Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Tristać i drugari su pre koje veče fino nadigrali Vučevića i bez Tatuma pobedili 20 i kusur razlike. Ne znam da li bi Turner mogao da drži Nikolu daleko od obruča kao Tristan u prvom poluvremenu. 

 

Inače se slažem da je Vuč ozbiljan baja, Orlando je PO ekipa u poslednje vreme i to prilično  zahvaljujući njemu i Klifordu na klupi. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stefan81888 said:

 

Ja nisam siguran da MPJ ima veći upside od onog što je sada Beal. A sve i da je tako, Nugetsima treba neki baja sad dok je Jokić tu, ozbiljno bi ih Beal unapredio odmah dok su u nekom širem krugu contendera i ekipa u championship windowu. 

Tako je. Beal je u prajmu, a Jokic je blizu svog prajma. MPJa treba da čekaš 3,4,5,6 godina da postane to što se predviđa. A i tu je upitnik iako je ofanzivi talenat neosporiv. Može na kraju da postane neki Rudy Gay privatnik, a može nešto blizu KDa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stefan81888 said:

Tristać i drugari su pre koje veče fino nadigrali Vučevića i bez Tatuma pobedili 20 i kusur razlike. Ne znam da li bi Turner mogao da drži Nikolu daleko od obruča kao Tristan u prvom poluvremenu. 

 

Inače se slažem da je Vuč ozbiljan baja, Orlando je PO ekipa u poslednje vreme i to prilično  zahvaljujući njemu i Klifordu na klupi. 

 

Sve što može Tristać može i Turner (osim jebavanja kamenjarki) plus još štošta, jedino je slabiji osetno na ofanzivnom skoku al to je zato što zbog Sabonisa u napadu igra stretch varijantu pa je daleko od obruča. U Bostonu bi igrao pod košem, razume se, uz po koju trojku naravno.

 

Vuč je profi napadač, nije ni u odbrani totalna kanta tj popravlja se, al ja bih rekao da Keltima od centra treba nešto drugo, a ne 20+ poena. Vuč bi mnogo bolje legao nekim ekipama sa manje napadačkog talenta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Sve što može Tristać može i Turner (osim jebavanja kamenjarki) plus još štošta, jedino je slabiji osetno na ofanzivnom skoku al to je zato što zbog Sabonisa u napadu igra stretch varijantu pa je daleko od obruča. U Bostonu bi igrao pod košem, razume se, uz po koju trojku naravno.

 

Vuč je profi napadač, nije ni u odbrani totalna kanta tj popravlja se, al ja bih rekao da Keltima od centra treba nešto drugo, a ne 20+ poena. Vuč bi mnogo bolje legao nekim ekipama sa manje napadačkog talenta.

 

Igra i Tristan sa Tajsom pa opet bolje skuplja skokove u napadu gde je Boston sad u vrhu lige a nije bio. Defanzivi skokovi su i dalje problem. Opet kažem, nisam ubeđen da on može da odgovori npr Bamu ili Embidu kao Tristan koji je fizički jači. Videćemo kako će proći Tristan ali pre neko veče je isporučio protiv Vuča. 

 

Bostonu zaštita obruča, makar od bekova i ulaza uopšte, gde Turner surovo vlada sa milion blokada nije bio ključan problem. 

 

Trojke bi popravio. 

 

Da se razumemo, ne navijam nešto za Tristana a protiv Turnera, lično sam hteo i Turnera jer ima dobar igovor i sličnih je godina kao Boatonov duo, ali Brad Stevens nije i kažem da mogu da razumem izbor. 

 

Vuč mi je van diskusije, nema šanse da završi u Bostonu odnosno highly highly unlikely. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, stefan81888 said:

 

Igra i Tristan sa Tajsom pa opet bolje skuplja skokove u napadu gde je Boston sad u vrhu lige a nije bio. Defanzivi skokovi su i dalje problem. Opet kažem, nisam ubeđen da on može da odgovori npr Bamu ili Embidu kao Tristan koji je fizički jači. Videćemo kako će proći Tristan ali pre neko veče je isporučio protiv Vuča. 

 

Bostonu zaštita obruča, makar od bekova i ulaza uopšte, gde Turner surovo vlada sa milion blokada nije bio ključan problem. 

 

Trojke bi popravio. 

 

Da se razumemo, ne navijam nešto za Tristana a protiv Turnera, lično sam hteo i Turnera jer ima dobar igovor i sličnih je godina kao Boatonov duo, ali Brad Stevens nije i kažem da mogu da razumem izbor. 

 

Vuč mi je van diskusije, nema šanse da završi u Bostonu odnosno highly highly unlikely. 

 

Pa Tristan je u Bostonu u ulozi Sabonisa, a Tajs igra stretch poput Turnera u Pacersima, stoga je i logično što Tristan ima mnogo skokova a Turner malo. Meni nije jasno kako to misliš da Tristan može bolje da čuva Bama a naročito Embida nego Turner, Turner je i viši/duži i mlađi/eksplozivniji, ima sasvim dobre noge i dovoljno je jak iznad pojasa. Tristan jeste doveden za siću i super je opcija za te pare, ali Turneru cena nije bila nikad niža, a mislim da on ima itekako šta više da ponudi od ovoga u Pacersima, jer je inkompatibilan sa Sabonisom i tu njegova produkcija dosta trpi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Turner je uspeo u ''dream teamu'' da izgleda kao beskorisna klopusina.

 

Ovo sve sto pisete je u teroiji u praksi je jedan nekostantni kamper na poludistanci. 

 

Bostonu treba neko ko je u stanju da parira Embida a ne neko koga ce Adebayo da rastavi na proste cincionice.

 

Sumnjam da bi ga doveli za 18 miliona na FA kamoli da mora da se odreknu bilo kakvog asseta za nesto sto im nece doneti upgrade...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LordOfTerror said:

 

Ovo sve sto pisete je u teroiji u praksi je jedan nekostantni kamper na poludistanci. 

 

Bostonu treba neko ko je u stanju da parira Embida a ne neko koga ce Adebayo da rastavi na proste cincionice.

..

 

a ko bi to bio u praksi, posto su u teoriji to jokic i davis otprilike

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LordOfTerror said:

Turner je uspeo u ''dream teamu'' da izgleda kao beskorisna klopusina.

 

Ovo sve sto pisete je u teroiji u praksi je jedan nekostantni kamper na poludistanci. 

 

Bostonu treba neko ko je u stanju da parira Embida a ne neko koga ce Adebayo da rastavi na proste cincionice.

 

Sumnjam da bi ga doveli za 18 miliona na FA kamoli da mora da se odreknu bilo kakvog asseta za nesto sto im nece doneti upgrade...

 

 

 

U tom "dream teamu" su i bolji igrači od Turnera delovali neozbiljno, a coach Pop kao klasični nemač pojma. Ne bih ja to uzimao kao neku ozbiljnu referencu. Turner danas nije max igrač kao što je delovalo da će biti, cena mu je nikad manja i očigledno je dostupan za vrlo pristojnu cenu. Lik ima tek 24 godine, nepovoljnu situaciju u Pacersima zbog Sabonisa kao ipak potentnijeg napadača, na papiru mnogo vrlina od kojih su neke i realizovane u praksi. Ponavljam, mislim da Bostonu treba centar sa 10-15 poena i beton odbranom, što ovaj može da isporučuje narednih 7, 8 godina barem. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, đubrivo. said:

 

a ko bi to bio u praksi, posto su u teoriji to jokic i davis otprilike

 

Neki Draymond Green recimo.

 

Gasol je odlicno cuvao Embida, Vucevic mu je vec godinama zagubljen u nekom dzepu, otisao za minimalac maltene u Lakerse...

 

Ako su vec tako neke opcije nedostupne Tristac i Tajs odreadjuju pasao za manje para nego raspali Turner bez da se odreknes icega.

 

Edit: Stvarno bi bila ironija zivota da su propustili da rizikuju sa Kawhiem,Davisom, PG, Hardenom i da onda trejduju za Turnera kakva god bila ta ''mala'' cena...

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

A koliko imas danas igraca kao Drejmond?  I taj Gasol u prajmu je dobijao maksimalni ugovor. Sve ima cenu. Otisao je u LAL nakon tog ugovora za minimalac samo zbog jos jednog prstena. On je jedini da kazes da je otisao ispod cene. Boston nije imao sanse za Gasola, posto nikakve sanse za titulu nemaju. Neka naprave tim sa boljim superstarovima, pa ce i kod njih da stizu ispod cene.  Ako su vec zeleli skakaca, Hauard bi odradio mnogo bolji posao od mucenog TT-a.

 

Ne znam zasto recimo Nagetsi nece da uzmu Tarnera, radio bi sve sto Grent, plus ne bi igrali razni Hartenstajni, Plamlijevi itd. Pogotovo sto vec imaju dva sjajna skakaca u vidu MPJ-a i Jokica.

 

Dzamal-Heris-MPJ-Tarner-Jokic.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Pa Tristan je u Bostonu u ulozi Sabonisa, a Tajs igra stretch poput Turnera u Pacersima, stoga je i logično što Tristan ima mnogo skokova a Turner malo. Meni nije jasno kako to misliš da Tristan može bolje da čuva Bama a naročito Embida nego Turner, Turner je i viši/duži i mlađi/eksplozivniji, ima sasvim dobre noge i dovoljno je jak iznad pojasa. Tristan jeste doveden za siću i super je opcija za te pare, ali Turneru cena nije bila nikad niža, a mislim da on ima itekako šta više da ponudi od ovoga u Pacersima, jer je inkompatibilan sa Sabonisom i tu njegova produkcija dosta trpi. 

 

Ključna stvar gde se ne slažemo je ta snaga iznad pojasa, ispada Turner neki razbijač u toj kategoriji a nije tako, Tristan je snažniji i zato mislim da će bolje da se snađe, rekoh već da se snašao protiv Vučevića i to na dalje treba da pokaže. 

 

Ostali kvaliteti su mu ok, ajde neka bude i kad bi promenio ulogu da će da budu ravnopravni s Tristanom po skokovima. 

 

Opet ponavljam, ne navijam nešto protiv Turnera ali mogu da vidim logiku u tome što je Stevens izabrao Tristana a ne Turnera a kad gledamo širu širu sliku Tristan i 20 miliona TPE da odmeni Haywarda umesto Turnera i McDermota. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LordOfTerror said:

 

Neki Draymond Green recimo.

 

Gasol je odlicno cuvao Embida, Vucevic mu je vec godinama zagubljen u nekom dzepu, otisao za minimalac maltene u Lakerse...

 

Ako su vec tako neke opcije nedostupne Tristac i Tajs odreadjuju pasao za manje para nego raspali Turner bez da se odreknes icega.

 

Edit: Stvarno bi bila ironija zivota da su propustili da rizikuju sa Kawhiem,Davisom, PG, Hardenom i da onda trejduju za Turnera kakva god bila ta ''mala'' cena...

 

green, penzos gasol su teorija a ne praksa

 

ne slazem se da tristan i tajs rade posao bolje od turnera. turner i theis bi po meni bili idealni given the circumstances

50 minutes ago, Drakaris said:

 

 

Ne znam zasto recimo Nagetsi nece da uzmu Tarnera, radio bi sve sto Grent, plus ne bi igrali razni Hartenstajni, Plamlijevi itd. Pogotovo sto vec imaju dva sjajna skakaca u vidu MPJ-a i Jokica.

 

Dzamal-Heris-MPJ-Tarner-Jokic.

 

zato sto turner ne moze da cuva PFs. on je centar u odbrani iako ima neke karakteristike PFa u napadu

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stefan81888 said:

Btw Kemba, TimeLord i pikovi za Beala. 

 

Pikovi za Drumonda u TPE. 

 

Stefi za GMa. 

 

pa to bi i ainge uradio. pošto ne jebe igrače 2%. 

inače je smešan trejd za beala ako ne daš browna

 

za drummonda može da prođe bez jalena ali treba predati puno mama-kokinih pikova 

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Turner jednostavno nije dobar skakac, i tu ga ne koci Sabonis.

 

I meni je on prilicno meh, ne vidim otkud sad tolika frka oko njega.

 

nije frka turneru, nego je frka celticsima ali meni je okej ovaj status kvo, pošto im želim bedu na franšizu

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...