Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Kyrie Irving

has reportedly been “FURIOUS” at the Nets for not giving him “more input” on their head coach hiring and was “not in favor” of

Steve Nash

.

Also, his relationship with

Kevin Durant

recently has also been described as “very distant” recently.

(via @Tommy Dee)

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Ta'veren said:

NBA se po meni polako pretvara u evropski fudbal, zbog SC ne moze da bude skoro pa preslikana situacija. Mogu da se naprave paralele sa PL koja me sada skoro ne interesuje, bacim ponekad pogled na rezultate i to je to. Imas ekipe iz najvecih gradova (konkretno mislim na LA i NY), gde ce barem jedna pokusati da maksimalizuje marketinski potencijal. I znas da ako te ekipe dodju do dobre pregovaracke pozicije, da drugi nemaju tu sta da traze i gledace da lesinare ekipe koje su iza njih u hijerarhiji gradova. Ostali ce truditi da izgrade nesto i samo zbog SC bi trebalo nekoliko godina da budu medju najboljim timovima a ne one-year wonder. I kada pogledas ostale timove, ista situacija kao sa Arsenalom pre 10 godina. Sve se nadas da mozda mogu da prekinu posni niz, ali uvek ce da ih zajebu Junajted, Celzi ili Siti.

 

Mozda gresim, ali nakon NY i LA, onda bih gradove poredjao otprilike ovako: SF, Boston, Majami, Hjuston. Tu su negde Cikago i Filadelfija. Za te timove znas da zbog velicine grada mogu da naprave konkurentne timove, a neko od njih i da dodje do titule. Samo ako ovako Klipersi i Netsi vataju precice i na taj nacin ogranicavaju druge da se probiju, sanse da ti timovi dodju do titula bice manje. U narednom periodu moze da se ocekuje jos veca neravnopravnost i favorizovanje par timova. Bilo je hintova u poslednjih desetak godina u sta liga moze da se pretvori, a ja sam iskreno to ignorisao do trenutka dok GS nije doveo Durenta. Tada sam shvatio koliko je sati. Tesko se mirim sa tim sto je NBA postao ono sto je danas, bas ono zbog cega mi se gadi PL iako su pravila malo drugacija. A pre nekoliko dana u drugom sportu gledam istorijsku pobedu Klivlenda nad njihovim divizijskim rivalom Pitzburgom, gde je bilo uobicajeno da ih ovi nabiju stoka razlikom na Heinzu jer Klivlend pre meca skine gace.

 

 

 

Arsenal ti je los primer. Em su bogat klub, em imaju tradiciju, em su iz Londona. To sto ih zajebu United, Chelsea ili City nije do tih timova nego zato sto su lose vodjeni dug niz godina.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Ako cemo o gradovima, glede velicine trzista i atraktivnosti medju trenutnim NBA fransizama, stanje je otprilike ovako

 

1st tier - New York, Los Angeles

2nd tier - Miami, Frisco, Chicago, Toronto

3rd tier - Houston, Phoenix, Philadelphia, Dallas, Boston

 

https://thebolditalic.com/don-t-call-it-frisco-the-history-of-san-francisco-s-nicknames-the-bold-italic-san-francisco-5c14348d49c

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radalek said:

 

Arsenal ti je los primer. Em su bogat klub, em imaju tradiciju, em su iz Londona. To sto ih zajebu United, Chelsea ili City nije do tih timova nego zato sto su lose vodjeni dug niz godina.

 

To je tacno i dolaze iz glavnog grada i zbog toga mi poredjenje nije na mestu, al sve te ekipe sa vrha dozivljavam kao Arsenal sto je bio u PL ligi poslednjih 15 godina dok nije skliznuo iz top4. Na takav odnos snaga sam vise ciljao. Tu su cistu da popune kvotu, a tesko da mogu do kraja. Dobro je za te fransize barem da dobace jednom do finala Konferencije. Nagledao sam se sezona van NBA gde ekipa koja mi nije omrazena gubi od ekipa koje su mi omrazene. Jednom ili dva puta u deset godina osvojice ekipa od koje se manje nadas da moze do titule. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ta'veren said:

 

To je tacno i dolaze iz glavnog grada i zbog toga mi poredjenje nije na mestu, al sve te ekipe sa vrha dozivljavam kao Arsenal sto je bio u PL ligi poslednjih 15 godina dok nije skliznuo iz top4. Na takav odnos snaga sam vise ciljao. Tu su cistu da popune kvotu, a tesko da mogu do kraja. Dobro je za te fransize barem da dobace jednom do finala Konferencije. Nagledao sam se sezona van NBA gde ekipa koja mi nije omrazena gubi od ekipa koje su mi omrazene. Jednom ili dva puta u deset godina osvojice ekipa od koje se manje nadas da moze do titule. 

 

Ipak su oni krivi za to sto su iskliznuli. I isto kao Knicksi, kad jednog dana u narednih 10-20 godina ih bude vodio neko sposoban ima da trce igraci kod njih.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Green23 said:

Šta mislite, da li bi mogao do MVP nagrade ukoliko ostane u proseku na TD? 

Naravno ali mora imati i timski bolji skor, bar 4 mjesto na zapadu. To bi bilo fenomenalno

13 minutes ago, MilošVB said:

Da je pravde dobio bi Jokić, ako Denver ode na bar 45 pobeda.

 

Ako ne, onda Luka ili Lebron. I Embid sa Filom ima sjajnu sezonu za sada.

Sta ti to znaci da je pravde? Odigralo se 12-13 meceva tek

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mile1 said:

Na kraju Salo Djordjevic ce ostati upisan zlatnim slovima kao jedini covek koji je uspeo da zaustavi Nikolu Jokica :Hail:

 

ne bi ga ni salo zaustavio da tada nije imao najviše kilograma još od petog razreda, pa su ga drali matori gasol i metuzalem skola 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...