Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Devojko, nemojte se truditi. To su lopovske tribine, plaćeni mediji i sve je s*anje i svi smo ista govna. Sve će biti uvek isto i, što bi rekao pokojni Fleka, zato je ništa zauvek veće od svega. Szrovski kapitalizam i poreska algebra su ovde upucale ono malo Ničeanskog duha koji je provejavao... Makar malo duha majku mu. Ne. Equimerdium.

Edited by freethrow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Nije problem da li neko izražava nezadovoljstvom time što ide na proteste protiv nekog zakona, već je problem CG društva što se ne buni protiv mnogo bitnijih stvari, kao npr. uskraćivanje demokratskih prava usled vladavine jedne te iste ekipe.

 

Uzgred, u boldovanom tekstu si promašio da McLeod govori o kleru kao mafijašima, tj. onim koji su juče blagosiljali i venčavali ratne zločince (npr. Arkan), branili pedofile i ubice (npr. Kačavenda ili Bane Lopata), a duhovnost im se svodi na Audi, Mercedes i BMW.

U diktatorskim rezimima - uvek postoji neki "triger" usled koga krenu masovni protesti - onda kada narodu vec prekipi- i onda povod za proteste , pa i revoluciju postaje neki naoko banalni razlog. Moze to da bude, hipoteticki, i neki zakon o zastiti veverica, na prvi pogled potpuno besmisleno - ali  to je nesto sto je tinjalo  u narodu decenijama - i onda i mali povod je dovoljan za izlazak naroda na ulice. Tako ce biti i u Srbiji protiv Sarumana - samo sto u Srbiji jos nije sazrilo. U Crnoj Gori izgleda da jeste. Jer, izgleda da Milo gubi podrsku cak i medju svojima. 

Link to comment
Share on other sites

Ne postoje losi protesti kada je diktatura na suprotnoj strani.

Lako je sjesti za komp i pametovati, treba ipak malo bolje poznavati stanje stanje u CG. Slazem se da je do sada postojao 1001 razlog da ode sa vlasti, vecinu stvari ste i naveli. Narod jeste glavni krivac, ali nije sve samo do njega.

Mala je ovo zemlja i mnogo je lako drzati pod kontrolom 300-400k glasaca.

Kako da srusis diktatora kome EU sve dozvoljava?!

Kako da ga srusis kada mu dozvoljavaju:

- glasanje do 4 ujutro

- kradju izbora 

- potkupljivanje

- ucjene glasaca

- ljude iz inostranstva koji glasaju na par mjesta( gradova)

Sta tek reci za zadnje izbore?! Vidio je da ih gubi i uslijedio je izmisljeni “drzavni udar”. Pogasen internet, drustvene mreze, blokirano sve dok diktator ne dodje do planiranog procenta. 
Kako da ga oboris kada je sve proteste ugusio silom?

Sve ovo je radio uz amin medjunarodne zajednice!

Zato ponavljam, ne postoji los razlog za obaranje ovog rezima! 

Nece MCP da vodi drzavu niti ima tu namjeru. Stoji cinjenica, svidjalo se to nekome ili ne, da je uvjek i po svim anketama MCP/SPC uzivala ogromnu podrsku u narodu.

Jedino sto je u ovom momentu bitno jeste iskoristiti ovaj trenutak.

Mnogo se bijesa nakupilo u narodu, sve slobodnije i otvorenije se protive rezimu.

Pad MDj i slobodni izbori su motiv ogromnog broja ljudi koji setaju. 

Na opoziciji je velika odgovornost.
Ako se sada ne iskoristi sansa...

Edited by Valensija
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ko žmuri i ko prećutno podržava javašluk, pljačku i nerad?  Da li ti koristiš Tviter, Fejsbuk, YT, da li gledaš N1, da li čitaš Danas?

 

Danima, mesecima opozicioni lideri održavaju konferencije za štampu, govore na mitinzima, gostuju na N1.

 

Krušik, Jovanjica, Savamala, Oliver Ivanović, afera Doljevci, lažne diplome- o svemu ovome pričaju SVI iz SZS. Bukvalno funkcioneri svih stranaka okupljenih oko SZS.

 

Štampane su Novine, sada su odštampani i flajeri -Zašto bojkot? Drže se tribine po Srbiji, protesti još traju i petkom i subotom ( u Beogradu ).

 

I kako onda i ko žmuri na sve ovo što si nabrojao?    

 

 

 

Taj narod koga spominješ u postu, taj narod se pre neki dan tukao za sendviče u Orašcu. Taj narod veruje u ono šta pišu Alo, Srpski Telegraf i Kurir.

 

Taj narod uživa uz TV Pink i TV Happy.  I on nikada neće postavljati ova pitanja koja si postavio u postu.   

 

1 - Svi mi. Da.

 

2 - potpuno nedovoljno

 

3 - takodje nedovoljno

 

4 - sve to je videlo 0,0001% gradjana ove zemlje, a the narod - tesko.

 

5 - zmure oni kojima misle da se obracaju. Jer ocigledno ne mogu da dopru do njih.

 

6 - sto je dokaz broja pet.

 

7 - sto je takodje dokaz onoga sto ja pricam. Sto dalje znaci da nam nema pomoci.

 

Sto znaju verovatno i iz opozicije. I onda kad su vec u politici, sto da ne pricaju i oni sto vecina opozicionih biraca zeli da cuje i bar se uglave u fotelje kad bude vreme.

 

Kako vode bojkot do sada, ocigledno je da sluzi za razracunavanje i preraspodelu pozicija i kolaca unutar opozicije, nego sto ce da uzdrma Vucica.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da "opozicionari" polaze od nekih pogresnih predpostavki, pa kao sto zamjeraju narodu sto se ne buni zbog korupcije, nego se buni zbog ugrozenosti crkve, tako se i "opozicionari" zesce okrecu protiv crkve, umjesto protiv vlasti.

Tako i u ovom slucaju MPC se prakticno pridruzuju Milovom taboru, a snaga iskazana u ovim protestima mozda pokazuje da se saveznik treba traziti u SPC, na smjeni vlasti, umjesto ratovanja protiv iste.

 

Inace jedan izvanredan intervju jednog divnog mladog covjeka, nije niko ni poslusao, niti reagovao.

https://www.facebook.com/abazovicdritan/videos/191091028670352/

 

Ova borba "opozicije" meni uopste nije jasna, a koliko vidim nije ni njima, jer ne vodi nikuda vec 20 godina.

Link to comment
Share on other sites

Odlutalo se malo više, ali, kao po pravilu, najbolji postovi se ispišu kad se ode u trol.
Imalo bi ovde, na zadnje dve strane, materijala za jedan dobar topik, samo ne bi valjalo da se mehanički prebace, ni na nov ni na neki od postojećh, valjao bi jedan solidan uvodni post.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/18/2020 at 7:04 PM, Eddard said:

Meni je za žaljenje što ti, a ni bilo ko drugi, osim Milenka i Fostera, niste poskočili na “južne srpske krajeve”

 

ovo nije tocno. skocio sam ja. i to sa teoloskog, odnosno kanonskog stajalista. toliko sam dobro skocio da ja u biti jos uvijek (na tom topiku) letim.

al to malo koga od onih 200 milijuna vjernika zanima. u biti, koliko vidim (a gledam odozgo), nikog.

 

Link to comment
Share on other sites

Post „aaaah, kakvo kvalitetno prskanje“ (parafraziram jer sam na nesreću slučajno pritisnuo delete umesto hide) je kritika?

 

Jel bilo još nešto u tom postu osim tog komentara jer ja nisam ništa drugo video? Ako jeste (tipa video ili slika... moguće je da mi se nije učitalo jer ovde gde sam mi je na momente poprilično loš internet) onda ti se izvinjavam, možeš da ga ponovo postaviš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Je l' moderacijo, hocete ovako gasiti svaku temu kao ovu o Americi, mislim, kad ispadne neka ozbiljna kriza ili samo ovaj put jednokratno ulecete kao pomoc forumskim obozavateljima Konfederacije? Hocete i toalet papir da im donosite sad kad ga nemaju?

 

Sramota je da u jeku krize niste u stanju da kontrolisete nekoliko Trampovih botova, a nas ostale da pustite da otpratimo krizu do kraja. Suvise ozbiljna stvar se desava, a nece ni prestati time sto ste zakljucali temu i okrenuli glavu na drugu stranu pa se pravite da kriza ne postoji. Mnogo je to infantilno sa vase strane.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam primetio, do sada se ubedljivo najčešće zatvarala tema o Americi i to svaki put kada su Trumpovi botovi u defanzivi pod izgovorom da se “počisti”. Taj posao u ovom slučaju zahteva minut posla.
Ne razumem zašto je tema i dalje zaključana?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atreid said:

Je l' moderacijo, hocete ovako gasiti svaku temu kao ovu o Americi, mislim, kad ispadne neka ozbiljna kriza ili samo ovaj put jednokratno ulecete kao pomoc forumskim obozavateljima Konfederacije? Hocete i toalet papir da im donosite sad kad ga nemaju?

 

Sramota je da u jeku krize niste u stanju da kontrolisete nekoliko Trampovih botova, a nas ostale da pustite da otpratimo krizu do kraja. Suvise ozbiljna stvar se desava, a nece ni prestati time sto ste zakljucali temu i okrenuli glavu na drugu stranu pa se pravite da kriza ne postoji. Mnogo je to infantilno sa vase strane.

 

 

 

Slusaj ovamo! Lepo sam rekao jos @bohumiloi @Angeliada oterate i mozete da se razlijete. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2020 at 9:01 PM, Atreid said:

Je l' moderacijo, hocete ovako gasiti svaku temu kao ovu o Americi, mislim, kad ispadne neka ozbiljna kriza ili samo ovaj put jednokratno ulecete kao pomoc forumskim obozavateljima Konfederacije? Hocete i toalet papir da im donosite sad kad ga nemaju?

 

Sramota je da u jeku krize niste u stanju da kontrolisete nekoliko Trampovih botova, a nas ostale da pustite da otpratimo krizu do kraja. Suvise ozbiljna stvar se desava, a nece ni prestati time sto ste zakljucali temu i okrenuli glavu na drugu stranu pa se pravite da kriza ne postoji. Mnogo je to infantilno sa vase strane.


Ovako nećemo da razgovaramo, moderacija nije tepih o koji svako ko poželi može da obriše prljave cipele kako mu se ćefne. Odmori nedelju dana.

Edited by Eddard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


Ovako nećemo da razgovaramo, moderacija nije tepih o koji svako ko poželi može da obriše ****** cipele kako mu se ćefne. Odmori nedelju dana.

Mora li ovako Eddarde ? Hajde malo taktičnosti i više kulture?   

Spoiler

Ovo ti je druga opomena od mene   :classic_biggrin:

 

Edited by Constantin
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...