Jump to content

Šta čitate?


zoe Bg

Recommended Posts

Eh da, samo da dodam da "Bez milosti" nije prva knjiga u serijalu Department Q, već je to "Žena u kavezu". Preporučio bih da se od iste i krene, pošto objašnjava šta je Department Q i kako je nastao. Mislim da je Knipex na onoj slici hronološki poređao romane iz pomenutog serijala. 👍

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, drgnk said:

Eh da, samo da dodam da "Bez milosti" nije prva knjiga u serijalu Department Q, već je to "Žena u kavezu". Preporučio bih da se od iste i krene, pošto objašnjava šta je Department Q i kako je nastao. Mislim da je Knipex na onoj slici hronološki poređao romane iz pomenutog serijala. 👍

 

Da, definitivno nije, ja nisam ni gledao knjigu od kako sam je dobio, juce pogledam i lepo pise gore broj 2 🙂

Knipexov redosled je kanon, fotku sam skinuo u telefon, a @Knipex  kad se oporavi ima od mene pivo, sam bira mesto i vreme 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pročitah ja i četvrtu knjigu danas. Miodrag Majić - Ostrvo pelikana. Pustio sam da se malo slegne pošto je tema prilično teška. Tužna priča, a po rečima pisca nadahnula ga je istinita priča iz njegove sudnice, o dvoje mladih roma čiji je život potpuno preokrenut ili bolje rečeno uništen zbog birokratije, sistema vrednosti i zakona. Kroz celu knjigu saosećaš sa glavnim likovima jer te naracija i opis sudije neverovatno povezuje sa njima. Empatija je ogromna. Odlično napisana. Teška tema o tome koliko se razlikuje pravda od prava i zakona. Preporuke za knjigu. Potpuno različita od njegove prve knjige, Deca zla, ali zaslužuje svu pažnju. Brzo se čita, prosto te vuče napred.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Megan Devos - Anarhija

 

24255.jpg

 

Jedna od manjkavosti onih akcija "3 za ovo, 4 za ono" je što usled prilično suženog izbora naslova, povremeno rizikujete da dobijete mačku u džaku. Mislim da je to ovde bio slučaj.

 

Distopijski/postapokaliptični roman Anarhija govori o ostacima sveta koji je nestao nakon ratne apokalipse a koji je podeljen u međusobno zaraćene klanove. Nažalost, u osnovi cele priče nije mukotrpno preživljavanje i borba preživelih kako sam očekivao, već stereotipna ljubavna romansa dvoje mladih iz dva zaraćena klana. Roman je nešto između The Twilight i The Hunger Games. Stil pisanja je sasvim pristojan ali su, barem po mom mišljenju, likovi i radnja prilično klišeirani što ukazuje na nedovoljno iskustvo Devos kao pisca. Utisak je da je roman namenjen ciljnoj grupi koju čine stariji tinejdžeri i ljudi u ranim dvadesetim.

 

Pisac Megan Devos je zapravo medicinska sestra zaposlena u bolnici u Su Folsu, u Južnoj Dakoti. Svoje radove postavljala je na sajtu votped, gde je pomenuti roman pročitalo više od 30 miliona ljudi. Ta činjenica je verovatno privukla pažnju izdavača što je rezultiralo izdavanjem knjige. Nakon toga, karijera ove žene pisca je u stalnom usponu (napisani su i nastavci ovog romana, razmišlja se i o ekranizaciji).

Link to comment
Share on other sites

Završavam čitanje romana "Spaljene senke" Kamile Šamsi.  Radnja romana počinje bombardovanjem Nagasakija a završava se posle terorističkog napada na SAD 2001. godine.

 

Na momente je malo dosadna, ali opet neobična knjiga..u kojoj se mešaju žanrovi- od drame do akcije..politike..

Link to comment
Share on other sites

Čitam "Nit" Viktorije Hislop. Radnja se dešava u Grčkoj, u Solunu i prati period od 1917. godine do 2007. godine.

 

Likovi i imena ulica su izmišljeni, istorijski podaci i događaju nisu.

 

Preporuka za sve koji vole da čitaju istorijske romane. 

 

 image.png.9789d5ca758e67992d0c23ff859db150.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Seren Svejstrup - Čovek od kestena

 

COVEK-OD-KESTENA-SEREN-SVEJSTRUP.jpg

 

Juče završih Svejstrupov roman "Čovek od kestena". Trilerčina i po, whodunnit stila, koji kvalitetom ne zaostaje za najboljim ostvarenjima Karizija i Nesbea. Mračan, težak, sa pečatom skandinavskih majstora ovog žanra. Vidim da spremaju i ekranizaciju. Jedva čekam. 👍

 

https://www.imdb.com/title/tt10834220/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

 

Edited by drgnk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/19/2021 at 2:13 PM, drgnk said:

Seren Svejstrup - Čovek od kestena

 

COVEK-OD-KESTENA-SEREN-SVEJSTRUP.jpg

 

Juče završih Svejstrupov roman "Čovek od kestena". Trilerčina i po, whodunnit stila, koji kvalitetom ne zaostaje za najboljim ostvarenjima Karizija i Nesbea. Mračan, težak, sa pečatom skandinavskih majstora ovog žanra. Vidim da spremaju i ekranizaciju. Jedva čekam. 👍

 

https://www.imdb.com/title/tt10834220/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

 

 

 

Danas kupio. Posebno volim skandinavske krimi romane, jer se većinom odigravaju na realnim mestime koje znam. Oslo, Bergen, Kopenhagen, Stokholm. Čak smo jednom skrenuli sa puta Stokholm - Oslo, da bismo videli https://en.wikipedia.org/wiki/Fjällbacka

gde se odigravaju romani Camille Läckberg.

 

Dilema je da li da idem odmah na ovo ili da nastavim sa Minierom, uzgred, pročitao prva 4 romana, oko 2500 stranica...

 

Edited by alberto.ascari
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/19/2021 at 2:13 PM, drgnk said:

Seren Svejstrup - Čovek od kestena

 

COVEK-OD-KESTENA-SEREN-SVEJSTRUP.jpg

 

Juče završih Svejstrupov roman "Čovek od kestena". Trilerčina i po, whodunnit stila, koji kvalitetom ne zaostaje za najboljim ostvarenjima Karizija i Nesbea. Mračan, težak, sa pečatom skandinavskih majstora ovog žanra. Vidim da spremaju i ekranizaciju. Jedva čekam. 👍

 

https://www.imdb.com/title/tt10834220/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

 

 

najpoznatiji kao scenarista cuvene danske serije forbrydelsen, to mu je dovoljna preporuka.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sad mi stigao mail da je akcija produžena do 25.04. pa ako nekome treba neka knjiga iz vulkan izdavaštva prava je prilika za kupovinu.
 
https://www.vulkani.rs/
 
Nego jel čitao neko Keplera? Vidim da ga vulkan izdaje i do sada je izašlo 5 knjiga.
Keplera pročitao sve. Trebalo bi po redu.

Odmah kupuj.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Proverio sve. Nema treće knjige po redu, The Fire Witness kod nas prevedena kao Đavo je došao po svoje. Malo sam googlao i što je najgore izgleda da je svuda rasprodata. Sedma i osma knjiga još uvek nisu prevedene i izdate. Naručio sam sada ovih 5 pa ću probati nekako da nabavim i tu koja nedostaje.

Link to comment
Share on other sites

Proverio sve. Nema treće knjige po redu, The Fire Witness kod nas prevedena kao Đavo je došao po svoje. Malo sam googlao i što je najgore izgleda da je svuda rasprodata. Sedma i osma knjiga još uvek nisu prevedene i izdate. Naručio sam sada ovih 5 pa ću probati nekako da nabavim i tu koja nedostaje.
Možda ćeš naći dok pročitaš prve dve. Mislim, nije strašno i ako jednu preskočiš.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alberto.ascari said:

Keplera pročitao sve. Trebalo bi po redu.

Odmah kupuj.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 U Vulkanu se na akciji nalazi njegov/njihov (tandem muž-žena) roman Ugovor Paganini. Kakav je? Vredi li kupovine? Čitam komentare na goodreads-u, a tamo, lud zbunjenog. Ko u klin, ko u ploču. 🤔

Link to comment
Share on other sites

 U Vulkanu se na akciji nalazi njegov/njihov (tandem muž-žena) roman Ugovor Paganini. Kakav je? Vredi li kupovine? Čitam komentare na goodreads-u, a tamo, lud zbunjenog. Ko u klin, ko u ploču. [emoji848]
Meni se svideo. Imaju odlične i manje dobre knjige, ali loša nije ni jedna.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aleks Majklidis - Tihi pacijent

 

spacer.png

 

Sinoć završih ovaj odličan triler pa da kažem reč, dve o istom. Pravi ringišpil neverovatnih događaja, da bi se na kraju servirala karizijevska završnica nakon koje ostanete zabezeknuti. Poseban štih ovog ostvarenja je narativ u prvom licu jednine, pomoću kojeg nas glavni junak romana (psihoanalitčar) vodi kroz ovu neobičnu priču. Taj narativ se kombinuje sa stranicama dnevnika žene koja je završila u sanatorijumu nakon bezumnog i neobjašnjivog ubistva supruga. Detalji ove neverovatne radnje se postepeno sklapaju u celinu sa šokantnim krajem.

 

Pošto se isti nalazi na trenutnoj akciji Vulkan izdavaštva (Svetski dan knjige) koja se danas završava, mogu komotno da ga preporučim onima koji se još nisu opredelili za konkretne naslove. Knjiga se lako i brzo čita, konstantno drži pažnju a cena je više nego povoljna.

 

https://www.vulkani.rs/beletristika/2926-tihi-pacijent

Edited by drgnk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto se niste ubili - Viktor Frankl 

Napokon se nasla na dnevnom redu.

 

Usao sam u totalni ww2 mod. Poslednjih pet ili sest knjiga koje sam kupio su na tu temu. Jedna od njih je i Pijanista - Spilman. Eto, nisam imao pojma da postoji i knjiga. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...