Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

4 hours ago, Drakaris said:

Velika se borba odvija u borbi za sto bolju poziciju u noci draft lutrije.

 

24. Cikago 26-39

-----

25. Orlando 21-45

26. Klivlend 21-45

27. Oklahoma 21-45

28. Minesota 20-46

29. Detroit 19-47

30. Hjuston 16-50

 

Hjuston je zabetonirao poslednje mesto. Oklahoma mi je dosta cudna, ugasise dosta igraca, a i dalje ne mogu obezbediti makar drugu poziciju...

Pa koliko sam upucen tri poslednje ekipe imaju iste sanse da dobiju prvog pika,tako da nije bitno da li si 30 ili 28.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bojdo said:

Jokic brani trazniciju sa 79% uspješnosti, što se ocjenjuje sa VRLO DOBRIM

Jokić brani čistu izolaciju, dakle čisto jedan na jedan sa 91% uspješnosti što se ocjenjuje ELITNIM

Jokićeva odbrana posta iznosti 76% uspješnosti što se ocjenjuje VRLO DOBRIM

Jokicev pick and roll odbrana: roll mana brani sa 77% uspješnosti

https://www.youtube.com/watch?v=AM3uCIx1rA8

 

Čisto radi tačnosti informacije ovdje se ne radi o procentima, već o tzv. percentilima - tj. relativnom položaju igrača u odnosu na cijeli uzorak NBA igrača u određenoj kategoriji. Recimo, Jokićeva odbrana posta je na 76. percentilu, što znači da on statitistički brani post bolje od 76% svih igrača NBA, dok 24% igrača brani post bolje od njega itd. U principu, biti u prvih 10% (ovo znači biti na 90. percentilu) u određenoj kategoriji je odlično, a biti elitan je ipak nešto uža kategorija. U brojnim ofanzivnim kategorijama Jokić je elitan, vrlo često i na samom vrhu - tj. 100. percentilu.

 

Podkast je odličan, drago mi je da je Barton na neki način eksponiran - on je najobičnija štetočina i za Denver bi najbolje bilo da uopšte ne igra plej-of. Ne znam koliko je ozbiljna povrjeda PJ Dozier-a?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kako dobra tekma Indijane i Atlante. Atlanta igra odlicnu odbranu, mnogo lopti odbranili. Indijana precizna strasno. Bogdan igra odlicno odbranu. Bas mu sela dobro ova Atlanta.

 

Kako su izgubili ovi iz Atlante glupo. Jedno 7 dobrih odbrana u poslednjoj cetvrtini nisu uspeli da kapitalizuju. Na kraju ovi su morali da ubace nesto i ona razlika iz prve cetvrtine je odradila svoje. Steta, imali su ih.

 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Klipani zatrpavaju sugrađane i šalju snažnu poruku. :s_d: Rondo s klupe opet odličan,  ovog puta pridružio mu se Demarcus. AD nažalost ima staklene noge - povrijedio se od reklamu nakon šuta. Izgledalo je kao lakše izvrnuće zgloba, mada poslije nije ulazio u igru. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ječmendo said:

 

Čisto radi tačnosti informacije ovdje se ne radi o procentima, već o tzv. percentilima - tj. relativnom položaju igrača u odnosu na cijeli uzorak NBA igrača u određenoj kategoriji. Recimo, Jokićeva odbrana posta je na 76. percentilu, što znači da on statitistički brani post bolje od 76% svih igrača NBA, dok 24% igrača brani post bolje od njega itd. U principu, biti u prvih 10% (ovo znači biti na 90. percentilu) u određenoj kategoriji je odlično, a biti elitan je ipak nešto uža kategorija. U brojnim ofanzivnim kategorijama Jokić je elitan, vrlo često i na samom vrhu - tj. 100. percentilu.

 

Podkast je odličan, drago mi je da je Barton na neki način eksponiran - on je najobičnija štetočina i za Denver bi najbolje bilo da uopšte ne igra plej-of. Ne znam koliko je ozbiljna povrjeda PJ Dozier-a?

Barton nije NBA igrac kada se sve " stavi na papir". Lik je bio totalno irelevantan duboko na klupi Portlanda gde je igrao mahom u garbage time- u sa nekih cini mi se 24.godine. Odjednom dolazi u tada teski mediokritet od Denverovog tima gde se svojim egoistickim stilom i nelosim sutem namece u takvoj prosecnoj sredini. Maloun je emocionalno vezan za njega inace on ne bi pravio razliku ni u Zvezdi ni u Partizanu, a upravo deep statistika to povrdjuje ono sto se i golim okom vidi. Nema za celu karijeru jednu jedinu dobru plejof utakmicu. Zbog njegove nonsalancije Denver je ispao od Portlanda jer ga je Hud zatrpao u nekim kljucnim momentima, bukvalno se setkao dok je ovaj pajser sutirao trojke. Znaci spada fakticki u 3-5% najgorih defanzivaca u celoj ligi. Premrsav, pogotovo noge, odbija se u blokovima kao da ne postoji, a primetio sam da su ga i poceli targetirati pre povrede jer su protivnicki pomocni treneri sve ovo isto saznali. Slepao se u Denveru godinama zbog Jokiceve nesebicnosti i Malounove zablude oko njegovih sposobnosti. Prosto je neverovatno da neko sa 11-12 per dobija 35 minuta i loptu u ruke. Nisam 100% siguran ali mislim da ne postoji iole 10 dobrih igraca sa manje od 13 PER i vecina su elitni defanzivci tipa Smart, Kovington i jos par. 

Link to comment
Share on other sites

 

The Ringer's Bill Simmons is joined by Kevin O'Connor and J. Kyle Mann to discuss Nikola Jokic's MVP-caliber play, his presence on the court, the Nuggets playoff hopes without Jamal Murray, the era of positionless basketball, and more!

 

 

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Kuku majko kakva sezona prozeta povredama a tako je sve lepo krenulo...  Sruderu je ovo valjda drugi protokol od 2 nedelje, uzas

Mozda je cak najbolja varijanta biti sedmi, proci play-IN i onda na finix u 1R... Ma nemam pojma vise ni sam 😞  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je lakers-ima najbolje da gađaju Utah-u ili Denver u prvoj rundi, ovako roviti. Denver-u bi pak bilo idealno Portland pa Utah, ako ne nalete nas Lakers-e.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Počeo ove sezone AD opasno da se folira. Skoro sam naleteo na neke snimke njegovih kuliranja u odbrani. Odrobijaće ga LBJ ako nastavi tako.

10 minutes ago, L0shMi said:

Mislim da je lakers-ima najbolje da gađaju Utah-u ili Denver u prvoj rundi, ovako roviti. Denver-u bi pak bilo idealno Portland pa Utah, ako ne nalete nas Lakers-e.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

 

Pa nema dileme da im je Denver najpoželjniji, ali su im jako male šanse za to.

 

Trebalo je sada povezati par pobeda, a oni su na 8-12 na poslednjih 20ak tekmi. Za to 5. mesto su im konkurenti i Dalas i Portland, a ako izgube noćas, bliži su 7. mestu, nego 5. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...