Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

4 minutes ago, gggggggg said:

 

antetokounmpo i curry najverovatnije.

 

 

i irving je bio vidjen kao elitan i medju najboljim plejevima/bekovima i generalno igrao najbolje dok je igrao sa jamesom... a pre i posle toga, slabo.

ali lonzo i calmers ni u jednom trenutku nisu. mislite o tome. :s_d: 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad se priča o ovim tierima treba imati u vidu da je Davis maltene sam držao celu odbranu šampionske ekipe, a u napadu bio bara bar sa ovim najvećim napadačima. Grandiozan igrač. Za tako nešto Jokić nije sposoban, džaba asistencije i kreativnost, njega jedan drveni Gobert izbuši na razne načine. Isto tako, zbog ovoga likovi kao Lillard ne mogu da budu previsoko, pa ni Curry ne može ispred Kawhia. Najbolji su oni koji prave razliku u oba smera. Harden, Curry i slični su tu samo zbog genijalnosti na jednoj (atraktivnijoj) strani parketa.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pored toga, AD su puno puta zaboravljali u napadu (i tada uglavnom prolazili loše), a kad je fokus bio na njemu delovao je kao na igrici. Tako da, trenutno, meni deluje tačno ono da je on ipak bio taj faktor zbog koga su LAL uzeli titulu, uz svu neverovatnost Brona.

 

Međutim, mislim da nije ukupno toliko velika razlika između AD i Jokića. AD je neuporedivo bolji u odbrani i bolji jedan na jedan napadač, ali opet, ne može da sačuva Jokića a Nidža je pored toga centralna tačka ideje napada svoje ekipe, što AD ipak nije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kad se priča o ovim tierima treba imati u vidu da je Davis maltene sam držao celu odbranu šampionske ekipe, a u napadu bio bara bar sa ovim najvećim napadačima. Grandiozan igrač. Za tako nešto Jokić nije sposoban, džaba asistencije i kreativnost, njega jedan drveni Gobert izbuši na razne načine. Isto tako, zbog ovoga likovi kao Lillard ne mogu da budu previsoko, pa ni Curry ne može ispred Kawhia. Najbolji su oni koji prave razliku u oba smera. Harden, Curry i slični su tu samo zbog genijalnosti na jednoj (atraktivnijoj) strani parketa.

Curry u formi je top5 igrač lige kako god okreneš. Lilard je tu nedje oko top10. 

 

Slažem se za ovo poređenje Davis i Jokić. Davis ipak ima baš ozbiljan impact u odbrani, Jokić je tu tanak.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, đubrivo. said:

frankie je praktično curry ili harden u odbrani 😕

.. salim se naravno ali ne može davis u diskusiju sa curryjem pa nek je i four way igrač

Zasto ne moze? Okej Steph je fenomenalan u napadu ali AD je fenomenalan na obje strane parketa. Opet pitam, zasto mora nelo da se umanji da bi se neko drugi uvelicao?

 

4 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Nije bio dostupan, nego je rovario po Pelikansima, kao sto su LA  rovarili SA.

Dostupan je bio i  jeste pisali na ovom istom forumu kako su Pelikani opljackali Lejkerse?

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da verujem da i dalje provejava godinama isto misljenje da je igrac X (Curry, Harden, Kawhi, Durant...) bolji od Kinga u bilo kojoj sezoni, ljudi nemojmo se zajebavati. S druge strane, ako je neko u teoriji spreman za cuvanje KD to je AD. Ima sve ono sto je potrebno - visina, duzina, rad nogu, osecaj za deflection, odlican je bloker...  Isto tako, Davis moze da se stavi i na Giannisa, Leonarda, Butlera i mnoge krilne ubice koje igraju na 3/4.

 

  U mojoj knjizi Butler mora imati mesto u TOP10 -> James, Durant, Leonard, Davis, Giannis, Doncic, Harden, Butler, Jokic, Curry

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Miki28 said:

Zasto ne moze? Okej Steph je fenomenalan u napadu ali AD je fenomenalan na obje strane parketa. Opet pitam, zasto mora nelo da se umanji da bi se neko drugi uvelicao?

 

zato što imamo pamćenje dugačko jednu sezonu, bilo da su u pitanju davis ili curry, leonard 

 

nije nikakva žurba, lebron je sve stariji pa ćemo uskoro videti i davisa kao glavnog igrača lakersa, pa ćemo onda da diskutujemo da li je bolji od curryja 

 

davis bi po talentu trebalo da je najbolji u ligi ali na terenu to nije baš tako 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, delgado said:

S druge strane, ako je neko u teoriji spreman za cuvanje KD to je AD. Ima sve ono sto je potrebno - visina, duzina, rad nogu, osecaj za deflection, odlican je bloker...

 

U mojoj knjizi AD je najbolji defanzivac u ligi, ali nisam ubedjen da bi se usrecio protiv Duranta u plejof modu. Preagilan je KD za njega. Naravno pod uslovom da je KD isti onaj igrac od pre povrede ja jedino Janisa vidim kao realno zajebanog cuvara za njega. 

U proslosti je imao probleme i sa Tuckerom iako je ovaj dosta kratak, ali PJ je posebna vrsta zivotinje.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, đubrivo. said:

 

zato što imamo pamćenje dugačko jednu sezonu, bilo da su u pitanju davis ili curry, leonard 

 

nije nikakva žurba, lebron je sve stariji pa ćemo uskoro videti i davisa kao glavnog igrača lakersa, pa ćemo onda da diskutujemo da li je bolji od curryja 

 

davis bi po talentu trebalo da je najbolji u ligi ali na terenu to nije baš tako 

Mozda jer je AD bio ispod radara sve ove sezone pa onda se aktivirali prethodne i ajde nek ide prica pamcenje dugacko jednu sezoni.

AD je bio jedan od najboljih igraca lige i u Pelikanima, prelaskom u Lejkerse doslo je do konacnog priznanja da to jeste, na obje strane parketa.

Njegovo je da se dokazuje i dalje ali bas je dno dna to nipodostavanje jer ajde igra za Lejkerse. Boze zdravlja on ce biti najbolja 4ka svih vremena

Link to comment
Share on other sites

da li bi trejdovali thompsona za hardena ako ste fo warriorsa? 

hollinger je ovo spomenuo dan nakon sto se povredio thompson i vise puta ponovio od tada da je to jedini nacin za dubse da i dalje budu konkurentni. 

naravno dubsi bi dali jos wisemana i neke pickove... 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

da li bi trejdovali thompsona za hardena ako ste fo warriorsa? 

hollinger je ovo spomenuo dan nakon sto se povredio thompson i vise puta ponovio od tada da je to jedini nacin za dubse da i dalje budu konkurentni. 

naravno dubsi bi dali jos wisemana i neke pickove... 

 

 

Da 

 

16 minutes ago, gggggggg said:

hayward se povredio. 

 

Jebeni maler

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Barkley#34 said:

 

Međutim, mislim da nije ukupno toliko velika razlika između AD i Jokića. AD je neuporedivo bolji u odbrani i bolji jedan na jedan napadač, 

Ne znam, ono sto smo videli od Jokica 1 na 1 kad je gusto, realizacija mu je golema. Plesao je oko Gobera ko mungos oko zmije

laznjaka kolko treba, guranja ramenom kolko treba, nisam primetio da je zaustavljiv.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

da li bi trejdovali thompsona za hardena ako ste fo warriorsa? 

hollinger je ovo spomenuo dan nakon sto se povredio thompson i vise puta ponovio od tada da je to jedini nacin za dubse da i dalje budu konkurentni. 

naravno dubsi bi dali jos wisemana i neke pickove... 

 

 

Nikako. Imidž kluba bi bio uništen, dobici trenutni i sumnjivi. Radije ćemo da ne budemo konkurentni, ali Stefa i Kleja ne damo. Za Drejmonda nisam siguran, on nije brat prskač, ali je bio pre par godina jako dobar i bitan igrač.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Ne znam, ono sto smo videli od Jokica 1 na 1 kad je gusto, realizacija mu je golema. Plesao je oko Gobera ko mungos oko zmije

laznjaka kolko treba, guranja ramenom kolko treba, nisam primetio da je zaustavljiv.

Pazi, moje mišljenje o Jokićevom napadu iskazao sam time da AD ne nože da ga sačuva, što nije baš uobičajena situacija. Mislim da Antonijeva pokretljivost i skočnost donose prevagu u tom segmentu, ali govorimo o malim razlikama svakako. Jokić opet ima brze ruke, snagu, mozak pleja - komanduje igrom cele petorke, što ga čini kompletnijim u napadu sa aspekta tima. Ubitačni finišer i skakač protiv vrhunskog razigravača i po potrebi finišera, to su njihove uprošćene definicije, po meni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...