Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

36 minutes ago, realno *w said:

Elem, da bacim jedan :Hail: za Hardena

 

 

Dok je sam igrao, Dobijalu su sve žive. Sada Durent i Irvig, pa još i Grifin koji solidno igra, a vezali su 4 poraza i blizu su da skliznu na 3. mesto.

 

Slazem se sa delom vezanim za Hardena, ali hocu da prokomentarisem ovo oko Grifina. To sto igra dobro napadacki i sto dobija dosta minuta trenutno uopste nije dobra stvar za Netse. Nikada nije bio dobar defanzivac, a sada je vec postao opasan krater. Netsi sve switchuju bez razmisljanja i svaka ekipa ga gadja, sinoc je Dalas bukvalno 50% poena u prvom poluvremenu postigao preko njega.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Manu said:

 

Slazem se sa delom vezanim za Hardena, ali hocu da prokomentarisem ovo oko Grifina. To sto igra dobro napadacki i sto dobija dosta minuta trenutno uopste nije dobra stvar za Netse. Nikada nije bio dobar defanzivac, a sada je vec postao opasan krater. Netsi sve switchuju bez razmisljanja i svaka ekipa ga gadja, sinoc je Dalas bukvalno 50% poena u prvom poluvremenu postigao preko njega.

 

 

Stoji naravno, jasno je da sa njime imaju + i - stranu.  U par mečeva je pravio probleme na petici, voleo bih da vidim da ga u nedelju stave malo na Jokića 🙂

Link to comment
Share on other sites

HaHaHa, jučer ste se raspisali nakon jedne Schedule Win nad umornim Phoenixom o Atlanti kao da je u najmanjoj mjeri u rangu Jordanovih Bullsa, I eto već drugu večer slijedi otrežnjenje od Indiane. danas su već malo manje elitna ekipa😂😂😂.

Ovaj topic je baš postao nečitljiv i srećom nisam za njega vezan pupčanom vrpcom pa ću se jednostavno povući sa njega i nastaviti razmjenu mišljenja sa ljudima koji su u mojem društvu a zapravo su košarkaški treneri. Nemojte plakati samo 😉

  • Thanks 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Evo ja kao neko ko je u toj debati bio za Davisa (a i dalje mislim da je u naponu forme on najbolji i najkompletniji visoki u ligi) priznajem da je stvarno skandal ovo što on igra ove sezone. Uzeo dečko titulu i rešio da batali dalje. Trebaće mu mnogo jak playoff da se opere za ovakva izdanja. Nije samo do povreda i "povreda", i kad je kao zdrav igra preko kurca i vucara se kao neka veterančina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, realno *w said:

Ovi Finix botovi gori od najgorih KKP/KKCZ zaluđenika. 

Kad bi se napravio poll koji tim se najmanje voli ovde, kontam da bi dobili 0 glasova 😄 Ne razumem odakle taj stav celog fandoma njihovog na celom internetu kako ih svi mrze nešto

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Finiks je mnogo simpaticna ekipa ali im fali vatrene moci sa klupe. Oni su ovu sezonu bili jedna od najzdravijih ekipa i to zavara oko tabele. Prva petorka im je jedna od najjacih u ligi ali rezervisti bi se realno mucili sa Zvezdom i Partizanom. Ne znam zasto nisu nasli makar neku vezaru da im trpa barem nesto konstantno sa klupe. I pravo je cudo kako se Kris Pol drzi ovako zdrav celu sezonu, da ga ne ureknem. 

E ovaj Memfis u kladionici necu vise nikad igrati, ja mislim da su mi oborili pola tiketa od Nove Godine. Tako im i skor kaze 50-50% 

Njih prognozirati kao da gadjas na pokeru velika- mala cista sreca

Pobede nekog najjaceg a izgube od treceg tima Oklahome

Memfis je najnepredvidljivija ekipa u istoriji univerzuma😬

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, bodo said:

HaHaHa, jučer ste se raspisali nakon jedne Schedule Win nad umornim Phoenixom o Atlanti kao da je u najmanjoj mjeri u rangu Jordanovih Bullsa, I eto već drugu večer slijedi otrežnjenje od Indiane. danas su već malo manje elitna ekipa😂😂😂.

Ovaj topic je baš postao nečitljiv i srećom nisam za njega vezan pupčanom vrpcom pa ću se jednostavno povući sa njega i nastaviti razmjenu mišljenja sa ljudima koji su u mojem društvu a zapravo su košarkaški treneri. Nemojte plakati samo 😉

 

 Gde ces sad kad postaje najzanimljivije pred plejof ?

 

37 minutes ago, Chaos Is Me said:

Evo ja kao neko ko je u toj debati bio za Davisa (a i dalje mislim da je u naponu forme on najbolji i najkompletniji visoki u ligi) priznajem da je stvarno skandal ovo što on igra ove sezone. Uzeo dečko titulu i rešio da batali dalje. Trebaće mu mnogo jak playoff da se opere za ovakva izdanja. Nije samo do povreda i "povreda", i kad je kao zdrav igra preko kurca i vucara se kao neka veterančina.

 

 

 Apsolutno, celu sezonu i kad je bio zdrav je odigrao preko kurca, King je daleko daleko vise vukao tim... Dejvis ima dovoljno dobar tim da prodje plejIn i bez Kinga ako treba...

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko se razlikuju komentari ovde i kezual fanova na B-92 u poznavanju kosarke, ono kao kad neko zna samo gumu na kolima da promeni u odnosu na pravog automehanicara. Srpska javnost( citaj Jokicstans) hoce Dalas pre Portlanda. Denver godinama tuce Portland u skoro svim utakmicama osim mozda jedne ili dve, dok je sa Dalasom povuci- potegni skoro uvek. Luka ima vecu kontrolu utakmice od Lilarda i ja sam izrazito za Portland da se steluje- ako se bude moglo stelovati. Luka je namucio prosle godine Kliperse dok Lilard sutira 40% u plejofu. Doncic je mnogo krupniji od Fakua i ako se Dozier ne oporavi mnogo lakse ce Faku iritirati omanje Lilarda i Mekaluma nego Luku. Portland mi ne izgleda opasno, nekako su razasuti bez plana trci i pucaj sto u plejofu tesko prolazi dok se u Dalasu zna gazda i vise planski igraju. Ne znam da li se kolege Nugetlije slazu ali ja sam za Portland i stelovanje na njih

Link to comment
Share on other sites

Portland će imati velikih problema u odbrani protiv bilo koje ekipe u PO. Trio Lilard-CJ-Powell je odličan napadački, ali defanzivno prilično skroman. Radi balansa ekipe bilo bi mnogo bolje za njih da imaju jedno fizički snažno krilo u prvoj petorci, a da se Powell prešalta na klupu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa evo ja tvrdim da u poslednjih 5-6 godina pratim bolje NBA od npr. komentatora Edina Avdica koji ima dosta duze iskustvo, pa se njegovo misljenje i vise ceni, a siguran sam i da vise utakmica pogledam i vise tviter analiza procitam, a da se ne ide dalje po forumima... Generalno, u bilo kojem ''podcastu" sa Balkana ne mogu steci neko novo znanje, osim ako se to nije radilo o malo daljoj istoriji kada ja nisam pratio NBA. Pre cu ovde nesto korisnije saznati ili se makar zezati.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Zarko Paspalj said:

Koliko se razlikuju komentari ovde i kezual fanova na B-92 u poznavanju kosarke, ono kao kad neko zna samo gumu na kolima da promeni u odnosu na pravog automehanicara. Srpska javnost( citaj Jokicstans) hoce Dalas pre Portlanda. Denver godinama tuce Portland u skoro svim utakmicama osim mozda jedne ili dve, dok je sa Dalasom povuci- potegni skoro uvek. Luka ima vecu kontrolu utakmice od Lilarda i ja sam izrazito za Portland da se steluje- ako se bude moglo stelovati. Luka je namucio prosle godine Kliperse dok Lilard sutira 40% u plejofu. Doncic je mnogo krupniji od Fakua i ako se Dozier ne oporavi mnogo lakse ce Faku iritirati omanje Lilarda i Mekaluma nego Luku. Portland mi ne izgleda opasno, nekako su razasuti bez plana trci i pucaj sto u plejofu tesko prolazi dok se u Dalasu zna gazda i vise planski igraju. Ne znam da li se kolege Nugetlije slazu ali ja sam za Portland i stelovanje na njih

 

 

Pa to je tu negde. Ja bih naravno voleo da izbegnu Lejkerse, koji su im ubedljivo najgori mečap zbog ogromne količine mesa u reketu, čija je jedina namena da zaustavi Jokića.

Naravno, na prvom mestu LBJ u plejof modu, ne treba tu ništa dodati.

 

Portland i Dalas su tu negde. Obe ekipe su u ogromnoj prednosti u odnosu na Denver u svakom aspektu, osim samog Jokića, prema trenutnom stanju povreda.

 

Nadam se da će se do plejofa vratiti makar Dozijer i Moris.

 

Velika misterija mi je Kampaco. Uhvatio je ritam kada je dobio više minuta, ali čeka ga plejof gde će ga napasti svim silama.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Drakaris said:

Pa evo ja tvrdim da u poslednjih 5-6 godina pratim bolje NBA od npr. komentatora Edina Avdica koji ima dosta duze iskustvo, pa se njegovo misljenje i vise ceni, a siguran sam i da vise utakmica pogledam i vise tviter analiza procitam, a da se ne ide dalje po forumima... Generalno, u bilo kojem ''podcastu" sa Balkana ne mogu steci neko novo znanje, osim ako se to nije radilo o malo daljoj istoriji kada ja nisam pratio NBA. Pre cu ovde nesto korisnije saznati ili se makar zezati.

Ma kakvi crni tv analiticari. Oni imaju istorijsko znanje kosarke tipa Edin zna milion nekih istorijskih informacija ali trenutno stanje je totalno druga prica. Nemaju oni vremena od para da se zaludjuju sitnicama ko mi obicni zaludjenici. Evo na primer godinama isticu Jokiceve asistencije a niko od njih da ne primeti kako je Jokic najprecizniji kosarkas u istoriji igre od jednog do 3 metra i to ubedljivo. I sad kad slusas Seka i sve te neke "tv analiticare" ispada stvarno smesno uopste obazirati se na to sto kazu. Kad bi mi dali 5 minuta sa Sekom mislim da bi se zacrveneo kao bulka posle nekih podataka😬 Video sam juce neki snimak od Bil Simonsa 20- ak minuta i prvi put da neko iznosi neke kompleksnije informacije, ovo ostalo je rang kezual fanova sa komentara B- 92. I ovaj covek Hrvat sa ovom deep statistikom je samo potvrdio ono sto svako sa 2 grama mozga vidi odavno. Vise se ovde ili na Reditu moze nauciti nego od svih zajedno bivsih kosarkasa, raznih analiticara itd. Realno tebra i ti i ja da smo puni para ne bi mi imali ni vremena da se bakcemo sa detaljima😉

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Edin je prije svega košarkaški komentator. Za taj posao se vrednuju neki drugi kvaliteti koji su nedostižni za većinu poznavalaca i ljubitelja košarke. Znanje o košarci je zapravo samo jedan od uslova koje treba da ispuni dobar košarkaški komentator. Pisanje po forumima i prenošenje sportskih događaja skoro da i nemaju nekih dodirnih tačaka.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zarko Paspalj said:

Koliko se razlikuju komentari ovde i kezual fanova na B-92 u poznavanju kosarke, ono kao kad neko zna samo gumu na kolima da promeni u odnosu na pravog automehanicara. Srpska javnost( citaj Jokicstans) hoce Dalas pre Portlanda. Denver godinama tuce Portland u skoro svim utakmicama osim mozda jedne ili dve, dok je sa Dalasom povuci- potegni skoro uvek. Luka ima vecu kontrolu utakmice od Lilarda i ja sam izrazito za Portland da se steluje- ako se bude moglo stelovati. Luka je namucio prosle godine Kliperse dok Lilard sutira 40% u plejofu. Doncic je mnogo krupniji od Fakua i ako se Dozier ne oporavi mnogo lakse ce Faku iritirati omanje Lilarda i Mekaluma nego Luku. Portland mi ne izgleda opasno, nekako su razasuti bez plana trci i pucaj sto u plejofu tesko prolazi dok se u Dalasu zna gazda i vise planski igraju. Ne znam da li se kolege Nugetlije slazu ali ja sam za Portland i stelovanje na njih

1.Hoce Dalas zato sto ovako osakaceni mogu da ispariraju Dalasu nekako u napadu, osim Luke i H.Jr ostali nisu toliko napadacki opasni i ako mogu da biram Denver vs Dalas bi bio odlicna serija, Jokic vs Doncic ce verovatno da odluci taj duel.

2.I ovo bi trebalo da znaci sta tacno? to sto ih "tuku" godinama? ne razumem?

Lilard, Powell, CJ ce da uniste sami Denver u nedostatku spoljne bekovske linije, Barton je upitan kad ce da se vrati, PJ isto a Monte je veoma blizu ali opet pitanje je kad ce moci da bude na 100%.

I ti bi zeleo da vidis Lilarda i CJ protiv Kampaca i mislis da imaju vece sanse? 

Sve mi se cini da si ti taj casual fan, nadam se da gresim.

3.Luka da je imao malo boljeg Porzingisa izbacio bi Kliperse sam, nije toliko ni do Luke koliko je do Klipersa, a ta prica nam je svi poznata oko hemije u ekipi, kako se nista nije znalo itd..stvari koje su isplivale tek nakon plejofa.

4.Da si malo stavio prst na celo i da malo vise pratis kosarku, ako dodje do te serije Gordon ce da preuzme Luku a ne PJ ili Campaco.

Takodje svima je poznato kako je CJ pre nekoliko godina unistavao Denver iz P&R i bukvalno je sam izbacio Denver, Lilard je bio ocajan...Portland ne odgovara Denveru ovako osakacenom, da su full spremni sa Dzamalom ne bi bilo bitno Portland, Dalas ili bilo ko, izasli bi sa zapada, bila bi to opasna borba sa Lejkersima.

Ovaj komentar da Facu imitira Lilarda, pravicu se da nisam procitao hahahaha.

I ovo je od nekog ko navija za Hjuston, nije mi toliko bitno ispao Denver ili ne, gledam na stvari objektivno..pored svega Nurkic i Kanter bi Jokica dosta umorili fizicki, puno je tu stvari ali tvoj komentar tj razlog zasto bi trebalo da izbegnu Dalas nema veze sa vezom, ali dobro to je moje misljenje, mozda gresim.

 

Edited by Stex
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...