , znam - niko je od 4umasa tako ne zna). A ti bi nesto o 'ljubavi prema rusiji'?

:classic_cool:

Tamo u Sandzaku, treba da se drzite onoga sto kod vas najbolje uspeva - a to nije hovnjiva rusija.

 

No, da se vratim na sustinu - ako je neko Admin / Mod ne mora da znaci da treba da bude beskicmenjak / barica sluzi i trpi svaku 4umsku sakaludu kojoj se napelo, pa bi nesto da zakureta.

 

Moj Late_Father je bio iz zap.srbije, a ja sam u neka vremena cesto isao u lov na divlje svinjcice, pa i zalazio u Sandzak. Platis taksu u sumskom gazdinstvu, dodele ti nekog lokalca - pa odes i odstrelis zivince / dva. Ja sam zalazio u kuce tih ljudi koji su na konjicima spustali lovinu sa planine. Video sam kako zive. Muski svet, zhemski u prikrajku, radoznalu, veselu, decu (svakom sitan poklon). Kacenje pusaka o civiluk, skidanje cizama do vunenih carapa, pa muski razgovori. Male gozbe. Znali su oni da mi pijemo (oni nisu), ponudili bi nas i krenula bi prica uz 'cigar duvana'. Meni su ti likovi bili sjajni. Neki tip iz lovacke druzine nesto rece - necu ja u njihove kuce - taj je bio poslednju put sa nama u lovu. Uvek smo hteli da platimo, no uvek bi mi rekli - a da mi, prijatelju, das malo te nemacke / belgijske municije? Kupili bi od njih samo sira / kajmaka i suvog mesa, kako samo oni umeju da prave.

 

Kasnije kada sam citao / gledao ona dokumenta ICTY / Helsinskog odbora - nisam verovao svojim ocima. To je bio uzas.

Pun je Hag toga, i tu nema ni reci o nekoj 'sreci /zadovoljstvu' i slicnim drzavnim lazima ove pomijare.

:wicked:

"Iselio se u Tursku'? Pa normalno, da se iselio - bolje je i to, nego da ga proguta mrak u 'udbi'.

...

 

No zato drzavne lazi nikada ne mogu nadjacati istinu.

 

PS.

Ima istoricarka-orijentalista Olga Zirojevic koja je pisala knjige. Procitaj nesto - prosiri malo vidike

Svako seno, na kraju, zavrsi kao balega - a duhovna hrana ostaje zauvek.

Ono tvoje 'baliranje' kod roditelja nije uzaludni - pokazuje da je to sustina zivota, a ne neko isprazno 'srbovanje'.

:wink2:

 

...

Edited by GlennGould
Elementi relativizacije uklonjeni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Melankolic cim naleti na intelektualno superiornijeg sagovornika*, kukavicki reportuje/zali se, kako bi pokusao sto bezbolnije da zataska poraze u diskusiji sa istim.    Odrasti covece vise, od bezanja se ne zivi. I iskuliraj sa maltretiranjem moderacije, tipa "trebali bi, morate" isl. sufliranjima. Znaju momci/dame iz iste sto treba da rade, znamo se sa starog mesta svi i ne trebas ti nikom da otvaras oci i podmeces "spamerske hajke" (sic!).    *sto bohumilo bez diskusije jeste, jedan je od najpotkovanijih clanova, pored Srodingera, sa starog foruma, i istinski borac za nauku, ekonomiju, ljudsku slobodu i ljudski dignititet. 

 

 

 

 

 Gledaj, znam da se borim u RL kada me neko stalkuje ali ovde važe neka druga pravila. Ekipa i dalje stalkuje, moderacija poručuje da se raportuje a onda kada izignoriše stalkovanje odjednom se oni osete stalkovanim od mene što raportujem. Zato bi bilo dobro da se konačno uspostave jednaka pravila za sve a ne da jedan Kinik dobije 3 dana za spominjanje silovanja u nepodesnom kontekstu (što reče A sad, parafraziram, najgora stvar koja može da se desi nekome ali ne zaboravi da naglasi da se velikim delom slaže sa postom koji je označen za ban) a ja zato što sam prijavio očigledno nesprovođenje politike foruma za stalkovanje moderacije 5 dana.Ok, mislim može i tako, da vam Denis i Kinik (koji se odrekao ovog foruma pa ipak došao kada je, po svemu sudeći, video kakva klima vlada) divljaju a mrd i angelia terciraju ali kao što reče badger- sve manji broj ljudi će pristati na to desničarsko protrumpovsko divljanje ekipe od 4, 5 članova i kvazi naučno bulažnjenje jednog bohumila. 

P.S. Jedan Schrodi nikada ne bi pristao da ga svrstavaju u Trumpove glasnogovornike. To prosto sa naukom i zdravim razumom nema veze.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedan forumaš (Helmet) konkretno iznese šta zamera određenom moderatoru Eddard i naravno zna se koji tip uskoči da sve "objasni". Ne nije u pitanju Aleksandar Vučić :wink2:

 

Isto tako se melankolic obrati moderaciji oko problema na određenoj temi, opet isti tip uskoči da "objasni", i opet nije Aleksandar Vučić u pitanju!  

 

Nije teško da pogodite ko je   "začin u svakoj čorbi"

Edited by perkos
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jedan forumaš (Helmet) konkretno iznese šta zamera određenom moderatoru Eddard i naravno zna se koji tip uskoči da sve "objasni". Ne nije u pitanju Aleksandar Vučić :wink2:
 
Isto tako se melankolic obrati moderaciji oko problema na određenoj temi, opet isti tip uskoči da "objasni", i opet nije Aleksandar Vučić u pitanju!  
 
Nije teško da pogodite ko je u  "začin u svakoj čorbi"


Čini mi se da je ovde iz moderacije poručeno da će se, između ostalog, od duhovitosti nečijeg pisanja procenjivati da li je to prihvatljivo ili ne. Neka me isprave ako sam pogrešno razumeo.
Ovo što radi Kinik je čisto uništavanje odnosno obesmišljavanje bilo kakve diskusije jer ti njega možeš ignorisati ali se ne tako retko nakon njegovog skretanja sa teme biblijski dugim referatima drugi nadovezuju na isto i tako dolazimo do toga da ne mogu ni 2 strane argumentovane rasprave na temu da prođu a da ne krene neko brisanje, splitovanje ili banovanje.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kinik said:

 

Btw, a 'muslimanska milicija' tokom WWII rata - pa oni su samo branili svima ulazak u sela i na neki nacin porucivali - 'kuga na vase obe kuce'. Zato su i platili veliku cenu.

 

Pod SVIMA pored partizana i četnika, podrazumevaš i ustaše, nemačke i italijanske vojnike, baliste?

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Helmet said:

Najveci problem ovog podforuma je sto admini nisu u stanju da svoja politicka ubedjenja ostave po strani,

 

Da. Slažem se. Opet, sa jedne strane razumem admin-mod ekipu jer oni su ljudi, a ne mašine i naravno da imaju svoje lične stavove.

 

Sa druge strane, objektivnost treba da postoji. Možda neko ko je apolitičan treba da bude moderator na politici?  Ne znam, glasno razmišljam.

 

Zaista se primećuje kako moderatori -na sve moderatore mislim, skoro sa fanatizmom brane svoju političku opciju i stavove.

 

To nije ok. Admin- mod ekipa treba da poštuje Pravilnik, ponavljam ako treba da naprave i Aneks Pravilnika za pdf Politika...

 

Jako je važno da forumaši ne vređaju jedni druge po ličnoj osnovi. I treba poštovati različita mišljenja i stavove. To se zove tolerancija, zar ne? 

 

Za toleranciju je potrebno samo malo dobre volje, ovo važi i za moderatore i za obične forumaše.

 

Mislim da je svima nama cilj da ovaj forum treba da bude kvalitetan. 

 

Eto toliko za sada.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, melankolic said:

 Gledaj, znam da se borim u RL kada me neko stalkuje ali ovde važe neka druga pravila. Ekipa i dalje stalkuje, moderacija poručuje da se raportuje a onda kada izignoriše stalkovanje odjednom se oni osete stalkovanim od mene što raportujem. Zato bi bilo dobro da se konačno uspostave jednaka pravila za sve a ne da jedan Kinik dobije 3 dana za spominjanje silovanja u nepodesnom kontekstu (što reče A sad, parafraziram, najgora stvar koja može da se desi nekome ali ne zaboravi da naglasi da se velikim delom slaže sa postom koji je označen za ban) a ja zato što sam prijavio očigledno nesprovođenje politike foruma za stalkovanje moderacije 5 dana.Ok, mislim može i tako, da vam Denis i Kinik (koji se odrekao ovog foruma pa ipak došao kada je, po svemu sudeći, video kakva klima vlada) divljaju a mrd i angelia terciraju ali kao što reče badger- sve manji broj ljudi će pristati na to desničarsko protrumpovsko divljanje ekipe od 4, 5 članova i kvazi naučno bulažnjenje jednog bohumila. 

P.S. Jedan Schrodi nikada ne bi pristao da ga svrstavaju u Trumpove glasnogovornike. To prosto sa naukom i zdravim razumom nema veze.

 

 

 

 

 

Ne, ne znas, da znas, ne bi reportovao ljude sa cijim postovima, te intelektom ne mozes da izadjes na kraj, ne bi podmetao ljudima banove i optuzivao da stvaraju kakve klime koje jednom politickom spektru ne odgovaraju, nego bi se - - ahem -- bavio temama u kojima pises. Ti to ne mozes, zato si i pobegao sa prethodnog foruma. 

 

PS. politički stavovi nemaju bas nikakve veze sa time kakav je neko naucnik, posto bi ti per default bio okarakterisan kao pseudonaucnik, jer upravo po politickim afilacijama delis ljude. To sa naukom nema veze, ima veze sa jednom zlocinackom ideologijom, koja je porazena davno, u proslom stoljecu. 

 

Iskuliraj covece sa prozivanjem ljudi, ne treba ti to, posebno predlažem da se otkacis od zena dok ne naucis kako se postupa sa istim, Angeliu si stalkovao i na B92, evo i ovde to radis. 

Edited by McCarthy
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@ melankolic

 

Stalking je ono sto si ti radio jednoj forumasici na b92 forumu. Opsesivno repliciranje na gotovo svaki post, isledjivanje za koga je glasala i zasto, lepljenje svakakvih etiketa... Ponasao si se kao posesivni, manijakalni, ljubomorni, bubuljicavi tinejdzer koji ne moze da prihvati da ga devojka kulira. To je stalking, ne nekoliko odgovora razlicitih forumasa na tvoj post. 

 

Jos nesto. Stvarno mi se smucilo to sto je za neke forumase(normalne forumase, likovi sa Ducijem, Che Gevarom koji se zgrazavaju su poseban(izgubljen) slucaj) podrzavanje Trumpa toliko sramotno, 'trumpist' je ultimativna uvreda, a oni sami izgibose na forumu braneci srpsku opoziciju, gomilu bednika, lopova, lazova, na celu sa jebenim Boskom Obradovicem(Boskicem) i Dverima??? Kako onda da vas, pravedne, principijelne, opozicione borce za bolje sutra Srbije(a i sveta :wink2:) nazivamo u cilju vase diskreditacije? Pada mi na pamet nekoliko izraza.... 

Pa jbt, veci je blam podrzavati ovu opoziciju nego TRumpa, imajuci u vidu rad opozicije u proslosti i rad Trumpa za tri godine, ili koliko je vec dugo predsednik.

Edited by dude
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites




...
ne mozes ti kao admin da se vodis...


Dočim ti kao korisnik možeš da spočitavaš adminu šta može a šta ne može?

...
ali je to moguce samo sa kvalitetnim admin timom...


I sad sledi spisak muzičkih želja (podobnih admina)?
Džudi je bar bila poštena i ponudila se..[emoji12]

...

1. Kinik
Ako niste spremni da se kačite s njim, preskočite ga. Ako ne možete da diskusiju prenesete "na svoj teren" i on vas uvek izradi "biblijskim postovima", jebiga. Ne ide se na casting za pornić bez patke 25+...

2. melancolic
Mnogo kukaš... prosipaš svoje rigidne self righteous ideološke pamflete pa kad te neko napiči ideš i žališ se moderaciji, korisnicima, javnosti, klasičnim pasivno agresivnim stilom... Očvrsni, odrasti. Život nije bajka iz male crvene knjige. Jbg ponavljam se... Eto tako deluješ na ljude.
Sad preskoči pa idi na (*)

3. Eddard - ja verovatno propuštam veći deo opusa pomenutog kad do mene uglavnom dopiru zapomaganja ranjenih i odjeci o žrtvama sa bojnog polja... Ali kad se perkos i melancolic nađu na istoj strani to može da znači samo jedno - da čovek maestralno radi svoj posao [emoji1]

4. perkos

Ja postavih jedno.pitanje na koje se samo osvrnu jedan lik ...


E pa baš ti hvala za ovo "jedan lik" [emoji53]

(*) nota bene:

Drugovi i drugarice... [emoji6]
Umro je Tito, umro je Sloba, i ako vam niko nije javio, termini "kapitalistički" i "desničarski" su izašli iz zatvora, slobodni su i odavno više nisu sinonim za "fašistički" ili "reakcionarni" ... Deal with it.
(ovo sve je potpuno nevezano za moje želje, stavove i uverenja...)

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Postovani forumasi ovim putem vas obavestavamo da su administratori doneli odluku da moderatorskom timu na PDFu Vox Populi prikljuce jos jednog clana. Novi moderator je Goldberg. 

 

Iskoristio bih ovu priliku da mu u ime moderatorskog tima PDFa Vox Populi pozelim srece i u uspeha u radu. Dobrodosao @goldberg

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Kako je ono nekad Milan Panić lepo znao da prepozna Slobine glasnogovornike, uvek kad zatreba tu su da priskoče u pomoć da Sloba ne prlja ruke :classic_biggrin:

 

Gde li  samo nađoste da se ja slažem sa melankolicom?

ili dokaz ili sami na raport:wink2: kod pomenutog Eddarda    

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kinik said:

Ovo sta si ti napiskarao - to je neprobavljivi mishmash svih mogucih propalih ideja / ideologija oko Sandzaka.

No, interesantno - valjas i lazljive ideje 'kraljevine' i 'jbt tite', i 'propalih jugoslavija' - kao da nema arhive dogadjanja u Sandzaku, od pocetka ratova koji 'nisu vodjeni' - granatiranja, ubistava, zatvaranja nevinih ljudi u logore, pljacke, paljevina preseljenja i slicno! Ispada da im se svasta nudilo i kapom i sakom, tokom mnogih decenija, a oni, brezobraznici jedni - sve odbijali!

Onda možeš da objasniš motive lika, Bošnjaka, koji je bio visoko u strukturi NP a sada je isto na značajnoj državnoj funkciji da mi pre 8-9 godina priča laži kada mi je jednom ispričao neke stvari iz istorije tog kraja. Pa je pominjao kako je NP uvek bio usmeren ka BGD-u dok je Tutin npr. više ka Saraj'vu. Opisivao je ulazak srpske vojske 1912. i dogovor sa lokalnim vođama i iz prve ruke svedočio o tome kako je obostranim naporima, lokalnih vođa i komandanata vojnih jedinica stacioniranih u tom kraju, izbegnut haos koji je vladao u BiH ili na Kosovu. 

 

To naravno ne umanjuje zločine ili pojedine težnje da se taj kraj očisti od Turaka ali teško da je situacija tako jednostrana kakvom je tim predstavljaš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je ono nekad Milan Panić lepo znao da prepozna Slobine glasnogovornike, uvek kad zatreba tu su da priskoče u pomoć da Sloba ne prlja ruke :classic_biggrin:
 
Gde li  samo nađoste da se ja slažem sa melankolicom?
ili dokaz ili sami na raport:wink2: kod pomenutog Eddarda    


Upravo smo imali tu čast da od fancy for free dobijemo lekciju iz moderne političke teorije. Sve je umrElo samo nije (koliko vidim) “napičkavanje” (uz “like” moderatora) na forumu.
No frks.
Link to comment
Share on other sites

čekam da fancy iznese dokaze ...
Admin kad ucestvuje kao forumas moze da ima i stav i misljenje ako se prihvatio mod posla iskljucivo pravilnik, ja to nisam mogao asad- u da objasnim i mod - u koji je postavio faktografiju kao forumas a branio istu kao moderator.

Svakako modovima treba dati vazduha i ne insistirati konstantno.
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...