Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

49 minutes ago, Eddard said:


Da se ne lažemo, kad već hoćeš, koje forumske cenzure? Pišete bukvalno nesmetano šta hoćete, samo najveće brljotine se brišu. 

 

Pa mislim na cenzuru zakljucavanja topika "dok se strasti ne smire..." na sto se Yoyogi zalio, pa pokusao objasniti forumasici i popio 7 dana. 

 

"Censorship is the suppression of speech, public communication, or other information, on the basis that such material is considered objectionable, harmful, sensitive, or "inconvenient."[2][3][4] Censorship can be conducted by governments,[5] private institutions, and other controlling bodies."

 

Mislim, jeste da ovaj forum nije neko glasilo pravde i da je cenzura malo nategnuta iz tog razloga ali se svodi na to ako cemo pravo. 

 

Vjerovao ili ne, ja stvarno cijenim napore koji vi iz moderatorskog tima ulazete i ne zamjerim eventualne greske, pogotovo sto nije vasa krivica sto forumski pravilnik ne obuhvata sve eventualnosti, nego ostavlja puno toga za slobodnu moderatorsku interpretaciju. Onda dolazi do situacija kao sto su ove gdje si damned if you do, damned if you don't. Da se razumijemo, ja se time ne bih bavio ni da mi plate, kamo li bi se izlagao ovome za dz.

 

However, kad ste se vec prihvatili posla, razumno je ocekivati da cete pokusati biti nepristrasni i djelovati u svrhu da forum kao cjelina bude mjesto na kome slobodno mogu da pisu svi dok god se drze barem osnovnih pravila. Ta pravila bi trebalo dodatno definisati da bi mod tim mogao lakse obavljati svoj dio posla i da ne zavisi neciji ban ili trajanje bana od moderatorovog raspolozenja ili sa koje strane argumenta se nalazi.

 

Imamo izlaganje nekoliko forumasa koji smatraju da je moderator Asad pristrasan i da drzi stranu jednoj grupi forumasa koji zastupaju jednu stranu argumenta na USA topiku i to prilicno agresivno od pocetka foruma. Da ne ostanem duzan, ni ovoj drugoj strani cesto nije maslo za ramazana ali ja vjerovatno nisam objektivan pa cu ovdje stati.

 

Stvarno pokusavam da doprinesem konstruktivnom kritikom da bi ovaj forum bio bolji jer je generalna atmosfera uglavnom super i moji gornji postovi nisu napisani sa namjerom da idem nekome uz dlaku, da provociram, nego da skrenem paznju na neke pojave koje smatram da nisu okej i da se o tome razmisli. Ako neko zeli da vidi sta je provokacija i trol, to je ovo:

 

4 hours ago, mrd said:

😛
Ti inače ne provociraš.
emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2020 at 2:56 PM, Baby said:

 

 los moderator teme o USA, zato sto si pristrasan. 

 

39 minutes ago, Honey Badger said:

 

Imamo izlaganje nekoliko forumasa koji smatraju da je moderator Asad pristrasan i da drzi stranu jednoj grupi forumasa koji zastupaju jednu stranu argumenta na USA topiku i to prilicno agresivno od pocetka foruma.

 

 

 

Ljudi pa to je najmanji problem. Trebali ste to odma da kazete. Evo, povlacim se sa funkcije moderatora, nadam se da ce biti izabran neko ko nije pristrasan i da ce uspeti da vodi forum u pravom pravcu. Problem resen. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, A sad said:

 

 

Ljudi pa to je najmanji problem. Trebali ste to odma da kazete. Evo, povlacim se sa funkcije moderatora, nadam se da ce biti izabran neko ko nije pristrasan i da ce uspeti da vodi forum u pravom pravcu. Problem resen. 

 

Au jbt kao dete. Nisam rekla da se povuces sa funkcije moderatora, nego da se teme podele tako da se obavljaju moderatorski tehnicki poslovi. 

Ti imas sta da pises na temi o US. Ja sa time ne moram da se slozim, ali to je tvoje vidjenje i ja cenim vidjenje iz drugog ugla. Ti ne pises zato sto si moderator, ali neretko doneses odluku u nekom neobicnom momentu jer si se ti nasao u dilemi da ocuvas tvoj stav. 

Bilo je nebrojeno situacija kada nisi reagovao a trebalo je, i kada si reagovao na sitnice. Samo zato kazem da treba mozda da podelite teme i izaberete teme za koje najmanje imate interesovanja, kako bi sto neutralinije mogli da se drzite ipak pravilnika foruma i ne dovodite ni sebe u nezavidne pozicije da vas kritikuju, niti druge da se stalno zale.

Ljudi smo, pristrasni smo i sve je to ljudski i normalno. Niste vi nista vise ni manje od toga. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, A sad said:

 

 

Ljudi pa to je najmanji problem. Trebali ste to odma da kazete. Evo, povlacim se sa funkcije moderatora, nadam se da ce biti izabran neko ko nije pristrasan i da ce uspeti da vodi forum u pravom pravcu. Problem resen. 

To je bezveze potez, i ne biste trebali da dozvoljavate tako nesto, sta sad radimo - samoupravljanje?

Par forumasa ubaci na temu neprihvatljivu komunikaciju, zatvoris temu jer vidis da ide u haos licnih sukoba, i budes optuzen za pristrasnost - i ti i moderatorski tim cete to da prihvatite?

Izuzetno los primer ako mene pitate.

Ja nisam ni znala ko je gde moderator, niti me interesuju njihovi licni stavovi na toj temi. Savrseno je normalno da moderator ima svoje licno misljenje u bilo kojoj temi, a ja nisam nikad primetila da je bilo ko od moderatora ni na Drustvu ni na Politici pokazao neku pristrasnost, a pretpostavljam da se ni odluke ne donose prema licnom afinitetu.

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

 

Pa mislim na cenzuru zakljucavanja topika "dok se strasti ne smire..." na sto se Yoyogi zalio, pa pokusao objasniti forumasici i popio 7 dana. 

 

"Censorship is the suppression of speech, public communication, or other information, on the basis that such material is considered objectionable, harmful, sensitive, or "inconvenient."[2][3][4] Censorship can be conducted by governments,[5] private institutions, and other controlling bodies."

 

Mislim, jeste da ovaj forum nije neko glasilo pravde i da je cenzura malo nategnuta iz tog razloga ali se svodi na to ako cemo pravo. 

 

Vjerovao ili ne, ja stvarno cijenim napore koji vi iz moderatorskog tima ulazete i ne zamjerim eventualne greske, pogotovo sto nije vasa krivica sto forumski pravilnik ne obuhvata sve eventualnosti, nego ostavlja puno toga za slobodnu moderatorsku interpretaciju. Onda dolazi do situacija kao sto su ove gdje si damned if you do, damned if you don't. Da se razumijemo, ja se time ne bih bavio ni da mi plate, kamo li bi se izlagao ovome za dz.

 

However, kad ste se vec prihvatili posla, razumno je ocekivati da cete pokusati biti nepristrasni i djelovati u svrhu da forum kao cjelina bude mjesto na kome slobodno mogu da pisu svi dok god se drze barem osnovnih pravila. Ta pravila bi trebalo dodatno definisati da bi mod tim mogao lakse obavljati svoj dio posla i da ne zavisi neciji ban ili trajanje bana od moderatorovog raspolozenja ili sa koje strane argumenta se nalazi.

 

Imamo izlaganje nekoliko forumasa koji smatraju da je moderator Asad pristrasan i da drzi stranu jednoj grupi forumasa koji zastupaju jednu stranu argumenta na USA topiku i to prilicno agresivno od pocetka foruma. Da ne ostanem duzan, ni ovoj drugoj strani cesto nije maslo za ramazana ali ja vjerovatno nisam objektivan pa cu ovdje stati.

 

Stvarno pokusavam da doprinesem konstruktivnom kritikom da bi ovaj forum bio bolji jer je generalna atmosfera uglavnom super i moji gornji postovi nisu napisani sa namjerom da idem nekome uz dlaku, da provociram, nego da skrenem paznju na neke pojave koje smatram da nisu okej i da se o tome razmisli. Ako neko zeli da vidi sta je provokacija i trol, to je ovo:

 

Na temi koja se bavi desavanjima o USA najcesci banovi bili su zbog prepirki nekoliko forumasa i to nema toliko veze sa ovim ili onim stavom.

 

Stice se utisak da bi ti forumasi koji ucestvuju u raspravama bili u svadji i da je pitanje da li je bolje piti pivo ili vino.

 

Nije problem da se napise da ne valja Trump, Sanders ili Biden, problem je sto neki previse emocija ulazu u te rasprave, sto je razumljivo, ljudi smo, ali onda ce i druga strana da se isto tako ponasa i tema postane necitljiva svakome osim onima koji moraju da je citaju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Najveci problem je sto se dozvoljava pisanje o drugacijim kulturama od zapadnih kao o divljackim, primitivnim, zatucanim.

Sve je podlozno kritici, naravno, ali omalovazavanje citavih naroda i kultura je nesto sto moderatori ne bi smeli da dozvole - bez obzira na licno misljenje.

Njihovo je samo da sprece sukobe koji prelaze u sveopste peechkaranje.

 

Mojih 2 kopejki/centa.

:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

i ti i moderatorski tim cete to da prihvatite?

 

Naravno da nećemo.

 

A sad i ja najviše uređujemo tu temu, a politički i ideološki se nalazimo na suprotnim stranama, tako da je ta tema iz oba tabora pokrivena. Sama činjenica da smo se najčešće slagali u donetim odlukama pokazuje da nije problem toliko u stavovima koji se na toj temi iznose, već u načinu na koji se to radi. Naravno da se ne donose odluke po ličnim afinitetima jer smo upravo on i ja jedan drugom kočnica i kontrola. Goldberg je tu manje više između, kao dodatni glas razuma kad zatreba. Stvar je u tome da se ovde želi ugušiti jedna strana priče i jedno mišljenje - to ova moderacija neće dozvoliti.

 

1 hour ago, Kronostime said:

Sve je podlozno kritici, naravno, ali omalovazavanje citavih naroda i kultura je nesto sto moderatori ne bi smeli da dozvole - bez obzira na licno misljenje.


Mogu da se složim sa tim. Ali, (neko reče da je sve rečeno pre ‘ali’ nevažno 🙃) moraćeš se i ti složiti da inferiorne i zaticane sredine dakako postoje i samo insistiranje na pristojnosti radi pristojnosti ne vodi ničemu posebnom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Eddard said:

 

Naravno da nećemo.

 

A sad i ja najviše uređujemo tu temu, a politički i ideološki se nalazimo na suprotnim stranama, tako da je ta tema iz oba tabora pokrivena. Sama činjenica da smo se najčešće slagali u donetim odlukama pokazuje da nije problem toliko u stavovima koji se na toj temi iznose, već u načinu na koji se to radi. Naravno da se ne donose odluke po ličnim afinitetima jer smo upravo on i ja jedan drugom kočnica i kontrola. Goldberg je tu manje više između, kao dodatni glas razuma kad zatreba. Stvar je u tome da se ovde želi ugušiti jedna strana priče i jedno mišljenje - to ova moderacija neće dozvoliti.

 


Mogu da se složim sa tim. Ali, (neko reče da je sve rečeno pre ‘ali’ nevažno 🙃) moraćeš se i ti složiti da inferiorne i zaticane sredine dakako postoje i samo insistiranje na pristojnosti radi pristojnosti ne vodi ničemu posebnom. 

Naravno da postoje i to sto podrazumevamo pod tim "sredinama" je oblikovano nasim predrasudama, a ne na osnovu nekog informisanja o istoriji i kulturi tih sredina koje su dosta starije od ovoga sto smatramo Zapadnom kulturom.

Ne znaci da je iko pristalica suludih rezima ako postuje kulturu tih naroda i pokusa da shvati drugacije obicaje od svojih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, jasno je da pričamo pre svega o Kini. Što se poslednje rečenice tiče , slažem se, ali mislim da svako ima pravo da kaže da su oni kinezi što jedu pangoline i slepe miševe zatucani i primitivni jer jebiga jesu. Što se predrasuda tiče, glupo bi bilo da uvedemo kriterijum po Yoyogiju po kojem pravo da o određenoj zemlji pišu imaju samo oni koji su u njoj i živeli, pogotovo u današnje doba informacionih tehnologija sa kojima je možda meni dostupnija informacija o komšiluku nekog kineza nego njemu samom, tako da nije informisanje na daljinu samo predrasuda, ima tu dosta činjenica, samo treba znati odabrati. Takođe, argument o starosti neke kulture nije validan, ne vidim da neko smatra današnje potomke Maja i Inka za preterano napredne... vremena i epohe se menjaju, što je nekad bilo napredno i uzvišeno, ne mora i danas da bude, težišta kulture se prebacuju u druge zemlje i kontinente... mislim, znaš ti to sve, nema potrebe da objašnjavam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eddard said:

 

Naravno da nećemo.

 

A sad i ja najviše uređujemo tu temu, a politički i ideološki se nalazimo na suprotnim stranama, tako da je ta tema iz oba tabora pokrivena. Sama činjenica da smo se najčešće slagali u donetim odlukama pokazuje da nije problem toliko u stavovima koji se na toj temi iznose, već u načinu na koji se to radi. Naravno da se ne donose odluke po ličnim afinitetima jer smo upravo on i ja jedan drugom kočnica i kontrola. Goldberg je tu manje više između, kao dodatni glas razuma kad zatreba. Stvar je u tome da se ovde želi ugušiti jedna strana priče i jedno mišljenje - to ova moderacija neće dozvoliti.

 

Potpuno se slazem sa boldom, zato mi je i bilo ruzno da se neko optuzuje za pristrasnost, kad je rasprava zagazila u mulj. I tu uopste ne bezim od mog doprinosa, kao sto nikad nisam. Poenta je da ni u kom slucaju ne sme da se dozvoli hajka na bilo kog moderatora, to vi izmedju sebe treba da resite da li je neki potez bio ispravan ili ne, a nikako rulja. I to rulja koja uopste ne ceni da ste odvojili svoje vreme koje ste verovatno mogli da provedete sa vise zadovoljstva nego da vas anonimni forumasi pljuckaju jer bi da vode politiku.

Te hajke su inace bile i jedan od faktora sto je i onaj forum izgubio dosta, tj ja sam to videla kao pocetak raspada, i ako to dozvolite i ovde - istorija ce se ponoviti.

 

Moram reci da mi je forum u ovom periodu virusa, bio veliki izvor informacija, ali i dodavao socijalni kontakt, tako da uzivala sam u pisanju. Nikad nisam podrzavala licne napade ni nekulturu, iako to ne znaci da bas svakog jurim kad nesto tako napise, ili da sam imuna na gubljenje zivaca.

 

Ako hocete da imate vecu podrsku, i vise forumasa forum mora da ostane neutralan (sa izuzetkom extrema naravno) bez obzira na licno misljenje, koje morate da budete slobodni kao moderatori da zastupate u ulozi forumasa, a da vas niko ne progoni.

 

Iskreno A sad ovde zasluzuje izvinjenje za podmetanje i takoreci gangbang. btw jedan od najkvalitetnijih forumasa, sa postovima punim informacija, ozbiljnih analiza i argumenata. Forumase treba da bude sram za pokusaj progona na osnovu politickog misljenja.

 

BTW Ovo bi isto rekla i da si ti u pitanju, iako kazes da ste vas dvojica politicki i ideoloski razliciti.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites


Mogu da se složim sa tim. Ali, (neko reče da je sve rečeno pre ‘ali’ nevažno [emoji854]) moraćeš se i ti složiti da inferiorne i zaticane sredine dakako postoje i samo insistiranje na pristojnosti radi pristojnosti ne vodi ničemu posebnom. 

Korišćenje izraza “inferiorna i zatucana sredina” (u odnosu na neke superiorne i progresivne) kao prvo podsećaju na Nemačku s kraja ‘20- ih a kao drugo to bi značilo da je Amerika čija se divinizacija ovde pravi superiorna što smo videli kako funkcioniše pod Trumpom.
Ti možeš reći sredine u kojima vlada diktatura x sistema ili y ličnosti ali čitave sredine tj. populaciju nazivati inferiornim i zatucanim je sramotno od jednog moderatora, pri tome još i doktora medicine.
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

forum mora da ostane neutralan (sa izuzetkom extrema naravno)

 

To je i naša ideja. Stvar je u tome kako koja strana definiše ekstreme, zato i neće forumaši biti ti koji će te ekstreme definisati, već uprava foruma, pa kome se ne sviđa, slobodan je da potraži drugo mesto pod suncem.

 

1 minute ago, Angelia said:

Iskreno A sad ovde zasluzuje izvinjenje za podmetanje i takoreci gangbang. btw jedan od najkvalitetnijih forumasa, sa postovima punim informacija, ozbiljnih analiza i argumenata. Forumase treba da bude sram za pokusaj progona na osnovu politickog misljenja.


Samo da ponovim ovo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, melankolic said:

Korišćenje izraza “inferiorna i zatucana sredina” (u odnosu na neke superiorne i progresivne) kao prvo podsećaju na Nemačku s kraja ‘20- ih a kao drugo to bi značilo da je Amerika čija se divinizacija ovde pravi superiorna što smo videli kako funkcioniše pod Trumpom.
Ti možeš reći sredine u kojima vlada diktatura x sistema ili y ličnosti ali čitave sredine tj. populaciju nazivati inferiornim i zatucanim je sramotno od jednog moderatora, pri tome još i doktora medicine.


Još jednom dokazuješ svoju nesposobnost razumevanja napisanog ako se kosi sa tvojim mišljenjem, a meni je iskreno dosadilo da se preganjam sa tobom. Na sve laži koje si izneo u poslednjih nekoliko nedelja na ovoj temi/temama, a koje smo ti raskrinkali do u detalj, se nisi ni osvrnuo, već nastavio kao da se ništa nije desilo. Što je najgore, ja zaista mislim da ti i ne lažeš svesno, već da si jednostavno toliko slep za suprotnu argumentaciju da neke stvari ne vidiš i potiskuješ jer ne odgovaraju nekoj slici sveta koju praviš u glavi. Tužno da je jedan akademski građanin i odrastao čovek toliko nesposoban da diskutuje sa suprotnim mišljenjem.

 

A za ovo podmetanje nacizma u moje postove imaš sreću što sam moderator, pa nećeš da letiš sa foruma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stvar je ekstrmno prosta, kaznite svako vređanje, banujte svakog ko vređa druge sa 3 dana. Ne treba više. Posle par banova shvatiće da je prošlo vreme kada mu je to prolazilo i prestaće. Ne možete da puštate jednu stranu da vređa i da reagujete tek kada druga strana odgovori jer nije zaštićena. Ta navodna pravda kao "sad ćemo ih obojicu banovati" je gora nego da niste ništa uradili.

 

Evo sad ovde na temi jedan član naziva gomilu drugih "ruljom" i vi naravno nećete reagovati a ako neko odreaguje i vrati uvredu to će biti za kažnjavanje. Tolerisanjem toga vi itekako birate stranu ma koliko mislili da ste objektivni.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites


Još jednom dokazuješ svoju nesposobnost razumevanja napisanog ako se kosi sa tvojim mišljenjem, a meni je iskreno dosadilo da se preganjam sa tobom. Na sve laži koje si izneo u poslednjih nekoliko nedelja na ovoj temi/temama, a koje smo ti raskrinkali do u detalj, se nisi ni osvrnuo, već nastavio kao da se ništa nije desilo. Što je najgore, ja zaista mislim da ti i ne lažeš svesno, već da si jednostavno toliko slep za suprotnu argumentaciju da neke stvari ne vidiš i potiskuješ jer ne odgovaraju nekoj slici sveta koju praviš u glavi. Tužno da je jedan akademski građanin i odrastao čovek toliko nesposoban da diskutuje sa suprotnim mišljenjem.
 
A za ovo podmetanje nacizma u moje postove imaš sreću što sam moderator, pa nećeš da letiš sa foruma.

Čoveče, tebe lajkuju samo trampisti i ti njih lajkuješ, nijedan kritički argument na račun moderacije ne prihvataš, više ljudi ti ovde ponavlja da se maltretiraju neistomišljenici trampovih botova raznoraznim pretnjama, banovima a sada i zaključavanjem teme / cenzurom. Banuju se ljudi čak i na kritikama moderacije i to proglašava proganjanjem moderacije a ovaj mrd nema jedan napisan post da ne stalkuje i obesmišljava raspravu. Angelija pored tebe živog, doktore, promoviše kršenje epidemioloških mera.
Ja sam pitao pro- Trump Asada da pokaže te postove gde se vidi da su obe strane nepristojne i on naravno da ništa konkretno nije naveo kao razlog zatvaranja teme. Za to vreme imamo međusobno tapšanje po ramenu pojedinih iz moderacije i trampovih botova.
I onda o kakvoj objektivnosti govorimo?

P.S. Proglasiti Kineze (da li sve ili pojedine?) inferiornim i zatucanim jer imaju drugačije kulinarske navike od recimo onih što jedu iznutrice, sišu koske i glođu papke je zaista dokaz inferiornosti i zatucanosti. Jesi li ti uopšte pratio putopise Entoni Bordena? Nisi očigledno.
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, A sad said:

 

 

Ljudi pa to je najmanji problem. Trebali ste to odma da kazete. Evo, povlacim se sa funkcije moderatora, nadam se da ce biti izabran neko ko nije pristrasan i da ce uspeti da vodi forum u pravom pravcu. Problem resen. 

Hajde izbroj do deset i ponovo razmisli. Imali smo isti problem sa američkom temom na B92, a tema je zaključavana, povremeno je bilo banovanja i nije bilo napretka. Na osnovu prethodnog iskustva mogu da ponudim nekoliko opcija:

a) Ključ na temu, koju je na pokojnom formu usvinjilo nekoliko budala

b) Ignorišeš budale, što podrazumeva dve podopcije:

- b1)  da pustiš da tema ostane svinjac i da banuješ samo teže prekršaje-

- b2 ) da tema bude pod pojačanim nadzorom, što podrazumeva da je neko od moderatora češće nadgleda i da briše i banuje po pravilniku; ovo nismo mogli da sprovedemo u delo

c) moderatorsko odobravanje postova za budale

d) ograničen pristup temi, što krš od softvera nije mogao da podrži; svodilo bi se na to da temi mogu da pristupe samo forumaši koji se normalno ponašaju

e) malo duži banovi za one koji od teme prave svinjac, a mogu se produžiti na više meseci

f) ne obraćaj pražnju na kritike i radi kako misliš da treba

 

Poučen onim sa čime sam imao prilike da se susretnem, mislim da je opcija pod e najbolji lek, mada se i c pokazivalo delotvornim jer je budali najgore kada može da čita, ali ne i da piše, iako ima želju da progovori i na lakat. Opciju f bi takođe trebalo uzeti u obzir, ali oko toga morate da se dogovorite kao moderatorski tim.

 

Napominjem da aktuelnu temu na ovom forumu skoro nisam ni čitao i da ne znam ko pravi najveći svinjac, a jedino što sam pisao ovde na njoj je ismevanje Trampa zbog zalaganja za bockanjem izopropilom. Ako se neko prepoznao kao jedan od onih koji prave svinjac od teme, unapred se izvinjavam jer temu baš i ne pratim i ne znam ko je kandidat za ovu prestižnu titulu.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Nije problem da se napise da ne valja Trump, Sanders ili Biden, problem je sto neki previse emocija ulazu u te rasprave, sto je razumljivo, ljudi smo, ali onda ce i druga strana da se isto tako ponasa i tema postane necitljiva svakome osim onima koji moraju da je citaju.

 

Oh gresis, veoma je problem. Tramp je sveta krava i svaki post u kom nije pozitivno ocenjen je repliciran do iznemoglosti. Naravno da to dovodi do konflikta. I tako je od 2016, tj. 2017 januara. 

Mislim, ajd na srpskoj temi da neko skoci na svaki post (radio je Kinik) koji je protiv Vucica... da vidimo koliko ce tema potrajati i ucesnici zajedno sa njom. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baby said:

Tramp je sveta krava i svaki post u kom nije pozitivno ocenjen je repliciran do iznemoglosti.


Ovo jednostavno nije tačno i jednostrano je viđenje situacije. Dovoljno je pogledati temu u poslednja dva tri meseca i videti da je >90% postova anti-Trump. Problem je što “tvoja” strana želi da se na USA temi ne pojavi niti jedan pozitivan stav za DT, a to neće moći.

 

Poređenje sa AV je utoliko besmisleno, koliko i poređenje USA i Srbije u političkom, demokratskom, ekonomskom, kulturnom i svakom drugom smislu, mešanje baba i žaba. Pa čak i tako, mi smo ovde imali i imamo forumaše koji su pro-Vučić i kojima dlaka sa glave ne fali, dok ne krenu besmisleno da botuju i troluju temu (što vi apsolutno svi do jednog na USA temi radite, ali tu se opet vraćamo ne na sadržaj, već na kulturu komunikacije i nesposobnost kritičkog prihvatanja tuđeg/suprotnog mišljenja koji svi do jednog, uglavnom samo na toj temi, ispoljavate) - takvu situaciju je skoro nemoguće moderisati.

 

11 hours ago, Ozu said:

U SADu na nekim mestima jedu oposume, nutrije i rakune. Jesu li i oni svi zatucani i necivilizovani? Kakav je to nivo komunikacije zaboga


Svako slepo držanje za određene navike i običaje koji su zastareli, primitivni, i na kraju krajeva opasni po sebe i okolinu i odbacivanje razumnih i naučnih objašnjenja zašto je to tako (najsvežiji primer, ne jedi jebene šišmiše i pangoline jer Coronavirus) i uporno insistiranje na njima jer zaboga tradicija - jeste zatucanost i primitivizam. 

Edited by Eddard
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije problem, Eddarde, što “moja” strana ne želi da se čuje drugačije mišljenje nego je problem u tome što se na aktuelne vesti iz WH reaguje neprimerenim komentarima, što onda to posledično vodi ka reagovanju “moje” strane dok ne dođe moderator i ne prekine raspravu. I stalno se vrtimo u istom krugu kao da su oni koji citiraju Trumpa ili kritikuju njegovu politiku generalno ili po tačno određenim pitanjima, jednako odgovorni kao oni koji ispisuju prosto proširene rečenice / postu ili iznose mišljenja iz svoje skučene perspektive privatnog života.
Veruj mi da nikada nisam imao ništa protiv postova, recimo, tog A sada kada na čitavoj strani napravi analizu (pred)izborne trke čak i kada je otvoreno republikanska ali sam reagovao na postove u kojima se fokus sa faktičke situacije prebacuje na privatni plan (meni je dobro a za druge baš me briga).

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Eddard said:

Ok, jasno je da pričamo pre svega o Kini. Što se poslednje rečenice tiče , slažem se, ali mislim da svako ima pravo da kaže da su oni kinezi što jedu pangoline i slepe miševe zatucani i primitivni jer jebiga jesu. 

 

Po tim kriterijumima, nama se "čudi" u "sablažnjava" više od pola planete, ili bar 3-4 milijarde ljudi jer jedemo svinjetinu, a neki zbog toga što jedemo teletinu i govedinu. Gledao sam skoro na Nac.Geog. i u Americi ručkaju neke životinjke, zaboravih koje su, ali se sećam da mnogo brzo trče blizu 50 km/h :classic_biggrin:...da ne pričamo o Ber Grilsu, ja mislim da je on ipak normalan čovek. Iskreno, više puta sam boravio u Kini i ništa od tih stvari nisam probao, osim zmije...i ja robujem predrasudama i mogu da kažem da sam se lepše osećao kad sam prvi put probao morsku sipu, nego ovu faking zmiju, ali nije bezukusno. Nisu ni Talijani baš toliko za sablažnjavanje jbg jedu žabe....no i to sam probao i lepše su mi pohovani nego prženi (žablji bataci). Doduše u sred Beograda (restoran Mama Mia) i zamalo mi nisu preseli. To je bilo one večeri kada je u restoranu ubijen R.S. Badža....sutradan sam  niškim službenicima SUP-a objašnjavao šta sam radio tamo. Msm ...šta bih radio u kafani-restoranu...nego 'ajde. Uredno su došli u firmu i uz kaficu ispitivali....da nisam tražio gotovinski račun na ime firme, još bi im bio "enigma"...

 

Tako da, ko šta jede i nije neki argument....bitno je da nisu kanibali

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...