Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

18 minutes ago, MetalHead said:

OK, mene interesuju primeri sa "obe strane" koje je pomenuo. Sto konkretnije to bolje, sto vise primera to cu mu pre poverovati... 

 

36 minutes ago, MetalHead said:

 

Ako moze par konkretnih primera... hvala!


Sa Prison Breaka:

 

GlenGould 10.6.: mrd 24 h bespotrebno isleđivanje sa detaljima iz RL

 

A sad 16.6 : Johnny Clash MOP konstantno trolovanje i obesmišljavanje diskusije

 

A sad 6.7 : Kinik 3 dana

 

Barracuda 13.7 : Denis Jasharevic- 10 dana; videti razlog zbog čega je dobio 10 dana i uporediti sa drugim istog karaktera

 

Barracuda 22.7. : Kinik 7 dana; oglašavanje o upozorenje moderacije , flejmovanje, nastavljanje sukoba sa prethodnog foruma i provociranje forumaša (ja sam za reportovanje čime sam “proganjao moderaciju” dobio 5 dana)

 

A sad 31.7 : mrd (opet u glavnoj ulozi) i Amigo 24 h zbog međusobnog proganjanja

 

Eddard 3.8. : Denis Jasharevic 7 dana vređanje preko PM -a

 

A sad 29.8. : Hromi Daba od 24 na 5 dana zbog nastavka po starom

 

Eddard 2.11.

 

između ostalih Denis Jasharevic 48 h dizanje tenzija plus iznošenje detalja iz privatnog života

 

Samo na forumima neki mogu da imaju toliko prilike da u nedogled ponavljaju stvari zbog kojih se kažnjavaju pa čak i da im se smanjuje dužina bana sa svakim sledećim kršenjem pravila istog.

 

Ovo je samo vrh ledenog brega.

Mi obični forumaši ni ne znamo koliko je reportova otišlo u zaborav i koliko postova spomenutih aktera nije ni registrovano od strane moderacije kao prekršaj (ili ih nisu ni primetili jer nemaju vremena da čitaju svaki pojedinačno).

 

 

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites


Sa Prison Breaka:
 
GlenGould 10.6.: mrd 24 h bespotrebno isleđivanje sa detaljima iz RL
 
A sad 16.6 : Johnny Clash MOP konstantno trolovanje i obesmišljavanje diskusije
 
A sad 6.7 : Kinik 3 dana
 
Barracuda 13.7 : Denis Jasharevic- 10 dana; videti razlog zbog čega je dobio 10 dana i uporediti sa drugim istog karaktera
 
Barracuda 22.7. : Kinik 7 dana; oglašavanje o upozorenje moderacije , flejmovanje, nastavljanje sukoba sa prethodnog foruma i provociranje forumaša (ja sam za reportovanje čime sam “proganjao moderaciju” dobio 5 dana)
 
A sad 31.7 : mrd (opet u glavnoj ulozi) i Amigo 24 h zbog međusobnog proganjanja
 
Eddard 3.8. : Denis Jasharevic 7 dana vređanje preko PM -a
 
A sad 29.8. : Hromi Daba od 24 na 5 dana zbog nastavka po starom
 
Eddard 2.11. : 
 
između ostalih Denis Jasharevic 48 h dizanje tenzija plus iznošenje detalja iz privatnog života
 
Samo na forumima neki mogu da imaju toliko prilike da u nedogled ponavljaju stvari zbog kojih se kažnjavaju pa čak i da im se smanjuje dužina bana sa svakim sledećim kršenjem pravila istog.
 
 
:)
A tebe nigde. Koliko vidim svi drugi banovani, a ti ništa. Buni se za pravdu!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MetalHead said:

@melankolic Izvini, mislices da te zezam, ali stvarno nije tako 😄 ne pratim vox populi PDF pa ne znam ko pripada kojoj od ove dve grupe koje pominjes 🙂


Nebitno.

Nemoj ni gledati nickove, obeleži ih abecedom / azbukom i ređaj vremenskim redosledom i dužinom trajanja i videćeš da je neutralnost moderatora samo kozmetičke prirode.

 

Kao komentar mrdovog poslednjeg posta upućenog meni: ima li ovaj član neki privilegovan status kada tako kao padobranac konstantno uleće u razgovor i provocira? 
 

P.S. Čisto da se zna. Prethodni forum kakav- takav je ali dok je bilo reda na njemu za prve RL insinuacije se dobijao perm- ban.

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

Malo se pretjeruje sa ovim RL. Meni to toliko ne smeta, medjutim ako neko nekoga zeli da uvredi i to samo zato sto je neko socijal demokrata,  bas kao u poslednjem slucaju, de kazi nam koliko si primala na socijali, to je druga prica. 

Zasto bi nekoga vredjao jer ne podrzava politicku opciju koju ja podrzavam. Totalno besmisleno.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@melankolic pa kako onda da zakljucim da forsiraju jednu grupu na stetu druge ako anonimiziram slucajeve? 😕 

 

Nisu svi slucajevi jednaki pa da sad uzmemo i povucemo crtu i kazemo "e ovaj je iznad kreiterijuma, a ovaj iznad", svaki je slucaj za sebe iako ima slicnih. E mene interesuju ti priblizno slicni slucajevi gde su se drasticno razlikovale kazne. Pri tom imaj na umu da slucaj moze biti i 100% isti, ali ako se nekom forumasu to konstantno ponavlja, ili je upozoravan vise puta i preko poruka a ne samo javno, onda je to tezi oblik prekrsaja i ne mogu se bas tako porediti na oko isti slucajevi. 

 

Citam report-e i dogovore moderacije i vidim koliko predano to rade. Nije lako. 

 

Sto se tice poslednjeg pitanja - nema. Niko nema, moderacija se trudi da tako bude.

Svako ima pravo da napise svoj komentar, pa tako i on. Moderacija moze to da protumaci kao trolovanje, ometanje diskusije, moze samo da upozori, a moze i neku sankciju da izrekne... zavisno od slucaja do slucaja. Eto, ja na primer smatram da su mu nepotrebni ti komentari. 

Link to comment
Share on other sites

Malo se pretjeruje sa ovim RL. Meni to toliko ne smeta, medjutim ako neko nekoga zeli da uvredi i to samo zato sto je neko socijal demokrata,  bas kao u poslednjem slucaju, de kazi nam koliko si primala na socijali, to je druga prica. 

Zasto bi nekoga vredjao jer ne podrzava politicku opciju koju ja podrzavam. Totalno besmisleno.

 

Recimo kad drugom 4umašu demokratski kažeš da je đubre, ili ga demkratski pčastiš sramom: 'sram vas bilo!'

Za očekivati je da si sposoban za dialog iz blata u kome nastupaš!

Tako je samo sa defanzivnom praksom.

Kino sarajevo je u pravu!

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darth Bane said:

Mi smo svi ovde anonimni forumasi - te mozda mnogi i izmisljaju neke detalje iz svog zivota?! 

Eto doticna kaze - duguje toliko i toliko novca na ime studentskog kredita- a na internetu pise da su studije u Svedskoj besplatne za Svedske drzavljane i drzavljane drugih zemalja EU? 

P.S. i onda neko treba da dobije ban jer spekulise o nekim izmisljotinama? Nije nego - vec je to vise pokvaren nacin namestanja banova! Kao sto je meni melankolic namestio prosle nedelje. I onda moderacija popusta pod pritiskom. To je ta taktika. 


Aman covece, zar ti nije dosta!?

Studije su besplatne, ali stanovanje i hrana nisu. Kredit je da se od njega zivi dok se studira, a ne da se placa skolarina.

Inace, ako je neko svasta ispisao o sebi, to je bas taj kojeg branis. Znas li sta bi bilo da ja sad to uzmem ovde da razvlacim, i na osnovu toga nesto pretpostavljam, insinuiram? 

Bio bi to bas dobar prilog za ovu gore melankolicevu statistiku, u to nema nikakve sumnje.

Ali ovaj forum funkcionise tako da deo mora da se kontrolise i samocenzurise ako hoce da opstane, dok drugi ne zna gde udara. Zato izreceni banovi i ne daju pravu sliku. Mnogo vise o ovom forumu govore situacije u kojima reakcija moderacije debelo kasni ili sasvim izostane. Koja korist sto je nekome izreceno pet banova, ako je isti taj zasluzio 25, pa mu 20 oprosteno? Sad to valjda treba da se poredi s nekim ko nije dobio nijedan, ali mu isto tako nijedan nije ni oprosten?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MetalHead said:

@melankolic pa kako onda da zakljucim da forsiraju jednu grupu na stetu druge ako anonimiziram slucajeve? 😕 

 

Nisu svi slucajevi jednaki pa da sad uzmemo i povucemo crtu i kazemo "e ovaj je iznad kreiterijuma, a ovaj iznad", svaki je slucaj za sebe iako ima slicnih. E mene interesuju ti priblizno slicni slucajevi gde su se drasticno razlikovale kazne. Pri tom imaj na umu da slucaj moze biti i 100% isti, ali ako se nekom forumasu to konstantno ponavlja, ili je upozoravan vise puta i preko poruka a ne samo javno, onda je to tezi oblik prekrsaja i ne mogu se bas tako porediti na oko isti slucajevi. 

 

Citam report-e i dogovore moderacije i vidim koliko predano to rade. Nije lako. 

 

Sto se tice poslednjeg pitanja - nema. Niko nema, moderacija se trudi da tako bude.

Svako ima pravo da napise svoj komentar, pa tako i on. Moderacija moze to da protumaci kao trolovanje, ometanje diskusije, moze samo da upozori, a moze i neku sankciju da izrekne... zavisno od slucaja do slucaja. Eto, ja na primer smatram da su mu nepotrebni ti komentari. 

 

Shvatam da sam bespotrebno bacio vreme na prepisivanje postova sa Ban loga ali ne pišem ja to zbog tebe nego zbog onih koji nisu dobili komentar "nepotrebni ti komentari" nego realne kazne (negde i vrlo ozbiljne, kao što su MOP /što je za mene prava cenzura/ ili one od "poslednjeg upozorenja" odnosno 60 dana) zbog kojih su neki drugi poučeni tim primerima odlučili da ne gube vreme na forumu. Kada vide da neko dobije 24 h a onda dva dana pa 24 h za konstantno iste prestupe ili 10 dana za više vezanih prestupa od kojih samo jedan zaslužuje perm- ban, pa zašto bi se cimao da dolazi da piše negde gde će ga jedni te isti vređati a moderacija (čast izuzecima) se igrati gluvih telefona?0

 Ako je to tebi takva stvar da svako bira sebi mesto (i društvo) gde će pisati (iako se radi o ljudima sa višegodišnjim stažom i korektnim forumskim statusom) onda nemam šta da dodam.

Opet da kažem, vi koji vodite ovaj forum ste nas sve zvali da pod ravnopravnim uslovima učestvujemo a ne da se pravimo blesavi (vadeći se na globalni manjak politički ozbiljnih ideja, što je nešto najgluplje što sam pročitao kao opravdanje ; nešto poput studenta koji se pravda profesoru na ispitu da ga nije spremio jer je ionako svet otišao dođavola, moćnici kupuju diplome i tome sl.) i da nas neko pravi budalama.  

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vilhelmina said:


Aman covece, zar ti nije dosta!?

Studije su besplatne, ali stanovanje i hrana nisu. Kredit je da se od njega zivi dok se studira, a ne da se placa skolarina.

Inace, ako je neko svasta ispisao o sebi, to je bas taj kojeg branis. Znas li sta bi bilo da ja sad to uzmem ovde da razvlacim, i na osnovu toga nesto pretpostavljam, insinuiram? 

Bio bi to bas dobar prilog za ovu gore melankolicevu statistiku, u to nema nikakve sumnje.

Ali ovaj forum funkcionise tako da deo mora da se kontrolise i samocenzurise ako hoce da opstane, dok drugi ne zna gde udara. Zato izreceni banovi i ne daju pravu sliku. Mnogo vise o ovom forumu govore situacije u kojima reakcija moderacije debelo kasni ili sasvim izostane. Koja korist sto je nekome izreceno pet banova, ako je isti taj zasluzio 25, pa mu 20 oprosteno? Sad to valjda treba da se poredi s nekim ko nije dobio nijedan, ali mu isto tako nijedan nije ni oprosten?

Izvinjavam se unapred ali ovo moram da citiram - kad Denis kaze: "...

Mada je po meni normalno da se samohrana majka, izbeglica, sa decom, za vreme studiranja obrati drzavi za pomoc. Zato sam i upotrebio proslo vreme.

 

Ja to ne vidim kao nikakav blam, naprotiv, ovde je to sasvim uobicajeno, placene i studije i svitroskovi zivota, za nju i decu. Postoji jedan jediniuslov, a to je da su studije redovne, vanrednenece da plate..." 

 

I sta je u gornjem citatu spekulacija - kad si upravo u poslednjem postu sve to i sama potvrdila? Mislim, vezano za drzavnu pomoc. Besplatne studije plus studentski kredit. Mnogi nemaju ni toliko. 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, melankolic said:

 

Shvatam da sam bespotrebno bacio vreme na prepisivanje postova sa Ban loga ali ne pišem ja to zbog tebe nego zbog onih koji nisu dobili komentar "nepotrebni ti komentari" nego realne kazne (negde i vrlo ozbiljne, kao što su MOP /što je za mene prava cenzura/ ili one od "poslednjeg upozorenja" odnosno 60 dana) zbog kojih su neki drugi poučeni tim primerima odlučili da ne gube vreme na forumu. Kada vide da neko dobije 24 h a onda dva dana pa 24 h za konstantno iste prestupe ili 10 dana za više vezanih prestupa od kojih samo jedan zaslužuje perm- ban, pa zašto bi se cimao da dolazi da piše negde gde će ga jedni te isti vređati a moderacija (čast izuzecima) se igrati gluvih telefona?0

 Ako je to tebi takva stvar da svako bira sebi mesto (i društvo) gde će pisati (iako se radi o ljudima sa višegodišnjim stažom i korektnim forumskim statusom) onda nemam šta da dodam.

Opet da kažem, vi koji vodite ovaj forum ste nas sve zvali da pod ravnopravnim uslovima učestvujemo a ne da se pravimo blesavi (vadeći se na globalni manjak politički ozbiljnih ideja, što je nešto najgluplje što sam pročitao kao opravdanje ; nešto poput studenta koji se pravda profesoru na ispitu da ga nije spremio jer je ionako svet otišao dođavola, moćnici kupuju diplome i tome sl.) i da nas neko pravi budalama.  

 

Nisi bespotrebno bacio vreme... stvarno sam hteo da vidim neki konkretan primer 2 slucaja, razlicito sankcionisana. I da razmotrimo to na moderaciji.

 

Drugo, ja nisam moderator, i ja mogu samo da kazem sta licno mislim o tim "upadima", a moderacija je ta koja ce uraditi sta misli da treba. Zato sam rekao da mislim da su mu komentari nepotrebni. Jedino na PDF Kosarka nekada pomognem oko moderacije u smislu brisanja i report-ovanja, a opet oni odrade sta treba. 

 

Trece... zapravo nemam trece, ostatak komentara nije za mene. 

 

Evo, umesto treceg - da mi je da vidim kriticare da se malo pozabave moderacijom 🙂 vise bi svi postovali rad moderatora. Ja vidim to i iznutra i neverovatno postujem to sto rade!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MetalHead said:

Znaci 80%... 

#DIV/0! 🤔 aaaaa znam sta hoces da kazes

 


Evo vidi gore. Nick me razvlaci s istom pricom od jucer, na tri razlicita topica, u bar 7-8 postova, nema sanse da se zaustavi. Stalking, cist kao suza, i nikom nista. Jedini nacin da ga skinem s vrata je da uopste ne pisem.

Mislim, stalking kao stalking, nije najgore sto moze da te zadesi na forumu. Uopste ne bi moralo da bude problem kad bi isti kriteriji vazili za sve. Ali ne vaze.

 

Edit: mislim na Baneta. I znam ja da je on bezopasan, ali princip bi trebao da bude princip. Valjda.

Edited by vilhelmina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, ja prekidam svaku diskusiju na tu temu.

Ali hocu da istaknem da nije stalking - iznosio sam cinjenice - i to ne spekulacijama vec na osnovu onoga sto sam imao prilike da procitam, sa obe strane.

P. S. Eto tako se vrsi pritisak na moderaciju da deli banove i kad treba i kad ne treba! 

 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, MetalHead said:

 

Nisi bespotrebno bacio vreme... stvarno sam hteo da vidim neki konkretan primer 2 slucaja, razlicito sankcionisana. I da razmotrimo to na moderaciji.

 

Drugo, ja nisam moderator, i ja mogu samo da kazem sta licno mislim o tim "upadima", a moderacija je ta koja ce uraditi sta misli da treba. Zato sam rekao da mislim da su mu komentari nepotrebni. Jedino na PDF Kosarka nekada pomognem oko moderacije u smislu brisanja i report-ovanja, a opet oni odrade sta treba. 

 

Trece... zapravo nemam trece, ostatak komentara nije za mene. 

 

Evo, umesto treceg - da mi je da vidim kriticare da se malo pozabave moderacijom 🙂 vise bi svi postovali rad moderatora. Ja vidim to i iznutra i neverovatno postujem to sto rade!

 

Iskreno, zbunilo me malo ovo (što sam boldovao). Odmah me podsetilo na onu scenu iz "Balkan Ekspres"- a, ono znaš, skeč o muzičarima i nacisti.

 

Princip kojim se vodim u svemu jeste krajnje pragmatičan : ne zanima me koliko se o nečemu razglaba, koliko ko dobrovoljno izdvaja vreme i na šta. Izdvajaju i drugi vreme na pisanje i čitanje da bi onda nekakav mrd, Denis ili Kinik obesmislili sve to.

Zanima me isključivo rezultat (da svako snosi posledice svog ponašanja, kako forumaši tako i moderacija koja toleriše verbalno nasilje;  jbg, utopista sam ali tako bi trebao da funkcioniše svaki pristojan forum).

A rezultat svega toga je ono što sam naveo taksativno i da moderator poručuje forumašima da ne kenjaju ( da će se sami prepoznati u tome ). To je slika i prilika ovog mesta. 

Edited by melankolic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, melankolic said:

Iskreno, zbunilo me malo ovo (što sam boldovao). Odmah me podsetilo na onu scenu iz "Balkan Ekspres"- a, ono znaš, skeč o muzičarima i nacisti.

 

 

Fair question - poenta je da ne moram da budem clan moderacije da bih pricao sa njima interno 🙂 imamo PDF na kome se dogovaramo oko raznih stvari pa bih te primere koristio kao temu za diskusiju... da ih challenge-ujem ako to hoces tako da nazovemo. Samo budala ne menja misljenje, a uveren sam da u moderaciji nemamo budale. Kao sto rekoh, vidim sta rade, koliko se trude i komuniciraju, a cesto i preispituju odluke.

 

Bas si utopista 😄 tu te razumem, a onda vidim i drugu stranu medalje i kazem "E jbg, daj onda da uradimo najbolje sto je moguce - jer 100% perfektno, da svi budu zadovoljni, apsolutno nije moguce". 

 

p.s. report-uj moderatora, nije zabranjeno. 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mada se ovde PC malo rigidnije shvata i primenjuje na nekada nezaštićene grupe (te vršim samocenzuru kada bih hteo jedan paradržavni konstrukt da pomenem pod nekada na forumu popularnim imenom (hint: drvna građa u izvornom obliku), ili da pomenem neke strane jezike masovno u upotrebi u našim opštinama i drugim javnim institucijama te stanovnike pasivnih brdsko-planinskih oblasti i sl. u negativnom kontekstu, i izbegavam da baš skroz otvoreno kažem šta sve mislim o dragoj nam domaji i "patriotizmu" bilo kakve vrste) sve u svemu je Vox banja u poređenju sa zadnjim fazama bivšepočivšeg foruma, gde su stvarno postojale dve kaste i gde je svaka smislena diskusija, posebno na politici, često obesmišljavana. 

 

A možda je baš i ta malo prenaglašena korektnost, koja ovde zahteva izvesno suzdržavanje, u suštini i dobra stvar jer se ne stvaraju previše duboke barijere pa diskutanti, koji su na jednoj temi na potpuno suprotnim stranama, na drugoj mogu kuliška da nađu i neke zajedničke interese. Na kraju, i u RL ne možeš baš sve da istreseš iz sebe kako ti pada napamet, jer ćeš trpeti neke posledice. Pretpostavljam da pojedinci žele da anonimnost foruma iskoriste da izbace neke stvari iz sebe, od kojih se u RL ipak suzdržavaju (i ja sam to radio, priznajem). Mada su po meni mnogi banovi možda preoštri, forum je ipak living thing koji se razvija. Kada se jednom bude uspostavila neka zajednička platforma komunikacije (nešto što je možda jedna od najtežih stvari za vaskoliko Srpstvo i bliže komšije) i diskusija će postati produktivnija i zabavnija. U tom smislu ipak pohvala moderaciji. I oni uče, zajedno sa svima nama. Nadam se da će i ovde vremenom neka Vesna i neki Anduril da izrastu (sorry boys&girls, odlični ste, ali treba još rada). Na kraju sve je ovo razonoda i ne treba ni sebe ni forum previše ozbiljno shvatati.

 

BTW, ako neki od moderatora uopte ima vremena i živce za tako nešto, možda bi neki Anger Management topic bio od koristi da se tu istresu i leče frustracije, pa da druge teme ostanu normalne.

Edited by Akiro
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Amigo said:

 

Pravimo se francuske sobarice, ocigledno je bilo koliko je to bilo pokvareno, sto i ne cudi od koga je.

...

Ti bi kao zena bar trebala pokazati neku solidarnost.

A ja mislila da sam bas bila solidarna, rekoh nema nista uvredljivo u tome. Covek je lepo objasnio da bi to u Kanadi bilo uobicajeno pa je ocekivao da je isto u Svedskoj. Ja ozbiljno ne vidim sta je tu uvredljivo, osim da kao ti napravimo predpostavku da ako je od njega onda je pokvareno - kao sto si ti upravo napravio.

Jesi bese ti spekulisao ono o mom zivotu sta volim ili ne volim, izvini ako sam te pomesala sa nekim, ali slucaj je isti. Radi se o tome da je neko nesto predpostavio na osnovu pisanja, nije to za report i moderaciju i dramu, demantujes, kazes nije tacno, napravio si gresku ....

I uostalom, sta bilo ko zna sta je Vili radila? Daj nemoj da budemo snowflakes pa se vredjamo na besmislice.

Sigurna sam da ima ljudi na emigraciji koji su koristili beneficije koje drzava pruza.  Denis je pricao da je raznosio pizze, jel sad treba da se uvredi ako to neko pomene?

Vili svaka cast da je uspela u emigraciji, i odgajila dvoje dece, da, ja prva razumem koliko zrtve to zahteva, nema potrebe da se vredja na predpostavku da je imala neke beneficije, iako mozda nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4um je i mora da bude razonoda, nekada i ventilacija. Ja bih pre apelovao na postere da smireno traže objašnjenje, pre reporta. Možda i moderaciji to pomogne?!
Nema smisla suditi supiscu, pre razjašnjenja.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Sigurna sam da ima ljudi na emigraciji koji su koristili beneficije koje drzava pruza.  Denis je pricao da je raznosio pizze, jel sad treba da se uvredi ako to neko pomene?

 

Ima tu "mala" razlika, Vilhelmina nije pisala da je primala socijalu, nego je pisala da je bila cistacica, sto je koristeno da joj se zbog toga podmuklo podsmehuje. Onako odoka iz sjecanja tu je prednjacio tvoj drugar ucitelj, Kinik i Denis Jasharevic uz podrsku druge Svedjanke, moderatorke, koja Vili nije podnosila. To je bilo zaista mucno citati.

 

Quote

Vili svaka cast da je uspela u emigraciji, i odgajila dvoje dece, da, ja prva razumem koliko zrtve to zahteva, nema potrebe da se vredja na predpostavku da je imala neke beneficije, iako mozda nije.

 

Ako zaista nije mislio nista lose, u sta ja ne verujem, ali i ja sam ziv covek pa mogu da pogresim,  imao je priliku da se kao covek izvini zeni i kaze Vilhelmina izvini.

Umesto toga izvredjao je onako seljacki sve redom.

 

Samo da dodam da se ja i tebi kao i Vilhelmini divim da ste same sa decom uspele u imigraciji, te sam onda ocekivao i vise medjusobne solidarnosti, bez obzira na medjusobne razlike u misljenjima.

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Amigo said:

 

Ima tu "mala" razlika, Vilhelmina nije pisala da je primala socijalu, nego je pisala da je bila cistacica, sto je koristeno da joj se zbog toga podmuklo podsmehuje.

Vili je pisala da je u Svedsku dosla, manje-vise kao izbeglica, rekla da je sve izgubila u ratovima u ex-YU, logicno je bilo zakljuciti da je u toj situaciji imala beneficije koje su dobijali oni koji su otisli u tim uslovima, to sto je radila kao cistachica ne iskljucuje za vecinu imigranata da nije imala beneficije. Mozda ona nije, ali je bilo logicno zakljuciti. U tome nema nikakve sramote. Kao sto nema nikakve sramote u biti cistachica ili raznositi pizze, sve je to posten posao koji rade ljudi kad imaju potrebu, ili zato sto im odgovara. Sve je u ocima posmatraca pa tako i to sto je Vili ili sad ti, razumeli kao podsemavanje na njen posao. 

 

32 minutes ago, Amigo said:

 

Ako zaista nije mislio nista lose, u sta ja ne verujem, ali i ja sam ziv covek pa mogu da pogresim,  imao je priliku da se kao covek izvini zeni i kaze Vilhelmina izvini.

Umesto toga izvredjao je onako seljacki sve redom.

 

Po meni on je lepo objasnio da bi to bilo logicno u Kanadi, i da je na osnovu toga zakljucio. Sta ima da se izvinjava za nesto sto uopste nije uvredljivo?

 

Samo mi reci da li je tvoje zakljucivanje o meni, ili mom zivotu bilo uvredljivo, i da li sam trebala da isprozivam moderaciju za to? Jesi mislio to kao nesto uvredljivo kad si me bukvalno etiketirao kao snoba? Jesi rekao izvini?

 

Nisi, ali ja to i nisam ocekivala - tvoji zakljuchci govore o tebi, a ne o meni. 

 

Nemam pojma kakvu solidarnost si ocekivao od mene, mislim vise od toga sto sam rekla da ne treba da se vredja na necije misljenje da je koristila beneficije, Vili i ja imamo neka razlichita misljenja, to se nece promeniti samo zato sto ja znam da je tesko biti samohrana majka, u tome ima moje potpuno razumevanje.

 

Njeni stavovi i misljenja su naravno otvoreni za kritikovanje, ja se ne svrstavam u grupacije - kako po nacionalnosti, rasnoj pripadnosti ili socijalnoj situaciju, njene stavove planiram da kritikujem jednako kao da je CEO Fortune 500. To sto smo obe usle u imigraciju kao samohrane majke, jbga zivot, tough luck.

 

Ni ja se nisam rodila kao Hajdi Klum.

 

Edit: A ti o Denisovom postu mozes da zakljucujes sta hoces, verujes ili ne verujes, a ja mogu da citam i vidim napisano, ne citam misli pa ne mogu da znam dal je to mislio maliciozno ili ne.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Amigo said:

 

I btw koliko se secam -  Denis je i mene u nekim raspravama "potkacio" na njegov nacin, ako se dobro secam a mozda gresim mislim da je klasifikovao moj posao kao "putujuci salesman" - nikakva razlika od borosana, da li ja to drzim protiv njega, ma naravno ne. Samo me nasmejao.

 

Ili ipak da banujemo Mela za zivota jer me nazivao rasistom i fasistom? Mozda je trebao da ceni da sam samohrana majka :classic_biggrin:

 

Ja sam probala da kazem Vili da ceni sebe zbog sebe, a ne zbog zakljucaka anonimnih forumasa. 

 

Znas koliko mi znaci misljenje nekog na ovom forumu, jednako kao nekog ko mi kaze da je zemlja ravna.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...