Jump to content

Šta čitate?


zoe Bg

Recommended Posts

Bivirgata - Tamara Kučan

 

Čitam knjigu i u isto vreme istražujem na Google o tom pretraživaču Tor i o tom tajnom internetu...

 

Mislila sam da Tamara Kučan piše ljubavna štiva za tinejdžere, ali sada shvatam koliko sam grešila. 

 

Ovo je ozbiljna psihološka drama i pravim pauze u čitanju jer me glavni junaci nerviraju.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pročitao Lars Keplera Lovec králíků (Lovac na zečeve), neku publikaciju o F1 i sinoć uzmem ovo pre spavanja, na par minuta... Pročitao sam 110 stranica.

 

 

ImgW.ashx?fd=f3&cd=FKP0336037

 

Ovo je drugi roman autorke, za prvi je dobila neke silne nagrade u Švedskoj, čim pročitam ovaj, idem da kupim prvi, to će cenim biti u četvrtak...😁

 

Edited by alberto.ascari
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2020 at 12:25 PM, alberto.ascari said:

Pročitao Lars Keplera Lovec králíků (Lovac na zečeve), neku publikaciju o F1 i sinoć uzmem ovo pre spavanja, na par minuta... Pročitao sam 110 stranica.

 

 

ImgW.ashx?fd=f3&cd=FKP0336037

 

Ovo je drugi roman autorke, za prvi je dobila neke silne nagrade u Švedskoj, čim pročitam ovaj, idem da kupim prvi, to će cenim biti u četvrtak...😁

 

 

 

Gotovo. Nikad još nisam pročitao knjigu od 300+ stranica za tri dana. Baš dobra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
328841_600_600px.jpg
 
Pomalo konfuzno napisana,ali prilicno zanimljiva knjiga o organizovanom kriminalu u Napulju,Italiji,a i sire....
Pominju se i neki nasi "heroji" iz devedesetih ... [emoji846]
Čitao sam i gledao TV seriju. Slažem se, vidi se da je novinar a ne književnik, slično kao Stig Larsson.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zapisi iz podzemlja - Dostojevski

 

Odlična analiza ljudske prirode i unutrašnjih konflikta. Tu su i neke filozofske dileme, kritika društva. Ova knjiga je neki uvod u njegova naredna djela.

 

Pošta- Bukovski

 

Ismijao sam se pošteno čitajući prvih 50-60 strana. Kasnije je opao kvalitet, ali dobar je utisak generalno. Klasični Bukovski, pun cinizma i ulične terminologije, ne brine puno za stil, ali je dosta realan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=281]alberto.ascari[/mention] Da li se "Kraljevstvo" razlikuje od ostalih Nesbeovih romana? 
 
Ja čitam još jednu knjigu Tamare Kučan "Oflajn" i oduševljena sam.  Devojka zna da piše trilere, zapravo psihološke trilere. 
Ne baš mnogo. Ima nešto od Sina, nešto od Headhuntersa, nije o Harry Holeu. Ali čita se 100 stranica dnevno [emoji16]
Meni je još posebno interesantno zato što sam relativno proputovao Norvešku, možda zato doživljavam knjigu vrlo vizuelno.

Preporučujem.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Donato Karizi - Šaptač

 

spacer.png

 

Nakon što sam odgledao filmove koji su ekranizacije njegovih romana, Devojka u magli (prema romanu Noć mi te uzima) i U lavirintu (prema romanu Čovek iz lavirinta) postao sam zaintrigiran Karizijevim delom i opusom. Radi se o piscu koji je fasciniran temom ljudskog zla. Takvi su mu i romani, mračni, teški, mučni... ali užasno uzbudljivi i napeti. Poseban akcenat stavlja na pojam serijskih ubica, otkrivanje njihovih skrivenih ličnosti, poriva, korena njihovog stanja... Karizi je inače diplomirao pravo, smer kriminalistika i pre nego što se bacio na pisanje krimi-trilera, radio je kao scenarista na filmu i TV. Dosta vremena je proveo po policijskim arhivama proučavajući najteže slučajeve ubistava a često je intervjuisao najgore psihopate po zatvorima.

 

Knjiga je toliko adiktivna da moram da je konzumiram u malim količinama.😀 Kako se približavam kraju, uzbuđenje raste u napetom isčekivanju konačnog raspleta i podele karata aktera. Možda se posle bacim i na druge njegove romane.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Karizi je ta dva filma i režirao i napisao scenario. Po meni je bolji pisac nego režiser, mada sam gledala samo Devojku u magli i sviđa mi se vizuelna postavka najviše.

Inače me kod njega mnogo nervira što ne mogu da identifikujem mesto događanja. Znam da je to namerno, ali volim da imam bar neki orijentir.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pored nejasnih teritorijalnih odrednica, primetio sam da i imena i prezimena njegovih likova potiču iz različitih kultura (Vaskez, Roš, Goran Gavila, Fogel, Čang, Grin, Đenko, Beriš...). Nemoguća mešavina naroda na jednom te istom, X geografskom pojmu. 😃

Link to comment
Share on other sites

Viktor Frankl - Man's Search for Meaning (Traženje smisla življenja). 

 

Psihološki nije laka za čitanje (ili slušanje ako koristite Audible), jer lik opisuje njegovo iskustvo u Auschwitz-u i ostalim logorima za vreme drugog svetskog rata - ali vredi istrajati. Podseti te na to šta znači biti čovek i da se i među najgorim i beznadežnim uslovima može naći smisao i želja za životom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Opet bez novog naslova za vikend....opet spas u kucnoj biblioteci ,bez nekog posebnog razloga Markes, Kronika najavljene smrti....mozda zato sto je kraca od Patrijarhova jesen.

Prva recenica, druga..taj divan osecaj da me vodi sigurna ruka besprekornog umeca pricanja price....kao kad bi, izgubljenom u pustinji,  dali da popije casu bistre, izvorske vode. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opuštam se uz čiklit "Duguješ mi" Sofi Kinsele...zatim sledi "Indigo" Tamare Kučan, u "Indigu" Tamara Kučan pokreće pitanje sekti, šta se dešava u sektama i šta se dešava posle.

 

Tamara Kučan je kao mlada počela da piše, sa 18 je objavila prvi roman i zatim otvorila svoju izdavačku kuću. I tačno je, pisala je prvo knjige za tinejdžere, ali počev do "Indiga" do "Oflajna" ona se bavi ozbiljnim temama.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...