Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

1 minute ago, Kronostime said:

E, al` Zone Zamfirsko (Katarina Radivojevic) u predstavnistu kod teb`

Malp li je?

:s_d:

U NYC? Davno je bilo kad sam tamo bila zadnji put, da ne kazem da je neprivlacno komplet (fina sam), mozda dva puta za sve ove godine.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

zamisli situaciju gde se clanovi foruma uopste ne izjasnjavaju gde zive vec samo komentarisu ono sto ih zanima,

kako bi tada bilo ko mogao da pise o MORALU - licno mi uopste nije jasno sta je tacno nemoralno u tome da se misljenje izrazava

 sa svih strana sveta iz raznih boravista bez upozorenja i moralisanja oko toga...

 

a ovo sto kazes poslednje da je dosta njih otislo a i dalje glasaju za one zbog kojih su morali da odu - to zvuci kao istina na prvi pogled, ali zapravo to je smesno i ne desava se...mislim onaj ko je otisao nije bas toliko lud da usred nekog posla

u zemlji u koju se iselio, dotrcava na izbore u srb da glasa za onog koga zbog koga se iselio...ili mislis da to rade u inat onima koji su ostali pa da ih kazne?

No way. Ali jeste smesno za zamisliti i kao sto rekoh, moglo bi da lici na stvarnost, jer sto je gluplje to istinskije zvuci :lol_2:

 

 

 

 

 

   valjda ti je poznato da je moguce glasati u ambasadama i konzulatima...

 

  nisam ja rekao za forum nista.. to je manje bitno...  Ali ako si negde preko i u principu ne planiras da se vratis a glasas za izbore u Srbiji ( kao sto sam naveo- u konzulatima i gde je vec sve predvidjeno )  ti sa time utices  ne vise za tvoj zivot nego za zivot nekih drugih ljudi.... i to nije moralno nikako...  Jer ti neces snositi posledice tvojeg glasanja, a oni tamo "dole"  hoce...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angelia said:

Aha, znaci platis dobrane pare da dodjes do konzulata :classic_biggrin: Mozda to rade oni sto zive blizu konzulata, ali Amigo rece postom.

 

     Vojvodjanski Madjari su dobijanjem dvojnog , Madjarskog drzavljanstva dobili pravo da glasaju i na madjarskim izborima i referendumima...  I mislim da se izbori ne organizuju samo u ambasadi i konzulatu ( BG i SU ) vec mislim da se organizuju i u Madjarskim domovima kulture po mestima..

 

   Recimo da i ovo moze da se smatra dosta nemoralno.. ako se ne planira zivot u Madjarskoj, nije u redu uticati na zivot tamo...   U principu to je i AV uradio sa RS...  Madjari ovde glasaju za Orbana jer im je on dao EU pasos...  ali posledice tog glasanja snose zitelji Madjarske...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Doc Holiday said:

 

     Vojvodjanski Madjari su dobijanjem dvojnog , Madjarskog drzavljanstva dobili pravo da glasaju i na madjarskim izborima i referendumima...  I mislim da se izbori ne organizuju samo u ambasadi i konzulatu ( BG i SU ) vec mislim da se organizuju i u Madjarskim domovima kulture po mestima..

 

   Recimo da i ovo moze da se smatra dosta nemoralno.. ako se ne planira zivot u Madjarskoj, nije u redu uticati na zivot tamo...   U principu to je i AV uradio sa RS...  Madjari ovde glasaju za Orbana jer im je on dao EU pasos...  ali posledice tog glasanja snose zitelji Madjarske...

Koliko znam ovde samo konzulat ili ambasada - a to imas DC, NYC i Chicago da ja znam, ako se nesto nije promenilo. Tako da sumnjam da mnogo ljudi koristi to pravo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

Imas forumase koji se izjasnjavaju gde zive a onda neko to iskoristi i prica o moralu...

 

To izjasnjavanje ne bi trebalo uzeti zdravo za gotovo pa tako i ne upadas u zamku oko moralisanja.

To sto nekona forumu kaze da je Srbin i da zivi na Islandu ne mora da bude tačno. Niti treba da nas zanima

Edited by Perkos2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Kako vi to glasate na izborima tamo? Cisto me interesuje proces, jer meni to niko nije ni ponudio, ne da bi radila.

Ne znam tacno, moras da se prijavis i onda dobijes neke formulare, nisam to nikada koristio pa ne znam detalje. Govorim za Bosnu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Doc Holiday said:

 

     Vojvodjanski Madjari su dobijanjem dvojnog , Madjarskog drzavljanstva dobili pravo da glasaju i na madjarskim izborima i referendumima...  I mislim da se izbori ne organizuju samo u ambasadi i konzulatu ( BG i SU ) vec mislim da se organizuju i u Madjarskim domovima kulture po mestima..

 

   Recimo da i ovo moze da se smatra dosta nemoralno.. ako se ne planira zivot u Madjarskoj, nije u redu uticati na zivot tamo...   U principu to je i AV uradio sa RS...  Madjari ovde glasaju za Orbana jer im je on dao EU pasos...  ali posledice tog glasanja snose zitelji Madjarske...

Ne samo Madjari vec i Hrvati. Tako i ja mogu da glasam na Hrvatskim izborima, samo treba da odem do Htvatskog konzulata u Subotici. Medjutim meni ne pada na pamet da glasam jer ne glasam ni u Srbiji.

Edited by Tomiprunet
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/14/2021 at 7:48 PM, Klotzen said:

 

Što se tiče iskonskog zla to je preterivanje. Na temi o SAD se relativizovalo ropstvo i rasni problemi skoro godinu dana u kontinuitetu i nikog ni usmeno niste opomenuli. Ili pravila važe za sve ili za nikog.

 

 

jedino logično objašnjenje a koje mi je i eksplicitno napisano upravo na ovoj temi od strane notable moderatora pod imenom a_sad, je da solidan deo vlasništva & moderacije ovog foruma ne vidi nikakav problem u navedenim stavovima a ne vide ih zato što dele ovu anticivilizacijsku percepciju.

 

a misle da je potpuno legit da je ispoljavaju, zato što xy političari nisu završili u hagu zbog toga.

 

daklem, "iskonska zla" su nepoželjna ako postoji formalna presuda da su to nečinjenja. ako nisu, možeš ih slobodno ispoljavati ponosito kano klisurina.

 

---

inače odličan post (kao i obično) u totalu na temu, nevezano za ove mišo ve & the levijatans nazore koje sam poželeo da istaknem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Cinjenica je da srpski nacionalisti nisu napravili ni ovaj ni onaj forum. 
Srpski nacionalizam inace nema sta da poruci, tako da ne vidim sta bi tu imalo da se cita i diskutuje. 
Vulin kaze nesto na pinku, oni to posle ponavljaju i to je sve. 


 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, pavijan2 said:

zasto se na forumu tolerisu rasisticki stavovi puzigace milenka?

Kakvi rasisticki stavovi? Doktori i filozofi koji sisaju drzavnu sisu i šire mržnju i nacionalisticko zlo kao što je na primer to da onaj ko ne duva sa njima u istu anticivilizacijsku samoizolacionisticku ksenofobnu tikvu mora da je strani plaćenik ili nacionalna manjina isl nisu nikakva rasa. Eventualno mogu da budu nekakva pasmina.

Edited by Neme
  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

zasto se na forumu tolerisu rasisticki stavovi puzigace milenka?

odista iz svakog njegovog posta izbija zadah pokojnog b92 foruma/ podforum politika.

Evo odgovorio ti je drug @Perkos2

 

Da nema ovih što srbuju (po forumu) ne bi bilo ni ovih što pišaju po tom istom srpstvu.

 

I u tom uriniranju nema ništa rasističko za razliku od srbovanja.

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Eddard said:

Pa ti ga napusti ako ti ne odgovara, možda tako doprineseš bržem ozdravljenju.

 

 

Za pocetak, pocni da radis svoj posao. 

Sto se tice napustanja, to je najlaksi dio. Ono sto je problem je vas nerad.

Zmuris na bezbroj bolesnih upisa, ali si za sekundu doletio da meni

porucis ovu glupost.
Tezak blam!
 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites



Za pocetak, pocni da radis svoj posao. 


Ja ga i radim, samo ti imaš problem da shvatiš da ga ne radim onako kako si ti zamislio da treba. A tako kako ste ti, i ostali tebi slični ovde, zamislili, neću ga ni ja, a ni ostatak moderacije nikad raditi. Ali, to je vaš problem, a ne naš.

Za žalbe na rad moderacije postoji odgovarajuća tema.
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Eddard said:

A tako kako ste ti, i ostali tebi slični ovde, zamislili, neću ga ni ja, a ni ostatak moderacije nikad raditi. Ali, to je vaš problem, a ne naš.

Nebitno da li si u pravu ili nisi, ovo je loš način komunikacije....koji su to oni, a koji ste to vi ? Ja se ponekad poprilično zbunim, ne znam gde da se svrstam, jer ako ne budem kod njih ili kod vas, obično najebem od svih. Eto skoro dobih etiketu "gibaničar", na temi EY YU da sam komunjara, na temi o Kini da sam ljubitelj "brata Sija" i onda tte to prati kroz čitav forum. Čak beše problem i kineska vakcina, vakcina je ustvari lutrija, bar u početku...i evo tako poslednjih dvadeset godina na forumu gledam nestrpljive komsomolce....ali šta ćeš. Uzgred, ima li koga straijeg od mene na forumu...oću akcije...:classic_biggrin:

 

Spustite bre loptu....šta će vam da je večito u vazduhu....tu je svako malo neko dohvati na volej.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Forum gde učesnici međusobno hvale i lajkuju jedan drugog po principu" ti meni serdare ja tebi vojvodo" neminovno će se raspasti kao i onaj na b92. Lično nemam problem da pišem i pored raznih" gaćeša" pošto sam naučio da živim pored mrkih pogleda od malena ali zarad pristojnih ljudi kojih ipak ima na ovom forumu " gaćeše" bi trebalo svesti na razumnu meru.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

Nebitno da li si u pravu ili nisi, ovo je loš način komunikacije....koji su to oni, a koji ste to vi ? Ja se ponekad poprilično zbunim, ne znam gde da se svrstam, jer ako ne budem kod njih ili kod vas, obično najebem od svih. Eto skoro dobih etiketu "gibaničar", na temi EY YU da sam komunjara, na temi o Kini da sam ljubitelj "brata Sija" i onda tte to prati kroz čitav forum. Čak beše problem i kineska vakcina, vakcina je ustvari lutrija, bar u početku...i evo tako poslednjih dvadeset godina na forumu gledam nestrpljive komsomolce....ali šta ćeš. Uzgred, ima li koga straijeg od mene na forumu...oću akcije...:classic_biggrin:

 

Spustite bre loptu....šta će vam da je večito u vazduhu....tu je svako malo neko dohvati na volej.

 +1000

 

Ako je cilj da se moderacija obavlja što efikasnije, a što neprimetnije, što po meni treba da bude cilj, onda ovakva komunikacija svakako odmaže tome. 

 

Kritika svakako ide i na račun @Valensija koji je isto pisao u opštim mestima umesto da je izneo konkretnu kritiku - napišeš to i to je loše i navedeš konkretne postove kao primere toga. S tim što moderator ipak ima veću odgovornost po ovom pitanju... jbg ali tako je.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...