Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

6 minutes ago, đubrivo. said:

- lebron je išao u majemi zato što je pet rajli napravio opasnu franšizu (za one mlađe, majami nije oduvek u NBA) i zato što su već imali know-how titule i wadea, jednog od najboljih igrača u tom trenutku. veliko tržište je recimo četvrta stavka

- zato je đimi hteo u majemi. to je njegova priča, ne ovi luzeri koje delje sa drugom posadom na treningu

- kao što rekoh, leonard i đorđo su outliers, pokušaj da se nešto uradi uprkos pravilima. ja ih cenim osim zbog igre i zbog toga. isto pokušavaju durant i irving.

 

oko hardena znamo samo rumors a to je ionako trejd tema a ne free agency.

 

Pri datostima ove danasnje players' league, za pricu o atraktivnosti i malim/velikim trzistima, nema sustinske razlike izmedju jednog forsiranog trejda (poput pomenutog slucaja Harden) i FA. 

 

Ovo sto si napisao nije netacno, medjutim uzima u obzir samo jedan aspekt price. Niti je Rileyev Miami jedina NBA fransiza koja dobro funkcionise, niti je jedina u ligi koja je u kriticnom trenutku imala igraca kvaliteta pribliznog Wadeovom, niti postoji dekret kojim se zabranjuje da se 'nesto suprotno pravilima' uradi i u nekakvom Denveru, Okejsiju ili Minny, nego eto bas mora u 10+ mil gradovima i lokomotivama privrednog rasta.

Link to comment
Share on other sites

@đubrivo. GSW sam ti naveo samo kao argument na tvoje "Niksi su u velikom gradu i imali rezultate pa nisu dovukli FA". Poenta i nije to, nego ono o cemu Frensis priča i više je nego očigledno u poslednjih par godina. Nije samo grad/marketinški potencijal bitan ali je i te kako jedan od bitnih faktora.

Nema veze, idem da pišem onaj post o Keltima od jutros što sam počeo.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stefan81888 said:

@đubrivo. GSW sam ti naveo samo kao argument na tvoje "Niksi su u velikom gradu i imali rezultate pa nisu dovukli FA". Poenta i nije to, nego ono o cemu Frensis priča i više je nego očigledno u poslednjih par godina. Nije samo grad/marketinški potencijal bitan ali je i te kako jedan od bitnih faktora.

Nema veze, idem da pišem onaj post o Keltima od jutros što sam počeo.

 

znači računaju se samo poslednjih par godina jer tu su leonard i george sa klipersima?

 

ja zaista ne kapiram to što mi nudite. recimo da sam ja priglup i ciao  ( :

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Big marketi su odlučujući faktor kada se bira između dve podjednake franšize. Više danas nego pre 20-30 godina jer se pre 20-30 godina gotovo podrazumevalo da će prva zvezda tima ostati u tom timu.

Mislim da je to u poslednjih 10 godina postalo bitnije nego ikad.

Klipersi i Netsi su dokaz. Četiri velike zvezde FA u poslednjih par godina su izabrala NY odnosno LA umesto Denvera, Portlanda, Jute koji isto tako nisu krš franšize, ali jbg selendre.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Big marketi su odlučujući faktor kada se bira između dve podjednake franšize. Više danas nego pre 20-30 godina jer se pre 20-30 godina gotovo podrazumevalo da će prva zvezda tima ostati u tom timu.

Mislim da je to u poslednjih 10 godina postalo bitnije nego ikad.

Klipersi i Netsi su dokaz. Četiri velike zvezde FA u poslednjih par godina su izabrala NY odnosno LA umesto Denvera, Portlanda, Jute koji isto tako nisu krš franšize, ali jbg selendre.

 

a zašto milvoki onda nije suprotan dokaz kod giannisa? ili juta kod mitchella i goberta? ili portland kod lillarda i mccolluma? ili harden koji je xy godina u hjustonu? ili durant i wbrook kada se nisu mrdali iz oklahome 9 i 11 godina? 

ili dirk koji nije otišao iz dalasa? ili timmy i njegova spurs četa? 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, đubrivo. said:

 

a zašto milvoki onda nije suprotan dokaz kod giannisa? ili juta kod mitchella i goberta? ili portland kod lillarda i mccolluma? ili harden koji je xy godina u hjustonu? ili durant i wbrook kada se nisu mrdali iz oklahome 9 i 11 godina? 

ili dirk koji nije otišao iz dalasa? ili timmy i njegova spurs četa? 

Pričaš o timovima koji su zadržali svoje igrače za masne novce. Evo Gobert baš potvrđuje moju tezu, niko sem Jute mu ne bi dao super max i  on bi otišao u neki LAL da nije dobio ovaj suludi ugovor.

Koga su od super starova doveli sa strane svi ovi timovi?

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

Brown je upitan za večeras, Tatum out, kao i još dosta igrаča (Time Lord, Grant Vilijams, Tristać i naravno Kemba). Sve se namešta za to  da nas ugazi Majami večeras a ni neka bliska budućnost ne izgleda sjajno.

Voleo bih da vidim Browna kao prvog čoveka tima dok nisu tu Kemba i Tatum, mada bi igrao s lošim timom ali bi mi bilo zanimljivo nakon što je istupio kao igrač broj 2.

 

Dobro je što Kemba počinje da trenira s timom i što bi uskoro trebalo da se vrati, a vratio se i Teague.

Stvarno je dobro Boston do sad gurao, 7-3 bez Kembe je dobar skor, zgazio nas je samo Bruklin. Doduše, igrali smo sa nekim lošim ekipama a neke igraju kao da su pijane. Možda poraz od Detroita nije morao da se desi ali solidno smo se raspali napadački u prvom poluvremenu, plus bez poena mislim poslednja 4 minuta. Jebi ga, to je bio 3. meč u 4 dana. Opet, nisam očekivao da dobijemo Majami pa ipak jesmo.

 

Zanimljiva, postava sa Tajsom  i Tristaćem je možda najzaslužnija za vrlo lošu odbranu u tranziciji. S druge starne, u vrhu smo kao tim po broju ofanzivnih skokova kao tim od čega Tristać sam skupi oko četvrtinu, što je kul.
Odbrana svakako može i mora bolje.


Pricthard mi odaje neki ruki Herro vajb, dobar je za sad.

Time Lord se sve bolje i bolje snalazi.

 

Boston niti je kontender niti će, sudeći po stanju u ligi, to uskoro i biti, pa je zanimljivo pratiti rast mladih igrača (prvo sad već brutalni all around dvojac Tatum-Brown, pa onda Time Lord, Grant Vilijams i Pritchard).
Osim Hardena koji teško da će u Boston, nema na vidiku superstarta koji bi tražio trejd, niti Boston ima neke ne znam kakve asete pošto se Tatuma i Browna nećemo odricati po svemu sudeći.
Ostaje da čekamo da Kembi istekne ugovor, to je 2023. kad je FA i Tatumov ortak Embid..Ne znam kakvu drugu akrobaciju može Ainge da izvede a da Boston bude favorit za titulu, nesto mi ne deluje da može da pred Kembu za nekog superstara na primer. U svakom slučaju, tim se takmiči na nekoj ivici do contendera.

 

Ova sezona jeste turbulentna, dosta ima iznenađenja za sad, biće izostanaka zbog kovida, dosta ekipa igra ispod očekivanja i Istok nije baš ni zatvoren,
pa bih sa te strane voleo da Ainge dovuče još 1 igrača na poziciji 2/3, kandidati su pre svih expiring igrači koje bi Boston mogao da uzme preko TPEa za neke pikove da makar malo nadomeste 
odlazak Hejvorda koji je veliki gubitak.

 

Smeši se second round exit.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo mi je krivo zbog over povrede Brajanta, koji dok je bio u Lejkersima nije dobijao priliku ni u garbidz tajmu, a kad je dosao u Vasington se bas lepo pokazao. Nadam se da je sve sa Bogisom u redu.
Evo ovaj lik ce izgleda prvi izbaciti vesti o pregledu

Drzimo fige 🤞

Edited by Oštricom brijača
Link to comment
Share on other sites

Kako stoje stvari, od Bostona su samo jaci na istoku Milvoki i Bruklin (i to Bruklin uglavnom na papiru, lako moze da se samounisti).

 

Fila, Boston i Majami su tu negde, ostali su slabiji.

 

U prevodu, od Bostona uglavnom zavisi dal ce bas biti second round exit.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...