Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

11 hours ago, realno *w said:

Plafon MPJa je mnogo veći. Ne znam kako će se razvijati, koliko će zdrav biti, ali ja u njemu stvarno vidim igrača sa 27-28 ppg u rukama, sve uz vrhunske %, konstantnih 40+ za tri tokom karijere. Uz to standardno dosta skokova, sve više blokada, itd.

Ova godina će mu dosta značiti za razvoj jer će imati prostora i poverenja koliko hoćeš a i daće dosta odgovora na pitanje gde mu je domet. Mada, da bi došao do tih brojki u ozbiljnijim mečevima moraće mnogo toga da usavrši, jer se dešava da mu zatvore ovu jednu dimenziju ili ga jednostavno ne krene i tada ostalo ne fercera. Baš me zanima kako će izgledati od jeseni.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, AgroLaki said:

Pa makar da se svi pomere sa mrtve tačke, da probaju nešto drugo.

Fox svakako nece uvesti SAC u PO, SAC je fransiza u najgorem položaju od svih.

Ok, to bi trebalo biti Minesota, ali ih nekako pune prvim pikovima, pa non stop imaju potencijala kojeg ne mogu da izoblikuju.

 

ok je probati nesto novo ali sumnjam da je simmons resenje. ako mu se nije preterano cimalo u playoffu, cenim da mu se ne bi preterano cimalo u jednom sacramentu. 

takodje, on i fox imaju ugovore iste duzine, samo sto simmons ima 7 miliona skuplji ugovor u poslednjoj sezoni - 40 miliona. i ovako je tesko graditi ekipu oko njega, jos kada nemas previse mesta u capu je jos teze.

Link to comment
Share on other sites

Dobro je ovo poređenje Realnog, a dotiče i fundamentalnu razliku u igračima: sa jedne strane imamo ne preterano bistrog privatnika koji da mu baciš loptu u ruke na livadi ili u prodavnici prvi instinkt mu je da se digne na skok šut (i verovatno pogodi) a sa druge strane ovog džinovskog sportistu iz Australije, višebojca ili atletičara, šta god, koji jednostavno nije nikada naučio da šutira, a to je ipak suviše bitno 2021. Ja kapiram da je šansa da on nauči da šutira dobro slična kao kada bi neko od nas sada pod stare dane pokušao da nauči za kratko vreme da šutira levom rukom... Moglo bi da se dođe do poboljšanja definitivno, ali ne verujem da bi dobacio do recimo više od 20% za 3 ili 66% sa penala. MPJ, sa druge strane, ima samo basket u glavi, nije jang sošalit, nije preterano bistar momak, ali će se košarkaški verovatno razvijati u ispravnom smeru.

 

Logičniji trejd bi bio Simmons za Drejmonda i neki kusur ako postoji: Simmons bi dobio jedinstvenu priliku i ambijent da postane deo ekipe, da nauči da šutira od 3 od 5 najboljih šutera svih vremena, da ima spejsing beskonačan, da vuče kontre sa otvorenim magistralama, da mladost provede socijalizujući se po posle Njujorka valjda najkulijem gradu u Americi. Drejmond bi dobio kaznu za prozivanje trenera i GMa, ali i priliku da poboljša statistiku u Filadelfiji sa Embiidom. Filadelfija bi bila pojačana i relativno jeftino bi se izvukli iz govana koje su sami izasrali (TM by Šešelj), a GSW bi uradio jedan finalni shakeup ekipe koja, ovakva kakva je, ni kod najvećih optimista (poput mene) nije sigurna da će izaći sa Zapada. E da, da bi trejd bio uspešan morao bi da se uključi još neka ekipa ili ode Wiseman.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da Vigins trenutno nije u priči za trejd posle dosta efikasnije sezone i popravljenog šuta za 3 poena. Vigins od najgorih ugovora u ligi je došao do relativno ok ugovora 2x32, što i nije puno kada se uzme veliki napredak u prethodnoj sezoni. Postao je veoma dobar igrač na obe strane terena.

 

Što se tiče Drejmonda, ako nije bio u mogućnosti da popravi statistiku i da bude skorerski aktivniji u ove dve poslednje sezone, nego je pritom i nazadovao, onda neće nikada. Trenutno nisam siguran da li bi bilo dobro da takvog defanzivca unutar linije za 3 poena dati za Bena i da je samo glava za glavu. Ono što sam gledao protiv Lejkersa, čovek i dalje delovao kao jedan od najboljih igrača na utakmici, defanziva kao u najboljim danima, decline ni u tragu. Odbrana reketa je neuporedivo važnija nego Benova odbrana na perimetru i za mene je Drejmond dosta uticajniji defanzivac. Na to sve Ben mi ne izgleda kao neki pokvarenjak što je slučaj sa Drejmondom koji će sve uraditi na terenu, po čemu je on vrlo dobro poznat ili jednostavno što bi rekao Uini, ima mnogo veliku glad za pobedama, pogotovo mogu misliti koliko mu se nakupilo posle ove dve sezone i najzad će dočekati da ima relevantnu ekipu povratkom Kleja u pohodu na prsten.

 

Golden Stejt ako želi da se pojača mora baci ove rukije i sofmore koje jedu kep, a generalno su neupotrebljivi za ovu sezonu u kojoj GS želi da bude šampion.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dracarys said:

Interesantno je da Vigins trenutno nije u priči za trejd posle dosta efikasnije sezone i popravljenog šuta za 3 poena. Vigins od najgorih ugovora u ligi je došao do relativno ok ugovora 2x32, što i nije puno kada se uzme veliki napredak u prethodnoj sezoni. Postao je veoma dobar igrač na obe strane terena.

 

 

wiggins je uvek bio dobar igrač u razvoju, samo što je danas najvažnije da li taj igrač prima u milion platu koju zaslužuje.

 

ja se iskreno nadam da će završiti karijeru u dubsima za jedno 10ak+ godina, izgleda kao fini momak, kao i većina kanadske braće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, gggggggg said:

 

ok je probati nesto novo ali sumnjam da je simmons resenje. ako mu se nije preterano cimalo u playoffu, cenim da mu se ne bi preterano cimalo u jednom sacramentu. 

takodje, on i fox imaju ugovore iste duzine, samo sto simmons ima 7 miliona skuplji ugovor u poslednjoj sezoni - 40 miliona. i ovako je tesko graditi ekipu oko njega, jos kada nemas previse mesta u capu je jos teze.

 

Tako je, ali to bi mogla biti karmicka kazna za Simonsa, posto nije hteo da napravi step up u obecavajucoj fransizi sa top saigracem, izvoli decko milione, ali igraces sa Badijem Hildom, lol.  Sac bi mogao da kaze da je doveo granicnog AS igraca i da se menadzment trudi nesto da promeni, vise ociju bi bilo uprto u SAC prateci kako ce Simos da igra tu i tako. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, AgroLaki said:

 

Tako je, ali to bi mogla biti karmicka kazna za Simonsa, posto nije hteo da napravi step up u obecavajucoj fransizi sa top saigracem, izvoli decko milione, ali igraces sa Badijem Hildom, lol.  Sac bi mogao da kaze da je doveo granicnog AS igraca i da se menadzment trudi nesto da promeni, vise ociju bi bilo uprto u SAC prateci kako ce Simos da igra tu i tako. 

 

da sam navijac sacramenta bas bih popizdeo kada bi draftovanog igraca i novu nadu foxa trejdovali za 1. sprdju lige simmonsa.

 

denver i brooklyn trejdovali greena za millsapa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gggggggg said:

 

da sam navijac sacramenta bas bih popizdeo kada bi draftovanog igraca i novu nadu foxa trejdovali za 1. sprdju lige simmonsa.

 

 

Sta mene kao navijaca Sakramenta treba da nervira ili uzbudjuje nakon propustanja Luke od strane GM Vlade? Fox, Micel, Halibari, Bagli(lol), Badi, Barns,  nece uvesti SAC u PO nikad, pa sto ne probati sa necim sto je riskantno? SAC je pun nekih prosecnih talenata, sa jednim likom iznad proseka, koji ekipu ne moze znacajno da podigne, tako da taj mladi core i ne vredi mnogo.

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, Embiid je na društvenim mrežama stao u zaštitu Simmonsa i kao jedva čeka da "nastave zajedno započet posao", aj baš na delu da vidimo to drugarstvo i kolegijalnost. 

 

Kingsi su se baš prekrcali prospectima na spoljnim pozicijama, moraće nekako da srede taj džumbus i naprave neki balans u ekipi. Fox je dobar i uzbudljiv igrač ali ako ti je to najbolji igrač i lice franšize - gde si zapravo? Morant je više napravio do sad u karijeri od njega. Bar u neki play in da uvuče ekipu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AgroLaki said:

 

Sta mene kao navijaca Sakramenta treba da nervira ili uzbudjuje nakon propustanja Luke od strane GM Vlade? Fox, Micel, Halibari, Bagli(lol), Badi, Barns,  nece uvesti SAC u PO nikad, pa sto ne probati sa necim sto je riskantno? SAC je pun nekih prosecnih talenata, sa jednim likom iznad proseka, koji ekipu ne moze znacajno da podigne, tako da taj mladi core i ne vredi mnogo.

 

mislio sam na americku verziju homera, koji po pravili precenjuju svoje igrace i po kojima je fox medju najboljim plejevima u ligi a simmons ima nikad goru reputaciju kod prosecnih pratioca nba lige. bio bi haos a to je nesto posle odlaska vladeta, upravi sacramenta ne treba. 

ako bi se vec moralo krenuti u rebuild zasto bih to radio sa 1,5 godine starijim simmonsom od foxa. ima podobnijih igraca od simmonsa za to. i pikovi koji su bolji od sixersovih pikova. na primer pelikansi su puni pikova od lakersa i milwaukeeja (koji nisu puno bolji od sixers pikova ali bi dobili vise) a njima treba plej. cleveland je druga opcija, zeleli su se otarasiti sextona...sigurno ima jos boljih opcija od simmonsa.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

odličan pos'o radi pelinka iz netsa.

Odlican posao radi i Sean Marks naravno. Doveo KD, potpisao Kyrie, doveo za kikiriki Hardena. Potpisali odlicne veterane👍

 

Ipak Pelinka je neprikosnoven, napravio sampionski ekipu, probao nadograditi i nije uspio i sad opet doveo bruka dobre igrace. Radi posao💪💪💪

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Barkley#34 said:

Zar nije bila priča da ni Luka nije hteo međ' Kraljeve?

 

Denver bi mogao da pojuri i Drejmonda, da se uzelene skroz. :classic_biggrin:

 

Ma mislim da ni to, ni da postoji beef izmedju Vlade i Lukinog oca nije tacno, nego da jednostavno Vlada nije hteo nakon Papajanisa da rizikuje, a i trebao im je centar i to je to. Dobiju perspektivnog centra, otvore prostor Foxu da se razvija i win win situacija. E sad,  na kraju su uzeli empty stats momka koji ce na kraju otici za dzabe, jer sad ne mogu da ga utope nigde, a on vec pre 3 meseca skinuo na insta da je Kings igrac. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dracarys said:

Ode i Milsapara u Netse. Još jedan u nizu koji želi prsten.

Sa Nagetsima zbog para, sa Netsima zbog slave.

 

 

 

 

Kakvo govedo, bio preplacen vec godinama i sad juri kod Netsa za titulom, umesto da se oduzi ekipi koja mu je dala i novac i strpljenje.

 

Jos jedan ocajan potez GMa Denvera naravno, preplacivanje lika koji cim ga ne preplatis smugne..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na kraju će da ode u Portland za CJ i nekoliko pikova.

 

Dejmu će dovesti boljeg saigrača i ubediti ga da ostane i narednih godina, a imaju i zalog za budućnost, jer je Ben '96...

Fila neće imati kome da ga pošalje pre sezone.

 

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...