Jump to content

Šta čitate?


zoe Bg

Recommended Posts

14 hours ago, MilošVB said:

Dnevnik o Čarnojeviću-Crnjanski

 

Kakvu čulnost je imao ovaj čovek. Prelepo.

 

To je bila jedna meka, lirska dusa.

 

Ja sad citam Vaska Popu. Nisam ga citao duze od decenije. Covek te jednostavno oduva recima.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Referent said:

Zen i samuraji-Suzuki

 

Da li si možda pročitao i Zen i umetnost mačevanja  isto od DTS, a jedna od knjiga koje tražim dobar deo života su njegova i Fromova Zen i psihoanaliza ...

Znam da postoji neko naše ili hrvatsko izdanje ali nikada nisam uspeo da ga pronađem.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Andrej said:

 

Da li si možda pročitao i Zen i umetnost mačevanja  isto od DTS, a jedna od knjiga koje tražim dobar deo života su njegova i Fromova Zen i psihoanaliza ...

Znam da postoji neko naše ili hrvatsko izdanje ali nikada nisam uspeo da ga pronađem.

Nope. Imaš u Delfiju psihoanalizu. A kesi siguran da je ovaj prvi naslov baš taj, da nije neki drugi prevod?

Link to comment
Share on other sites

 

10 minutes ago, Referent said:

Nope. Imaš u Delfiju psihoanalizu. A kesi siguran da je ovaj prvi naslov baš taj, da nije neki drugi prevod?

 

Da, u originalu Zen and swordsmanship - Dušan Pajin je prevodilac... Izdanje iz '92-ge.

Hvala ti za ovo za Delfi - potražiću.

A negde zatureno imam i Zen in der Kunst des Bogenschießens - Zen i umetnost streljaštva, isto malo nezavisno izdanje - ali se ne sećam čije.

Dobra knjiga isto.

Edited by Andrej
Link to comment
Share on other sites

Donato Karizi - Gospodar senki

 

spacer.png

 

Treći roman iz serijala o Markusu i za sada poslednji. Ovaj put radnja je smeštena u postapokaliptično okruženje Rima koji je usled nevremena i poplava biblijskih razmera, ostao bez struje i interneta a u okviru kojeg se dešavaju grozomorna ubistva nalik onim koje sprovode sekte. Misterija koja treba da bude otkrivena, ne odnosi se samo na pronalaženje poremećenog uma koji stoji iza zločina, već duboko zadire i u skrivene tajne glavnog aktera Markusa. I ovde iznenađenja i šokantne završnice ne fali a ostavljen je prostor i za nastavak ove "sage".

Edited by drgnk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2021 at 7:42 PM, Vince Carter said:

 

Naslov originala je "En Bror Att Dö För" i to je drugi deo te sage. "Björndansen" je prvi deo i u Srbiji naslov glasi "Ples sa medvedom". Imam i tu knjigu, ali je nisam pročitao. Takođe sam je kupio na akciji "5 za 999".

 

 

Gotovo. Izvrsno.

 

Jesi li počeo?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam juče u dahu pročitao "Deca zla" od Miodraga Majića. Bukvalno kako sam uzeo knjigu u ruke nisam je ispustio dok je nisam završio. Čuo sam da je dobra ali ovo je odlično. Krimi priča kroz koju se prepliće sprega politike, korupcije, ratnih događaja i lako prepoznatljive svakodnevice u Srbiji. Prosto osetiš kako ti je sve poznato i koji bi događaj iz stvarnosti mogao biti inspiracija. Uroniš u knjigu pustiš da te nosi. Ko nije čitao sve preporuke. Mislim da bi se ljubiteljima Karizija ovo izuzetno svidelo.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Donato Karizi - Kuća glasova. Još jedna Karizijeva poslastica. Roman koji je nezavisan od serijala O Mili ili Markusu. Glavni lik je dečiji kriminalni psiholog koji se bavi hipnozom. Sve počinje pozivom iz Australije.

 

Odlična knjiga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Knipex said:

Donato Karizi - Kuća glasova. Još jedna Karizijeva poslastica. Roman koji je nezavisan od serijala O Mili ili Markusu. Glavni lik je dečiji kriminalni psiholog koji se bavi hipnozom. Sve počinje pozivom iz Australije.

 

Odlična knjiga.

 

Bas sam pre neki dan kupio tasti u Vulkanu, imali su akciju 3 knjige po ceni 2, pa sam uzeo sebi Lovca na duse (oba nastavka imam), a njoj Kucu glasova i Igru saptaca, jer joj je to jedino falilo.

Malo idem u off: da li si citao Jusija Adler-Olsena? Imam prvu knjigu iz serijala Sektor Q (Bez milosti), nisam je nijednom otvorio, a vidim da su neki nastavci sad u Vulkanu na akciji 3 za 999, pa ako valja da upotpunim.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Bas sam pre neki dan kupio tasti u Vulkanu, imali su akciju 3 knjige po ceni 2, pa sam uzeo sebi Lovca na duse (oba nastavka imam), a njoj Kucu glasova i Igru saptaca, jer joj je to jedino falilo.

Malo idem u off: da li si citao Jusija Adler-Olsena? Imam prvu knjigu iz serijala Sektor Q (Bez milosti), nisam je nijednom otvorio, a vidim da su neki nastavci sad u Vulkanu na akciji 3 za 999, pa ako valja da upotpunim.

 

 

Zar još čekaš???

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Bas sam pre neki dan kupio tasti u Vulkanu, imali su akciju 3 knjige po ceni 2, pa sam uzeo sebi Lovca na duse (oba nastavka imam), a njoj Kucu glasova i Igru saptaca, jer joj je to jedino falilo.

Malo idem u off: da li si citao Jusija Adler-Olsena? Imam prvu knjigu iz serijala Sektor Q (Bez milosti), nisam je nijednom otvorio, a vidim da su neki nastavci sad u Vulkanu na akciji 3 za 999, pa ako valja da upotpunim.

Imam sve knjige Jusi  Adler-Olsena koje su izašle kod nas. Nisam pročitao još ali ću verovatno uskoro sve odjednom. Malo sam bacio pogled nakon što sam pogledao filmove i odmah bio siguran da će mi se svideti pa sam ih pokupovao. Volim taj žanr. Imam, na primer, skoro sve od Tes Geritsen, fale mi dve koje su rasprodate i ne mogu da ih nađem ni polovne. Njene sam pročitao sve što imam.

 

Poneo sam 4 knjige u arenu, 3 sam pročitao. Verovatno ću večeras da krenem i četvrtu, Miodrag Majić - Ostrvo Pelikana. Reče mi majka da je malo lošija i sporija u početku od Deca zla ali da posle nadoknađuje sve. Još sam pod utiskom Dece zla, vrhunska knjiga.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alberto.ascari said:

Zar još čekaš???

 

Pa zar je tako dobar? Nije bas da cekam, nego nikako da mi dodje na red. Ne znam da li mora da se cita po redu, vidim da su na toj akciji Poruka u boci i Selfi.

 

@Knipex nadam se da neces i cetvrtu knjigu procitati u Areni 💪💪💪🙂

Edited by Antizemljaš koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

nadam se da neces i cetvrtu knjigu procitati u Areni 💪💪💪🙂

Hvala na željama, ali izgleda da hoću. Jedino da ne krećem da čitam pošto su male šanse da izađem pre ponedeljka-utorka :classic_smile: ako sve bude ok, naravno.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

 
Pa zar je tako dobar? Nije bas da cekam, nego nikako da mi dodje na red. Ne znam da li mora da se cita po redu, vidim da su na toj akciji Poruka u boci i Selfi.
 
[mention=81]Knipex[/mention] nadam se da neces i cetvrtu knjigu procitati u Areni [emoji123][emoji123][emoji123][emoji846]
Jeste. Mada je Selfi pi mom mišljenju najslabija, trebalo bi da kažem najmanje dobra. Nije neophodno da čitaš po redu, glavna nit je Odeljenje Q kao takvo, ne toliko i radnja. Veze izmedju knjiga su marginalne.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Hvala na željama, ali izgleda da hoću. Jedino da ne krećem da čitam pošto su male šanse da izađem pre ponedeljka-utorka :classic_smile: ako sve bude ok, naravno.
Šta je Arena?[emoji848]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, alberto.ascari said:

Jeste. Mada je Selfi pi mom mišljenju najslabija, trebalo bi da kažem najmanje dobra. Nije neophodno da čitaš po redu, glavna nit je Odeljenje Q kao takvo, ne toliko i radnja. Veze izmedju knjiga su marginalne.

 

Ovo mi je vazno, sad sam nasao tu knjigu koju imam na polici i ispostavlja se da je ona hronoloski druga, a prvi deo nigde ne mogu da nadjem na srpskom - ne znam ni kako je naslov preveden kod nas, pa da pogledam na trzistu polovnih knjiga. Hvala na pojasnjenju, znam da Olsen ima dobru reputaciju, ali priznajem da se nisam mnogo udubljivao u tematiku nordijskog noara.

 

@Knipex ma samo da budes ti dobro... 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alberto.ascari said:

Šta je Arena?emoji848.png

Montažna covid bolnica u kombank areni, sportskoj hali.

1 hour ago, Antizemljaš koji lebdi said:

a prvi deo nigde ne mogu da nadjem na srpskom - ne znam ni kako je naslov preveden kod nas, pa da pogledam na trzistu polovnih knjiga.

Sad ću tražiti od mojih da mi uslikaju taj deo police sa knjigama.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Malo idem u off: da li si citao Jusija Adler-Olsena? Imam prvu knjigu iz serijala Sektor Q (Bez milosti), nisam je nijednom otvorio, a vidim da su neki nastavci sad u Vulkanu na akciji 3 za 999, pa ako valja da upotpunim.

 

Pročitao Efekat Marko od Adler-Olsena. Odlična knjiga. Ovo mi je bilo prvo pročitano delo ovog pisca, nakon što sam odgledao fantastične ekranizacije njegovih romana is serijala Department Q. Nekako mi je odmah legla, jer sam već bio upoznat sa mračnom atmosferom njegovih romana kao i glavnim junacima Merkom i Asadom (kroz filmove naravno, ne kroz knjige). Sve u svemu, odličan je Adler-Olsen, pomalo (nezasluženo) u senci Nesbea i Karizija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...