Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Balkanski spijun in a nutshell 😄

 

Jeste, citaju se pmovi nickova "visokog prioriteta", sve smo odredili taksativno, neki od ljudi koji su ovde imaju i iskustvo rada u bezbednosnim sluzbama i hvala im sto su to dragoceno iskustvo dali ostalima, pro bono, razume se, a sve u cilju obezbedjivanja funkcionisanja ovog svetog mesta, prebitnog za opstanak srpske drzave i nacije.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kinik said:

 

...

 

Mlako mi je ovo, mnogo efektniji ti je bio pozdrav sa starog foruma. Kada si se posle onakvog oproštaja ipak pojavio ovde nakon nekoliko nedelja, ovaj ti ne vredi ni za odlazak od dva-tri dana. Nego, kako god hoćeš, nijednog trenutka mi nije bila nsmera da te teram sa foruma, pa prema tome nemam nameru ni da pokušavam da te vratim.

 

Hvala ti za oval Vuletićev citat i topla preporuka da pročitaš par svojih postova, po slobodnom izboru, pa onda ponovo taj citat.

 

Imao bih još štošta o tvom pisanju ovde, ali o tome kad/ako se vratiš.

 

Sada o temi. Moderacija je ovim na sebe preuzela vrlo komplikovan i nezahvalan posao. Ako ćemo da sprečavamo botovanje, u tome ćemo biti dosledni, čisto da neko ne pomisli da će se sprečavati samo sns botovanje. Kao što rekoh, to je komplikovan posao, pošto tu ima mnogo 'hodanja po žici' pojedinih forumaša. Zato ćemo uvek reagovati postepeno i krenuti od upozorenja, kao što smo i danas uradili.

 

Krajnji cilj je podizanje nivoa i kvaliteta rssprava.

 

I još jedno pojašnjenje, u mom prethodnom postu sam pisao o mogućnosti da se pohvali bilo koji političar, pa nabrojao njih nekoliko koji su mi prvi pali na pamet da važe za, da tako kažem, najnepopularnije na forumu. Pa se u tom društvu našao i Tramp, i povodom toga samo želim da naglasim da ni po čemu ne izjednačavam Trampa sa ostalim nabrojanim likovima, osim po, kao što rekoh, nepopularnosti kod određenog broja forumaša. I s tim u vezi, da naglasim i da je moderacija neutralna po pitanju rasprava o Trampu na USA temi.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Balkanski spijun in a nutshell 😄

 

Jeste, citaju se pmovi nickova "visokog prioriteta", sve smo odredili taksativno, neki od ljudi koji su ovde imaju i iskustvo rada u bezbednosnim sluzbama i hvala im sto su to dragoceno iskustvo dali ostalima, pro bono, razume se, a sve u cilju obezbedjivanja funkcionisanja ovog svetog mesta, prebitnog za opstanak srpske drzave i nacije.

 

Znao sam 😴 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, McLeod said:

Balkanski spijun in a nutshell 😄

 

Jeste, citaju se pmovi nickova "visokog prioriteta", sve smo odredili taksativno, neki od ljudi koji su ovde imaju i iskustvo rada u bezbednosnim sluzbama i hvala im sto su to dragoceno iskustvo dali ostalima, pro bono, razume se, a sve u cilju obezbedjivanja funkcionisanja ovog svetog mesta, prebitnog za opstanak srpske drzave i nacije.

 

Milovan Drecun čita, ne veruje i vadi teze:

 

 

Strane službe, visoki prioritet, taksativno  podelili, srpska država i nacija ... hm...

 

 

Strane službe, su stavile pod mere VISOKOG PRIOERITETA predsednika AV i njegove saradnike, taksativno su podelili svojim ćelijama, u kojima ima i bivših pripadnika bezbednosnih struktura Republike Srbije, koje ciljeve treba sabotirati i koje su to mete vitalne za opstanak srpske države i nacije.

 

😎

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Ako ćemo da sprečavamo botovanje, u tome ćemo biti dosledni, čisto da neko ne pomisli da će se sprečavati samo sns botovanje. 

Da, bas ce neko biti opomenut zbog opozicionog botovanja. :wink2: 

 

Ja se ne secam slicne optuzbe, nije moguce da nema toga na ovom forumu. Ne samo na ovom, ne cuh nista slicno ni na b92 forumu. 

 

Da se ne lazemo, nema sanse da ce opoziciono, odnosno poziciono botovanje biti tretirano jednako. 

Link to comment
Share on other sites

Koliko srdzbe i negativnosti u ovom oprostajnom postu, kada neki merac mogao to da izmeri verovatno bi otisla skazaljka u crveno 

I na kraju umesto nekog smekerskog sportskog pozdrava, klasicna sore loser odjava uz posebnu zahvalnost podrumcetu sto nije blacklistovalo njega i par pojedinaca vec su ljudi ostavili otvorili vrata za sve.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kinik said:

Interesantno - ko je taj 'vrhovni presuditelj' koji odredjuje sta su 'besmisleni postovi, trolovanje, botovanje i sl. koje se nece tolerisati', i zasto se krije iza ociglednih budalastina i tako jadnih floskula? 

 

Razocaracu, i tebe i tvoje sledbenike, takva osoba ne postoji. Da postoji, odluke bi se donosile mnogo brze... 

 

7 hours ago, Kinik said:

Ovaj nesretni 4um se pretvorio u taloznik / muljacu za banovane otpatke sa B92. Uz svu vrisku i dreku kako je tamo bilo 'strasno / uzasno' - onaj 4um je bio gospodsko mesto sa pedigreom, imenom i autoritetom. Da ne govorim o tome kako je Moderacija na onom 4umu bila olicenje inteligencije u odnosu na neke odavde. 

 

Lokalni 4umski plankton, 'prhut',  banovani sarenis, corbine corbe corba na vecitoj 'akciji', komicno tasti i mucavi, nemusti & neuki palanacki likovi koji ne mogu da sastave 10-15 suvislih recenica, histericari i isprazne femkaste histericarke, opsesivni & ostrasceni shitholinski ideoloski wannabe cvrstorukasi, ruralno-agresivni zapusteni psovaci sa 'organom' umesto mozga, pacijenti pobegli sa kauca, a neki bogami i elementarne seljacke zadribende - to je zalosno za citati.

 

Samo ovo iznad je vredno banovanja, a kamoli druge stvari. Ovo kazem kao obican korisnik. Reportovao sam post.  

 

7 hours ago, Kinik said:

Da 'rukovodstvo 4uma' dozvoli sebi da cita tudje PM, i da ih brise iz sanduceta - sa tako necim sam se po prvi put sudario na Voxu! 

 

Prvo, to niko ne moze da uradi. Drugo, (ako i dalje ne verujes u prvo) daj konkretne dokaze - ko, s kim i kada je komunicirao a da je poruka nestala? Ili bi i ovo trebalo da se sankcionise... 

 

8 hours ago, Kinik said:

izabrao sam da odem.

 

"Prvo se dobro isplaces, bas dobro, k'o dete. Onda pozoves kuravu, da ti dodje kuci. To nije problem, to mogu ja da ti sredim... Nista sex! Samo prica. A onda odes do apoteke, kupis ricinusovo ulje. Dobro se iseres, onako dok ne izbacis sve iz creva. Napunis kadu, skines se go, istrljas se sapunom i opet se dobro isplaces. I onda kreces sa deprozepamom - 2 tablete, 1 vinjak; 2 tablete, 1 vinjak - na svakih 6 sati! Znaci, pijes - pisas, pijes - pisas. Cetiri nedelje. I puno tecnosti, to je, to je stvarno vazno. I pete nedelje pocinje stvar da se lomi. Ili se vratis na forum il' nastavis dalje. Ako resis da se ne vratis, 2 vinjaka, 1 deprozepam - na svaka 3 sata. Na svaka! I posle 15 godina ti bude bolje..."

 

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Arsa

Moj motiv nije bio botovski, jer ja od toga nemam nikakve koristi.

Samo drugaciji pogled na drustvenu stvarnost u Srbiji.

Ali zarad "mira u kuci" gledacu da se uzdrzim od komentara o domacoj politickoj sceni na temama pozicija - opozicija u Srbiji. Bicu mozda  aktivan na nekim drugim temama (Kosovo i sl).

Takodje apelujem na Kinika da ne odlazi - covek zna da pise i njegovi postovi su vrlo kvalitetni i doprinose kvalitetu diskusije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

 

Takodje apelujem na Kinika da ne odlazi - covek zna da pise i njegovi postovi su vrlo kvalitetni i doprinose kvalitetu diskusije. 

 

Covek niti zna da pise, niti ga interesuje ista, samo minira bilo koju diskusiju, a u svakom postu je "kuka i vriska" i "mene ne interesuje" pa te pitam koliko puta to treba da se procita s obzirom da doticni ima visak slobodnog vremena i ubedjen je u svoje vrsne literalne sposobnosti?

Veci je problem doduse sto se ti ubi da prihvatis njegov nacin razmisljanja, a ne da gradis svoj sopstveni, pa si krenuo njegovim stopama da objasnjavas ljudima koji ne da sastavljaju od prvog do prvog nego od prvog do sedmog, posle improviziraju, kako je Srbija procvetala i "hvala Vucicu." I to sve sa bezbedne udaljenosti od par desetina hiljada kilometara. 

Uzas!

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mrd said:

Sta je uzas, daj razjasni?

Samo utrcis da pointiras, kad nekoga napadaju. 

KUUKUULELE

 

Ovo kukumavcenje koje koristite u svakom drugom postu da bi drugima rekli da kukumavce. To je uzas izmedju ostalog. 

To napadanje nekog koga svi napadaju je tvoja uza i sira specijalnost, ja na ovoj temi nemam tri posta i uglavom do sada se nisam ni mesala, ali da oplakujemo sada kinikov odlazak mi ne pada na pamet. Na proslom forumu je razjurio gomilu forumasa i sada se drznuo da komentarise ovde moderaciju i forumase jer vise nema protekciju kakvu je tamo imao, samim tim i doprineo "kvalitetu" foruma. Bane bi mogao malo da pocne da misli i pise svoje, makar i pogresno, ali svoje. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Ovo kukumavcenje koje koristite u svakom drugom postu da bi drugima rekli da kukumavce. To je uzas izmedju ostalog. 

To napadanje nekog koga svi napadaju je tvoja uza i sira specijalnost, ja na ovoj temi nemam tri posta i uglavom do sada se nisam ni mesala, ali da oplakujemo sada kinikov odlazak mi ne pada na pamet. Na proslom forumu je razjurio gomilu forumasa i sada se drznuo da komentarise ovde moderaciju i forumase jer vise nema protekciju kakvu je tamo imao, samim tim i doprineo "kvalitetu" foruma. Bane bi mogao malo da pocne da misli i pise svoje, makar i pogresno, ali svoje. 

Slisaj nisam ja pominjao sirotinju i to koristio kao izgovor za forumbashing. 

Slobodna si da pises sta hoces, ali budi spremna da to dobijes nazad!

Ja sam ovim zavrsio ping-pong s'tobom.

Moderacija moze da me iskljuci s'ovog 4uma, ako smatra da se ne uklapam u politiku 4uma, ali nikada necu precutati, ove tvoje ruzne i niske ispise. 

Bye!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mrd said:

Slisaj nisam ja pominjao sirotinju i to koristio kao izgovor za forumbashing. 

Slobodna si da pises sta hoces, ali budi spremna da to dobijes nazad!

Ja sam ovim zavrsio ping-pong s'tobom.

Moderacija moze da me iskljuci s'ovog 4uma, ako smatra da se ne uklapam u politiku 4uma, ali nikada necu precutati, ove tvoje ruzne i niske ispise. 

Bye!

 

Nemam pojma o cemu pricas... tebe nisam pominjala, valjda bi pre crkao da propustis koji moj post!  

Bye! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

da objasnjavas ljudima koji ne da sastavljaju od prvog do prvog nego od prvog do sedmog, posle improviziraju, kako je Srbija procvetala i "hvala Vucicu." I to sve sa bezbedne udaljenosti od par desetina hiljada kilometara. 

 

9 minutes ago, Baby said:

Nemam pojma o cemu pricas... tebe nisam pominjala, valjda bi pre crkao da propustis koji moj post!  

PFF

Link to comment
Share on other sites

Određeni oblici ljudskog ponašanja i funkcionisanja u grupama mogu da pronađu svoju analogiju u životinjskom svetu.

Recimo, verujem da je većina nas gledala one edukativne programe gde, konkretno, neke sitne ribe plivaju zakačene za leđa kita i ne bismo im ni pridali značaj da nam narator nije objasnio da je njihova jedina funkcija da mu čiste leđa od raznih parazita, planktona i čega sve ne.

Drugi primer, ali identičan u smislu simbioze jeste primer nosoroga na čijim leđima borave omanje ptice kojima je jedina uloga da uklanjaju raznorazne insekte i parazite koji sišu krv te impozantne životinje.

Tako i među ljudima. Neke “ptičice” i “ribice” koje kao jedinke prolaze neprimećene u ljudskom društvu mogu u simbiozi sa dominantnim jedinkama da na trenutak privuku pažnju šire zajednice. Nakon što taj trenutak prođe, vraćaju se svojoj anonimnosti što im i najviše smeta.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...