Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Jedino logično je da pravila budu ista za sve ili da uopšte nema pravila. Eddard razume zašto se Puzigaća služi onakvim odvratnim izrazima, verovatno isto razmišljaju i niko mu ne brani da ga privatno u PM i podrži ali njegova uloga nije da banuje neistomišljenike, već da moderiše temu i da vodi računa da se diskusija ne ode na ovaj Puzigaća nivo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa ocigledno je da je Puzigacina namera bila da prisije etiketu, uvredi citav narod jer svi znamo da su svi Srbi 'srbendski silovatelji'. Nema razloga da neko ne pomisli da to nije lepljenje kolektivne etikete. Pogotovo ako znamo da on mrzi sve sto je srpsko.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ovo je jedan uigrani i klasični tango udvoje između par trolova i par moderatora koji možda polazi od neke zamisli da posluži kao regulacioni mehanizam, ali mnogo češće samo osakati topik na kojem se konverzacija neometano odvija u granicama normalne inteligencije i elementarne pristojnosti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, freethrow said:

Ma ovo je jedan uigrani i klasični tango udvoje između par trolova i par moderatora koji možda polazi od neke zamisli da posluži kao regulacioni mehanizam, ali mnogo češće samo osakati topik na kojem se konverzacija neometano odvija u granicama normalne inteligencije i elementarne pristojnosti.

 

A ti si, vidim, opet došao da se (po pravilu) iskenjaš po moderatorima i (poslovično) po svemu što ti se ne uklapa u agendu, a onda zapališ. Prošli put si dobio opomenu od Eddarda, sada ćeš odmoriti do sutra.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Neme said:

 

A ti si, vidim, opet došao da se (po pravilu) iskenjaš po moderatorima i (poslovično) po svemu što ti se ne uklapa u agendu, a onda zapališ. Prošli put si dobio opomenu od Eddarda, sada ćeš odmoriti do sutra.

A ko će da obuzda kolegu Eddarda, koji deli banove svima koji se ne slažu sa njim u potpunosti? Zašto nije tako brz kada je u pitanju generalizacija gospodina Puzigaće?

 

U pravilima, koje je objavio Eddard, stoji ovako:

 

Sovinizam - 30-60 dana
Primeri: relativizacija ili negiranje sudski utvrdjenih zlocina, nazivanje celih naroda pogrdnim imenima, uvredljive generalizacije koje se odnose na celi narod, neku teritoriju ili poreklo.

 

Da li možda @MetalHead može da reaguje po ovom pitanju?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Green23 said:

A ko će da obuzda kolegu Eddarda, koji deli banove svima koji se ne slažu sa njim u potpunosti? Zašto nije tako brz kada je u pitanju generalizacija gospodina Puzigaće?

 

U pravilima, koje je objavio Eddard, stoji ovako:

 

Sovinizam - 30-60 dana
Primeri: relativizacija ili negiranje sudski utvrdjenih zlocina, nazivanje celih naroda pogrdnim imenima, uvredljive generalizacije koje se odnose na celi narod, neku teritoriju ili poreklo.

 

Da li možda @MetalHead može da reaguje po ovom pitanju?

 

Ne može, bar ne na takav način, a i ružno je prozivati admina kad već postoji moderacija. Da ne govorimo o pravilu pokušaja izazivanja sukoba, što stvarno nikom ne treba... Btw, možemo mi i da vratimo ta stara pravila pa će se za iste pizdarije opet ići po 10, 20 i 30 dana u Kinšasu. Treba li to tako ili...?

 

Dan ili dva dana banovine, big deal. Odrastite već jednom. :ajme:

 

 

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

A, pa lepo si me podsetio da obavestim uvređenu gospodu: u planu je da se ubuduće za kraće kazne uvede pravilo restrikcije postovanja, a da klasik banovi ostanu na snazi za gruglje faulove i ponovljene prekršaje. Već ima neka eksperimentalna faza i dobra je stvar. Bolja od banovanja svakako.

 

Ono, kao, svi smo mi jedna velika familija i tako te prdnjave. U principu se razumemo jelte, pa ako se desi neka kazna, jebiga, furaš dalje. Ali ne, ova moderacija je zla i loša, jel? Sadisti koji vole da kažnjavaju?

 

Jebote, nekima ni previše ne bi bilo dovoljno... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Pusti sad te pošalice.

 

Jel izgledam kao da se šalim?

 

1 minute ago, Green23 said:

Biće i da su nekima ovde puna usta demokratije, a ne mogu da istrpe drugačije mišljenje, i onda se koristi pozicija moći.

 

Biće i da se vrši konstantan pritisak jedne te iste grupe na moderatore, čoporativan takoreć'. To nije dozvoljeno.

 

4 minutes ago, Green23 said:

srbendski silovatelji 

 

Možda Palma, Jutka, neki ambasadori se pojavljuju, ta neka ekipa?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Niti sam razumeo ko je za koju stranu, niti kakve su to strane,  i kakve se strane prave u konkretnoj situaciji.
A ponajviše nemam snage da se investiram u zauzimanje neke strane.
Niti imam razvijenu neku ozbiljnu forumašku solidarnost i istoriju podržavanja sa sankcionisanim forumašima, niti sam biased povodom tematike.

Ali ovo što radi moderacije je lakrdija.
Ja vas molim da upamtite ovo što sada radite, ili da nekad u budućnosti se vratite na ovaj deo, da lepo sve prodjete, tada hladnije glave.
Gutaćete knedle od sramote, takve da ćete sledeći put da bude oprezniji.
Počevši od toga šta radite, pa do toga kako pravdate to što radite. Ovo drugo je još gore.

Zaista ovo pišem dobronamerno. Ne želim da istrisam kofu govana na Vas. Nije ni vama lako, honorarno radite nejednostavan posao.
Ali sjebali ste. Baš.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BattleBender said:

Niti sam razumeo

8 minutes ago, BattleBender said:

nemam snage da se investiram

 

Ergo

 

8 minutes ago, BattleBender said:

ovo što radi moderacije je lakrdija.

 

Ipak

 

9 minutes ago, BattleBender said:

Zaista ovo pišem dobronamerno.

 

Jer

 

11 minutes ago, BattleBender said:

Gutaćete knedle od sramote

 

tj.

 

Spoiler



 

 

:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BattleBender said:

Gutaćete knedle od sramote, takve da ćete sledeći put da bude oprezniji.

 

3 minutes ago, BattleBender said:

Zaista ovo pišem dobronamerno. Ne želim da istrisam kofu govana na Vas

 

Već jesi, hvala. Zauzeo si i stranu. :wink2:

 

Na ono prvo imaš pravo, donekle. Moderacija mora imati želudac da trpi vaše hvalospeve, ali ne preko mere. I na ovo drugo imaš pravo, i to puno. Ubiše nas polarizacije napolju, što da nas ne urnišu i na forumu?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Kakve veze ima. Ode 4umas u ban i trt ne moze da pise. Ovde se cini da to sto ne moze da pise i nije toliki problem, ali zasto Zika nije dobio isto.

 

Bre ovo ni obdaniste ne moze da objasni. 😉 

 

Bre, kao da je ban neki problem. Iskusniji forumaši imaju barem dva-tri aktivna profila.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, K.Dot said:

 

Bre, kao da je ban neki problem. Iskusniji forumaši imaju barem dva-tri aktivna profila.

 

Upravo je suprotno - nemaju. Nijedan normalan i korektan forumaš nema klonove.

 

3 minutes ago, uini said:

@Neme, puzigaća k'o da vam je iz oka ispao. 

mene ovo podseća na političku scenu u srbiji, gde establišment uvek gaji tako nekog radikala i ekstremistu, bude koristan povremeno a 'leba ne jede.

 

Nije nikom ispao iz oka. Njegovi stavovi su legitimni i u skladu sa pravilima. To se ne može reći za plastičnotm izražavanje, za koje je više puta bivao sankcionisan. 

 

Nijedan forumaš ne može biti kažnjen zato što nekima ide na nerve. Moderacija tako ne funkcioniše. Zato i ne pale pritisci, a kamoli da se trajno banuje. Isto bi bilo da sad banujem trajno sve koji vise na Kritikama i jedva čekaju ćebovanje moderatora, jer sve vreme to rade i idu mi na nerve. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Neme said:

Nije nikom ispao iz oka. Njegovi stavovi su legitimni i u skladu sa pravilima. To se ne može reći za plastičnotm izražavanje, za koje je više puta bivao sankcionisan. 

 

ako je zaista legitiman i u skladu sa pravilima stav, zbog čega je taj post obrisan?

 

daklem, nešto je ovde u discrepancyju.

i uopšte (makar za mene) nije poenta u banovanju, odstranjivanju sa foruma kraće ili duže - već u jasnom uspostavljanju standarda u komunikaciji.

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Green23 said:

Da li možda @MetalHead može da reaguje po ovom pitanju?

Nemam sta posebno da reagujem, moderacija radi kako misli da treba, ja sam tu da im pomognem ako zatreba a vidim da se lepo dogovaraju i da im nije lako. Bice dodatni disclaimer/pravilnik dodat na temu pa kome nije ok neka ne pise. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Barakuda, s tobom ima poprilično korektan odnos, pa mogu da napišem nešto na temu jučerašnjeg moderisanja.

 

Ovo što je uradio Eddard je sramota za svakoga. Od administratora do svih moderatora na ovom pdf-u, pa i nas običnih forumaša što smo nekome takvom dozvolili vlast. Bukvalno je kažnjavao ljude iz obesti i kako mu je došlo u trenutku. Neće niko propatiti zbog nekoliko dana nepisanja ovde, ali jednostavno...nije u redu.

Banovan je svako ko je "opozicija" njegovom razmišljanju, kao da je on u najmanju ruku vlasnik foruma pa određuje pravila. Pri tome podmeće drugima da su napisali ono što bi on želeo da jesu i on interpretira kako je neko srećan zbog ovoga ili onoga, a što bi trebalo da bude kažnjivo i za njega, bez obzira što je moderator. 

S jedne strane ide ban za svakoga ko je blizu da pređe granicu (neko pređe, neko ne), a s druge, tolerišu se katastrofalni! upisi do krajnjih mogućih granica, jer "on zna kako taj i taj forumaš razmišlja i kakvi su mu stavovi". Kao da je to bitno. Imaš pravilnik i poštuj ga, a ne vređaj inteligenciju svima nama. 

 

I slažem se sa Greenom da je ovo posao i za MetalHeada, mada vidim da nije preterano zainteresovan (kome se sviđa, sviđa, kome jok, neka pali) jer je ovo njegov forum i mora da vidi kako rade lokalni šerifi, jer protekcija drugara (tatinih sinova), a kažnjavanje onih čije mu mišljenje ne odgovara je karakteristika neke Jagodine i Brusa, u političkom smislu. Sramota je i zbog samog naziva ovog foruma.

 

Mislim, čovek se ponašao kao pijani revolveraš na svaki upis forumaša koji je smatrao da nije trebalo bombardovati SRJ (ili da nije bilo dovoljnog osnova) iako je i sam svestan da je to bilo kršenje međunarodnog prava i nije bilo saglasnosti UN. I sve to pravdajući klasičnim podmetanjem da je neko od njih napisao "nepravedno i ničim izazvano bombardovanje zločinačkih NATO agresora na slobodarsku Srbiju". Ovo je za ban 1/1, ali njegov. Valjda ima neka sloboda govora, suprotna od njegovog stava?

Isto tako, na post forumaša @Dracaryskoji napisao da ne opravdava agresiju Rusije, ali iz ugla Putina razume šta ovaj želi da postigne, on mu odgovara "da ga ipak opravdava i svim srcem podržava". Ban za podmetanje kao vrata.

 

Inače, nisam ostavio niti jedan post na toj temi, niti sam pratio dešavanja između UKRvsRUS, pa sam došao da vidim šta se zbiva. Malo je reći da sam zabezeknut ponašanjem policajca na topiku.

Moderator mora da bude objektivan i da kažnjava i one forumaše čije stavove podržava, kada pređu granicu. 

Ako je ovo Vox Populi forum, možda treba da se zapitate zašto se pobunilo ovoliko ljudi i da možda i niste u pravu. Nije da su došli da se žale kriminalci, pa je nebitna stvar.

 

Sinoć sam toliko izgoreo zbog ovoga da bih dobio 3 trajna bana da sam krenuo bilo šta da pišem, a za 10 godina na forumu, nisam bio banovan nijednom. Jednostavno ne mogu da smislim takve stvari ni u real life-u.

Srećom, samokontrola je pobedila. Sad i da bude bana, neće biti trajnog. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Del Piero said:

Upravo zbog ovoga je svojevremeno otvoren Vox Populi na kosarci i ovo sto se sada desava se uopste ne razlikuje od onoga sto se desavalo tada.

Onda je kako se secam Kinik bio problem. 

Ko je sada beli medved, oni koji se ne slazu sa onima koji misle da su u pravu. 

:ajme:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MetalHead said:

Nemam sta posebno da reagujem, moderacija radi kako misli da treba, ja sam tu da im pomognem ako zatreba a vidim da se lepo dogovaraju i da im nije lako. Bice dodatni disclaimer/pravilnik dodat na temu pa kome nije ok neka ne pise. 

A ko je zadužen za kontrolu moderatora? 

 

4 hours ago, Neme said:

 

Jel izgledam kao da se šalim?

 

 

Biće i da se vrši konstantan pritisak jedne te iste grupe na moderatore, čoporativan takoreć'. To nije dozvoljeno.

 

 

Možda Palma, Jutka, neki ambasadori se pojavljuju, ta neka ekipa?

Znači 10 ljudi misli da je moderator pogrešio, i to nije dozvoljeno, jer je čoporativan napad 😂

 

Nema tu možda ovaj ili onaj, ono je čist primer generalizacije, jer se u slučaju drugih ne pitate da li je taj neko mislio na ovog ili onog. 

 

Jel okej koristiti recimo, hrvatski koljači, aludirajući na ustaške zločine? Naravno da nije. 

Link to comment
Share on other sites

@Dropkick Murphys Konstruktivno i pošteno. Čak se slažem u izvesnoj meri. 

 

Metalni je gore napisao već, napravili smo disclaimer. Čekamo da se još neki modovi izjasne pa da postavimo na temu, koja je  ozbiljna i zahteva poseban kriterijum.

 

Da ne bih okolišao, imali smo izbor 1) Da je zaključamo dok to uradimo, usput raščistimo sav krš i pustimo ponovo za nekoliko sati ili sutradan, 2) Da radimo u hodu i da se tako omogući pisanje, ali po cenu gomile reporta i nekoliko kratkih brzinskih kazni.

 

Izbor se nekako sam namestio i tema nije biila stavljena pod ključ ni sekund. Bolje je tako, jer, koja je poenta da se iz minuta u minut dešava nešto a da nema gde da se napiše? Ovde se piše isključivo o Eddardovom "šerifovanju", a ustvari je puštena tema do daske. Kažnjeni su bili najagresivniji na po 24-48h. Alpaka je dobio 72h i to je bio najduži ban. Jebeš ga, ispada kao da se desila seča knjazova.  

 

Što se kriterijuma tiče, skidam crno i govorim kao forumaš. Ok. Kategorički sam protiv iscrtavanja nametnutih pravila pa da se igra po žici. Isključivo kršenje pravila i anticivilizacijske upise kažnjavati. Tačka.

 

Šta će se moderacija dogovoriti i plasirati kao finalni proizvod, ne zavisi samo od mene. Ovako bih ja voleo da se proba. Chaos je napisao sjajan post na Ukrajini, što bi mogao biti reprezentativni uzorak za funkcionisanje, čak na nivou foruma. Ko prvi nađe post nek metne na Minijature, jer i treba da stoji tamo.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...