Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

34 minutes ago, ironside said:

Famozna Moderacija (koja pod tim imenom nastupa kao nekakvo SciFi Vijeće Saveza zlih planeta iz  npr Flash Gordona) bi trebala biti svjesna da joj se može sve sasuti u kapu, da ju se može i neargumentirano psovati ili gadjati ju govnima - bez retalijacije.

 

:smiley26:

 

Bez retalijacije. Da, ali... Nece moderacija nikoga ko ju je psovao, gadjao govnima i slicno, uzvratiti istom merom, vec sankcijama poput zabrane pisanja i pristupa forumu, na kraci, duzi period ili trajno. Simple as that. I kome to nije jasno, njemu ovde nije mesto - ili ce to sam shvatiti uz trajni ban ili ce sam otici kad shvati, kao neki. Sirok je internet.  

 

Ako zelite forum gde se moze moderacija gadjati govnima i psovati - napravite takav forum. Hocete li onda biti u moderaciji i dozvoljavati da vas psuju i gadjaju govnima? Hajde to da vidim.

Ne, nego bi neki (generalno, ne prozivam nikoga pojedinacno) ovde da dodju i da imaju tu slobodu (i nikakvu odgovornost) da istresaju svoje privatne frustracije na ljude koji volonterski rade nesto sa ciljem da ovo bude sto bolje internet mesto.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

definitivno nije razlog diskusije bio u želji da se moderacija nekažnjeno psuje i da se ispoljavaju kojekave frustracije. ipak, ne čudi me da ste uspeli da preskočite sve ono što je tema (osim da još jednom podvučete neotuđivo pravo da ne pojasnite nikome ljubazno i onelinerom odluku) & da ujedno dočekate prvu priliku za spin off

 

ove asade i dulematice sa pokušajima potpaljivanja konfrontacije da ne spominjem, I ONI SU LJUDI PA IH PONESE.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Plavi Golub said:

Malo zabavnog programa u prekidu.

 

Moze... 

 

 

 

Quote

...

Pričaće ti o plovidbi,
Ti što nisu sidro digli

Šta sam za njih neg’ ukleta šajka?

 

Tvrdiće, sa zlobnim sjajem
Da sam drhtao pred zmajem
Gledali su oni… iz prikrajka…

...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

ove asade i dulematice sa pokušajima potpaljivanja konfrontacije da ne spominjem, I ONI SU LJUDI PA IH PONESE.

Pokušaj potpaljivanja???

Pa to ti radiš sve vreme, nama je eto prekipelo, dok ima još onih sa više strpljenja za te "dobronamerne" savete. Pitanje je samo dokle će imati strpljenja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Plavi Golub said:

Nisam bila zlonamerna. Samo da se uhvati vazduh pre nego ode predaleko. Sala i nista drugo.  

 

Nije ni shvaceno zlonamerno 😉 uhvatio sam samo detalj necega sto trenutno slusam a ispalo zgodno za ovu temu. 

1 minute ago, uini said:

 

to to. zamisli, diskutujem na predviđenom topiku i još imam primedbe na delovanje moderacije

 

Nije ok da odgovoris na sve osim onog sto je najbitnije - optuzivanju moderacije (konkretno dva coveka) da "potpaljuje konfrontaciju".

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MetalHead said:

 

 

Nije ok da odgovoris na sve osim onog sto je najbitnije - optuzivanju moderacije (konkretno dva coveka) da "potpaljuje konfrontaciju".

 

pa evo ti na prethodnoj strani. jednom liku sam i odgovorio da nije lepo to što radi a sa dulematica sam preskočio u prvom sazivu, tj ignorisao njegov rant post

 

to što se može videti na str 78 (ne znam na kojoj je strani kod tebe) je potpaljivanje konfrontacije

a vidim da i dulematica svrbe prsti što pišem kritike na predviđenom mestu pa bi da me odstrani (strana 79 - ne znam koja je kod tebe).

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

to to. zamisli, diskutujem na predviđenom topiku i još imam primedbe na delovanje moderacije

 

Ne moram da zamišljam, fali ti još samo da promeniš adresu u ličnoj karti na ovaj topik.

Ovolika diskusija i četvorenje dlake oko premeštanja posta? 

Beskonačno puta smo napisali da ako imate neki problem, slobodno pošaljite PM i dobićete odgovor, pogotovo za ovakve benigne stvari kao što su brisanje/premeštanje postova.

Ti to nisi ni jednom uradio, ali si prvi ovde da se žališ čak i u situacijama kad nije tvoj post ili issue u pitanju, i to se obično završi ovakvim kilometarskim raspravama.

Na osnovu toga, ja sam zaključio da tvoj nastup ovde nikako nije dobronameran, već isključivo u svrhu zajebavanja moderacije i podizanja tenzija.

 

6 minutes ago, Amigo said:

Koja frka u sustini ni oko cega :default_coffee:

Suština

Edited by dulematic
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dulematic said:

 

Beskonačno puta smo napisali da ako imate neki problem, slobodno pošaljite PM i dobićete odgovor, pogotovo za ovakve benigne stvari kao što su brisanje/premeštanje postova.

Ti to nisi ni jednom uradio, ali si prvi ovde da se žališ čak i u situacijama kad nije tvoj post ili issue u pitanju, i to se obično završi ovakvim kilometarskim raspravama.

Na osnovu toga, ja sam zaključio da tvoj nastup ovde nikako nije dobronameran, već isključivo u svrhu zajebavanja moderacije i podizanja tenzija.

 

 

otkud znaš da nisam diskutovao na PM (sa osobom sa kojom ima smisla diskutovati)?

 

sa tobom sigurno neću diskutovati na PM od onomad kada si greškom upao u prepisku jednog moderatora i mene, na temu mog sukoba sa mcleodom. 

od tada ti želim sve najbolje u životu i kao što primećuješ, ne citiram te

 

 

uostalom, važno je za forum da ovakve stvari budu transparentne - da se vidi šta neko od korisnika doživljava kao problem, a ne da se po starom drevnom srbskom običaju sve fura pod tepih.

 

uostalom pt2, niko od vas nije morao da odgovori na moj prvi post, pogotovo ne Ti - ipak, vas petorica  se dopisujete ovde sa mnom a onda ja ispadnem problem jer pravim od komarca magarca. jesi li nekada razmišljao da lupiš sam sebi packu pre nego je nameniš drugom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, A sad said:

 

Na prvoj strani ovog topika pise sta je tema topika Vox Populi i koji topici se spajaju u jedan pod nazivom Vox Populi. Aktuelna desavanja u Srbiji i politika i kritika vlasti u Srbiji. Ne verujem da nekome to nije jasno posle godinu ipo dana ovog foruma... 

 

2 hours ago, uini said:

 

inače, sada sam otišao na prvu stranu topika, pošto nemam običaj - i nisam video ništa navedeno?

 

dravot ima random vest kao intro post, zatim par svaka čast svaka čast, zdravstvujte, a zatim arsenije sa longread postom koji se tiče foruma u globalu  a ne samog topika, i koji sam verovatno video negde drugde još

 

On 4/29/2019 at 9:32 PM, Carl Johnson said:

Ja nisam ulazio na politiku na starom forumu, pa me ispravite ako gresim. Cini mi se da ovde ima previse tema. Pre lepo udjes na Vox na kosarci i sve je tu, ovako sam stekao utisak da je razvodnjeno malo.

 

On 4/29/2019 at 9:43 PM, A sad said:

U pravu si potpuno. Dok smo se uhodali, a i ovlascenja smo dobili tek danas. Pravimo dogovor kako da spojimo neke teme. Od cetiri teme vezane za politicku situaciju u Srbiji da napravimo, recimo dve. Jedna da bude rezervisana za pricu o opoziciji, dok druga treba da se bavi rezimom.

 

Ako jos neko ima neku sugestiju oko ovoga, voleli bi da je saslusamo pre nego sto donesemo odluku. 

Hvala ti na sugestiji! 

 

On 4/29/2019 at 10:02 PM, djole said:

Mislim da treba spojiti nekako. Ja sam prvo mislio da je možda dobro imati odvojenu temu za AV, da se ne bi tema o Srbiji pretvorila u samo kritikovanje njega bez razmatranja alternativa ali očigledno se piše o sličnim stvarima na različitim temama jer je realno i teško da pišemo o AV bez opozicije, i obrnuto.  Možda je tema Kuda ide ova Srbija dovoljna.

S tim što bih temu za Utisak (naravno može da služi i za neke slične emisije) ostavio. Verovatno će imati šta da se prokomentariše posle svake emisije a mislim da je bolje da se to odradi tu nego da se uleće u neke diskusije koje će verovatno već biti aktivne na toj matičnoj temi o Srbiji.

 

EDIT: btw na temi Srpska opozicija bi možda nešto trebalo preduzeti. Evo već 250 postova, uglavnom one lineri, red trolovanja, red sendviča. 

 

On 4/29/2019 at 10:11 PM, A sad said:

Nas predlog je:

1. tema o opoziciji

2. teme o Vucicu, Srbiji i Vox se spajaju u temu Vox( jer to je i logicno glas naroda o rezimu, situaciji u zemlji...)

3. tema o utisku ostaje, s tim da obuhvata sve emisije sa politickim sadrzajem

Sta mislite o ovome? 

 

On 4/30/2019 at 12:15 AM, Carl Johnson said:

Mozemo tako da probamo. Hvala na uvazenoj sugestiji!

 

On 4/30/2019 at 7:45 AM, NMX said:

 

plus 'iljadu.

 

Da se ne rasipamo na 10 tema, posebno  što je dobar deo njih, kao što si rekao glas naroda o rezimu, vođi i situaciji u zemlji.

 

što bi se reklo, pakuj.

 

On 5/1/2019 at 10:36 AM, Doc Holiday said:

 

malo je glupo sto ste spojili temu " gde ide Srbija " sa VOx populi.... jos gluplje bi bilo da sad ovakvu temu prebacite na "kosarku" to jest sport... 

 Evo ja sam 12 godina bio na fB92  i nisam znao da se o politici razglaba na sportu , to jest kosarci... nisam znao da postoji tema za to... jer i nisam zalazio u "sport"

 

treba odvojiti politiku od sporta

 

i jos par strana rasprave o tome... ali eto ti nisi nigde to video...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MetalHead said:

 

Cekaj, ti si tek sada shvatio da je MetalHead alter ego Angelije? :default_coffee:

 

 

Izgleda, vi ste se povezali nekim drugim vezama, otuda se možda  toleriše sramota Foruma oko podrške Trampu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

...ipak, vas petorica  se dopisujete ovde sa mnom...

 

A trojke petorke su Đuro @uini sta? Osnovne jedinice diverzantskih grupa.

 

p.s. nismo se sva petorice dopisivali sa tobom. Smanji za jedan, Barakuda nije. Nemoj bas toliki znacaj sebi da pridajes 🙂 

 

Nego, ima li sta jos da nismo objasnili, da zatvorimo racun, sad ce nam predaja smene, pa ono... ?

 

 

1 minute ago, Yoyogi said:

 

 

Izgleda, vi ste se povezali nekim drugim vezama, otuda se možda  toleriše sramota Foruma oko podrške Trampu.

 

Bolje da ti ne pricam, zakovrnuo bi se.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MetalHead said:

 

 

p.s. nismo se sva petorice dopisivali sa tobom. Smanji za jedan, Barakuda nije. Nemoj bas toliki znacaj sebi da pridajes 🙂 

 

Nego, ima li sta jos da nismo objasnili, da zatvorimo racun, sad ce nam predaja smene, pa ono... ?

 

četvorica. i po više puta.

nije frka za predaju smene. pričaćemo sutra, prekosutra, nakosutra ..

Link to comment
Share on other sites

@marejosip & @MetalHead: Bojim se da Vi ne shvaćate osnovne principe demokracije, pa i forumske. Vaša dužnost je da sprečavate udarce ispod pojasa medju forumašima, rasističke i sl ispade ili govor mržnje, a ne atake na Vas.

Vi ste kao neka forumska vlada, pa se onda i ponašajte tako. Svaku vladu na svijetu se može napadati i blatiti, argumentirano ili ne, bez ikakvih posljedica, osim u diktaturama. Može ih se izrugivati, ismijavati, pljuvati po njima, opet - bez ikakvih posljedica.

Osobno, nisam dolazio ni u kakve sukobe s forumašima, a niti s Moderacijom, pa svejedno branim pravo i najmalignijih forumaša da se na Vas nabacuju drvljem i kamenjem, a da im Vi nemate pravo odgovoriti sankcijama.

Amen!

 

Dodatak: Na najviše državne dužnosnike (Berlusconi, Boris Johnson, Chirac) su bacane torte, jaja i sl, što biste Vi okarakterizirali kao tvorni napad (v. Bill Gates), no to su javne ličnosti, institucije i dok god nema ugroze po život, nema niti osnova za gonjenje, čak niti prekršajno.

Edited by ironside
dodatak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ironside said:

@marejosip & @MetalHead: Bojim se da Vi ne shvaćate osnovne principe demokracije, pa i forumske. Vaša dužnost je da sprečavate udarce ispod pojasa medju forumašima, rasističke i sl ispade ili govor mržnje, a ne atake na Vas.

Vi ste kao neka forumska vlada, pa se onda i ponašajte tako. Svaku vladu na svijetu se može napadati i blatiti, argumentirano ili ne, bez ikakvih posljedica, osim u diktaturama. Može ih se izrugivati, ismijavati, pljuvati po njima, opet - bez ikakvih posljedica.

Osobno, nisam dolazio ni u kakve sukobe s forumašima, a niti s Moderacijom, pa svejedno branim pravo i najmalignijih forumaša da se na Vas nabacuju drvljem i kamenjem, a da im Vi nemate pravo odgovoriti.

Amen!

 

Vazi, probaj to da napises - ili jos bolje, probaj to da uradis - na bilo kom drugom forumu pa da vidis sta ce ti odgovoriti. 🙂

 

Nije forum nikakva drzava u malom, i nije moderacija/administracija neka vlast u istoj. Forum je kafana, a mi smo konobari, obezbedjenje kada se dve pijane musterije posibaju, tetkica koja cisti klozet koji pijani gosti zapisavaju svuda samo ne tamo gde treba. U nasoj kafani vaze neka pravila, a ako ti to ne odgovara neces biti pozeljna osoba ovde, pa ne znam kakve pare da ostavljas ovde. I bolje onda da ne svracas u nasu kafanu. Ima jos puno kafana u ovom internet sokaku.   

 

Nikakvo pozivanje na demokratiju ne mogu da opovrgnu cinjenicu da pravila (pa i zakoni u drzavi) postoje i da se moraju postovati (e sad sto su nase drzave u kurcu sto se toga tice, jbg, ne mora i forum takav biti). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ironside said:

@marejosip & @MetalHead: Bojim se da Vi ne shvaćate osnovne principe demokracije, pa i forumske. Vaša dužnost je da sprečavate udarce ispod pojasa medju forumašima, rasističke i sl ispade ili govor mržnje, a ne atake na Vas.

Vi ste kao neka forumska vlada, pa se onda i ponašajte tako. Svaku vladu na svijetu se može napadati i blatiti, argumentirano ili ne, bez ikakvih posljedica, osim u diktaturama. Može ih se izrugivati, ismijavati, pljuvati po njima, opet - bez ikakvih posljedica.

Osobno, nisam dolazio ni u kakve sukobe s forumašima, a niti s Moderacijom, pa svejedno branim pravo i najmalignijih forumaša da se na Vas nabacuju drvljem i kamenjem, a da im Vi nemate pravo odgovoriti.

Amen!

 

To jeste nasa duznost, ali jedno ne iskljucuje drugo. To sto je nasa duznost da omogucimo zdravu raspravu, ne znaci da neko moze da istresa kofu govana po nama i da nas vredja. Ovo nije vlada, situacija se ne moze porediti. Ovo nama nije posao, nismo javne licnosti, a i da jeste, politika foruma je takva da ne dozvoljava da se moderacija napada i vredja bez ikakvih posledica. To je stavka koja se nece promeniti, a ako ti se ne svidja zaista mi je zao zbog toga, ali ovde se takve stvari nece dozvoljavati. Tvojom analogijom: kome se ne svidja zivot u zemlji koja se ne poklapa sa njegovim vidjenjem zivota moze da se iseli i ode tamo gde ce mu biti prijatnije ili da prihvati pravila igre tamo gde se nalazi. Tvoja primedba dakle nije prihvacena, pa mozes da  prihvatis i da budes ovde uprkos tome ili da ne budes. Ne mogu nista bolje da ti ponudim.

 

Svako ima pravo da uputi kritiku, neki to pravo obilato koriste, ali niko nema prava da se ponasa nepristojno i da vredja nekoga jer nije zadovoljan njegovim odlukama. Ovo nije mesto gde zelimo da negujemo takve vrednosti.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...