Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

8 minutes ago, bodo said:

Nemojte samo Kukija uspoređivati sa Nikolom. Kao prvo drugo vrijeme, sasvim različite pozicije  a tek uspjesi sa reprezentacijom bivše nam države. Ste zaboravili Bormio i zlato mlade reprezentacije sa Pesicem na čelu. Dva puta tukli Amerikance koju je vodio Larry Brown s igrali buduće zvijezde Gary Payton i Larry Johnson. U prvom meču im Kuki daje 11 trojki. Pljesak pune Hale Sportova i Pionira kada je 'Jugoplastika' protutnjila njima. A svi znamo kako je završilo  Nikolino prvo pojavljivanje za nasu reprezentaciju. Svaka čast Nikoli na vrijednoj i časnoj nagradi ali barem što se mene tiče nikad neće imati Tonijevu lucidnost.

 

Аух. 

На основу првих појављивање за репрезентацију се прави поређење. А тек луцидност?! Па није у питању Никола, шта знам Јовановић или неки тамо леват... 

Ова награда сврстава Јокару испред свих побројаних, и то је чињеница. 

Као и то да је модификовао схватање центарске позиције. Такав утицај на игру је само још Кари у последње 2 деценије имао. 

 

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Big Ticket said:

 

Аух. 

На основу првих појављивање за репрезентацију се прави поређење. А тек луцидност?! Па није у питању Никола, шта знам Јовановић или неки тамо леват... 

Ова награда сврстава Јокару испред свих побројаних, и то је чињеница. 

Као и то да је модификовао схватање центарске позиције. Такав утицај на игру је само још Кари у последње 2 деценије имао. 

 

To možda za tebe . Ali eto ja sam vjerovatno malo stariji od tebe pa na stvari gledam malo drugačije. Svatko ima svoje pravo. Ja ne sporim tvoje pa stoga ne treba ni ti mene da uvjeravas u suprotno. Ja sam samo izrazio svoj stav i ne tvrdim da je to aksiom ili postulat. To je isključivo moje viđenje. Pa valjda imam pravo na to. Ne, nego trebam trebam prvo tebe savjetovat da bi donio svoj sud.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, bodo said:

Nemojte samo Kukija uspoređivati sa Nikolom. Kao prvo drugo vrijeme, sasvim različite pozicije  a tek uspjesi sa reprezentacijom bivše nam države. Ste zaboravili Bormio i zlato mlade reprezentacije sa Pesicem na čelu. Dva puta tukli Amerikance koju je vodio Larry Brown s igrali buduće zvijezde Gary Payton i Larry Johnson. U prvom meču im Kuki daje 11 trojki. Pljesak pune Hale Sportova i Pionira kada je 'Jugoplastika' protutnjila njima. A svi znamo kako je završilo  Nikolino prvo pojavljivanje za nasu reprezentaciju. Svaka čast Nikoli na vrijednoj i časnoj nagradi ali barem što se mene tiče nikad neće imati Tonijevu lucidnost.

A ti priznajes samo zlato?

 

S'rebro(m) nista.

Link to comment
Share on other sites

Kada ljudi shvate da MVP nagrada nije bilo kakva nagrada, da je recimo ne poseduje jedan Kavaj, onda ce biti jasnije.

 

Sto se tice Evropljana, mogao bih samo Dirka staviti ispred Jokica. Janis ima dve MVP nagrade i DPOY, ali nista nije bolji od Jokica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sasvim zasluzena ( i  iskrene  forumske čestitke) MVP nagrada za "Debelog" flopera... fenomenalno sezona je iza njega, fantasticne igre i brojke, nemerljiv uticaj na igru i fizionomiju Denver.

 

 

Vukao je svoj tim do PO, sada kroz PO

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemoguće je porediti igrače iz raznih epoha. Iz Jugoslavije je skoro uvijek bilo barem 5-6 igrača koji su bili svjetska klasa. Samo što je tada odlazak u NBA bio ravan odlasku u svemir. 90-ih je to krenulo malo da se mijenja, ali to je bio težak prelazak. Ljudi ne kapiraju da bi danas jedan Kukoč kao najbolji igrač Evrope sa 20-21 godinom bio izabran sigurno u prva tri pika na draftu. Samim tim njegov razvojni put bi bio dosta drugačiji. Gradila bi se neka ekipa oko njega, dobio bi potpuno slobodu. Pogledajte kakvi se igrači danas biraju u lutriji na draftu. Hezonja, Bender, itd. Talenti na papiru, ali bez neke dokazanosti u seniorskoj košarci. Kukoč je dominirao u tim godinama. Možete misliti koliko bi mu se otvorilo mogućnosti da recimo igra u ovom periodu. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@Drakaris

 

Kavaj je specifican slucaj, vecina igraca koji su bili u top5 u nekom trenutku su krunisali MVP titulom. Njegova karijera je isla drugacijim putem i vec ima dve titule na svom kontu i dva Finals MVP. Neko drugi bi se na njegovom mestu dao 120% da uzme i tu nagradu. Ima tu i do drugih faktora kao i fransize u kojima se nalazi u tom trenutku, njegov zivotni put i transformacija su itekako zanimljivi. On nakon SA nije pokazao veliku zelju da se dokazuje u regularnoj sezoni. Od danasnjih zvezda koje imaju titulu, vecina su cekali minimum 5-6 godina dodju do svog prvog prstena, a on se nasao u pravo vreme na pravom mestu i cekao je samo tri godine. Svako ko ne vidi titulu 5+ godina (a mozda je i ne doceka), velike su sanse da ce se naci kao MVP kandidat.

 

Nije nebitna nagrada, ali svako ko se nalazi u fransizi gde ne postoji jasan sistem ce dati sve od sebe da dodje do tog priznanja i tu nema granica. Malo ko od tih igraca koji su postali prvi put MVP su osvojili titule sa svojim timom u istoj sezoni i neki su tek par godina kasnije dosli do prve  titule. U poslednjih 10 godina, vidimo da su nagrade podeljene skoro pa ravnopravno, jer do MVPa dolaze igraci koji imaju brutalne statse i vuku svoj tim, a osvajaju i igraci koji su deo jakog sistema sto je zasluga njihovih trenera.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

S druge strane, on sa 20 nije fizički bio spreman da igra NBA, a kada je nabacio telo malo je promenio i igru. Kako bi to izgledalo danas, kada je ceo proces rada sa igračima napredovao, ne znamo, a takođe je i pitanje da li bi našao odgovarajuću ekipu itede. Grade ekipu i oko Luke pa im ne ide i pitanje je da li će osvojiti titulu tu gde jeste (pošto je rečeno da je bitna i titula za ocenu veličanstvenosti).

 

Kako god, dobro je što je Kukoč, kao jedna igračka mega evropska legenda uspeo da uđe u NBA, ostavi značajn trag i pokupi i klupska i individualna priznanja. Zaslužio je i bilo bi šteta da ga je mimoišlo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

MVP Nba lige je jedno baš ozbiljno individualno priznanje koga ne može da dobije neko tek tako, svi koji konkurišu za njega su krem de la krem. Imajući to u vidu, Jokara ovim priznanjem preskače mnoge i već sad se svrstava u sam partenon evropskih (i ne samo evropskih) igrača. Svakako je Divca, Peđu, Dražena (za kog nikad nećemo saznati koji mu je bio plafon) već preskočio. Sa Kukočem ga je stvarno teško upoređivati, nisam pametan. Za mene je ipak ozbiljna uloga u šampionskoj ekipi možda i iznad mvp priznanja, pa mislim da mora još toga da postigne da bi preskočio Manua, Tonya, a posebno Gasola i neprikosnovenog Dirka. Dirk je toliko dugo trajao, bio simbol ekipe koja je stalno bila u PO, i uzeo titulu preko fizičkog prime Lebrona i njegovog supertima. Osim toga, Dirk je nenormalno promenio košarku, neverovatno je popularizovao poziciju stretch visokog bez koje se danas ne igra košarka a ranije je bila retkost. Jokara je za sad unikat, nema takvog igrača. 

 

Ipak, za mene je Dončić apsolutni favorit da bude najbolji evropljanin ikada, i jedan od najboljih igrača ikada i mislim da stepen njegove dominacije ne dostiže ni Jokić. Osim toga išao je tim putem da je usput pokupio sva moguća timska i individualna priznanja i mislim da će biti višestruki mvp i dugogodišnji top 3 igrač lige. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Embiida, stvarno bezveze i često cringe lik, ali neverovatno talentovan igrač, na terenu može sve, od raznorazne finese do Shaqovskog unošenja bilo kog rivala u koš sa sve loptom, a odličan je i u odbrani. Treba ga samo okružiti šuterima i dati mu dobrog kondicionog trenera. Njegov plafon je ogroman. Baš sam često u čudu kad vidim kako Capelu baca kao krpu po parketu. Ta neka "centarska surovost" je nešto ipak impozantno, to mvp zbog fizičkih limita jednostavno nema, tim pre je i luđa njegova dominacija na potpuno unikatan način. Živimo u doba fantastične košarke i fantastičnih igrača raznih profila i treba uživati u tome.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Doncicev dosadasnji tok karijere je skoro savrsen. Prvo je pregazio sva juniorska takmicenja kao 2-3 godine mladji od ostatka, pa sa 18 godina uzeo Eurobasket sa Dragicem kao apsolutno iznenadjenje turnira sa sve uvrstavanjem u najbolju petorku turnira. Iste sezone sa 18-19 godina uzima i Euroligu kao apsolutno najbolji igrac tima. U NBA onda igra vrhunsku rookie sezonu i vec u drugoj sezoni postaje vjerovatno jedan od 10 najboljih igraca lige i biva izabran u All NBA 1st team. Ove godine pravi dodatni iskorak u prosirivanju igre dodavanjem strasnog suta s poludstance sto mu je prosle godine falilo. Opet ce biti izabran u prvu petorku lige, a u obje sezone igra vrhunske PO serije protiv vrhunskog protivnika. Oko njega tacno ima neka aura toliko jaka da me nimalo ne bi zacudilo da do kraja karijere postane jedan od 5 najvecih igraca u historiji igre. U zadnjih 20ak godina samo je jos LeBron bio ovako dobar sa 21-22 godine. Bukvalno mu je samo nebo granica.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Oko Dončića može komotno da se gradi ekipa. Može se zapravo reći da je to trenutno najpoželjniji franšizni igrač u ligi, kad se uzmu u obzir godine i ostali faktori. Samo trebaju dosta ozbiljniji igrači da mu se dovedu. DFS, THJ i Kleber igraju prvu petorku, to su više neki solidni radnici, a ne respektabilne opcije za napad na prsten.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Big Ticket said:

 

Аух. 

На основу првих појављивање за репрезентацију се прави поређење. А тек луцидност?! Па није у питању Никола, шта знам Јовановић или неки тамо леват... 

Ова награда сврстава Јокару испред свих побројаних, и то је чињеница. 

Као и то да је модификовао схватање центарске позиције. Такав утицај на игру је само још Кари у последње 2 деценије имао. 

 

Ko nije gledao Kukoča nek gleda Duranta, . To je Kukoč 2.0.

Druga je stvar što je Kukoč sa Sabonisom , Divcom i ekipom bio pionir koji je tabao put za Dončića, Jokića i ekipu.

Kukoč je morao da se ugoji 20 kg da bi igrao krilnog centra u tadašnjoj NBA što je izmenilo njegovu igru , a ja recimo tvrdim da je bolji igrač od Pipena.

U današnjim uslovima on bi bio franšizni igrač.

Da sumiram, mnogo se potcenjuju Kukočeve fizikalije i to kakav je igrač bio. Šteta što nije imao Draženov sportski bezobrazluk jer verujem da u Bulsima ne bi izdržao ni godinu dana, ali bi igrao svoju igru i bio mnogo priznatiji

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Možda mi bumeri suviše romantizujemo tu Jugoslaviju sa kraja 80ih . Neki dan mi pade na pamet da kada bi se danas sastavio NBA tim od ex-yu igrača, da bi bili konkurenti za titulu, tim od pre 30 godina bi možda ušao u plej of.

Edited by ChrisJudd
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, ChrisJudd said:

Možda mi bumeri suviše romantizujemo tu Jugoslaviju sa kraja 80ih . Neki dan mi pade na pamet da kada bi se danas sastavio NBA tim od ex-yu igrača, da bi bili konkurenti za titulu, tim od pre 30 godina bi možda ušao u plej of.

Tada se u NBA igrala bolja košarka nego danas.

 

 

 

 

Izaći ću sam. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Del Piero said:

Ves masine iz redom otvorenih pozicija. Stvarno cudno za jednu sutersku ekipu.

Atlanta nema bolji procenat suta za tri od Filadelfije, cak im je ofanzivni rejting isti, dok je defanzivni bolji kod Filadelfije.  Faktor x je svakako Embid za kog nemaju resenje...

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Ko nije gledao Kukoča nek gleda Duranta, . To je Kukoč 2.0.

Druga je stvar što je Kukoč sa Sabonisom , Divcom i ekipom bio pionir koji je tabao put za Dončića, Jokića i ekipu.

Kukoč je morao da se ugoji 20 kg da bi igrao krilnog centra u tadašnjoj NBA što je izmenilo njegovu igru , a ja recimo tvrdim da je bolji igrač od Pipena.

U današnjim uslovima on bi bio franšizni igrač.

Da sumiram, mnogo se potcenjuju Kukočeve fizikalije i to kakav je igrač bio. Šteta što nije imao Draženov sportski bezobrazluk jer verujem da u Bulsima ne bi izdržao ni godinu dana, ali bi igrao svoju igru i bio mnogo priznatiji

Sto posto tacno, verujem da jeste bio bolji od Pipena i da ga je tad na pocetku karijere uzela neka slabija ekipa verovatno bi i tad bio najbolji igrac fransize. Ovako je sluzio kao deo tima i nko 3-4-5 resenje u napadu..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sto posto tacno, verujem da jeste bio bolji od Pipena i da ga je tad na pocetku karijere uzela neka slabija ekipa verovatno bi i tad bio najbolji igrac fransize. Ovako je sluzio kao deo tima i nko 3-4-5 resenje u napadu..

A da li bi uzeo titule i priznanja u toj ekipi? 

Pippen je najbolji 2 igrac ekipe ikada, savrsen sidekick.

 

Jokic tek napunio 26 godina, polako. Decko je vec MVP lige a vidjecemo sta ga ceka u buducnosti. Nadam se da u Denveru vec rade da pojacaju ekipu sledece sezone.

Titula Jokica sa Denverom salje ga kao najboljeg igraca sa ovih prostora bez dileme i onda u borbi sa Dirkom za najboljeg Evropljanina ikad.

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Miki28 said:

A da li bi uzeo titule i priznanja u toj ekipi? 

Pippen je najbolji 2 igrac ekipe ikada, savrsen sidekick.

 

Jokic tek napunio 26 godina, polako. Decko je vec MVP lige a vidjecemo sta ga ceka u buducnosti. Nadam se da u Denveru vec rade da pojacaju ekipu sledece sezone.

Titula Jokica sa Denverom salje ga kao najboljeg igraca sa ovih prostora bez dileme i onda u borbi sa Dirkom za najboljeg Evropljanina ikad.

Polako...ima Janis dve titule MVP-a, Gasol ima titule, Dirk, bice tu i Doncic.

 

Bolje za Kukoca sto je otisao u Cikago, ali mi pisemo o tome da je migao i tad biti glavni igrac fransize. Kukoc je sa 18g pokorio Evropu pa igrao za najbolji tim svih vremena..samo u to vreme je bilo jako tesko doci do NBA i minutaze.

 

Kukic je po meni najbolji ex Balkan igrac, da li ce ga prestici Luka ili Jokic, pa videcemo. Mislim da Luka ako se bude mali bavio i fizikalijama, moze uci u 10 najboljih igraca svih vremena.

 

Mogao bi imati bolju karijeru i od Lebrona..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Skoro svaka ekipa sada svom najboljem igracu skandira MVP. Kao sto su Klipersi Lenardu, moglo je i jutros da se vidi kako Dzezeri skandiraju Micelu da je MVP.

 

A sto se tice jadnosti, koga briga, oni misle da je i Embid generalno bolji igrac od Jokica. Danas nikoga ne interesuju cinjenice.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...