Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Za neveštu, naivnu i zbunjenu ekipu forumaša zabrinutih zbog zaključavanja teme o Hrvatskoj: naravno da odlično znate zašto je zaključana, ali biste eto malo da se poigrate. Nema problema.

 

Ako je jedino što imate da napišete na temu Hrvatske vezano za ustaśtvo i 'duhovite' opaske na poklič 'za dom spremni', široko vam internet polje, siguran sam da ćete lako naći mnogo mesta pogodnih za tako nešto. Ovde - neće moći.

 

Što se tiče trajnog bana za e4_guy, moderacija je još jednom razmotrila situaciju i trajni ban ostaje.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

E jebiga, mislio sam da pustim ali sad moram.

Aha, znaci da se mora prvo par postova o gospodarskom razvoju Hrvatske, par postova o kulturnim desavanjima pa onda moze jedan post o poklicu? Ali da ne bude duhovit nego smrtno ozbiljan. Normalno I da se ubaci  a i kod nas je isto ili gore.

Onda se moze pisati na toj temi?

Sta je ovde pogresno:

-izrugivanje nacistickom poklicu?

-ukazivanje na indoktrinaciju dece?

-ukazivanje na logicke vratolomije predsednice Hrvatake?

-pisanje u saljivom tonu?

Pitam za drugara.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Eto vidiš kako sam znao zašto pitaš i učinio ti plezir da nakon mog odgovora pitaš još ponešto. Pozdravi drugara.

Pa normalno da si znao, nismo te dzaba birali za serifa.;)

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Za neveštu, naivnu i zbunjenu ekipu forumaša zabrinutih zbog zaključavanja teme o Hrvatskoj: naravno da odlično znate zašto je zaključana, ali biste eto malo da se poigrate. Nema problema.

 

Ako je jedino što imate da napišete na temu Hrvatske vezano za ustaśtvo i 'duhovite' opaske na poklič 'za dom spremni', široko vam internet polje, siguran sam da ćete lako naći mnogo mesta pogodnih za tako nešto. Ovde - neće moći.

 

Što se tiče trajnog bana za e4_guy, moderacija je još jednom razmotrila situaciju i trajni ban ostaje.

U vezi e4_guy bana.

Mislim da bi se trebalo naglasiti da svi slucajevi etnickog ciscenja imaju podrsku jer su podrzani sudom u Hagu, (i ostalim medjunarodnim sudovima)sto ne vazi za Srbe jer oni nisu priznati od tog istog suda. Srbi su agresori po tom sudu i sve ostalo je revitalizacija. 

Mislim da je e4_guy nepotrebno kaznjen trajnim banom. Iako ga je Vjekoslav podrzao, i on bi trebao biti banovan. To je moje misljenje. Nemam nista protiv Vjekoslava a niti drzim stranu e4_guy. 

Odobrava se vredjanje Srba za sve i svasta, a kad nesto neko napise sarkasticno na provokacije se trajno banuje

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Na znam zasto se pravi razlika izmedju teme o Kosovu (na kojoj se pise slobodnim stilom) i teme o Hrvatskoj gde se vodi sasvim normalna rasprava, a zakljucavana je dva puta. Zasto se ne objasni forumasima koje su teme prihvatljive. Znaci ne smeju se spominjati nacionalisticki ispadi u Hrvatskoj? Ne razumem, zaista.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ZnajJova said:

Na znam zasto se pravi razlika izmedju teme o Kosovu (na kojoj se pise slobodnim stilom) i teme o Hrvatskoj gde se vodi sasvim normalna rasprava, a zakljucavana je dva puta. Zasto se ne objasni forumasima koje su teme prihvatljive. Znaci ne smeju se spominjati nacionalisticki ispadi u Hrvatskoj? Ne razumem, zaista.

Procitaj moj post iznad. Medjunarodni sud je tako odlucio i to je merodavno.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ZnajJova said:

Na znam zasto se pravi razlika izmedju teme o Kosovu (na kojoj se pise slobodnim stilom) i teme o Hrvatskoj gde se vodi sasvim normalna rasprava, a zakljucavana je dva puta. Zasto se ne objasni forumasima koje su teme prihvatljive. Znaci ne smeju se spominjati nacionalisticki ispadi u Hrvatskoj? Ne razumem, zaista.

Nisam jos provalio obrazac kompletno, ali ja mislim da prvo moras imati 15-16 postova o nacionalizmu kod Srblja pa onda dobijes bonus da mozes jednom spomenuti kod nekog drugog. Ali strogo ozbiljno, nista posalice.

Aj necu vise, odoh da se spremim. Za kafanu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Za neveštu, naivnu i zbunjenu ekipu forumaša zabrinutih zbog zaključavanja teme o Hrvatskoj: naravno da odlično znate zašto je zaključana, ali biste eto malo da se poigrate. Nema problema.

 

Ako je jedino što imate da napišete na temu Hrvatske vezano za ustaśtvo i 'duhovite' opaske na poklič 'za dom spremni', široko vam internet polje, siguran sam da ćete lako naći mnogo mesta pogodnih za tako nešto. Ovde - neće moći.

 

Šta god ovo bilo, nek trpi ko mora.

 

Hvala svima na lepom druženju.

 

Ta-ta.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

Za neveštu, naivnu i zbunjenu ekipu forumaša zabrinutih zbog zaključavanja teme o Hrvatskoj: naravno da odlično znate zašto je zaključana, ali biste eto malo da se poigrate. Nema problema.

 

Ako je jedino što imate da napišete na temu Hrvatske vezano za ustaśtvo i 'duhovite' opaske na poklič 'za dom spremni', široko vam internet polje, siguran sam da ćete lako naći mnogo mesta pogodnih za tako nešto. Ovde - neće moći.

 

Što se tiče trajnog bana za e4_guy, moderacija je još jednom razmotrila situaciju i trajni ban ostaje.

Vidis, moglo je sve ovo jednom recenicom i da se kaze da se zbog politicke korektnosti mora tako i nikako vise.

Jbt, pa na ovim prostorima, uglavnom ne racunajuci Sloveniju, se sve prelama kroz medjunacionalne odnose. Ignorisati ove sovinisticke svinjarije po Hrvatskoj koje pokazuju kontinuitet je besmisleno. Valjda je bitnije govoriti o Jadranskim susretima nego o Kolindinim cokoladicama.

Ovakvo ponasanje je u skladu sa besmislenim imperativom na ovom forumu oko buljenja u svoje dvoriste. Samo tako, ali ponovicu. Da nije Jevreja i njihovog ganjamja istine o ndh, danas bi ndh logori bili predstavljani kao radni logori. A lopatama i ostalim alatkama iz tih kampova bi vec pocistili u Hrvatskoj vlastito dvoriste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

mislim da je postenije onda da tema o hrvatskoj ostane zakljucana nego da sprovodite ovu "politicku korektnost"

 

5 hours ago, Barracuda said:

Tema je zaključana s razlogom, nema potrebe za vršenjem pritiska kroz ponavljanje pitanja. Hvala na razumevanju.

druze molio bi te da mi odgovoris na moj post (13-a strana) moze i na pp

Link to comment
Share on other sites

Sramota bre. Kakav je to srpski forum bez barem 100 strana konstruktivne diskusije o ustastvu, Thompsonu i endehaziji? Eto moze o Kosovu, sto je verovatno posledica Ustava. Gde moze neko da zabrani odbranu Kosova, kada stoji i u samom Ustavu da je deo Srbije. Mufljuz Kostunica je zaboravio da u Ustav ukljuci i zapadne srpske zemlje, te je onemogucio pozivanje na pravo u slucaju Hrvatske.

Naravno, treba to balansirati i sa uravnotezeni pristupom zlocinima. To obicno krece sa ocenom da su " Srbi tu i tamo napravili neki zlocin", a onda u cilju ravnoteze, dodatnih 100 strana o zlocinima svih onih u okruzenju, sa kojima su Srbi ratovali, a Srbija nije. Mozda neka tema o Sloveniji , jer je i Kucan popio optuznicu?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

topic "Lijepa nasa" je topic na kojem Srbi iz Srbije brinu o Srbima u Hrvatskoj, u kombinaciji sa izrazavanjem emocija glede clanstva RH u EU. tako je topic zamisljen, tako se na njemu od starta pisalo, pa ne shvacam cemu sad ovo zgrazavanje i zakljucavanje. identican topic (samo drugacijeg imena) postojao je 11 godina i na starom boardu, i na njemu je cirkulirala uvijek ista prica. dakle ako nije o Srbima i ustasama, nema se, u biti, sta o Hrvatskoj pisati. bez Srba i ustasa Hrvatska ionako ne postoji. ili barem nije trebala postojati. takva tema je sa jedne strane dragocjena, jer kristalno jasno pokazuje etnicko-historijske narative koji zive i medju mladjim narastajima (rodjenim nakon rata), dok je pak sa druge strane takav topic pogodan ventil za frustracije na Kosovu. ne bih ja to zakljucavao.

 

posve je bizarno, medjutim istinito, da bi na topicu o Hrvatskoj trebali zabraniti (autocenzurom dakako) bilo kakvo, da li direktno, ili indirektno, spominjanje Srba, a ne bi li diskusija o politickim, gospodarskim, kulturnim, a posebno o gradjanskim problemima u RH bila koliko toliko razumna, i uopce citljiva. dakle u paketu sa ustasoidnim politicarima i ustasoidnim politikama, koje lijek za svoje pretuzne frustracije Briselom pronalaze u Miloradu Pupovcu i SFRJ, trebalo bi odstraniti i njihove folklorne pajdase iz Srbije. jedni bez drugih, ocigledno, ne ferceraju, kao sto ne fercera ni diskusija s takvim softverima. e sad, koliko bi takav topic na ovom forumu imao smisla, pitanje je. iz proste cinjenice sto na ovom boardu ucestvuju svega 2 forumasa koji zive u Hrvatskoj. od ta dva, jedan je nedavno napustio board, frustriran upravo gore opisanim cinjenicama, dok je drugi zainteresiran za regionalnu i lokalnu, medjutim ne i za hrvatsku politiku, koju je drage volje prepustio Briselu. mislim stoga da je zahtjev forumasa iz Srbije da se otkljuca "Lijepa nasa", u ovom historijskom trenutku, jedino razumno rjesenje.

 

...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sta bih rekao, ali znam sta bih bio da sam kojim slucajem moderator.

Diktator.

Ne slazem se sa svim odlukama moderacije, ali se sa svojim uglavnom slazem.

Na ove postove zasto, kako i sve tako? bih odgovarao sa znam ti opus, ne jedi govna.

Ne mozemo se praviti da ne znamo ko su ljudi koji pisu postove, kakve postove pisu i sa kojom agendom. Sveukupno mislim, ne upirem prstom.

Neki ljudi slucajno zalutaju u izme, neki svesno hodaju ivicom tog zileta, a nekima je to umesto dobar dan.

A svi koji smo presli sa starog foruma imamo dovoljan broj postova na svom kontu da moderacija moze tacno znati o cemu se radi kad vidi o kome se radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, freethrow said:

 Već sam napisao na neke Vjekoslavove primedbe da smatram da ne bi trebalo da uključuje Hrvatsku u temu Kosova, ne zbog toga što stvari nisu povezane - naravno da je sve povezano na Balkanu, naše krvave veze nas valjda i čine ovako gotivnim mestom na svetu - već zbog toga što će uvlačenje NDH, Jaenovca, Jadovna, Gradiške Stare i ostalih faktografskih momenata neminovno pokrenuti diskurs u jednu drugu stranu.

 

samo bez hipokrizije, molio bih. etnicki narativ rjesavanja kosovskog problema jeste jasenovacki narativ, tako da je moja uloga u tome posve beznacajna. mogli bi sada pregledati kako je tekla ta diskusija o Kosovu prije mog javljanja, i ako se ispostavi da sam ja "odveo diskurs na drugu stranu", tako mi dobosa Darkvuda, ne samo da cu se ispricati, vec cu se i samobanovati.

 

(minuta kasnije)

evo, sad sam pogledao. dakle, vec na prvoj strani spominje se Hrvatska (Plitvice 1991, balvani i razne SAO). ja se pak ukljucujem tek na koncu 16. strane tog topica. isto tako, topic "Lepa nasa" otvoren je 04. maja, dok je moj prvi post na topicu o Kosovu napisan tek 12. juna. ergo, kako onda ja mogu biti kriv za "prelijevanje diskursa"? 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na topiku o Hrvatskoj ostavio do sada dva posta.

Oba su bila osuda nacistickog sviranja kurcu.

Ne hrvatskog nacionalizma, nego bas nacizma. Nikakve ni naznake nije bilo o vezi sa Kosovom, Srbijom, Melmakom nego o konkretnim slucajevima.

Smatram da to treba raditi na svakom topiku, od sporta , filmova, kulinarstva do politike i to cu raditi i dalje dok sam ovde. 

To je moj licni stav,  te vas molim da zajebete tu pricu o ekipici, agendi, miru u svetu i zastiti delfina.

Blagodarim

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...