Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

53 minutes ago, mrd said:

Ljudi da li vi primećujete, koliko je ono škakljiva diskusija. Mi smo samo 4umaši koji diskutuju, a svaka se reč meri. Zar nije jasno zašto niko od političara ne pokušava da to reši, ili bar razjasni. Varnice lete na obe strane i obe strane su na neki način ljute, ali malo tolerancije isumnje, tipa da se pojasni napsano ne bi bilo na odmet. Treba da pišemo, a ne da kačimo tweet-ove. To su tuđe mišljenja, koga je briga za to.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Ti cesto ne da omasujes fudbal, nego omasis ceo stadion. Uh da znam da sam te ja isprovocirala zestoko tvitovima, i bas bi nesto da uradis ali nemas pojma sta, nego da se pozoves na sopstvena misljenja gde nisi ni svoje umeo da objasnis. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uini said:

 

naleteo. prijavio oko 6 ujutru aka pre cca 15 časova. tamo je istorija jevreja, afro-amerikanaca i italijana i iraca isto u službi relativizacije. al samo polako, evo i levijatan može u skupštinu a juče nije, tako da, sačekajte još par dana. 

 

Edit typo 

 

 

Afro-American
a term which has fallen out of favor in recent years for the more politically correct two word phrase 'African American'. Possibly due to the fact that people think that the prefix 'Afro-' does not exist or is in some way derogatory. And believe the noun 'Afro', describing a popular 1970's hairstyle is the only definition available.
 
I to sto sam ja pisala nije relativizacija, niti bi mi tako nesto palo na pamet. Ali drzi oko sokolovo da nadjes nesto za prijavu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, marejosip said:

 

Jesi i oduka moderacije je da taj post ne krsi pravila foruma. Ukoliko se za naredne postove koje budes prijavljivao usaglasimo da su neprimerni bice izbrisani ili ce forumas koji ih je napisao dobiti adekvatnu kaznu.

 

bravo. zato sam i pisao, "tolerancija & podrška". 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Baby said:

@mrd, postoji opcija za ignorisanje, slobodno mozes da me stavis na listu, ne da ostavljas uvek neprikladne emotikone u svoj toj svojoj nemustosti. 

 

 

...nisam sigurna da je neophodna dozvola ignorisanog za stavljanje na ignore? mislim ne moras davati nikome dozvolu da budes ignorisana, a i pises uvek ocekivano nista specijalno, cini mi se da cak ne pratis niti se osvrces na preporuke koje je vjekoslav kopirao iz pravilnika...malopre sam procitala zato kazem...ali to sve nema veze jer

 

recimo ni ti mene nisi pitala kad si me metnula na inkrimisanu listu,

to je i bila moja preporuka svima koji pate od neizdrza ali kad jednom pritisnes ignor nemoj da viris :wink2:

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2020 at 9:08 AM, Klotzen said:

Miša Vacić (Srpska Desnica) je srpska verzija Trampa u političkom smislu. Levijatan je grupa šovinsta koja se krije iza udruženja za zaštitu životinja a sve što oni rade je maltretiranje manjina i imigranata. I jedna i druga strana su osnovani od strane SNS da bi služili njihovim interesima. To bi bilo ukratko za ove što ne znaju o čemu je reč.

 

Mislim da nisi ni svestan koliko si ga sad pohvalio.

 

Misa Vacic je moron. Toliko.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Da li mogu da se neke teme stave na ignore? 

 

Nema potrebe za kompjuterskim podesavanjem. Ja to vec radim.

Recimo, na Ostalim sportovima samo citam Trcanje i Fitness, ponekad Sah, a kad ih procitam, kliknem "mark this forum as read" i odem dalje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Draga moderacijo,

 

Opet spavate a na SAD temi već par dana uvrede "umotane u celofan" su prerasle u otvorene uvrede. Ili opet čekate da neko odgovori na provokaciju pa da banujete obe strane kako bi ispalo da su svi isti ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Draga moderacijo,

 

Opet spavate a na SAD temi već par dana uvrede "umotane u celofan" su prerasle u otvorene uvrede. Ili opet čekate da neko odgovori na provokaciju pa da banujete obe strane kako bi ispalo da su svi isti ?

Daj, navedi postove. Da pociste.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mrd said:

Daj, navedi postove. Da pociste.

 

post je počišćen; 

ja npr kao član foruma, čekam da mi @marejosip, @goldberg & cc @Eddard objasne finu razliku između pukog brisanja "još jedan korisni idiot" replike & stavki koje su zaslužile 15 dana, kao što je vređanje moderacije od strane @Honey Badger ili 10 dana trolovanje sa dva gifa od @Asterion

 

 

KAKO TRENUTNO STVARI STOJE, ja mogu da kažem moderaciji i/ili korisnicima da su korisni idioti (umem to da integrišem u 90% postova fyi) i da dobijem jedno benigno brisanje posta.

 

što znači pod

a) da uvreda nije ni 15x slabija od pomenutih

b) da u suđtini nije kažnjiva, jer, brisanje je ovde više usluga nego kazna a ja mogu nesmetano da lepim kolegama korisni idioti epitet.

 

 

inače, zabole me da lik koji je to izgovorio dobije kaznu, čak mi nije ni interesantan, interesantan je modus operandi.

 

hvala & pozdrav, pre svega moderaciji.

Edited by uini
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

post je počišćen;

Znaci da su ipak reagovali.

Zapenili ste tamo protiv brutalnosti policije, ovde navodite da su  @Honey Badger i @Asterion nepravedno banovani. Sve se svodi na neku mirnu metodu, ali kad vas konkretno u ovom slucaju @uini i @Klotzen nesto pogadja, trazite execution. Zar vam se ne cini da merite na neki osvetoljubivi nacin. To je upravo ona demokratija o kojoj vam ljudi tamo na US pisu.

Jedino sto moze da se kaze, obrazovanje dovodi do demokratije i reagovanja hladne glave u svim zivotnim situacijama.

Ova poslednja recenica nije uvreda u oblandi, niti se odnosi na vas, vec se odnosi na sve nas. 

Polako, ovo je samo forum, nece se cuti daleko o promociji 4umasa.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mrd said:

. Sve se svodi na neku mirnu metodu, ali kad vas konkretno u ovom slucaju @uini i @Klotzen nesto pogadja, trazite execution.

 

nisi uopšte merodavan za moje pitanje: mene samo zanima da li ja sada mogu random tebe ili eddarda da nazovem "još jedan korisni idiot". i da mi to bude obrisano i nema veze.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

nisi uopšte merodavan za moje pitanje: mene samo zanima da li ja sada mogu random tebe ili eddarda da nazovem "još jedan korisni idiot". i da mi to bude obrisano i nema veze.

Kad ja nisam merodavan za tvoje pitanje, onda ja to mozda shvatam kao uvredu umotanu u lepi papiric. Znas kad mi posredno kazes da sam "glup" kroz izjavu da "nisam merodavan", ili da "moje misljenje nema znacaja" onda bi bilo lepo da razmislis.

Ne zaboravi da su stari grci, ljude koji nisu zainteresovani za politiku zvali "idioti".

Link to comment
Share on other sites

@uini

Nadam se da mozes da shvatis razliku izmedju svesnog ponovljenog prekrsaja i ove gore situacije. Asterion je kaznjen jer je, uprkos napomeni (dakle isto je prvo prosao bez kaznje) nastavio da radi istu stvar, pritom se rugajuci moderaciji i to je vrlo dobro objasnjeno na pdf kosarka i ne znam zasto u ovoj situaciji njega spominjes. Ako ibiza ponovi ovakvo ponasanje, sledice kazna u vidu bana.

 

Recimo, nedavna situacija, forumas ggggggg je isto vredjao, te mu je prvo samo obrisan post, a kada je to ponovio banovan je na sedam dana. 

Pokusavamo da ne banujemo na prvu loptu, jer znamo da ljudi trenutno pisu na toj temi sa malo vecim zarom nego na ostalim, ali evo sada i to smeta. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, marejosip said:

@uini

Nadam se da mozes da shvatis razliku izmedju svesnog ponovljenog prekrsaja i ove gore situacije. Asterion je kaznjen jer je, uprkos napomeni (dakle isto je prvo prosao bez kaznje) nastavio da radi istu stvar, pritom se rugajuci moderaciji i to je vrlo dobro objasnjeno na pdf kosarka i ne znam zasto u ovoj situaciji njega spominjes. Ako ibiza ponovi ovakvo ponasanje, sledice kazna u vidu bana.

 

Recimo, nedavna situacija, forumas ggggggg je isto vredjao, te mu je prvo samo obrisan post, a kada je to ponovio banovan je na sedam dana. 

Pokusavamo da ne banujemo na prvu loptu, jer znamo da ljudi trenutno pisu na toj temi sa malo vecim zarom nego na ostalim, ali evo sada i to smeta. 

 

 

 
Quote

 

evo vidiš kako brzo ide brisanje kada je upućeno tebi i / ili moderaciji

 

podržavam. možda neću morati više ni da reportujem, ko zna?

 

 

 

e kad smo to rešili, na nivou šta se sme, šta se ne sme a šta se malo sme - možemo da pređemo i na kvalifikacije bez ikakvog argumenta & dokaza = fašističko-marksističke demokratske snage koje operišu u kristalnoj noći i / ili maršu na rim.

 

 

šta planirate da učinite po ovom pitanju osim rutinskog brisanja pitanja? to i dete od dve godine može da se nauči ali ne kvalifikuje ga da vodi jedan osrednje-žalostan forum.

 

edit : za malobrojnu publiku - pejstujem/quoteujem  samo ono što je obrisano a nema veze sa uvredom koju sam iskoristio na marejosipu  : ))

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

post je počišćen; 

ja npr kao član foruma, čekam da mi @marejosip, @goldberg & cc @Eddard objasne finu razliku između pukog brisanja "još jedan korisni idiot" replike & stavki koje su zaslužile 15 dana, kao što je vređanje moderacije od strane @Honey Badger ili 10 dana trolovanje sa dva gifa od @Asterion

 

 

KAKO TRENUTNO STVARI STOJE, ja mogu da kažem moderaciji i/ili korisnicima da su korisni idioti (umem to da integrišem u 90% postova fyi) i da dobijem jedno benigno brisanje posta.

 

što znači pod

a) da uvreda nije ni 15x slabija od pomenutih

b) da u suđtini nije kažnjiva, jer, brisanje je ovde više usluga nego kazna a ja mogu nesmetano da lepim kolegama korisni idioti epitet.

 

 

inače, zabole me da lik koji je to izgovorio dobije kaznu, čak mi nije ni interesantan, interesantan je modus operandi.

 

hvala & pozdrav, pre svega moderaciji.

 

Asterion je valjda banovan na drugom podforumu, od drugog moderatora.

 

Ne vidim razlog da se njegov slucaj pominje u ovom kontekstu.

 

Sto se tice Honey Badgera i ibice, razlika je u tome sto je ibici jednom obrisan uvredjljiv post, a Honey Badger ga je vise puta ponovio. Da sad ne stavljam licno misljenje da je besmisleno i pateticno najavljivati odlazak sa internet mesta koje ionako oduzima slobodno vreme i gde smo svi mi dobrovoljno.

 

Prosto, ako imas neke primedbe na post, imas opciju reportovanja, ako mislis da neke stvari treba uraditi bolje imas opciju kritike, ali taj "kakvi ste, sta to radite, upropastili ste forum, sram vas bilo" rant je em besmislen (jer se na forum ne moras ni logovati niti ga citati), em patetican (trazi se paznja).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Znaci da su ipak reagovali.

Zapenili ste tamo protiv brutalnosti policije, ovde navodite da su  @Honey Badger i @Asterion nepravedno banovani. Sve se svodi na neku mirnu metodu, ali kad vas konkretno u ovom slucaju @uini i @Klotzen nesto pogadja, trazite execution. Zar vam se ne cini da merite na neki osvetoljubivi nacin. To je upravo ona demokratija o kojoj vam ljudi tamo na US pisu.

Jedino sto moze da se kaze, obrazovanje dovodi do demokratije i reagovanja hladne glave u svim zivotnim situacijama.

Ova poslednja recenica nije uvreda u oblandi, niti se odnosi na vas, vec se odnosi na sve nas. 

Polako, ovo je samo forum, nece se cuti daleko o promociji 4umasa.

 

Tražim provođenje pravila foruma. Ako tražim mnogo neka kažu i završili smo ja se više nikad po tom pitanju neću žaliti. Ako nisi primetio ja sve uvrede, čak i te novoizmišljene "uvijene u celofan", iskuliram i ignorišem ali postoje ljudi koji to ne mogu da trpe i tema je na ivici da ponovo eksplodira. A na toj temi ozbiljne rasprave neće biti dok god se to toleriše nego će svakih par nedelja da eksplodira, par ljudi dobije ban, pa onda ispočetka, kao u realitiju. Nismo deca, tačno se vidi da pojedinci pišu postove sa ciljem da ponize drugu stranu i da vam je neka polemika poslednja rupa na svirali. Ima vas na obe "strane" i zato ja nemam nameru da prijavljujem i izdvajam ikog jer ne želim i sam da uđem u to blato. Ako ja poštujem pravila a drugi ne onda sam ja u podređenoj poziciji. A ako ja ne shvatam pravila onda neka mi se razjasne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Problem je oduvijek bio sto grupa forumasa bilo kakvu kritiku americkog drustva dozivljavaju nekako licno, pa onda otuda odgovori, kao nemoj da dolazis, ili zasto onda svako hoce da dodje u Ameriku. ti ne razumes ovo je velika zemlja i slcno.

To strahovito gusi bilo kakvu argumentovanu polemiku, te ih molim da se uzdrze, jer niko nema nista prtoiv njih i za tim nema nikakve potrebe.

Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2020 at 5:27 PM, goldberg said:

 

Asterion je valjda banovan na drugom podforumu, od drugog moderatora.

 

Ne vidim razlog da se njegov slucaj pominje u ovom kontekstu.

 

Sto se tice Honey Badgera i ibice, razlika je u tome sto je ibici jednom obrisan uvredjljiv post, a Honey Badger ga je vise puta ponovio. Da sad ne stavljam licno misljenje da je besmisleno i pateticno najavljivati odlazak sa internet mesta koje ionako oduzima slobodno vreme i gde smo svi mi dobrovoljno.

 

Prosto, ako imas neke primedbe na post, imas opciju reportovanja, ako mislis da neke stvari treba uraditi bolje imas opciju kritike, ali taj "kakvi ste, sta to radite, upropastili ste forum, sram vas bilo" rant je em besmislen (jer se na forum ne moras ni logovati niti ga citati), em patetican (trazi se paznja).

 

napisao si gomilicu poluistina, gluposti i sramote. uviđavan sam dok ovo pišem. 

 

ništa od ovoga ne treba da me čudi, forum brodić ispravlja kurs još od osnivanja ka ultimativnom cilju, samo napred, brže, jače, bolje. za đecu (:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...