Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

8 minutes ago, MrTwister said:

Sabonis nije upao jer je ovaj finiš zadnjih nekoliko nedelja odigrao nešto lošije, sa druge strane Randle i Vučević u pravom trenutku peakovali i odigrali nekoliko vrhunskih partija i na račun toga upali. Recency bias jbg a nije da je nešto mnogo bolji skor imao od ove dvojice, 1-2 pobjede gore dolje.

 

randle

36.7min, FG% 47.7% (17 pokušaja), 3PTS 41.1% (4.5 pokušaja), FT 81.1% (6.4 pokušaja), REBS 10.9, AST 5.5, BLK 0.2, STL 0.7, TO 3.2, PTS 23.3

 

sabonis

36.4min, FG% 52.8% (15.5 pokušaja), 3PTS 35.8% (2.8 pokušaja), FT 71% (5.8 pokušaja), REBS 11.6, AST 5.7, BLK 0.7, STL 1.0, TO 3.4, PTS 21.5

 

pacersi 15-14, knicksi 15-17

 

ne kontam šta je tu recency bias, bukvalno su isti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, MrTwister said:

Sabonis nije upao jer je ovaj finiš zadnjih nekoliko nedelja odigrao nešto lošije, sa druge strane Randle i Vučević u pravom trenutku peakovali i odigrali nekoliko vrhunskih partija i na račun toga upali. Recency bias jbg a nije da je nešto mnogo bolji skor imao od ove dvojice, 1-2 pobjede gore dolje.

Sa druge strane jedino mi je zasmetalo sto je nekim trikom Zion upao ko all star i to jos ispred Bookera. Po meni je i Derozan zaslužio ispred njega da ide jer promiče ljudima kako dobru sezonu igra čovjek a i Spursi ujedno.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

 

Po mom misljenju je Zion sasvim zasluzeno na AS. U napadu je i bez suta apsolutno fenomenalan, dovoljno da i pored upitne defanzive bude dosta pozitivan faktor. Uostalom mislim da uopce nije bio konkurent Bookeru il DDRu jer je bio u frontcourt grupi dok su ova dvojica cini mi se u backcourt. 

 

Paul po mom misljenju zasluzeno ispred Bookera. Cak bih i stavio Conleyja iz Utaha ispred Mitchella. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Drakaris said:

Kakav je ovo udarac za Treja, nije na ol staru, a Luka u prvoj petorci.

 

ako je nešto nepravda to je ovo. dečko igra allstar tekmu cele sezone i oni mu uskrate najbitniju tekmu u životu.

stvarno bi mogao da se ošiša. gledam sad, svi imaju pristojne frizure, čak i durant i lebron koji su proćelavi

 

https://www.nba.com/2021-all-star-roster

 

jebiga, takve su tendencije

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Po mom misljenju je Zion sasvim zasluzeno na AS. U napadu je i bez suta apsolutno fenomenalan, dovoljno da i pored upitne defanzive bude dosta pozitivan faktor. Uostalom mislim da uopce nije bio konkurent Bookeru il DDRu jer je bio u frontcourt grupi dok su ova dvojica cini mi se u backcourt. 

 

Paul po mom misljenju zasluzeno ispred Bookera. Cak bih i stavio Conleyja iz Utaha ispred Mitchella. 

 

Sasvim je nebitno G/F kad se svake godine to mjenja da bi neki upali lakše. Imaju i 2 WC mjesta pa se mogu ispeglati nije da na allstaru gledaju da su izbalansirane ekipe. George je npr ulazio zadnjih par godina ko F, sad je G tako da su uglavnom to izgovori kad nekog žele/ne žele. Zion čak ni u svojoj ekipi nije igrač sa najviše uticaja već je to Ingram koji po meni dosta vise donosi ekipi (ne nužno ove sezone) od bully-balla kojim se Zion ističe.

 

@uini nemam ja problem sa Randleom na allstaru, samo ne smatram da je Sabonisa tu neko pokrao previše, ne mogu svi da upadnu a dosta ih ima solidan case. Ja ni Vučevića nijesam očekivao da upadne pa se iznenadih jutros.

 

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Radalek said:

Kampaco je, sad kad se navikao na NBA malo, izgleda ozbiljan dobitak za Denver. Igra ozbiljno dobru odbranu s obzirom na svoju visinu a sad kad ima vise loptu u rukama u napadu Denver izgleda mnogo organizovanije. Samo jos da Malone ukapira da MPJ mora da igra cetvorku i da preseli Bartona na klupu kad se Dozier vrati.

Kampačo - Mali Jokić, kako ga zovu. :classic_smile: Odličan je, oslobodio se i ima lude pasove. Mnogo znači u organizaciji igre, jer mogu da igraju sa tri pleja (uz Mareja/Morisa i Jokića). Zajeban je i u odbrani, mislim da su rekli da je drugi, posle Jokića, po broju utakmica sa dve i više ukradenih lopti. Sjajno, posebno kad se zna da u početku nije puno igrao. 

 

Meni je zanimljiva i ona postava sa njim, Monteom i Dozierom. Mali su, ali zuje na sve strane.

 

Ne verujem u MPJ na četiri, kad se vrati Milsap (ako se vrati na nivo iz dosadašnjeg dela sezone).

 

Nego, gledam, odigrano je 30+ utakmica, a njihova lista povređenih je sve duža. Neće uspeti da se skupe do kraja regularnog dela. :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi najbolje bilo da se All star rosteri povećaju sa 12 na 15 igrača, tako bi se broj snubovanih igrača smanjio.

 

Vooch je svakako zaslužio ali Domas je zaslužio više, a pozive su zaslužili definitivno i Hayward, Young i Buttler na istoku kao i D-Book na zapadu. 

Link to comment
Share on other sites

ne razumem odjednom ovo hejtovanje williamsona, sada kada je poceo igrati point-centera i igra najbolje u karijeri. jedan je od najboljih igraca u ligi u tom periodu. jasno je da je to kratak period i da nisu pelicansi bas dominirali ali tek je pocetak i treba videti kako ce nastaviti, a ne vidim zasto ne bi nastavio ovako kako je poceo.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Barkley#34 said:

Kampačo - Mali Jokić, kako ga zovu. :classic_smile: Odličan je, oslobodio se i ima lude pasove. Mnogo znači u organizaciji igre, jer mogu da igraju sa tri pleja (uz Mareja/Morisa i Jokića). Zajeban je i u odbrani, mislim da su rekli da je drugi, posle Jokića, po broju utakmica sa dve i više ukradenih lopti. Sjajno, posebno kad se zna da u početku nije puno igrao. 

 

Meni je zanimljiva i ona postava sa njim, Monteom i Dozierom. Mali su, ali zuje na sve strane.

 

Ne verujem u MPJ na četiri, kad se vrati Milsap (ako se vrati na nivo iz dosadašnjeg dela sezone).

 

Nego, gledam, odigrano je 30+ utakmica, a njihova lista povređenih je sve duža. Neće uspeti da se skupe do kraja regularnog dela. :classic_sad:

Bas imaju ozbiljnih problema. Moguce je da ce Harris duze da odsustvuje, mozda cak do kraja sezone. Millsap i Green out. Dozier (najbolje defanzivno krilo koje imaju) out. Murray i dalje igra kroz neke sitne povrede.

 

MPJ nece igrati na cetiri, ali bi trebalo. Nije im izbalansiran tim dobro jednostavno. MPJ pocinje da igra solidnu odbranu na cetvorci, ume da zastiti obruc i da pomogne a u napadu imati takvu cetvorku je ogroman plus. Green i Millsap bi trebalo da bude backup centri a Heartenstein ne bi trebalo da dobija minute sem kad je blowout. Millsap i mali Nnaji sa minutima na 4 takodje. Nnaji pokazuje ozbiljan potencijal inace, u najavi jedna vrhunska moderna cetvorka na obe strane terena. Na tri bi trebalo da startuje Dozier kad se oporavi. Decko je 205, ima veliki raspon ruku i pegla sasvim solidnu odbranu. Pritom je upotrebljiv u napadu, em je nominalno play, em ume da sutne za 3. Barton sa klupe uz neke minute Nnajija ili Hamptona ako se igra small ball. Murray bi trebalo da bude dvojka primarno a Campazzo startni play, ako je Harris duze povredjen. Morris sa velikim minutima sa klupe na 1 i 2 uz malog Hamptona. Barton kao backup dvojka je mnogo bolja opcija nego da igra na trojci takodje.

 

E sad, Malone je dosta tvrdoglav i hoce da 'ispostuje' igrace i kad ne bi trebalo. Millsap i Green su veterani i 'moraju' da dobiju vise minuta tako da se MPJ gura na 3 i onda cesto ima problem u odbrani kad cuva neko brzo krilo, umesto da igra na svojoj prirodnijoj poziciji. Barton se forsira iako 'gusi' napad cak i kad mu ide dobro (sto nije tako cesto) a pritom mu je nivo u odbrani strasno opao. Vidljivo je da mu je jasno da mu istice ugovor i trud se desava samo u napadu, na ustrb ekipe.

 

Zdrav Denver sa pametno iskoriscenim rosterom je bolji od proslogodisnjeg Denvera, u to sam ubedjen. Ide all star pauza da se malo oporave, mozda sklone Bartona takodje uskoro jer ima vrednost kao backup 2/3 expiring za timove pa da vidimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malopre sam završio gledanje DEN-POR i ne mogu se složiti sa tobom oko nekih stvari. Ne vidim to što pričaš o odbrani MPJ, čak imam sasvim suprotno mišljenje. Jokić bez osigurača u vidu 'Sapa će biti gadno zlostavljan. Porter to nije, tj. ne da nije nego žestoko spava i ne čita ponekad kretnje ni svog igrača a kamoli da štiti leđa Nidži. Bartona ne mirišem uglavnom, ali je po meni bio čak i bolji od Juniora sinoć (bez gledanja brojki, samo utisak). Hartenštajn bi mogao da postane upotrebljivo drvo. Nije on ništa posebno, ali nisam primetio da tim pati dok je na terenu. Sasvim je ok kao rezerva Jokiću u RS, ali za PO već sumnjam. 

 

Dozier je 198 a ne 205. Delovao je više nego solidno prošle godine, kao i na par mečeva ove godine, kao što rekoh, u tom trilingu malih spoljnih, ali to ne može ceo meč da se forsira. Nadži ili kako se već čita bi mogao da bude dobar, ali opet dolazimo do toga da će oni prosuti Jokićeve near MVP igre na neki razvoj, što je van pameti. OK, dobrim delom je to posledica povreda, verovatno bi drugačije igrali da su kompletni.

 

Bilo bi dosta hrabro kretati sa Fakundom, ali dobro je po njih što imaju pouzdane (i sve bolje) opcije u njemu i Monteu. Marej i meni deluje pre kao dvica, samo što će bez Herisa mnooooogo patiti odbrana. Uostalom, i prošle sezone protiv Jute je preokret počeo njegovim povratkom.

 

Ni zdrav Denver mi nije bolji od prošlogodišnjeg, a nadam se da će za početak da dostignu tu ''zdravost''.

 

Marej/Kampaco/Monte/Dozier/MPJ/Barton u raznim kombinacijama na 1, 2 i 3 (ako se ne oporavi Heris :classic_sad:)

Milsap/Grin/MPJ/Nadži (tim redom) na četiri

Jokić/Grin/Hartenštajn

i dalje mi je to mršavo, jbg. Pre svega fali mesa i atletike, kad dođu ozbiljne ekipe. 

 

Ako se dokopaju PO, kako stoje stvari biće u donjem domu i naleću na ekipe koje deluju najstabilnije u celoj ligi (LA dvojac, Sansi, Juta) i teško će se dokopati drugog kruga.

 

Detalj od sinoć, na početku 4/4 ide grafika - Jokić 14/28, a ostatak tima 14/42...

 

Na kraju, gre'ota je da niko ne ispoštuje @đubrivo. i ne pomene Melovu vintidž šutersku kliniku u 2/4. :Hail:

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, đubrivo. said:

izgleda da sam ja baš u sreća u nesreći situacija, pošto su knicksi odigrali 30ak takmičarskih utakmica

 

Još uvijek nedovoljan motiv da gledam ''nesrećne'' Knicks-e. :kece: A prije 20 i kusur godina sam ih baš gotivio: Ewing, Starks, Oakley, pa Larry Johnson, Allan Houston ili još ranije Doc Rivers i pokojni Mason - opasna ekipa bili. :Hail::Hail::Hail:

 

Ovo danas nije ni blijeda sjenka.

Link to comment
Share on other sites

Objavljen je raspored do kraja sezone. Poslednji dan regularke je 16. maj.

 

Plej-in će se igrati od 18. do 21. maja. Igraju 7-8  iz RS (pobednik će biti klasifikovan kao sedmi u konferenciji) i 9-10. Igra se samo jedan meč, domaćin je bolje plasirana ekipa. Poraženi iz prvog duela igra protiv pobednika drugog meča za osmo mesto. Važi isto pravilo - domaćin je bolje plasirani tim i igra se jedan meč.

 

https://www.nba.com/news/nba-schedule-second-part-official-release

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se za all-star ne bi birali najatraktivniji, ne nuzno i najbolji igraci i tako napravila jasna distinkcija prema all-nba timovima. AS utakmica i treba pre svega da ponudi zabavan program, nesto sto se ne vidja na redovnim takmicarskim tekmama. Tim pre sto su se atrakcije day in-day out gotovo potpuno izgubila sa parketa poslednjih godina. Nekada si mogao svako vece da vidis Iversona kako vozi i baca na guzice driblinzima, Vincea, Richa ili Francisa kako kucaju stvari koje mnogi ni na dunk contestu ne bi probali, Nasha, Kidda, Jaya Williamsa kako provlace lopte do saigraca kao da su na and1 egzibiciji. Nisi morao da cekas all-star utakmicu da nesto od toga vidis. Danas se igra sa mnogo vise zihera, pa je i potreba za jednom zbilja atraktivnom utakmicom koja pruza pravu, autenticnu zabavu utoliko veca.

Link to comment
Share on other sites

Zion je sila, baš jedinstven igrač u ligi. Osim eksplozivnosti, ima veliku masu i jako nisko težište - za ogromnu većinu igrača noćna mora za čuvanje oko obruča. Možda je on taj koji će da vrati košarku u reket. DSJ pokazuje znake života, ima u njemu košarke, tek su mu 23. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...