Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

@uini

Ništa od navedenog. U prvom momentu nisam ni primetio da je između dva moja posta uleteo tvoj, posle sam radio nešto drugo, ne očekuj da ti se pravdam ubuduće što ti nisam odgovorio na post u nekom roku koji si sam postavio.

 

Da, u pitanju je taj post, kao i ostalia 3 ili 4 koje je napisao na toj temi u to vreme, koji su prostački i uvredljivi, da ne pominjem psihopatiju.

Yoyogi je bio kažnjen zbog slične stvari, tada sam i objasnio princip po kojem ćemo ubuduće tolerisati kritiku, sve ostalo preko toga je neprihvatljivo.

Da, kazna je preoštra, ali je uleteo u vagon sa svim ostalima koju su zadobili praktično maksimalne moguće kazne ovaj put, a da nije trajna.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Eddard said:

 

Da, kazna je preoštra, ali je uleteo u vagon sa svim ostalima koju su zadobili praktično maksimalne moguće kazne ovaj put, a da nije trajna.

 

Pa smanjite je. Neko za 3 - 4 posta dobije istu kaznu kao neko za 30 - 40 postova... sto bi fakticki znacilo da nikada ne sme da se izgubi balans, sto je realno nemoguce. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baby, vidiš o čemu pričam, opet se polarizujete. Svi koji su dobili kaznu od 15 dana su dobili 5 dana više nego što je pravilnikom predviđeno, a ti tražiš pomilovanje samo za HB. 
 

Tako je kako je, tako će i ostati. Pa da vidimo kako funkcioniše bez dežurnih krivaca. Evo, imate nekoliko nedelja da nam pokažete da možete da znate razumno i argumentovano da raspravljate, bez da vam neko jaše po grbači, pa izvol’te.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Eddard said:

Baby, vidiš o čemu pričam, opet se polarizujete. Svi koji su dobili kaznu od 15 dana su dobili 5 dana više nego što je pravilnikom predviđeno, a ti tražiš pomilovanje samo za HB. 
 

Tako je kako je, tako će i ostati. Pa da vidimo kako funkcioniše bez dežurnih krivaca. Evo, imate nekoliko nedelja da nam pokažete da možete da znate razumno i argumentovano da raspravljate, bez da vam neko jaše po grbači, pa izvol’te.

 

Ja sam se nadovezala na tvoj post koji kaze da je HB napisao 3 - 4 losa posta i na pitanje koje je postaivo @uini. Pritom mislim da on na drugim temama veoma doprinosi pozitivnoj atmosferi. Takodje i Yoyogi. 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam upratio šta je HB napisao moderaciji ali ga razumijem s obzirom da ste opet iste ljude pustili da danima orgijaju i zakenjaju 90% tema.

 

Uz to je čovjek na krompir dijeti, što bi se trebalo uzeti kao olakotna okolnost. 😂

 

 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Eddard said:

@uini

Ništa od navedenog. U prvom momentu nisam ni primetio da je između dva moja posta uleteo tvoj, posle sam radio nešto drugo, ne očekuj da ti se pravdam ubuduće što ti nisam odgovorio na post u nekom roku koji si sam postavio.

 

 

uljudno sam postavio pitanje a zatim nakon 4 sata još jednom. s'obzirom na prvi (uljudan) deo tvog posta, nisam loše postupio što sam ponovio pitanje.

 

a ovaj drugi deo je veoma nadmen i u njemu leži jedan od razloga zašto se stvari odvijaju tako traljavo. nisam ja sužanj koji treba da pogne pogled i izvinjava se što se usudio da priupita nešto na potpuno primerenom mestu i primerenim stilo & tonom. moderacija je ovde zbog nas, korisnika a ne obrnuto.

 

što se kazne od 15 dana za honey badgera tiče, kao što sam i pretpostavljao, a tvoj odgovor i potvrdio - ona nije racionalna, već se temelji na uvređenosti jer vas je nazvao odronom i napisao da treba da vas bude sramota.

 

što se mene tiče pre svega treba da vas bude sramota što niste potrčali da popravite nešto što je narušeno u odnosu sa tako kvalitetnim članom foruma, zvali ga na fiksni telefon, poslali gavrana, javili se putem vudu magije.

 

umesto toga, on vam je poslužio kao delić za još jedno ravnanje rupčaga na putu, tako što se zaliju te rupe jednako vez obzira na uzroke, pa se nakon par meseci otvore nove, još veće.

 

 

 

izvini na uznemiravanju, nemam potrebe da traćim tvoje vreme a ni bilo koga drugog in charge

 

sve najbolje u životu ♥️

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

HB je uvredio moderaciju i dobio kaznu a jedan od članova foruma koji je redovan u ovim svađama na SAD temi i koji je čak i na ovoj temi etiketirao sve neistomišljenike nije ni opomenut.

 

uvreda je da je "komplet moderacija & administracija odron" - ali je ujedno i depersonalizovana uvreda, ne baš fina kritika delovanja u totalu.

"sram vas bilo" nikada nije bila uvreda u mojoj knjizi, već apel na nečiju čast, integritet ili poštenje (ako ga ima)

 

sve u svemu, još jedno ravnanje krivulje pod parolom svi su krivi, neće to tako moći.  što čini ove badgerove grube kritike samo još kredibilnijima.

 

što je još za nijansu smešnije jer se čovek odjavio, pa kao fazon, nećeš ti da ideš nego ti mi dajemo otkaz 🙃 

ne verujem da bi se vratio i da ga nisu banovali ali poenta je da nisu pokušali da razgovaraju sa njim, bar da znamo

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko je neko mozda propustio objavu metalheda u vox obavestenjima, da i ja ovde napisem da sam postao moderator na politici i drustvu, tako da smo nakon dulematica, agrolaki i ja prikljuceni moderatorskom timu na ovom pdf-u. Nadam se da cu sa svima vama imati dobru saradnju i komunikaciju te da ce ovo mesto vremenom biti sve bolje i bolje. Ja cu sa moje strane uciniti koliko god mogu da se to i dogodi, a verujem i ostatak moderatorskog tima. :)  Za bilo kakve sugestije i kritike, ocekujem da se bez ustrucavanja javite. :)

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marejosip said:

Ukoliko je neko mozda propustio objavu metalheda u vox obavestenjima, da i ja ovde napisem da sam postao moderator na politici i drustvu, tako da smo nakon dulematica, agrolaki i ja prikljuceni moderatorskom timu na ovom pdf-u. Nadam se da cu sa svima vama imati dobru saradnju i komunikaciju te da ce ovo mesto vremenom biti sve bolje i bolje. Ja cu sa moje strane uciniti koliko god mogu da se to i dogodi, a verujem i ostatak moderatorskog tima. 🙂  Za bilo kakve sugestije i kritike, ocekujem da se bez ustrucavanja javite. 🙂

Srecno nama s tobom i AgroLakijem - srecno i vama s nama ovakima. :s_d:

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, marejosip said:

Ukoliko je neko mozda propustio objavu metalheda u vox obavestenjima, da i ja ovde napisem da sam postao moderator na politici i drustvu, tako da smo nakon dulematica, agrolaki i ja prikljuceni moderatorskom timu na ovom pdf-u. Nadam se da cu sa svima vama imati dobru saradnju i komunikaciju te da ce ovo mesto vremenom biti sve bolje i bolje. Ja cu sa moje strane uciniti koliko god mogu da se to i dogodi, a verujem i ostatak moderatorskog tima. 🙂  Za bilo kakve sugestije i kritike, ocekujem da se bez ustrucavanja javite. 🙂

 

Pročitala sam sada obaveštenje. Želim vam puno sreće, tebi, AgroLakiju, Dulematicu 🙂 

 

Mislim,  bez šlihtanja i lažnog laskanja, da je izbor odličan. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, marejosip said:

Ukoliko je neko mozda propustio objavu metalheda u vox obavestenjima, da i ja ovde napisem da sam postao moderator na politici i drustvu, tako da smo nakon dulematica, agrolaki i ja prikljuceni moderatorskom timu na ovom pdf-u. Nadam se da cu sa svima vama imati dobru saradnju i komunikaciju te da ce ovo mesto vremenom biti sve bolje i bolje. Ja cu sa moje strane uciniti koliko god mogu da se to i dogodi, a verujem i ostatak moderatorskog tima. 🙂  Za bilo kakve sugestije i kritike, ocekujem da se bez ustrucavanja javite. 🙂

 

jel neko kontaktirao @Honey Badger ili će se taj incident zabarušiti u primopredaji dužnosti?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Nije niko - on je kaznjen 15 dana zbog vredjanja moderacije.

 

Ako neko stvarno ne zeli da se vraca zbog jednog bana - to je do njega, mi tu nista ne mozemo.

 

Naravno da možete. 

 

Zašto je došlo do vrijeđanja moderacije od strane HB-a?

 

Možda upravo zbog tog "mi tu ništa ne možemo" stava moderacije dok jedan forumaš skupa sa par svojih isprdaka svojom kaubojsko-seljobersko-kafanskom retorikom urinira po forumu i svime što bi forum trebao predsavljati? Po ko zna koji put...

 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta je HB pisao na toj temi o USA jer ne ulazim na nju...

 

Ali, HB ne liči na nekog problematičnog forumaša..sve ono šta sam čitala a on napisao delovalo mi je ok. Ponavljam, ne znam šta je pisao na toj temi.

 

Bilo bi mi žao da ode sa foruma zbog bana od 15 dana. 

Link to comment
Share on other sites

A što je 'Moderacija' faraon egipatski, pa ne može otrpjeti uvredu?

Ili je sastavljena od samih nježnih dušica, koje se raspekmeze kad ih netko krivo pogleda.

Pa ta ekipa bi trebala biti sastavljena od samih diehards imunih na uvrede, a ne nekakvih crybabies.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne radi se o osetljivosti - radi se o principu.

 

Mozes i da pitas, a zasto jednostavno ne dozvolimo uvrede i na forumu i u realnosti? Nadjes dvoje ljudi ovde na forumu koji vole da vredjaju i jedan drugog i druge forumase, sami kazu da im uvrede ne smetaju i pitas se sta fali tom konceptu. Pa fali sto ce svako drustvo da se urusi ako svako sam sebi dozvoli vredjanje drugih ljudi i onda ces imati nesto poput youtube komentara.

 

Mozes imati drustvo u kojem ce neko nekom da posipa kofu svega i svacega na glavu i to ce funkcionisati dok to ne bude izolovan slucaj, ali sta kad tebi dodje los dan pa oteras sagovornika ko zna gde ili neko tebe otera tamo zato sto mu se ne svidjaju neki tvoji stavovi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Ne radi se o osetljivosti - radi se o principu.

 

Mozes i da pitas, a zasto jednostavno ne dozvolimo uvrede i na forumu i u realnosti? Nadjes dvoje ljudi ovde na forumu koji vole da vredjaju i jedan drugog i druge forumase, sami kazu da im uvrede ne smetaju i pitas se sta fali tom konceptu. Pa fali sto ce svako drustvo da se urusi ako svako sam sebi dozvoli vredjanje drugih ljudi i onda ces imati nesto poput youtube komentara.

 

Mozes imati drustvo u kojem ce neko nekom da posipa kofu svega i svacega na glavu i to ce funkcionisati dok to ne bude izolovan slucaj, ali sta kad tebi dodje los dan pa oteras sagovornika ko zna gde ili neko tebe otera tamo zato sto mu se ne svidjaju neki tvoji stavovi?

Principi se moraju dosledno primenjivati, inače nemaju smisla, pravila moraju postojati, važiti u svakoj prilici i za svakog. Izgleda da nam treba i definicija uvrede, može li se uvrediti forum, moderacija ili je uvreda lična, vređa se pojedinac. Ako neko kaže da moderacija nije dobra, to izrazi slobodnim rečnikom, ne vidim da je to uvreda, osim ako se primeni slobodno i rastegnuto tumačenje, kakvo moderator najavljuje, moderator koji kaže da forumaši prave svinjac. To nije uvreda?

No, nisam raspoložen za raspravu, i greške su deo života, nego, primećujem da neke odluke štete forumu, forum gubi na kvalitetu.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Ne radi se o osetljivosti - radi se o principu.

 

Mozes i da pitas, a zasto jednostavno ne dozvolimo uvrede i na forumu i u realnosti? Nadjes dvoje ljudi ovde na forumu koji vole da vredjaju i jedan drugog i druge forumase, sami kazu da im uvrede ne smetaju i pitas se sta fali tom konceptu. Pa fali sto ce svako drustvo da se urusi ako svako sam sebi dozvoli vredjanje drugih ljudi i onda ces imati nesto poput youtube komentara.

 

Mozes imati drustvo u kojem ce neko nekom da posipa kofu svega i svacega na glavu i to ce funkcionisati dok to ne bude izolovan slucaj, ali sta kad tebi dodje los dan pa oteras sagovornika ko zna gde ili neko tebe otera tamo zato sto mu se ne svidjaju neki tvoji stavovi?

 

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Div said:

Principi se moraju dosledno primenjivati, inače nemaju smisla, pravila moraju postojati, važiti u svakoj prilici i za svakog. Izgleda da nam treba i definicija uvrede, može li se uvrediti forum, moderacija ili je uvreda lična, vređa se pojedinac. Ako neko kaže da moderacija nije dobra, to izrazi slobodnim rečnikom, ne vidim da je to uvreda, osim ako se primeni slobodno i rastegnuto tumačenje, kakvo moderator najavljuje, moderator koji kaže da forumaši prave svinjac. To nije uvreda?

No, nisam raspoložen za raspravu, i greške su deo života, nego, primećujem da neke odluke štete forumu, forum gubi na kvalitetu.

 

 

Pa onda možemo da kažemo i da se Denis nije slagao sa drugima i to izražavao "slobodnim rečnikom". Dosta ljudi je reklo da moderacija nije dobra ali bez korišćenja uvreda i nisu ni opomenuti zbog toga a kamoli banovani. HB jeste preterao i zaslužio kaznu, možda ne toliko dugu ali recimo 5 dana sigurno.

 

Uzmimo za primer ova dva posta :

 

Quote

Jeli bre ti nezalico i ludaku .... [ostatak posta u normalnom tonu ma šta bila tema]

 

Na ovo se ili ne odgovara ili se odgovara uvredom. Ne postoji treća opcija i to je smrt za ozbiljnu diskusiju na forumu.

 

Quote

Ne slažem se sa tobom, mislim da ne radite dobro .... [ostatak posta]

 

Ovo ostavlja prostor za dalju diskusiju ukoliko više nije iscrpljena. E sad objektivno razmisli kako bi ti odgovorio na HB-ov post da si u njihovoj koži ? Ja podržavam kazne za svaku uvredu, ima dosta ljudi koji izgube kompas pa kad ostanu bez argumenata vređaju. Neki to rade posle dva posta a neki posle dva dana ali u suštini i jedno i drugo je štetno po forum. Osim ako nećemo reality forum pa kad se dvoje posvađaju da mi ostali još kuvamo sa "auuuuu" ili "jao šta mu je rekao".

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

 

Pa onda možemo da kažemo i da se Denis nije slagao sa drugima i to izražavao "slobodnim rečnikom". Dosta ljudi je reklo da moderacija nije dobra ali bez korišćenja uvreda i nisu ni opomenuti zbog toga a kamoli banovani. HB jeste preterao i zaslužio kaznu, možda ne toliko dugu ali recimo 5 dana sigurno.

 

Uzmimo za primer ova dva posta :

 

 

Na ovo se ili ne odgovara ili se odgovara uvredom. Ne postoji treća opcija i to je smrt za ozbiljnu diskusiju na forumu.

 

 

Ovo ostavlja prostor za dalju diskusiju ukoliko više nije iscrpljena. E sad objektivno razmisli kako bi ti odgovorio na HB-ov post da si u njihovoj koži ? Ja podržavam kazne za svaku uvredu, ima dosta ljudi koji izgube kompas pa kad ostanu bez argumenata vređaju. Neki to rade posle dva posta a neki posle dva dana ali u suštini i jedno i drugo je štetno po forum. Osim ako nećemo reality forum pa kad se dvoje posvađaju da mi ostali još kuvamo sa "auuuuu" ili "jao šta mu je rekao".

 

Ja nisam pratio raspravu u kojoj je učestvovao HB i zboj koje je banovan, pročitao sam pitanje, da li je to zbog moderacija je odron, i potvrde da jeste, to ne vidim kao uvredu, možda neko vidi, zato insistiram na doslednosti. Nisam video da se bilo kome direktno obratio ili bilo kome lično rekao bilo šta uvredljivo, ne tvrdim da nije.

No, treba razlikovati ocenu nečijeg rada i nekoga kao ličnosti. 

Ako mi kažeš da pišem gluposti, to nije uvreda, ako mi kažeš da sam glup, to jeste uvreda.

Naveo sam primer gde moderator kaže, napravite svinjac, jel to manje uvredljivo od moderacija je odron? 

Još kaže da će tumačiti pisanje forumaša slobodno, proizvoljno. Ne ide to, proizvoljnim tumačenjem možemo svi u zatvor.

 

Link to comment
Share on other sites

upravo tako.

"komplet administracija i moderacija je odron" je, već napisah, depersonalizovana uvreda. samim tim i nije neka naročita (uvreda)

 

"sram vas bilo" nije uvreda.

 

ja uvidom koji je dozvoljen na profilu nisam video ništa osim ta dva. možda je nešto teže i ozbiljnije obrisano ali niti je citirano, niti se može videti, niti je neko pojasnio kasnije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...