Jump to content

Šta čitate?


zoe Bg

Recommended Posts

11 hours ago, Edward Louis Severson III said:

U zadnje vreme sam zapoceo bar 5-6 knjiga i ni jednu ne zavrsih. Nekako nemam motiv, procitam pedesetak strana, odlozim je sa strane za sutra...i onda prodje dve nedelje pa uzmem drugu. 

 

A bas bih voleo da sad krenem svake nedelje po jednu, kad dodje zima.

 

Jel imao neko slican problem do sad?

 

Imala sam problem sa jednom indijskom trilogijom. Jednu knjigu sam počela, čitala pedesetak strana, stala..čitala druge knjige..pa se vratila na ovu i na silu je pročitala.

Kroz mesec, dva, posle čitanja prve knjige, drugi i treći deo sam čitala..skoro mesec i više dana.. Cela trilogija je užasno, užasno dosadna, sa mnogo nevažnih podataka.

 

Ali, obično nemam problem sa čitanjem.

 

Ja ne počinjem tri različite knjige da čitam istovremeno..to sam radila samo sa gore navedenom triologijom.

 

Moj savet je da počneš da čitaš svoj omiljeni žanr, triler na primer..i polako..kad završiš, nastavljaš dalje sa drugom knjigom, etc.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Imala sam problem sa jednom indijskom trilogijom. Jednu knjigu sam počela, čitala pedesetak strana, stala..čitala druge knjige..pa se vratila na ovu i na silu je pročitala.
Kroz mesec, dva, posle čitanja prve knjige, drugi i treći deo sam čitala..skoro mesec i više dana.. Cela trilogija je užasno, užasno dosadna, sa mnogo nevažnih podataka.
 
Ali, obično nemam problem sa čitanjem.
 
Ja ne počinjem tri različite knjige da čitam istovremeno..to sam radila samo sa gore navedenom triologijom.
 
Moj savet je da počneš da čitaš svoj omiljeni žanr, triler na primer..i polako..kad završiš, nastavljaš dalje sa drugom knjigom, etc.. 
Da nije Shantaram?

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@alberto.ascari Nije..Ovu trilogiju "Odgovarajući momak" je napisao Vikram Set. Do detalja su objašnjeni indijski praznici, običaji, zatim političke prilike u zemlji ...Do detalja je objašnjeno sve u vezi kriketa...

 

Ova trilogija spada u ljubavne romane, ali mislim da je ipak samo drama u kojoj i nema puno ljubavi ( nije klasična ljubavna sapunica )...   

Link to comment
Share on other sites

Jaka preporuka.

 

Kratka knjiga o tome kako se u zivotnoj kozi osecaju ljudi koji su "drugaciji" od vecina koja misli da ima pravo da sudi o zivotnim odlukama manjine.

 

Sjajna kratka prica o diskriminaciji.

 

Knjiga govori o devojci, kasnije zreloj zeni, koja radi u mini marketu part time posao, i koja je socijalno nerazvijena osoba. Jedino gde se oseca komotno je radno vreme u marketu. Ali, s obzirom da ona "ne zna da se ponasa" u skladu sa svojom okolinom, i da joj je jedini izvor zivotnih lekcija ponasanje kolega, ona njih oponasa. Kada se desi sitna promena u njenom zivotu, ona ostaje u haosu zbog promene odnosa okoline prema njoj.

 

https://www.delfi.rs/knjige/141925_prodavacica_knjiga_delfi_knjizare.html

 

Topla preporuka zaista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada nam je ova knjiga stigla u knjižaru, odmah me sadžaj zainteresovao.

Knjiga je prilično brutalna,obiluje psovkama, nasiljem i eksplicitnim scenama seksa, kome to smeta neka je preskoči.

Snups je član bande iz Južnog Lo dona, pljačka, povređuje ljude bez razloga, uživa j drogama.

S druge strane on je Gabrijel, brilijantan student engleske k jiževnosti koji potice iz jedne sasvim normalne i skladne porodice.

Ko će od njih dvojice pobediti? Pročitajte....

Screenshot_20211129-172043_Google.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Počela da, po drugi put, čitam trilogiju Stoleće Ken Foleta.

 

Čitam po drugi put, jer prvi put nisam imala treću knjigu, sada je imam. 

 

Već razmišljam kako ću je čitati u krevetu 🙂 Ovaj prvi deo ima 903 strane, druga blizu 1000 strana a treći deo je najobimniji 1123 strane..

 

Triologija pripada žanru istorijski roman.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@Referent Kakvi su tvoji utisci o Majićevom romanu " Ostrvo pelikana"?

У почетку ми је деловало као да се Мајић правда због своје одлуке. После те увуче у причу да видиш шта ће бити, али се неке ствари дају претпоставити. Код њега су ми сви ликови романтизовани, некад су такви клишеи присутни да ми је баш нечитљиво. 

Чак сам и за саму причу око љубави двоје Рома мислио да је романтизована, али онда је супруга постављена за браниоца по службеној дужности где је готово иста прича, али ће се наравно другачије завршити. И ту сам онда видео то инсистирање на игри судбине око случаја из књиге. 

Јеси ти прочитала?

Прочитао сам и Деца зла, главни утисак је да су млаке, чоколадне.

Link to comment
Share on other sites

@Referent Pročitala sam i "Decu zla" i "Ostrvo pelikana". Oba romana su ostavila na mene pozitivne utiske.

 

Deca zla su izazvala niz negodovanja na knjiškim Fejsbuk grupama. Ostrvo pelikana je romantizovan slučaj koji je vodio sudija Majić. 

 

I taj roman, kada je objavljen, izazvao je niz negativnih reagovanja u javnosti, ne samo na Fejsbuku, već u gotovo svim medijima.

 

Mislim da su oba romana dobro napisana jer sudija Miodrag Majić nije pisac, ovo su mu prvi romani. 

 

Ti verovatno voliš "jače "romane ili ozbiljnije pa su zato tvoji utisci drugačiji od mojih.     

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lina Bengtsdoter - U mraku

 

348721_w.jpg

 

Drugi u nizu romana serijala sa glavnom junakinjom, detektivkom Šarli Lager. Solidan triler ali ništa više od toga. Samo za čitaoce naoružane strpljenjem. Stignete do 150 strane, a ono se ne dešava bukvalno ništa. Bengtsdoter se rasplinula u opisima komplikovanih odnosa detektivke sa majkom, prijateljicom iz detinjstva, kolegama, ljubavnikom, dok se sam zaplet sa ubistvom i nestankom tek ovlaš pominje. Poslednjih stotinak stranica su spasile stvar jer se detalji ove komplikovane priče polako slažu u celinu. Ipak, ostaje utisak da bi za pisca bilo bolje da se oprobao/oprobala u nekom drugom žanru.

Edited by drgnk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/21/2021 at 4:58 PM, DameTIme said:

Mission accomplished: častiti sebe za Novu godinu. 🙂 

 

"Deca vremena", Adrijan Čajkovski 

https://www.laguna.rs/n4038_knjiga_deca_vremena_laguna.html

 

"Problem tri tela", Liju Cisin

https://www.laguna.rs/n4463_knjiga_problem_tri_tela_laguna.html

 

Vreme je da se vratim starom dobrom SF-u. ❤️

 

Ovo prvo...Meh.

Ovo drugo...Vrh! 

🙂

 

Juce sam zavrsio trecu knjigu, "Kraj smrti". Sad mi se nista ne cita, bukvalno "gasi sijalice, motaj kablove". Samo bih zurio u prazno i vrteo u glavi sve ideje koje nam je Cisin servirao.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Ovo prvo...Meh.

Ovo drugo...Vrh! 

🙂

 

Juce sam zavrsio trecu knjigu, "Kraj smrti". Sad mi se nista ne cita, bukvalno "gasi sijalice, motaj kablove". Samo bih zurio u prazno i vrteo u glavi sve ideje koje nam je Cisin servirao.

 

Juuh! Javim utiske kad pročitam 🙂 

 

P.S. Drago mi je da ti se dopada Cisin! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Robert Heris - Minhen

 

minhen-robert_heris_v.jpg

 

"Ja nisam pacifista. Moj najveći nauk iz susreta sa Hitlerom,

jeste da čovek ne može da igra karte sa gangsterom

ako u ruci ne drži nikakve karte".

 

Nevil Čemberlen

 

Odličan političko-špijunski triler, vremenski smešten u predvečerje Drugog svetskog rata, koji obrađuje period potpisivanja Minhenskog sporazuma 1938. Istim su Velika Britanija i Francuska svojom oportunističkom politikom, pustile niz vodu Čehoslovačku, dajući saglasnost Hitleru da anektira Sudetsku oblast, većinski nastanjenu Nemcima. U centru zbivanja su napori službenika Ministarstva spoljnih poslova Velike Britanije, Hjua Legata kao i njegovog prijatelja sa studija u Oksfordu, nemačkog diplomate Paula fon Hartmana, da dostave važan dokument britanskom premijeru Čemberlenu, koji jasno pokazuje da se Hitler neće zadovoljiti parcijalnim teritorijalnim ustupcima. U romanu je odlično dočarana atmosfera beznađa i nemoći pred apetitima gladne aždaje, kao i totalnog moralnog sunovrata u koje je skliznulo tadašnje nemačko društvo.

 

Koliko vidim, uskoro sledi i ekranizacija pomenutog ostvarenja sa Džeremi Ajronsom, Džordž Mekejom i Janisom Nivenerom u glavnim ulogama.

 

https://www.imdb.com/title/tt7475578/

Edited by drgnk
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Knipex said:

Ovih dana u Vulkanu izlazi nova knjiga od Karizija pod naslovom "Žena sa cvetom od papira".

 

Karizi to štancuje kao na fabričkoj traci. Upravo čitam njegov "najnoviji", "Ja sam ponor", kad eto ti vraže, ima i noviji od toga. 😄

 

Edit: Sad vidim da je to zapravo njegov prvi roman, kojim je počeo svoju karijeru pisca. Isti je izgleda promakao našim izdavačima, pa sad ispravljaju grešku. 😀

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U Hrvatskoj izasao novi, deveti roman o sektoru Q od Jussie Adler-Olsena. Imam pdf (ipak mislim da cu barem jos par meseci sacekati da izadje hard copy u Srbiji). Prema ranije izrecenom od strane pisca, ovaj roman obradjuje Karla, odnosno njegov rani zivot. Ostaje jos deseta, poslednja knjiga u kome ce, pretpostavljam, biti neka spektakularna pogibija nekoga od vodeceg trojca, mozda i svih.

 

Da, izasao i novi Koton Malon 😁

Link to comment
Share on other sites

Donato Karizi - Ja sam ponor

 

26310.jpg

 

Šta reći o ovom Karizijevom trileru? Da me je nešto oduševio - nije. Nije ni razočarao. Nema tu nekog otkrivanja tople vode. I dalje je tu ona ista mračna atmosfera, grozomorni zločini, sindrom podvojene ličnosti uz poseban osvrt pisca na uvek aktuelne teme kao što su raspad porodice i zlostavljanje dece. I baš kad izgleda da će se priča privesti kraju, na par zadnjih strana stiže šokantan preokret (specijalitet kuće Karizi 😃), gde se radnja pretumba naglavačke i sve ono što smo znali o likovima i radnji, iznenada padne u vodu. 🤔

 

Treba napomenuti i da se sprema ekranizacija ovog ostvarenja: 👍

 

https://www.imdb.com/title/tt15823126/?ref_=nv_sr_srsg_0

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...