Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Ako mogu da primetim, forumaš Rajon Rondo je imao vrlo iskrenu i, rekao bih, razumljivo emotivnu poruku s obzirom na nazavidnu situaciju u kojoj se našao, sa familijom na drugoj strani barikade. I razumljivo je da je u trenutku u kojem ceo svet obilaze snimci lemanja ljudi od strane policije dobio dosta grubih odgovora - koje mogu da razumem - ali mi je razumljiva i njegova reakcija. Da meni neko napiše da ćemo moja porodica i ja odgovarati nekome ovde, bez obzira na kontekst, verovatno bih slično posegnuo za pretnjama, uvredama i željom za offline konforntacijom. Moja molba je da se uvaži izuzetno pipav i osetljiv kontekst i da se forumašu smanji kazna jer jednostavno ne vidim nikakvu lošu nameru u obraćanju (naprotiv, mislim da je obraćanje bilo jako dobro), a sa druge strane verujem da je reakcija na pretnje porodici (u kontekstu policije i intervencija but still) dobrim delom razumljiva. Hvala. 

Edited by freethrow
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Anonimnost nam daje mogucnost da sebe bojimo lepsim bojicama nego sto smo u stvarnosti. ( To sto sam ja visok 2 metra, crnokos, zelene oci, 100 kg misica, vozim Aston Martin je cinjenica, nema veze sa ovim)

 Ovde mozemo biti moralne gromade bez ikakvih stvarnih konsekvenci.

Deliti savete i lekcije, osudjivati i braniti, uvek biti iznad situacije.

U RL nam uvek zatreba neki poznanik policajac da nam sredi pasos ranije da ne cekamo mesec dana, neki doktor da nas preporuci kod svog poznanika da ne idemo kod svakavih, neka salterusa da nam ipak izda neki papir iako je rekla da je to nemoguce.

Da, ja naprimer to sve radim. I dosta mi je statisticki nemoguce da niko to vise sa ovog foruma ne radi.

Dakle ko je bez greha neka prvi baci kamen na @Rajon Rondo.

Ne secam se da je on rekao Jupiii, ide mi supruga da mlati stoku, nego je bio zabrinut zbog toga. Ako cemo mi praviti paralele tipa tako su i cuvari u logorima govorili da samo  rade svoj posao, bez osecaja za meru i nijansu onda je Vucko pobedio u onome sto sve vreme radi.

Pravljenju sto dubljih rovova izmedju nas i njih. Sto su dublji teze ih je zatrpati. 
Nije ovo poziv da policiji dajemo cvece i plesemo zajedno, nego poziv da forum respektuje surovu realnost a ne da bude mehur lepih zelja, mudrih misli i ja tebi vojvodo ti meni serdare modusa.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja,opet,ne vidim zasto bi se panduracija stedela kritika i izazivala neku empatiju i razumevanje.

Prvo,za posao koji rade su sasvim fino placeni. Vise nego sto im njihove kvalifikacije to opravdavaju.Imaju bolji polozaj od prosvetnih radnika npr.  Tokom ovih nekoliko veceri smo svi videli da su i jako dobro opremljenitm za posao koji radetm U svakom slucaju mnogo bolje od nasih zdravstvenih radnika koji rade u losim uslovima,a oni (uslovi) su se iz losih pretvorili u katastrofalne tokom ove epidemije.
Dalje,jedan broj pored posla u policiji,radi i sa strane. U zavisnosti od toga ko ima kakve apetite,koliko je blizak sekti na vlasti i koliko ima debeo obraz,toliko se i bogati putem kriminala ili koristeci svoj polozaj stice privilegije koje obican gradjanin ne moze da ima. Pa ce neko nesto nelegalno da sagradi,neko ce da valja robu,neko da pere novac preko gradjevine..spektar je sirok.
Konacno,tu je i klasicna kopupcija,na sitno sto se kaze..uobicajena pojava..

Prema tome..nemam bas razumevanje za tezak polozaj policije tokom protesta. O tome koliko je pravih sadista tamo medju njima,tek da ne pricam.

Ja izbegavam svaka druzenja sa pripadnicima policije. Uglavnom se to svodi na poneku partiju tenisa kad se potrefi i to je to. Licno ih poznajem desetak..od njih svih za samo jednog jedinog mogu da kazem (cak odgovorno tvrdim) da je posten policajac i cestit covek. Ostali..pa,samo su u pitanju nijanse gadosti. Ispravka,setih se i jednog inspektora iz Kule koji je kul lik i kojem sam rekao da je promasio profesiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

Ako cemo mi praviti paralele tipa tako su i cuvari u logorima govorili da samo  rade svoj posao, bez osecaja za meru i nijansu onda je Vucko pobedio u onome sto sve vreme radi.

...

 

 

 

Ne mi nego ja.

I stojim iza toga.

I iza onoga što je fritrou pre tebe citirao (o odgovaranju) što takođe nismo napisali mi... nego ja.

 

Jer da bi zlo pobedilo dovoljno je samo da dobri ljudi ne urade ništa. (Ovo naravno nisam ja smislio, pročitao sam odavno...)

Stoga...

To što je neko na forumu i kao svi smo mi pajtosi ovde pa da se sad prištedimo - zajebi me molim te.

 

A i žao mi je (ne nama nego baš meni) što je muž policajke banovan, htedoh da ga pitam da li su se gospođa i kum vratili iz šopinga po Bgd ili su odlučili da produže ostanak. [emoji848]

 

(Eto pišem ovo dok sedim na mirnom protestu ovde...)

 

Sent from 127.0.0.1

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@fancy

Pa ja bas to i govorim da ne treba da budemo svi ovde pajtosi, nije to ni prirodno  a i dosadno je.

Naprimer ja se ne slazem sa ovim rvojim opstemestasenjem ali postujem to kao tvoj stav. 
A kad policajkin muz dodje, pitaj ga, mozes i na pm ili uzivo ako te bas, bas interesuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



[mention=230]fancy[/mention]
...
ovim rvojim opstemestasenjem
...


Jel nije veliko cimanje da mi malo konkretnije ukažeš na isto kako bih ubuduće poradio na iskorenjivanju opštemestašenja i pojačao posebnomestašenje. [emoji106]

[mention=230]fancy[/mention]
...pitaj ga, mozes i na pm ili uzivo ...


Eo trčim.

Sent from 127.0.0.1

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Clash said:

@fancy

Pa ja bas to i govorim da ne treba da budemo svi ovde pajtosi, nije to ni prirodno  a i dosadno je.

Naprimer ja se ne slazem sa ovim rvojim opstemestasenjem ali postujem to kao tvoj stav. 
A kad policajkin muz dodje, pitaj ga, mozes i na pm ili uzivo ako te bas, bas interesuje.

Pusti ih... Zavide coveku sto mu zena redovno moze ispunjavati jedno od TOP 3 kostimiranja (uz stjuardesu i medicinsku sestru) u spavacoj sobi 😄

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2020 at 2:38 AM, Barracuda said:

 

Pravilo koje stoji i koje nije promenjeno, niti će biti, je da moderacija nije dužna da objašnjava svako brisanje postova.

 

Prvo, fizički je neizvodljivo jer je preveliki posao za nešto nebitno u krajnjoj liniji. Ako je bitno, biće i objašnjenja, simple as that. 

Drugo, oduzima vreme koje svaki mod ovde odvaja i to spada u "slobodno vreme". Show some respect.

Treće, banovi su srazmerno retka pojava - za skoro 4 meseca odsustva sa foruma, na Politici/Društvu sam prebrojao svega nekoliko kazni. Ban od 48h nije nešto zbog čega se diže ovolika halabuka. 

 

Takodje, u Pravilniku jasno stoji:

 

 

E, zbog čega se sve ovo dešava, ostaje da vidimo kad se Uini vrati.

 

@uini Može i PM, javi se kad te volja pa ćemo razgovarati.

 

 

ban je sasvim okej, nisam došao da se bunim na temu, da se razumemo. opet, ova ekipa koja piše kako je ban od 48h galantan, treba da zna i zašto je tako moderacija uviđavna prema meni - a to ću probati da razložim u najkraćem mogućem broju rečenica kako umem i znam;

 

 

(bold oko dužnosti moderacije):

nije moderacija dužna nikome ništa, bar da ja znam; nije dužna da odgovara bilo kome od korisnika. ipak, kako ja doživljavam forum - oni su tu ovde zbog mene. kada kažem "mene", mislim na bilo koga ko je napravio smislenih 6k postova ili jedan jedini. mi kreiramo content koji na koncu vama donosi nekakav berićet, i to nije zgoreg zapamtiti. 

 

to što moderacija radi nešto za džabe, odnosno, bez plate, je za rispekt ali ne i za izgovor.

cela ta priča, kako je moderator super-zauzet dok radi za džaba = pa nema kada da mi pošalje info tipa "BRT MOJNE DA POSTUJEŠ FOTKU - NJESRA" je totalni bullshit, pošto, kao što vidimo, 4 x moderatora su u prethodnih par dana potrošila određeno vreme, određenu količinu slova i truda da slože smislene rečenice = sve kako bi pojasnili zašto se desilo nešto što se desilo. ako je već tako, da li gornji primer od 6 reči i nešto više ukucanih karaktera ima smisla ili nema? 

 

ovde dolazimo do jednog logičnog pitanja: da li je moderacija toliko ograničena ili nešto radi kako bi sprovodila određenu agendu?

(trećeg rešenja nema, bar ga ja ne vidim a rad sam da čujem tu trećinu ako je ima).

 

 

On 7/9/2020 at 11:03 PM, Eddard said:

Uini je nezadovoljan načinom kako je moderacija reagovala na jedan njegov report (zato i komentar uz sliku tviterašica), tj. nije reagovala na način na koji je on zamislio da je ispravan, odlučio da moderaciju na ovakav način provocira, sve u cilju dokazivanja neke poente. Takve stvari se ne rešavaju na taj način.

 

evo da pojasnim javnosti jednako kao i tebi: uinijev report na "tviterašica" oslovljavanje sagovornika (btw ničim izazvan), je samo cherry on top situacije koju ste kompletno izignorisali dan ranije

 

- ja (grubo) kritikujem post XY korisnika, a na to dobijam odgovor prolaznika br1, koji mi govori šta smem da pišem a šta ne smem (što mu ja i prigodno uz osmeh napomenem kao neprimereno). zatim dobijam lične uvrede x 5 kom od autora posta. baš sam bio u fazonu, neću da reportujem pa da vidim kako će da se ponašaju na temu; pošto, nije verovatno potrebno pomenuti, to što opisujem je 1/1 prekršaj.

 

ali patka, to je sve uredno stajalo i sutradan. a sutradan je dotični gospodin bio ohrabren tim razvojem situacije da nekoga drugog nazove "tviterašica".

 

e sad, pošto ovo spada u gorenavedenu igru "da li je moderacija toliko ograničena ili nešto radi kako bi sprovodila određenu agendu?" = ostaje mi da se zapitam, da li je ovo jednostavno bila glupost moderacije ili je ostavljen prostor da ja na dotične gospodine 2 & 1 popizdim pa da vi racnate pravdu po svojim izmenama i pravilima zakonika??

 

pošto sam to sve iskulirao, sutradan sam uredno prijavio "tviterašica" pristup a ti eto imaš i volje da se osvrneš na to sramno kuliranje.

 

 

s'obzirom da "tviterašica" nije problem, ja ću od sada podrazumevati da nije nikakav problem da @marejosip zovem major josip, jer mi je baš nekako u chain of command fazonu; 

takođe ću se potruditi da smislim i tebi neko prigodno ime, barakudi, i literally-challenged gospodinu br 2 i mnogim, mnogim drugima.

 

ne želim da se bavim teorijama zavere a sklon sam da pomislim kako generalno niste ograničenih kapaciteta kao moderacija, te da imate ekipno sasvim dovoljno iskustva da rešavate ovakve situacije bolje od sramnog navođenja korisnika xz da popizdi i digne sve u vazduh. opet, nije da to nisam već video kao pattern i metodu, bilo na svom ličnom primeru ili kod par drugih korisnika.

 

@Barracuda zato se više i ne bavim PM konverzacijom, malko mi je truleks ceo taj pristup, čast izuzecima, kao što si Ti.

 

 

puno pozdrava.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

 

 

- ja (grubo) kritikujem post XY korisnika, a na to dobijam odgovor prolaznika br1, k. zatim dobijam lične uvrede x 5 kom od autora posta. baš sam bio u fazonu, neću da reportujem pa da vidim kako će da se ponašaju na temu; pošto, nije verovatno potrebno pomenuti, to što opisujem je 1/1 prekršaj.

 

 

 

Pa ti si zbog mene fasovao ban.
Ne dragi gospodine nisi ti grubo kritikovao post vec si sa poslednjom recenicom tog posta  presao na licne uvrede sa "vickast" i "ne mora nista da ti se objasnjava". Moj post je bio sranje ali  bio odgovor na tu tvoju poslednju recenicu.
A nije ti to prvi put da etiketiras ljude koji se ne slazu sa tobom ili da spustas na licni nivo raspravu uz flemovanje smeh reakcijom od kada su poceli ovi protesti(blm).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

kako ja doživljavam forum - oni su tu ovde zbog mene. kada kažem "mene", mislim na bilo koga ko je napravio smislenih 6k postova ili jedan jedini. mi kreiramo content koji na koncu vama donosi nekakav berićet, i to nije zgoreg zapamtiti. 

 

Pa sad... I modovi su forumaši, ali sa zaduženjima. Nažalost, njihovo forumašenje trpi u velikoj meri zbog moderatorskih obaveza. Been there, seen that. 

 

1 hour ago, uini said:

cela ta priča, kako je moderator super-zauzet dok radi za džaba = pa nema kada da mi pošalje info tipa "BRT MOJNE DA POSTUJEŠ FOTKU - NJESRA" je totalni bullshit

 

Fair enough. Evo u svoje ime ću, nije meni problem da ti pošaljem PM i kažem "mojne kačiš fotku, trolovanje/njesra/whatever", ali računam najnormalnije da ti kao iskusan, verziran forumaš već znaš da obrisan sadržaj kao gest ima neko značenje. I na sve to ponoviš post? Retorički, da sam bio tu i poslao ti PM "mojne", možda se sve ovo ne bi ni desilo. Ali, mogao si i ti da se javiš na brzaka, lakše je ponekad... 

 

1 hour ago, uini said:

evo da pojasnim javnosti jednako kao i tebi: uinijev report na "tviterašica" oslovljavanje sagovornika (btw ničim izazvan), je samo cherry on top situacije koju ste kompletno izignorisali dan ranije

 

Nismo je ignorisali. Došlo je do sukoba (Mrd - Midget - Uini), rekli ste što ste rekli i na tome se završilo. Zato ništa nije bilo dirano, tj. brisano, došli su novi postovi i sve je zapravo ispalo ok. Ne bi bilo dobro da je nastavljen fight; ovako, došlo je "samo" do sitnih varnica a bilo bi totalno bzze da moderacija skače na svaki trzaj. To bi vodilo ka sterilizaciji, što je kontraproduktivno, nepoželjno i bespotreban napor u krajnjoj liniji.

 

1 hour ago, uini said:

da li je moderacija toliko ograničena ili nešto radi kako bi sprovodila određenu agendu?

(trećeg rešenja nema, bar ga ja ne vidim a rad sam da čujem tu trećinu ako je ima).

 

Nije ograničena, već radi by the Book. Pa čak i tada dolazi povremeno do različitih stavova oko jednog slučaja. Upravo se dešava (ban RR), što dodatno dokazuje da ovde nimalo nije lako moderisati.

 

1 hour ago, uini said:

dobijam lične uvrede x 5 kom od autora posta.... to što opisujem je 1/1 prekršaj.

 

Ne zameri za seckanje, ali želim da ukažem na poentu. Pošto su postovi i dalje na topiku, svako se može uveriti u istinitost navoda. I jesu istiniti. Dajem svoj cvanciktm da si u toj diskusiji bio fauliran za žuti i da si se poneo korektno. Zato je puklo na nekoj drugoj strani, a ja taj pattern prepoznajem u celini. Tu ga treba i rešavati, tako što se rasturi na kvarkove i ponovo sastavi, samo bolje...

 

1 hour ago, uini said:

@Barracuda zato se više i ne bavim PM konverzacijom, malko mi je truleks ceo taj pristup, čast izuzecima, kao što si Ti.

 

 

Razumeli smo se, tnx. :classic_smile:

 

8 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ne dragi gospodine nisi ti grubo kritikovao post vec si sa poslednjom recenicom tog posta  presao na licne uvrede sa "vickast" i "ne mora nista da ti se objasnjava". Moj post je bio sranje ali  bio odgovor na tu tvoju poslednju recenicu.

 

Treba li da kvotujem tvoja dva posta pa da uporedimo stepen ad hominem obraćanja sagovorniku? Samo polako i bez prepucavanja pls. 

Edited by Barracuda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barracuda said:

 

 

 

Treba li da kvotujem tvoja dva posta pa da uporedimo stepen ad hominem obraćanja sagovorniku? Samo polako i bez prepucavanja pls. 

Moj post je sranje to ne branim. 
Samo je odgovor na njegovo spustanje "diskusije". Imao je pre par nedelja slicnu epizodu gde je bacio foricu da sam privrzen "white supremacy' koja je bila ignorisana.
To sto pokusava da glumi finocu pa je on "grubo kritikovao  post" a ja nicim izazvan poceo da ga vredjam da je muskarcina i karakter ne ide.
Zvekni obe strane po koji  dan zbog vredjanja i mirna backa.
 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barracuda said:

 

Nismo je ignorisali. Došlo je do sukoba (Mrd - Midget - Uini), rekli ste što ste rekli i na tome se završilo. Zato ništa nije bilo dirano, tj. brisano, došli su novi postovi i sve je zapravo ispalo ok. Ne bi bilo dobro da je nastavljen fight; ovako, došlo je "samo" do sitnih varnica a bilo bi totalno bzze da moderacija skače na svaki trzaj. To bi vodilo ka sterilizaciji, što je kontraproduktivno, nepoželjno i bespotreban napor u krajnjoj liniji.

 

 

nije sve ispalo okej. zato što je pod a) zavisilo isključivo od mog stepena dobre volje i zato što je pod b) to ohrabrilo gospodina broj 2 da nastavi sa takvim principom obraćanja a najvažnije je da pod c) moderaciji ništa od toga nije zazvonilo kao problematično

 

i onda ću ja po principu "tviterašica" da slobodno smišljam nazive za ostale sagovornike (ne za sve, već po mojoj nekoj uvrnutoj random logici) i tako u krug.

 

ništa tu nije naročito okej, što se vidi po ovako benignim stavkama a koje su samo deo principa i metoda koji se praktikuju.

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:


Zvekni obe strane po koji  dan zbog vredjanja i mirna backa.
 

 

pa to je taj metod o kojem pričam. pošto je sada to dozvoljeno (ili je oduvek, samo sam od kejsa tviterašica to ja saznao), mogu da te nazovem granično nepismenim, pa da tu činjenicu okrivim i zbog čega ne razumeš da je ovo što nudiš vrlo pogrešno.

Link to comment
Share on other sites

@LayupFromTheMidget Nema potrebe da se zvekećemo. To je najlakše od svega. Hajde da mi smirujemo duhove i lociramo problem a zatim ga i rešimo. To me već interesuje.

 

1 minute ago, uini said:

nije sve ispalo okej. zato što je pod a) zavisilo isključivo od mog stepena dobre volje i zato što je pod b) to ohrabrilo gospodina broj 2 da nastavi sa takvim principom obraćanja a najvažnije je da pod c) moderaciji ništa od toga nije zazvonilo kao problematično

 

Mislim da bi svako skakanje moderacije bilo nenormalno kao pojava i loše za sam forum. Ako se forumaši pokače i sami stanu u nekom trenutku a da niko dalje ne nastavi sa trolovanjem teme (u krajnjem slučaju), to je nešto što se može iskulirati. Ne valja ako se ponavlja, ali onda i moderacija reaguje. Tvoj stepen dobre volje je u konkretnom slučaju za pohvalu, imho.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

 

pa to je taj metod o kojem pričam. pošto je sada to dozvoljeno (ili je oduvek, samo sam od kejsa tviterašica to ja saznao), mogu da te nazovem granično nepismenim, pa da tu činjenicu okrivim i zbog čega ne razumeš da je ovo što nudiš vrlo pogrešno.

Oh ne sada bih trebao da cmizdrim kao ti za licne uvrede.
A da vidimo tvoj cuveni metod.
Koji se sveo na etiketiranje svih koji se ne slazu sa tobom na USA temi, uz flemovanje pojedinih korisnika sa smeh reakcijom. Finalni deo tog metoda je dolazak ovde i trazenje banova.

Naravno uz povremene provokacije kao ovo da sam vickast  ili ovu urnebesnu foricu na koju se nisam upecao na fantazi topiku
"i tad bih se vratio da nije matica i kamana. sad iz ove perspektive, shvatam da je to godina kada se priklonio white supremacyju".  
A to je bilo pre ~ 3 nedelje znaci ovo sto se desilo je :a) zavisilo isključivo od mog stepena dobre volje posto sam pustio gospodina Uiniju da baca forice da sam beli rasista  i zato što je pod b) to ohrabrilo gospodina Uinija da nastavi sa takvim principom obraćanja ovo vickast.

Sada sam se zajebao i odgovorio sam na njegovu provokaciju, licnim napadima da je: "muskarcina koja  pokusava da  iskuka banove" "uz  cu
veni vickasti karakter i drzanje vlastite  reci. da ima 6200 postova za godinu dana i  da trazi cenzuru tu je dobar.
To je bilo bezveze sa moje strane mogao sam da iskuliram.
@Baracuda

Uzrok problema je na USA topiku od pre ~40 dana gde smo  imali prvu diskusiju  oko protesta i korone.
Od tada bocka i ceka nekog da se upeca da bi mogao da odradi svoj metod.

                         

Link to comment
Share on other sites

Posle pojedinačnih izjašnjavanja i argumenata forumaša koji su uzeti u obzir, doneta je odluka da izrečena kazna forumašu @Rajon Rondo ipak ostaje na snazi. 

 

Da podsetimo, od osnivanja Foruma Vox92 usvojena je zakonska politika koja kazne ublažava duplo u proseku. Kazna koja je izrečena, u startu je bila drastično blaža nego ona koju Pravilnik propisuje. Forumaš je bio banovan samo za najteži prekršaj (pretnje) dok mu je za podizanje tenzija, floodovanje i napadni (u tragovima i agresivan) nastup progledano kroz prste. Da je moderacija postupila striktno by The Book, ban bi iznosio 30 - 60 dana.

 

Sa druge strane, još jednom ću zahvaliti svim učesnicima na konstruktivnoj diskusiji, u ime Moderacije PDF Politika. Ovaj primer je u svakom pogledu za uzor kako se treba postavljati kada se pristupa rešavanju forumskih problema. Ovo nije nipošto bio uspeli/neuspeli čelendž odluke već rezonska diskusija koja je i same moderatore stavila u VAR sobu na celih 24h.

 

edit: Ispustio sam da napišem da je gospodin RR dobio 15 dana zabrane postovanja, što je neuporedivo lakši vid kazne. Honest mistake.

 

 

Edited by Barracuda
  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2020 at 11:30 AM, Green23 said:

Zašto moderator jednostavno ne pošalje poruku kada nekome nešto obriše i obrazloženje, a ne da forumaš gleda u pasulj koji moderator mu je nešto obrisao, jel toliko teško? Možda neko pomisli da mu se nije okačio post, pa proba ponovo. 

 

Nisam bila ovih dana na forumu, ali želela bih da prokomentarišem ovaj post.

 

Bila sam admin i moderator na nekoliko foruma.

 

Sećam se da je postojalo pravilo da moderator, admin, global mod pošalje pp forumašu koji zaslužuje warn ili ban- i to se radilo- slale su se poruke forumašima.

 

ALI...Posle tog kontakta sa forumašem koji je kažnjen warnom ili banom nije bila dozvoljena šira diskusija povodom te kazne..jer je diskusija obično skretala u pogrešnom pravcu i dešavalo se da se još forumaša banuje ili im se dodeljivao warn..

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...