Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

On 12/15/2021 at 4:05 PM, zoran59 said:

 

Parafraziram sopstveni post koji sam u ovakvoj raspravi ostavio na "bivsem" forumu.

 

Ukratko, Srbija i Srbi su zemlja (teritorijalno) i ljudi koji se tako (nacionalno) osecaju.

sVrbija i sVrbi su pomahnitali nacionalisti. Nije to isto.

Zivela Srbija, dole sa sVrbijom!

 

U forumskim postovima, hoce li se neko prepoznati kao Srbin ili sVrbin - to je njegov problem.

Srbi se nece uvrediti, a za sVrbe bas i ne brinem.

 

 

Čekaj, da li je onda dozvoljeno Albance zadojene šovinizmom nazivati onim zabranjenim imenom. Ja mislim da ne bi trebalo bilo kakvo vredjanje da se dopusti.

Taj izraz svrbov je nesto vrlo odvratno i sluzi mudoserima da u trenutku frustracije iz bilo kog razloga raspale po Srbima koji ugrozavaju ceo svemir, pa onda stizu katarze, suocavanja i ostale bljuvotine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Čekaj, da li je onda dozvoljeno Albance zadojene šovinizmom nazivati onim zabranjenim imenom. Ja mislim da ne bi trebalo bilo kakvo vredjanje da se dopusti.

Taj izraz svrbov je nesto vrlo odvratno i sluzi mudoserima da u trenutku frustracije iz bilo kog razloga raspale po Srbima koji ugrozavaju ceo svemir, pa onda stizu katarze, suocavanja i ostale bljuvotine.

 

Zašto bi tebe triggerovao sVrBov? Ajmo ozbiljno, pošto se ovde valjda razumemo, van vidljivosti od 12 metara onnog što nazivamo vazduhom, za dana, i govana koja bi da menjamo. Šta, kao, ti ne vidiš razliku između normalnog čoveka, Srbina, i sVrBova? Ovaj prvi neće mural ratnog zločinca u centru Bgd, ovaj drugi hoće. 

 

Pustite više naklapanja i sviranja kurcu.

Edited by Neme
  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Neme said:

 

Zašto bi tebe triggerovao sVrBov? Ajmo ozbiljno, pošto se ovde valjda razumemo, van vidljivosti od 12 metara onnog što nazivamo vazduhom, za dana, i govana koja bi da menjamo. Šta, kao, ti ne vidiš razliku između normalnog čoveka, Srbina, i sVrBova? Ovaj prvi neće mural ratnog zločinca u centru Bgd, ovaj drugi hoće. 

 

Pustite više naklapanja i sviranja kurcu.

Lepo pitam da li je na forumu dozvoljeno za Albance zadojene sovinizmom upotrebiti onaj naziv, da li je Hrvate i Bosnjake opterecene nacionalizmom normalno nazivati kurvatima, ustasama, balijama... Ako jeste, onda ok, kraj priče. Ako nije, zasto nije.

Naravno da se vidi razlika izmedju normalnog coveka i idiota opterecenog sovinizmom. Za mene je Milanovic zbog poslednjih odvratnih izjava jedna budaletina, ali nikako i nikada ustasa ili kurvat. Isto tako i olos po Srbiji.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Albance ovde oduvek zovu "tim imenom" iako oni to ne vole, pravilno je Šćiptari a ono drugo je uvredljivo, dakle "đavo je u detaljima".

Što se tiče "pežorativnog" izraza svrbov on je savršeno primeren onima na koje se odnosi a nazivati Hrvate i Bošnjake onako kako ti navodiš je kranje neprimereno, tendenciozno i uvredljivo te kao takvo treba da bude i najstrože sankcionisano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Neme said:

 

Zašto bi tebe triggerovao sVrBov? Ajmo ozbiljno, pošto se ovde valjda razumemo, van vidljivosti od 12 metara onnog što nazivamo vazduhom, za dana, i govana koja bi da menjamo. Šta, kao, ti ne vidiš razliku između normalnog čoveka, Srbina, i sVrBova? Ovaj prvi neće mural ratnog zločinca u centru Bgd, ovaj drugi hoće. 

 

Pustite više naklapanja i sviranja kurcu.

 

ako se neko (iko) na forumu bori da bi koristio kovanicu svrbov, onda ta osoba A) nema baš časne namere u diskusiji i B) ne ume da iskoristi mnoge opšte poznate epitete da opiše takvu pojavu

 

glupo je i zato što posredno otvara priliku za slične kovanice za druge narode, od kojih verovatno nečiji pripadnici diskutuju i ovde.

 

meni lično ne bi bio problem da me nazovu i srpsko govno i samo govno ali to sam samo ja, mene vređaju neke efemernije stvari koje drugima ne smetaju

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pročitaj još jednom:

 

Quote

Zašto bi tebe triggerovao sVrBov? Ajmo ozbiljno, pošto se ovde valjda razumemo, van vidljivosti od 12 metara onnog što nazivamo vazduhom, za dana, i govana koja bi da menjamo. Šta, kao, ti ne vidiš razliku između normalnog čoveka, Srbina, i sVrBova? Ovaj prvi neće mural ratnog zločinca u centru Bgd, ovaj drugi hoće. 

 

Pustite više naklapanja i sviranja kurcu.

 

 

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Neme said:

@berti Ja lepo objasnih a ti verglaš jedno isto. I, ako ti vidiš znak jednakosti između balije i svrbova, nee znam šta više da ti kažem. Još manje da pričamo.

Nije uljudno davati takva pogrdna imena koja sadrze deo imena drzave, naroda... Mozes reci da su to goveda, stoka, ološ...

Ima li jos negde neke takve pogrdne kovanice koja u sebi sadrzi deo imena naroda. 

Ako kazem da su kurvati hrvatski srbovi, je li to prihvatljivo? Eto, neko moze da izmisli da je pogrdan naziv za bošnjake šoviniste bošnjakotupče. Pa je li to u redu? Naravno da nije.

Dobro znas o cemu se ovde radi, ne znam zasto se pravis blesav.

13 minutes ago, Accuphase said:

Albance ovde oduvek zovu "tim imenom" iako oni to ne vole, pravilno je Šćiptari a ono drugo je uvredljivo, dakle "đavo je u detaljima".

Što se tiče "pežorativnog" izraza svrbov on je savršeno primeren onima na koje se odnosi a nazivati Hrvate i Bošnjake onako kako ti navodiš je kranje neprimereno, tendenciozno i uvredljivo te kao takvo treba da bude i najstrože sankcionisano.

Daj onda primereni naziv za te Albance, Bosnjake i Hrvate koji su njihovi  Srbovi.

Link to comment
Share on other sites

Ne pravi se blesav, Berti, jer nisi. Teraš mak na konac jer ti tako odgovra, a odgovara ti zato što si među prvina penio da se ukine izraz. Ja sam, recimo, kategorički protiv i, šta sad? Treba li da crtam nešto još jasnije od činjenice da sVrBov podržava i brani murale dokazanim zločincima, a ti mi ovde pričaš o nepristojnosti. Em nema veze s mozgom em sam ekstremno netalentovan za crtanje da bih dalje objašnjavao.

 

Uostalom, pravila ne postoje da bi se kršila nego da bi se videlo ima li nečeg boljeg pa ih menjati. A nekad i ukidati, kad se pokaže kao nebulozno. Tad pogotovo.

 

edit: Kud da zaboravim jebote, pa Kinik je inicijator. Zato vam ponavjiše smeta. Silly me. :lol_2:

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Neme said:

 

 

edit: Kud da zaboravim jebote, pa Kinik je inicijator. Zato vam ponavjiše smeta. Silly me. :lol_2:

 

nije kinik neki prodigy i neshvaćeni forumaš ispred svog vremena, već jedan nepristojni online siledžija koji je svoje prepiske sa korisnicima upravo rešavao na takve načine, virtuelnim prdežima. takvo je i pregalaštvo da se (opet) legalizuje svrbov.

 

edit typos

 

 

Edited by uini
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

nije kinik neki prodigy i neshvaćeni forumaš ispred svog vremena, već jedan nepristojni online siledžija koji je svoje prepiske sa korisnicima upravo rešavao na takve načine, virtuelni prdežima. upravo takvo je i pregalaštvo da se (opet) legalizuje svrbov.

 

 

 

Samo su se zamenile siledžije, no sikiriki.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Neme said:

Ne pravi se blesav, Berti, jer nisi. Teraš mak na konac jer ti tako odgovra, a odgovara ti zato što si među prvina penio da se ukine izraz. Ja sam, recimo, kategorički protiv i, šta sad? Treba li da crtam nešto još jasnije od činjenice da sVrBov podržava i brani murale dokazanim zločincima, a ti mi ovde pričaš o nepristojnosti. Em nema veze s mozgom em sam ekstremno netalentovan za crtanje da bih dalje objašnjavao.

 

Uostalom, pravila ne postoje da bi se kršila nego da bi se videlo ima li nečeg boljeg pa ih menjati. A nekad i ukidati, kad se pokaže kao nebulozno. Tad pogotovo.

 

edit: Kud da zaboravim jebote, pa Kinik je inicijator. Zato vam ponavjiše smeta. Silly me. :lol_2:

Ja lično mislim da postoji dovoljan broj termina za navedeni ološ, i to mnogo adekvatnijih i preciznijih termina... Da li stvarno postoji potreba da se koristi naziv jednog naroda (malo adaptiran) da bi se opisalo nacio-šovinističko smeće? Ova priča da se to odnose na određenu, užu grupu, ne pije vodu zato što je iskorišten naziv celog naroda. Ako se uvučete u navedene igrarije imaćete problem sa sankcionisanjem, pošto će slični termini početi da se multiplikuju. Onda će se doći do čuvenog "kalimerisanja" i iz rasprave ćemo ići u raspravu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Neme said:

 

I treba da produžiš, da izbegneš peglanje za đubrivo, furanje govneta na avataru, hitlerjugend nebuloze i lupanje smajlija meseccima. Siledžijstvo, bratučoju, siledžijstvo.

 

hahahah na avataru je bilo stajsko đubrivo, ne govno.

 

a hitlerjugend nisu nebuloze bile nikako, i dalje stojim iza svake napisane reči tada,  samo sam izgubio živce da se jurim sa tim ogrankom reda majstora ovde po politici  ( :

imam pametnija posla nego da gubim živce sa zlonamernom ekipom 💙

Link to comment
Share on other sites

Just now, Neme said:

Ne bih te dalje zadržvao. Ipak, svo & svjako siledžijstvo stane u jednu dobro skovanu rečenicu.

 

 

 

svakako si uspeo da skreneš temu sa bitne rasprave na neku ličniju situaciju od pre godinu dana. kao što rekoh, zamena teza.

a to 2x "ne bih te zadržavao" ja malko i teranje sa jednog dela foruma natrag u moj rezervat, što je verovatno i kažnjivo osim što nije lepo.

 

pozz za kinika 💙 njegovo nasleđe

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Liska Manjina said:

Da li stvarno postoji potreba da se koristi naziv jednog naroda (malo adaptiran) da bi se opisalo nacio-šovinističko smeće?

 

Treba. Valjda ćemo jednog dana doživeti i opštu katarzu, mada sumnjam jer smo trenutno daleko od nje kao Nibiru. I, nije to adaptiran naziv već koncept prepoznavanja. I na kraju, normalno je o tome diskutovati na jednom forumu kao što je Vox92.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Accuphase said:

Albance ovde oduvek zovu "tim imenom" iako oni to ne vole, pravilno je Šćiptari a ono drugo je uvredljivo, dakle "đavo je u detaljima".

Što se tiče "pežorativnog" izraza svrbov on je savršeno primeren onima na koje se odnosi a nazivati Hrvate i Bošnjake onako kako ti navodiš je kranje neprimereno, tendenciozno i uvredljivo te kao takvo treba da bude i najstrože sankcionisano.

 

ajde genijalac, pojasni nam zašto je zadojene srpske nacionaliste primereno nazivati svrbovi, a zadojene hrvatske nacionaliste nije primereno nazivati kurvati?

 

evo umirem od želje da nam to objasniš

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Liska Manjina said:

Ja lično mislim da postoji dovoljan broj termina za navedeni ološ, i to mnogo adekvatnijih i preciznijih termina... Da li stvarno postoji potreba da se koristi naziv jednog naroda (malo adaptiran) da bi se opisalo nacio-šovinističko smeće? 

Pa eto, i sam kazes da se to odnosi na "nacio-sovinisticko smece"\

Cemu onda ovo?

 

13 minutes ago, Liska Manjina said:

 Ova priča da se to odnose na određenu, užu grupu, ne pije vodu zato što je iskorišten naziv celog naroda. 

 

Inace, poslednji put kad je upotrebljen izraz "svrbov",  admin(mislim edard) je reagovao i izbrisao 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neme said:

Ne pravi se blesav, Berti, jer nisi. Teraš mak na konac jer ti tako odgovra, a odgovara ti zato što si među prvina penio da se ukine izraz. Ja sam, recimo, kategorički protiv i, šta sad? Treba li da crtam nešto još jasnije od činjenice da sVrBov podržava i brani murale dokazanim zločincima, a ti mi ovde pričaš o nepristojnosti. Em nema veze s mozgom em sam ekstremno netalentovan za crtanje da bih dalje objašnjavao.

 

Uostalom, pravila ne postoje da bi se kršila nego da bi se videlo ima li nečeg boljeg pa ih menjati. A nekad i ukidati, kad se pokaže kao nebulozno. Tad pogotovo.

 

edit: Kud da zaboravim jebote, pa Kinik je inicijator. Zato vam ponavjiše smeta. Silly me. :lol_2:

Ja se pravim blesav, a samo pitam najprostiju stvar. Svi mi znamo na sta se odnosi to, srbov, na onaj najprizemniji sloj drustva, na one koji bi da ubijaju zbog druge vere i nacije, na one koji podrzavaju ratne zlocince...

Samo me zanima da li je primereno za one Bošnjake koji kipte od šovinizma i podrzavaju Nasera reći da su bošnjakotupče, a za one Hrvate koji se loze na ustaštvo da su kurvati. Ništa komplikovano, samo da li je primereno ili ne.

Edited by berti
Link to comment
Share on other sites

Ajde da raščistimo ovo mrsomudenije...

- Kurvati, Krvati je uvredljivo

Jer iz očiglednih razloga poistovećuje Hrvate sa kurvama po karakteru pa još krvoločnim.

- Mudžosi, Balije isto tako samo ovaj put je reč o Bošnjacima.

 

Svrbov nije uvredljivo jer se ne odnosi samo na naci kretene i sličan šljam već općenito ako tako više volite "naše" ljude nazadnih ubeđenja.

Jeste uvredljivo i kažnjivo Srbočetnici kao i nazivanje Hrvata ustašama.

 

Jedino da nacrtam pa da bude jasnije...

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...