Jump to content

ASoIaF - A Song of Ice and Fire Novel by George R. R. Martin


Squabbit

Recommended Posts

54 minutes ago, Grunf said:

Šta mislite hoće li Martin ikad objaviti posljednje dvije knjige i zašto neće? 😅

 

HBO mu dao kamion para a njegova prica ce dobiti kraj kroz seriju tako da... bas ga zabole da nastavi sa pisanjem. 

Verujem da bi vecina postupila isto na njegovom mestu pogotovo sto je toliko rasirio pricu u knjigama da mu trebaju dve knjige od po 2K strana da bi zavrsio to sto je krenuo.

 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se u potpunosti. Mene lično nervira to što ipak stalno nešto piše i objavljuje, a ovaj serijal mu stoji nezavršen. Vjerovatno ni sam ne zna kako da sve raspetlja. Potajno se nadam da će nakon završetka serije objaviti The Winds of Winter, iako sam svjestan da su šanse za takvo nešto apsolutno mizerne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odavno je on izgubio (cini mi se svesno) kompas.

kada je krenulo sa serijom, on je pricao da ce da stigne. Usled kamara para, kapiram da mu nije bilo do pisanja. Sada posle ovog hype-a cini mi se da vishe on gubi nego li mi citaoci. Nece se u biti valjda znacajno razlikovati kraj, a ja sam licno izgubio volju za citanjem. Sto ce se naravno promeniti tamo 2024 kad zavrshi pos'o

Link to comment
Share on other sites

Tek sam poceo da citam knjige, dobio na poklon od zene. Cino mi se da je ovaj Ned bas cool lik, nadam se da ce on zavrsiti na prestolu.

 

🙂

 

Salim se bre, sve procitao tri puta, i nema sta da se doda ovome sto ste napisali. Onaj tupavi duo iz serije je pogubljen nacisto, ali se matori jos gore pogubio - ipak je sve to njegovo maslo. Prve tri knjige - super; u cetvrtoj poceo lagano da razvodnjava, a u petoj se upropastio uvodjenjem gomile likova i gradjenjem ogromnog lavirinta od citave price. Na sta ce sve to da izadje - pojma nemam. 

Link to comment
Share on other sites

Da bre, uveo je 38 pretendenata na presto, cela ona prica sa Fegonom itd itd.

 

U knjizi se Arya mnogo bolje obradjuje. U smislu da je stvarno na treningu za ultra mega assassin.  + kada je slepa ona se warguje u mackubda bi videla gde je i sta treba da radi. (Imamo i ono fa su sva deca Starkova wargovi)

 

Sta cemo sa rogom? Njega nema u seriji

 

 

Edit: slova, cevapi

Edited by Squabbit
Link to comment
Share on other sites

spominje se tu vise rogova, te za rusenje zida, te za kontrolu zmajeva, a verovatno ima jos neki koji sam zaboravio

bezveze mi je sve to i bolje da nije ni uvodio u pricu te neke magicne iteme

Link to comment
Share on other sites

Martin je mnogo puta rekao da magija neće biti veliki faktor. Mislim da će dosta tih magičnih stvari da jednostavno bude glupost, osim roga za zid jer čisto sumnjam da će neki od Denerisinih zmajeva da ruši to

Link to comment
Share on other sites

Ja konkretno mislio na Euronov rog.. dobro me podsetishte za ovaj zidni. Def ce on da sljaka, a meni se chini i ovaj za zmajeve ima da radi..

 

Samo beshe "jeba" u tome sto taj koji dune je pokojni. Nesto tako..

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2019 at 1:03 AM, Duh koji lebdi said:

Tek sam poceo da citam knjige, dobio na poklon od zene. Cino mi se da je ovaj Ned bas cool lik, nadam se da ce on zavrsiti na prestolu.

🙂

 

 

😅😂

meni na momente deluje kao da razvlači na sve strane, uvodi potpuno nebitne likove i nebitna sećanja, dok zanemaruje nastavak s onima od kojih je počelo. ostale su mi nepročitane poslednje (štedim ih :D), baš me zanima hoće li tu dovršiti bar neke od likova.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, JFW said:

😅😂

meni na momente deluje kao da razvlači na sve strane, uvodi potpuno nebitne likove i nebitna sećanja, dok zanemaruje nastavak s onima od kojih je počelo. ostale su mi nepročitane poslednje (štedim ih :D), baš me zanima hoće li tu dovršiti bar neke od likova.

 

Ne znam...Bas ga je i on zakukuljio gomilom nebitnih likova cija "arka" nikuda ne vodi.Sam si naveo "Laznog cara Egona mladog" i njegov pohod na Vesteros, ali meni je ubedljivo najveci pobednik Kventin Martel. Boga pitaj koja je njegova poenta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Razočaran sam ovim novim epizodama serije. Martine, završi proklete knjige, ne mogu se pomiriti sa ovakvim haotičnim završetkom. Tačno serija prijeti da mi uništi kompletnu sliku ovog svijeta.

 

Da li je neko čitao "Vatru i krv"?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Grunf said:

Razočaran sam ovim novim epizodama serije. Martine, završi proklete knjige, ne mogu se pomiriti sa ovakvim haotičnim završetkom. Tačno serija prijeti da mi uništi kompletnu sliku ovog svijeta.

 

Da li je neko čitao "Vatru i krv"?

Ovo ti je Martinov kraj isto 😄 Samo neće biti urađen ovako loše i zbrzan ali događaji na kraju su ti isti sigurno. D&D i Martin su to rekli

 

 

Čitao sam ja, apsolutno ništa ne propuštaš. Ali baš ništa 😄 Bukvalno 30 strana one istorije razvučeno na 700

Edited by Nicklord
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

D&D su se baš pogubili, nema veze ako je isti kraj kao što će biti u knjigama, neće Martin ovo ovako haotično napisati. Samo da poživimo i on i mi dovoljno dugo, da dočekamo knjige. :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sve vreme odlažem čitanje pete knjige i u nadi da ću u dogledno vreme dočekati šestu knjigu pa da imam bar dve knjige u cugu da pročitam.

Strpljenje mi polako popušta, tako da ću da se bacim na petu knjigu uskoro.

 

Seriju sam prestao da gledam od treće sezone, kad sam se već zaukao sa knjigama i video da se dosta razlikuje.

Onaj cirkus sa crvenom svadbom u seriji me je potpuno odvratio od gledanja, a taj deo u knjizi mi je bio fantastičan.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li Martin ima bilo kome da polaze racune kad se tice kraja knjige.

Naravno, treba da polaze racune citaocima sto nas je lozio da radi na knjizi,

ali onim majstorima D$d ne duguje nista.

Ako mu kazu: Knjiga ti se ne zavrsava onako kako si nam rekao...

on moze da ih otkaci sa: Vi ste vec banalizovali taj kraj, tako da...

 

Ko sad nakon ove serije tvrdi da Stanis mora da pogine, da mora da zrtvuje cerku itd

Selmi moze da prezivi, Mance, Doran....Oni ladno mogu da preuzmu plot, ako tako zeli 

Martin. Ja ocekujem da ce zeleti.

Razni drugi likovi mogu da dovedu I do istog kraja, ali kroz potpuno drugu pricu.

 

Ima dosta legit nacina kako Martin moze da se popisa na D$d kraj uopsteno, I da ga potpuno odbaci.

Mislim da je vecinsko misljenje raje koja cita knjige da je Aegon laznjak, fake.

Medjutim, kako ide knjiga, nekoliko stvari jasno govore da je Aegon for real,

barem u segment krvnog porekla.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jeste, Jon Connington, Rhaegarov prijatelj.

U izgnanstvu nakon 'Robertovog ustanka'.

 

Meni je inace veoma upecatljiva scena kad Tyrion I Aegon

igraju cyvasee, I Tyrion mu gotovo kaze nesto u stilu:

Ja sam video Tergerijane, znam kako izgledaju,

mozes da ofarbas kosu sto puta ja znam ko si…

Sa druge strane I Jon Conington je potpuno ubedjen 

da je Aegon Rhaegarov sin. Nigde u njegovim poglavljima ne vidimo ni

tracak sumnje.

 

Sad sto postoje neke druge teorije po kojima bi mogao biti Blackfyre

a ne Targeryan, ali za to imamo manje podataka.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je quote iz knjige, prorocanstvo Qaithe, upuceno Deneris:

 

"The glass candles are burning. Soon comes the pale mare, and after her the others. Kraken and dark flame, lion and griffin, the sun's son and the mummer's dragon.Trust none of them. Remember the Undying. Beware the perfumed seneschal."

 

Na osnovu ovoga 'teoreticari' ASOIAFa prognoziraju da je Aegon = Faegon

 

Kraken - Victarion

Dark Flame - Moqorro

Lion - Tyrion

Griffin - Connington

Sun's Son - Quentin Martell

I konacno:

Mummers Dragon, za koga se predvidja Aegon, to jest lazni zmaj FAegon.

 

(Perfumed Seneschal = ? ili mozda Varys)

 

Nekako mi je ovo sve premalo da se legit lik izbaci iz price.

Edited by Kido from Junkovac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni jedna bitna razlika između knjiga i serije uvek stoji sa velikim upitnikom a vezana je za Roba Starka i Crvenu svadbu. U knjigama je Robova žena Džejn Vesterling iz kuće Vesterlinga, vazala Lanistera a ne Talisa koja, uzgred, ni ne postoji u knjigama. Ona nosi dete Roba Starka i ne ide na Crvenu svadbu već ostaje u Brzorečju. To znači da je još jedan Stark u opticaju za naredne događaje. Možda Martin reši njegovu sudbinu, odnosno sudbinu Džejn Vesterling prilikom opsade Brzorečja, a možda ima i neke druge planove u vidu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2019 at 9:48 AM, Grunf said:

Šta mislite hoće li Martin ikad objaviti posljednje dvije knjige i zašto neće? 😅

 

Debeli pokazuje ogromno nepoštovanje prema čitaocima nedovršavanjem serijala. Baš ono, bukvalno sere po nama. Jako, jako ružno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...