Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Barkli je tragi- komican

Kako je posprdao Atlantu oni uzletese

Skroz zajeban roster, plus se sada vise " opipali", primetno je kako Trej vise dodaje Bogdanu posebno

Kapela se moze sa svakim pobiti u odbrani, Trej jes da vezari ali je elitna vezara + brdo revolverasa sa dobrim procentima

Ne bi me iznenadilo da budu najvece iznenadjenje ove godine

Hoce li Denver ikada odmoriti terminatora sa pokretima ruske balerine

Doduse sam se " odmorio" sa tajfunskim oduvavanjem 

 

Edited by Zarko Paspalj
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Atlanta zaista ima opak napadački potencijal, al izuzev Capele svi od reda igrači su im znatno bolji u napadu nego u odbrani. Ne vidim da oni mogu da ugroze u PO ikoga iz Nets, Sixers, Bucks, Celtics, Heat grupacije. 

 

Da, mada ok, prošle godine su bili tipa 20-50 ekipa, ove godine borba za 4. mesto, ako bude druga runda plejofa, to je već ogroman napredak.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Njima će biti super ako ostanu 4/5 i pobiju se sa Niksima za drugi krug PO.

 

Inače, ne iznenađuje me ovakva Jokićeva 1/4. Dešavalo se već da u teškim trenucima za ekipu on povuče na početku da se lakše uđe u nastavak meča. Isto tako ume i da celo poluvreme samo razigrava, odbijajući da šutne iz laganih pozicija. Trener na terenu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam kako Atlanta uspeva da se odrzi ovako visoko. Ok, kontam da je NBA danas napadacka liga i da imaju opak ofanzivni potencijal, ali oni bukvalno nemaju dvojicu kvalitetnih odbrambenih igraca na rosteru. Par solidnih visokih koji nisu neka ekstra klasa i rupa do rupe na spoljnim pozicijama.  Kreni redom od Janga, Bogdanovic(da kazes solidan), Lu, Huerter, Galinari... Na Redisha nisam mnogo obracao paznju ali mislim da ne slovi za nekog defanzivca. Kontam da Hunter tu odradjuje najveci deo posla. 

 

Ovih primljenih 111 ppg i ne izgledaju tako lose u njihovom slucaju. 

 

Sve u svemu, ovo je po meni najpozeljniji tip timova u PO, kada se igraci uozbilje i zaigra se agresivnija odbrana. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki28 said:

Ali je i Kawhi rovit, vuce neke povredicu noge. Bice jebeno, poraz protiv Klipana i Portlanda sutra nas baca u playin

 

 Mogli smo mi ovo dobiti vcrs. Makar je centarska linija kompletna tu + AD. Ali imacemo velike probleme u kreaciji, posebno ako ne bude igrao THT jer sada nema ni Kinga ni Sredera za organizaciju... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zarko Paspalj said:

Barkli je tragi- komican

Kako je posprdao Atlantu oni uzletese

Skroz zajeban roster, plus se sada vise " opipali", primetno je kako Trej vise dodaje Bogdanu posebno

Kapela se moze sa svakim pobiti u odbrani, Trej jes da vezari ali je elitna vezara + brdo revolverasa sa dobrim procentima

Ne bi me iznenadilo da budu najvece iznenadjenje ove godine

Hoce li Denver ikada odmoriti terminatora sa pokretima ruske balerine

Doduse sam se " odmorio" sa tajfunskim oduvavanjem 

 

 

Nije do Barklija, nego do Koste. U svom stilu je izbriljirao i izjavio da je Bogdan zavrsen/bivsi igrac jer je presao u tim koji nema nikakav potencijal (mozda parafraziram ali mu je to bila sustina 😆).

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Bojim se da će se Nugetlije koje se uzdaju u Austina Riversa grdno razočarati ako dođe momenat da on igra više od 10 minuta po meču, posebno u PO.

Cuti, ako dodje do toga, znaci da je zdrav. Sem Morisa, koji je relativo blizu da se vrati, ostali su nepoznanica. Kako su zaredjali sa povredama bekova, na kraju ce Bol Bol ili Vlatko Cancar da startuje...

 

Sad ozbiljno, niko ne ocekuje nista specijalno od njega, eventualno da se zapali na mec ili 2. Ali u ovakvoj situaciji sa povredama, daj sta das. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

atlanta ima jos da igra dva puta sa wizardsima, ornaldo, houston i indiana. knicksi imaju lakerse, clipperse, san antonio, boston i charlott. znacajno tezi raspored za knickse. mozda do kraja i zamene mesta na pozicijama 4 i 5. kada bi se bar jedan od redish, hunter vratili, verovatno bi imali sasvim solidne sanse i protiv bostona i miamija, steta sto su sanse da igraju protiv njih nemoguce.

 

sto se tice bostona i miamija, imam utisak da se citave sezone ocekuje da krenu ali na kraju uvek to bude 2-3 pobede pa 2-3 poraza i tako cele sezone. znao je miami ranijih sezona da ima ovako mediokritetske sezone gde su bas bili prosek. sada imaju butlera pa se to mozda promeni u playoffu, ali problem je sto najbolje sto mogu biti je sesto mesto a tu vec dobijaju najverovatnije buckse.

 

bas je lepo da velika vecina timova jos uvek ima za sta da igra.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Za Bakse je ogromna steta sto nemaju ovakvog Bogdana u timu. Steta je sto im trejd nije prosao, jer bi se bas ozbiljno pobili sa Bruklinom.

 

Nema jos apdejta za Hardena, to vec pocinje malo da brine, jer plej of pocinje za tacno dve nedelje. Jako bih voleo seriju u prvoj rundi Bruklin-Majami

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Velika se borba odvija u borbi za sto bolju poziciju u noci draft lutrije.

 

24. Cikago 26-39

-----

25. Orlando 21-45

26. Klivlend 21-45

27. Oklahoma 21-45

28. Minesota 20-46

29. Detroit 19-47

30. Hjuston 16-50

 

Hjuston je zabetonirao poslednje mesto. Oklahoma mi je dosta cudna, ugasise dosta igraca, a i dalje ne mogu obezbediti makar drugu poziciju...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alex_Serbia said:

 

Nije do Barklija, nego do Koste. U svom stilu je izbriljirao i izjavio da je Bogdan zavrsen/bivsi igrac jer je presao u tim koji nema nikakav potencijal (mozda parafraziram ali mu je to bila sustina 😆).

I onda se ispravio i rekao da Bogi mora dobiti Most improved player nagradu jer niko,ali niko u istoriji NBA,nije imao tako monstruozan skok u statistici 😉

Sto se tice tima, sustina je bila da je iz Sactowna umjesto u Lejkerse ili Bakse,otisao u Atlantu. Dakle, sustina je da nije imao takmicarske vec novcane ambicije. Sto je ok.

Edited by Kosta
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hrvatski i regionalni statistički mag Miroslav Nadj (i skaut ako sam dobro shvatio, radio je sakuting za mnoge timove), gostovao je zajedno sa Danielom Bratulićem u podcastu Nuggets Serbia.

Uglavnom dali su zanimljive analize sa statističkim podacima u vezi predsnosti i mana Denvera, kao i pojedinih igrača.

Ono što je Miroslav dobro analizirao i ojačao sa satastičkim brojkama je već bilo vidljivo i golim okom ove sezone. Jokiceva ovosezonska transformacija obuhvatila je i rast njega kao odbranbenog igrača. Jokic više nije prosječan odbranbeni igrač, Jokić je dobar odbranbeni igrač.

Neke stvari koji je Mirosla iznio u vezi ovosezonske Jokiceve preporodjene odbrane:



Jokic brani trazniciju sa 79% uspješnosti, što se ocjenjuje sa VRLO DOBRIM



Jokić brani čistu izolaciju, dakle čisto jedan na jedan sa 91% uspješnosti što se ocjenjuje ELITNIM



Jokićeva odbrana posta iznosti 76% uspješnosti što se ocjenjuje VRLO DOBRIM



Jokicev pick and roll odbrana: roll mana brani sa 77% uspješnosti



Ima tu još zanimljivih podataka u vezi Denvera, reci Barton je najočajniji odbranbeni igrač.



Vrijedi pogledati:



https://www.youtube.com/watch?v=AM3uCIx1rA8

Edited by Bojdo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...