Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Marej se povredio, na minut do kraja utakmice, na 7 razlike. Krenuo na ulaz i proklizala mu je leva noga kad je probao da se odrazi sa nje . Nije mogao da se osloni na nju kad je izlazio sa terena. 

 

Stef je izdominirao, 52 poena, 10 trojki. Denver ponovo neubedljiv, pogotovo u trecoj cetvrtini, ne zna se da li je losija bila odbrana ili napad. 

 

Jokic 27 12 8, ali bolje je izgledalo statisticki nego na terenu.

 

Edit. Pogledao sam ponovo snimak povrede, u najboljem slucaju je kao Embiidova povreda, u najgorem ALC. 

Edited by Wesley Sneijder
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Darko said:

Zamišljam Kostu kako se udvara ribama i priča u trećem licu. 

Kosta se ne udvara, Kosti se udvaraju. Amateru 😁

Vosington polupao Jutu 🥰

 

Edited by Kosta
  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ozbiljan basket je juce cepao NY, Lakersi uopste nisu bili losi koliko ovaj rezultat govori na kraju, to jest ovih +15 na kraju je i realno ali vise govori o sjajnoj igri NY nego o nekom raspadu LA.

 

  Julius stvarno preozbiljan igrac postao, pravi allstar i top20 igrac lige, nabacio je strasan sut za 3 i midrange, bacanja gadja kao zmaj i pretezak je za cuvanje. Ima odlican handle, razume igru, igra pleja prakticno. Juce je opet imao svoj shooting rampage, kada je nezaustavljiv. Za mene -> nesumnjivi MIP, iako mu se brojke nisu ne znam koliko drasticno povecale, ali uticaj na igru svakako jeste, u novom sistemu kod Thibsa. Vidi se da ROse i Gibson vole Toma i da su njegovi odani vojnici, obojica su pruzili max sinoc, posebno Taj Mahal koji je haslovao i lepio ko u najboljim danima. Lakersi su pripretili u jednom trenutku posle vezanih 5p kada su srezali -10 na -5 na 4min do kraja nakon trojke KCP-a iz kornera za 12ti poen i polaganja Kiffa. Eto, uspeli su da budu jedna od retkih ekipa koja je dobila LA i to ubedljivo kada KCP dodje do 12p...  Kiff je isto bio mocan za LA, pa cak i muceni Kuzma za svoje standarde nije odigrao loshe, medjutim Drummonda su potpuno ugusili Gibson, Randle i Noel. Uvek je bio neko raspolozen da potegne i pogodi sut kada su Lakeri pripretili - Pejton odlican, RJ solidan, Quickley takodje provajdovao.

 

   Cestitke Vini, znam da citas temu, stvarno navijam za NY ove sezone na istoku, mnogo mi se svidja ovaj pro-defanzivni stil u danasnjoj kosarci. Kad se vrati MicLob, bicete jos ozbiljniji, za sada ovo fercera. Mi veceras protiv Sharlota koji je takodje u ozbiljnoj formi, ali neophodna nam je pobeda. Posle povrede Mareja i ne-neke forme Dallasa, mozemo mi ovde jos da se pokoljemo za bolji plasman. 4th place bi bio savrsen, da se izbegnu CLippersi do finala, najozbiljniji rivali, a da se ide npr na Jutu u 2. kolu koja ocigledno popusta i ne bih se iznenadio da ih drmnumo jednom u naredna 2 sledeca duela, nakon ovog gostovanja Sharlotu (prvo boston kuci pa dvomec sa jutom u LA).

 

  Meni se svidja sto ekipa stvarno dobro funkcionise i igra odbranu bez ove dvojice, juce je THT malo podbacio ali generalno je odlican. Radujem se tekmi protiv Sharlota, da igra King ne bi bilo dileme jer to je fransiza koju redovno tovari, ali ono cuvajmo se postera Bridgesa i lagani smo 😄  Ovo Bridgesovo kucanje je jedno od najboljih ikada u istoriji lige, mislim da nece biti svejedno nijednom centru kada se Miles zaleti. Kakva atletika je ono.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2021 at 9:10 AM, realno *w said:

Nije problem raspad poluvreme, problem je što Meloun 2 godine ne zna da smisli kako da preživi 5 minuta kada Jokić ode na klupu krajem treće, i prvih par minuta četvrte četvrtine.

Pri tome, niko ne očekuje da ta petorka napravi nešto posebno, ne daj bobe neki plus da naprave. Pa čak ni egal da budu, samo da ne napravi protivnik baš ozbiljnu razliku u tom periodu, kao što je juče Boston napravio 20-1.

 

Jasno da je nedostajao Marej, koji često povuče i tom periodu, ali svejedno ne možeš da gledaš kako ekipa pravi 20-0 i da ne pokušaš ništa. Uveo je tu nesretnu postavu na +14, prva sledeće izmena je bila na +2 za Boston.

 

Tako smo i došli do fantastičnih -/+ brojki: Grin -23, Milsap -23, Moris -23, te apsolutni pobednik Dozijer sa -30.

Sad je već kasno, ali zaboravio sam juče da ti odgovorim. Suština je bila da Meloun neće zbog jedne utakmice da menja rotaciju, dosta to šablonski ide u regularnom delu. Dobili su pre ova dva poraza 7-8 u nizu, uz povremeno isto tako očajne partije klupe. U nedelju je baš bilo vidljivo da otaljavaju i da su svi na energetskom minimumu. 6 utakmica u 9 dana, nije normalno kako god da okreneš. Stoji da imaju problem sa Jokićem kada sedi, ali u plejofu je to manje važno, igraće više. Maloun ima to što ima na klupi, ali opet, nije stvar samo taktike kada promaše 5-6 potpuno otvorenih šuteva u nizu i onda krenu da srljaju. Sad bi bilo dobro da i Nikolu odmore koji put do plejofa, vidi se da je pred pucanjem.

 

Ovo sa Džamalom je baš užasno, dečko je dasa u svakom smislu. Cele sezone je načet, ali jednostavno ne želi da odmara, tako je baždaren. Čekamo vesti, ali šta god da je u pitanju, vratiće se jači. Šteta, velika šteta, jer sam mislio da ove sezone mogu do velikog finala. Nba je surova liga, nekada nisi ni svestan da ti se šamionski prozor zatvorio. Oklahoma je trebalo da bude dinastija, a onda su jednu sezonu izgubili zbog povrede Vestbruka, jednu zbog Duranta, treće se Ibaka skršio u plejofu i došao je Golden Stejt. Nagetsi su mladi, ali ako se povreda ispostavi kao ono najgore, ova i sledeće sezona su izgubljene što se pucanja na visok plasman tiče, 22/23 je već mnogo daleko.

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Postoji nesto sto se zove kompenzacija povreda. Kada jedna noga nije dovoljno zalecena, povecava se sansa da strada druga koja je zdrava odmah pri povratku. Dzamal je borac, verujem da ce se on vratiti i opet biti veoma dobar, ali prevelika cena je placena, sama cinjenica da je on koleno povredio u naskoku, a ne u doskoku, (Embid je pre mesec dana povredio u doskoku) dovoljno govori da ce se to raditi o veoma teskoj povredi. Zao mi Dzamala, stvarno ne znam kome on moze biti iritantan, decko cuti, bori se. Nadam se da ce se vratiti jos jaci.

 

Denver je oslabljen bez njega i Jokic ce morati tek sada da upali plej of mod. Zvuci smesno, jer ce osvojiti bez tog plej of moda MVP titulu, ali da, on je svakako poseduje kao i mocni LeBron.

 

Ne bih rekao da se sanse Lejkersa povecavaju, glavni igraci Lejkersa prvo treba da se vrate i ne budu van forme, plej of nije vise tako daleko, pocinje za nesto vise od mesec dana, ostaje bas malo vremena da se AD i bron max pripreme. Klipersi ce da coukuju i ne bi me uopste iznenadilo da sa zapada izadje ekipa kao sto je Finiks/Juta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nažalost u sportu jedna ozbiljna povreda glavnog igrača ili jednog od ponajboljih u ekipi te može uveliko udaljiti od konačnog uspjeha. Vidjet ćemo uskoro koliko je ozbiljno ovo sa Murrayom pa da donosimo neke sudove unaprijed. Osim ovakvih nepredvidivih situacija za konačan uspjeh neke ekipe u PO vrlo važan faktor bit će i učinak klupe i po meni to će  u konačnici i donijeti prevagu na stranu neke od timova obzirom da svi ovi učesnici PO-a imaju u svojim redovima po dva,tri vrhunska igrača koji će sigurno dati svoj veliki doprinos ali do konačnog cilja će ih odvesti samo jaka klupa tu neću namjerno spomenuti duga jer se rotacija u PO ionako svede na max. 10 igraca plus još jedan faktor koji nije uopće zanemariv a tiče se fizičke spreme.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

Zoxo, sta mislis o Lejkersima without LBJ&AD kako igraju i kako ih vidis sada u sansama za finale posle povrede Jamala ? 

Lejkerse od kad ne igra Lebron nisam pogledao ni sekund niti me zanima to, dovoljno mi je što gledam Oklahomu i Minesotu. Njihove šanse su najveće na Zapadu ako ova dvojica budu zdravi, tu se ništa ne menja povredom Mareja. Kažem, Denver je imao šanse, ali Lejkersi su svakako bili i ostali prvi favorit na Zapadu dok se ne dokaže suprotno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja zaista ne verujem Juti i Finixu, Clipperse smatram jedinim ozbiljnim izazivacima zdravim Lakersima. Ali, ne bih se iznenadio ni da Bron ako bude u punoj snazi poizbacuje sve sa zapada i sa ovim squadom i ako Obrva bude kilav/polomljen. Za finale protiv Bruklina ce vec trebati u slucaju da su Durant/Kajri/Harden svi zdravi. IMam misljenje da King moze i sa ovim sastavom, bez Davisa, da osvoji ligu. Previse je to dobro ukomponovano i zategnuto. Naravno, protiv Clippersa bi bez Davisa islo jako tesko, ako su i oni potpuno zdravi, a znamo i da LAC kao i BKN i LAL , kao najveca 3 favorita i powerhousa ove sezone, kubure sa povredama. Milvokiju i dalje nista ne verujem, kao ni bilo kojoj drugoj ekipi sa easta. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...