Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

23 hours ago, uini said:

 

pitam ljudski i pristojno zašto mi je obrisan post ili dva. to je savet moderatora od pre PAR dana. 

 

Tvoj post je obrisan zajedno sa još 10 drugih jer su bili očigledna zajebancija i trolovanje jednog topika koji pretenduje da bude koliko toliko ozbiljan. Ako ti s druge strane misliš da je veza G tačke u vagini i 5g antena nešto o čemu vredi raspravljati, onda ne znam šta da ti kažem.

 

Pri čemu, ja znam da ti to znaš, nego sad isteruješ mak na konac. Nemoj da se ljutiš ako ti ubuduće na ovakve neozbiljne upite koje služe samo tome da ti isteraš neku svoju agendu protiv moderacije, odgovorim ovim: 

 

Quote

Vlasnik foruma se NE obavezuje da obrazloži razloge za uklanjanje poruka i zadržava pravo da ugasi naloge korisnika koji krše navedene standarde.

 

Zabranjuju se beskonačne rasprave oko jednog obrisanog posta, uvredljivih kvalifikacija moderatora, uopste preteranog bavljenja moderacijom i insistiranjem na uvek istim diskusijama. 

 

Hvala na razumevanju. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

 

Pri čemu, ja znam da ti to znaš, nego sad isteruješ mak na konac.

 

Hvala na razumevanju. 

 

upravo suprotno: ja znam da Ti znaš da sad isteruješ mak na konac i brišeš postove samo da bi nešto dokazao u vezi mene lično. što je truleks za moderaciju generalno.

 

hvala na nerazumevanju 24h kasnije.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, uini said:

 

upravo suprotno: ja znam da Ti znaš da sad isteruješ mak na konac i brišeš postove samo da bi nešto dokazao u vezi mene lično. što je truleks za moderaciju generalno.

 

hvala na nerazumevanju 24h kasnije.

 

Uopšte nisi u pravu, tvoj post je obrisan zajedno sa još 10 ostalih kojima tamo nije bilo mesto (kao što svakodnevno brišemo mnoge). Nema veze sa tobom lično ama uopšte. Ako ti u tome vidiš nekakvu zaveru protiv tebe, onda jebiga.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad modovi brisu I kaznjavaju forumase sa visokom forumskom reputacijom, 

mozda duze da razmisle pre nego sto kliknu.

Spoiler

 

Kad onomad Dirk Novicki rece vise puta 'kasnicu malo na pripreme', nemacki savez samo je salutirao I pitao kad stize.

Posle Dirk cepa mrezice I kaci medalje trenerima oko vrata.

 

Novak kaze: Vodicu brata Marka u ekipi za Davis Cup, bice pritisak veliki a treba da dobijem Hrvate tamo.

(Kompenzovacu vas sve za ovo, trening sesijama I predajama na turnirima)

Savez I igraci kazu nema problema, Novak ode s Markom dobije bracu Rvate.

Tay rad

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Eddard said:

Nemoj da se ljutiš ako ti ubuduće na ovakve neozbiljne upite koje služe samo tome da ti isteraš neku svoju agendu protiv moderacije, odgovorim ovim: 

 

Quote

Vlasnik foruma se NE obavezuje da obrazloži razloge za uklanjanje poruka i zadržava pravo da ugasi naloge korisnika koji krše navedene standarde.

 

 

nemoj ni ti da se ljutis, ali ne mozes mu tako odgovoriti. zasto? pa zato sto ovaj forum nema vlasnika. taj dio starog Pravilnika imao je smisla na starom boardu ciji je vlasnik bila medijska kuca B92, medjutim na ovom novom nema. umjesto "vlasnik" u novi Pravilnik mogli ste upisati "moderatorski tim", i rjesiti problem. ovako ste sami sebe doveli u neozbiljnu poziciju. Uini je btw. poprilicno vremena i energije potrosio na prijedloge ne samo za novi Pravilnik, vec i za postavljanje ovog boarda na transparentne i dugorocno odrzive temelje, medjutim rukovodstvo nije napravilo nista na tom planu, mada je u startu ovog boarda bilo receno drugacije.

 

ja ne kazem da zbog toga treba zajebavati moderatorski tim, pa cak ni rukovodstvo, ja samo kazem da je cijela ta prica oko ovog boarda neozbiljna. pa ako je neozbiljna, a jeste neozbiljna, ne mozes onda ni ocekivati ozbiljne upite od forumasa.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Vjekoslav said:

ja ne kazem da zbog toga treba zajebavati moderatorski tim, pa cak ni rukovodstvo, ja samo kazem da je cijela ta prica oko ovog boarda neozbiljna. pa ako je neozbiljna, a jeste neozbiljna, ne mozes onda ni ocekivati ozbiljne upite od forumasa.

 

Izradićemo novi, dopunjeni Pravilnik. Oteglo se, true, ali znamo da je neophodno. 

 

Kao takav, daće forumašima u startu  više olakšica. I moderaciji će biti olakšan rad jer će moći da barata s više opcija. Dakle, biće odradjen fine tuning koji će pomoći da se svaki prekršaj sankcioniše tačno koliko je težak a ne da se za sitnice banuje po 10 dana jer drugih opcija nema na papiru.

 

Na primer, umesto privremenih udaljavanja sa foruma biće ubuduće korišćena opcija zabrane postovanja, ali se forum može pratiti sa svog nicka. Ovo je već u eksperimentalnoj fazi neko vreme, pokazalo se kao dobro. U težim slučajevima će biti klasičnih banova, što će biti objašnjeno kroz obaveštenja o prekršajima na PB. Dalje, biće ozvaničeno duplo lakše sankcionisanje (koje je vać u praksi), biće objašnjen sistem warnovanja (samo poeni, ništa restrikcije/banovi) kao i brisanja kazni posle odredjenog vremena. To takodje varira od slučaja do slučaja.

 

5 hours ago, Vjekoslav said:

ovaj forum nema vlasnika.

 

Ima Vjeko. Vlasnik je admin, crno na belo, koliko sam ja upućen. Sad, da li će stajati "vlasnik" ili "mod-team" je nešto oko čega se treba dogovoriti. Doprinos su dali i forumaši, što sigurno neće ostati nezabeleženo.

 

5 hours ago, Vjekoslav said:

Uini je btw. poprilicno vremena i energije potrosio na prijedloge ne samo za novi Pravilnik, vec i za postavljanje ovog boarda na transparentne i dugorocno odrzive temelje, medjutim rukovodstvo nije napravilo nista na tom planu, mada je u startu ovog boarda bilo receno drugacije.

 

Dosta je truda uloženo i to sa više strana. Neće na tome ostati, uradićemo u vrlo skoro vreme i sve će izgledati mnogo bolje i preciznije. Treba, however, razumeti i da moderatori imaju svoje probleme, obaveze itd., te ću vas zamoliti za još malo strpljenja. Konsultacije sa forumašima su dale svoj doprinos u vidu kvalietnih postova, zrelih postavki i potencijalno dobrih (čak trajnih) rešenja. Ne samo za Pravilnik već za forum u celini. 

 

 

  

 

 

Edited by Barracuda
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko se ja razumem u registraciju sajtova i pravnu regulativu oko toga: vlasnik je MetalHead, tako da je on zakonski odgovoran za sve sto se pise ovde, obzirom da nije preneo osnivacka prava na VOX92 d.o.o, koji nije ni osnovan, cime se isti smatra glavnim odgovornim u organizovanoj kriminalnoj grupi pod nazivom VOX92.

Valja li, pravnici?:s_d:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, fancy said:

Znači metalni je Vučić, Barracuda Brnabić a Eddard Dr. Kon emoji12.png
 

  Reveal hidden contents


A ja sam...banovan.
Sam ću dizađem, samo dostavim pesmu pod obručima....



Sent from 127.0.0.1
 

 

E izes ga, ti privatizovao Srbiju 😄 Iako nije da se ne ponasaju kao da je njihovo... 

Link to comment
Share on other sites

Znači metalni je Vučić, Barracuda Brnabić a Eddard Dr. Kon [emoji12]



A ja sam...banovan.
Sam ću dizađem, samo dostavim pesmu pod obručima....



Sent from 127.0.0.1


Mislim da smo već apsolvirali ko je Kon. Ali dobro, dok nisam Lončar, ne bunim se [emoji23].
  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Barracuda said:

Izradićemo novi, dopunjeni Pravilnik. Oteglo se, true, ali znamo da je neophodno. 

 

i ne samo to. izradicemo mi i space shuttle, pa cemo da letimo na Mars. no hajde da se za trenutak spustimo na Zemlju:

 

Question: How long did it take to write the US Constitution?

  • Answer: The question is not as straight forward as it might sound. The Constitutional Convention made many drafts and many revisions to the Constitution. Better, perhaps, to note when the Convention started, May 25, 1787; and when it adjourned, September 17, 1787, or 116 days.
 

ovaj forum je krenuo sa radom 28. aprila 2019. to je dakle bilo prije (vjerovali ili ne) tocno 444 dana. vec tada, dakle 28. aprila 2019. godine, bilo je receno da nam treba novi Pravilnik. medjutim tog novog Pravilnika, koji je ocigledno (minimum 3.8 puta) kompliciraniji i tezi za sastavit od Ustava USofA, i dalje nema. svakih nekoliko mjeseci javi se neko iz (tajnog) rukovodstva i kaze da ce novog Pravilnika biti. i ne samo Pravilnika, vec svasta nesto novoga, i lijepoga. cak je i jedan poseban PTF otvoren u tu svrhu pocetkom prosinca prosle godine, gdje su forumasi (mjesecima) iznosili svoje prijedloge. dogodilo se, medjutim, nije nista. osim kretenskih reklama koje lete po diskusijama, sto nas svrstava u kategoriju Kinshase (koja je bila besplatna). u medjuvremenu, neki forumasi (kao npr. Honey Badger) su nas trajno napustili. novi forumasi medjutim nisu dosli (barem ih ja ne primjecujem na Politici i Drustvu). ovim tempom, novi Pravilnik + svasta nesto lijepoga (npr. transparentnost), pojavit ce se kad na ovom forumu, koji trenutno ima 

WHO'S ONLINE   88 MEMBERS, 17 ANONYMOUS

vise ne bude forumasa. Question: radite li vi ovo namjerno?

 

...

 

14 hours ago, Barracuda said:

Vlasnik je admin, crno na belo

 

On 7/13/2019 at 11:30 PM, MetalHead said:

Nisam vlasnik foruma

 

On 3/29/2020 at 1:35 PM, MetalHead said:

Ja se zaista ne osecam kao vlasnik

 

...

 

12 hours ago, fancy said:

Ja sam Čeda.

 

 

 

ja sam strana sluzba, to je valjda jasno. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Vjekoslav  Znam kada je forum krenuo s radom. Zato sam napisao "oteglo se" i nema nikakve veze s američkim Ustavom. Nema potrebe da dižemo tenziju ili pisanjima stvaramo utisak atmosfere kritičnog stanja. Novi Pravilnik će biti pedstavljen čim se uklope dva koncepta na kojima trenutno radimo. Na jednom sam lično radio i završio ga, čekam drugi do sutra, najkasnije prekosutra i to je to.

 

2 hours ago, Vjekoslav said:

ja sam strana sluzba, to je valjda jasno. 

 

Budi siguran da sa vlasnikom na ovom forumu štošta neće biti tolerisano ni 1%. Potrebno je samo malo kolektivne odgovornosti, koje ovde nema još uvek u neophodnoj meri. Kad je bude bilo, moći ćemo razgovarati i na tu temu.  

 

Quote

Question: radite li vi ovo namjerno?

 

Ne misliš tako. :classic_cool: 

 

Quote

neki forumasi (kao npr. Honey Badger) su nas trajno napustili

 

Videćemo...

 

Quote

novi Pravilnik + svasta nesto lijepoga (npr. transparentnost), pojavit ce se kad na ovom forumu...

 

... vrlo uskoro. Ne mogu dati pecizan datum ali obećanje mogu i to će se desiti u nerednim danima. Ne nedeljema i mesecima već - danima. 

 

 

 

 

 

 

Edited by Barracuda
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...