Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Kontekstualno je sve jasno ali su i dalje to velike pare, još date prilično na slepo, unapred. Nije me razočarao u ovoj sezoni, jer nije doveden da sam pravi razliku nego da se iskaže kad je tim kompletan a za to ćemo da sačekamo.

 

Što kažete, znak da su prelomili i krenuli u rat.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Denver nema opcija. 

 

250px-Idemo_dalje.jpg

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Kontekstualno je sve jasno ali su i dalje to velike pare, još date prilično na slepo, unapred.

 

ti si brate pravi grobar a ne one tvoje novokomponovane fufice

..trebalo je da odigra 4 x godine, pa da mu daju pare unazad. ako ne odigra dobro DA OPROSTI.

 

kad malo bolje razmislim, dobar si i guncee.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Horium said:

Gordon jeste pretplacen u "vakumu", ali ocigledno je Denver odlucio da se kladi na svoj core.

 

 

Grammar nazi mode on

 

preTplacen je onaj koji placa pretplatu.

preplacen je onaj koji je previse placen.

 

Grammar nazi mode off

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam oduvek bio frenkijev apologeta, ne bih se zalio uopste da dodje. Doduse i smejao sam se cesto na zajebavanje na njegov racun ovde moram priznati

 

Uini i ja smo bili prvi na branicima odbrane DSJ-a i njega, na kraju obojica ispadose djubre

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Radalek said:

A sta su trebali da urade? Uskoro ce da produze MPJ-a i posle nece biti prostora u capu. Da nisu produzili Gordona on bi otisao sledece godine i ne bi mogli da potpisu nikog, cap bi svejedno bio zatvoren. Imaju Bird rights na Gordona pa mogu da mu daju novac bez obzira na cap.

Kazi mi koje kvalitetnije krilo bi bilo jeftinije i da pritom zeli da dodje u Denver i da pritom ne moraju da rade trade za njega? Ili bar priblizno kvalitetno? Jesu li trebali da probaju da ustede 5 miliona i da potpuno ostanu bez bilo koga dok im MVP ulazi u prime? Ne znam jel vi ljudi uopste razmisljate kad pisete nesto ovakvo. Fransizama sa takvim razmisljanjem gde hoce da ustede par miliona se onda desi Harden kao sto se desio Thunderima pa umesto dinastije sa ko zna koliko titula nemaju nista.

Nisu svi LA ili Brooklin ili Miami da im igraci dolaze da igraju za sitnis, 'manji' timovi moraju da preplate malo. Uostalom ugovor je 88 miliona a ne 92 a pritom startuje tek sledece sezone, za ovu jos uvek igra na starom ugovoru. Mozda je cak i frontloaded da bi se smanjio luxury tax u koji ce sigurno sada uci.

Da je malo vise dato nego sto se ocekivalo, jeste. Da li su imali izbora, nisu. Da su ga pustili da ide zbog par miliona bila bi katastrofa.

Jokic ce imati 26 godina na pocetku sezone. Gordon 25, Murray 24, MPJ 22. Imace ceo nukleus ekipe potpisan na nekoliko godina a pritom su jos mladi.

 

Pa nisam ja rekao da ne treba da ga produze, samo kolicina novca koja su mu dali je previsoka i verovatno je nigde drugde ne bi dobio. Oni su preplatili prakticno sve igrace sem Morrisa (sto je odlican ugovor) i prosto ne mogu da verujem da su oni jedini tim van LA, Miami i Bkn koji mora toliko da preplacuje igrace. O Milsapovom ugovoru sam pisao vec 100x, o svim ocajnim trejdovima takodje. Oni trenutno imaju kao sto si napisao mlad nukleus, imaju MVPa lige, pa valjda i to igra neku ulogu u tim pregovorima, a ne samo sto su neatraktivna destinacija sto je vise od 70% lige. 

 

Mozda sam ja preosetljiv s obzirom da mi je ogroman deo posla pregovaranje, ali valjda taj GM mora taj skill da ima na najvisem mogucem nivou s obzirom na poziciju na kojoj je. A ne da mora svakog igraca kojeg zele da preplati, da u maltene svakom trejdu bude onaj koji da vise, itd. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Magia said:

Oni trenutno imaju kao sto si napisao mlad nukleus, imaju MVPa lige, pa valjda i to igra neku ulogu u tim pregovorima, a ne samo sto su neatraktivna destinacija sto je vise od 70% lige. 

 

imaju i mavsi luku koji nije (još) mvp ali ima identičnu reputaciju, pa opet ne mogu da dovedu ozbiljnog igrača a za razliku od nuggetsa, nisu baš nešto ni birali na draftu. frankie će igrati za džabe pa će mu podići dres ali eto, vrhunski igrač očigledno nije dovoljno jak mamac. slično može da se kaže i za lillarda, koji prži ovih 5-6-ili-koliko sezona, da predupredim "mrze ih jer su belci" krew.

23 minutes ago, Magia said:

 

 

Mozda sam ja preosetljiv s obzirom da mi je ogroman deo posla pregovaranje, ali valjda taj GM mora taj skill da ima na najvisem mogucem nivou s obzirom na poziciju na kojoj je

 

@John Dies at the End, sad je sve jasnije

Edited by oubrevo.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Magia said:

 

Pa nisam ja rekao da ne treba da ga produze, samo kolicina novca koja su mu dali je previsoka i verovatno je nigde drugde ne bi dobio. Oni su preplatili prakticno sve igrace sem Morrisa (sto je odlican ugovor) i prosto ne mogu da verujem da su oni jedini tim van LA, Miami i Bkn koji mora toliko da preplacuje igrace. O Milsapovom ugovoru sam pisao vec 100x, o svim ocajnim trejdovima takodje. Oni trenutno imaju kao sto si napisao mlad nukleus, imaju MVPa lige, pa valjda i to igra neku ulogu u tim pregovorima, a ne samo sto su neatraktivna destinacija sto je vise od 70% lige. 

 

Mozda sam ja preosetljiv s obzirom da mi je ogroman deo posla pregovaranje, ali valjda taj GM mora taj skill da ima na najvisem mogucem nivou s obzirom na poziciju na kojoj je. A ne da mora svakog igraca kojeg zele da preplati, da u maltene svakom trejdu bude onaj koji da vise, itd. 

 

Upravo ovo što si ti napisao je suština. Razumem sve argumente zašto Denver mora više da plati neke igrače, ali je suludo dati ovolike pare onom koji nije pokazao maltene ništa. Jer budimo realni upgrade je maltene minimalan u odnosu na hajp koji se razvio oko njegovog dolaska. Praktično je plaćen unapred. Poređenja radi, Milsap i Barton na koje se standardno kukalo da su preplaćeni i da ne vrede novca koji dobijaju su zapravo doprinosili i bivali ”nagrađeni” za to svojim ugovorima. Videćemo na šta će ovo izaći ali uopšte nisam optimista u vezi Gordona, nisam bila tada a nisam ni sada...

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, DameTIme said:

 

Upravo ovo što si ti napisao je suština. Razumem sve argumente zašto Denver mora više da plati neke igrače, ali je suludo dati ovolike pare onom koji nije pokazao maltene ništa..

 

drugim rečima, ne razumeš ako izbacimo "ali"

valjda je gordon pokazao nešto i dok je tu bio murray i dok je bio u orlandu, ne može ceo estimate da stane u poslednjih 6 meseci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

gordon vrlo verovatno nikada nece biti ono sto se od njega ocekivalo, pa cak i denveru za ovo kratko vreme sam ocekivao malo vise od njega, ali tamo je malo specificnija situacija nego u nekim drugim ekipama.

a denver i colorado kao destinaciju za fa nema smisla ni spominjati kod ovog potpisa jer da su ga pustili, ne bi imali capa da ga zamene. tako da je suvisno i tu pricati o tome.

 

na kraju, o njemu ce se suditi kada budu kompletni u playoffu, da vidimo na sta ce to liciti sa mpj-om koji bi ubrzo trebao potpisati novi ugovor.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

 

drugim rečima, ne razumeš ako izbacimo "ali"

valjda je gordon pokazao nešto i dok je tu bio murray i dok je bio u orlandu, ne može ceo estimate da stane u poslednjih 6 meseci

 

Drugim rečima, hajde da zaobiđemo tvoje bavljenje sintaksom ili semantikom mojih upisa kako bi pokazao da ja nešto ne razumem, a razumem odlično.

 

Ako je to ”nešto“ što je on pokazao vredno 92 M dolara, onda taj Marej vredi 250 M.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTIme said:

 

Drugim rečima, hajde da zaobiđemo tvoje bavljenje sintaksom ili semantikom mojih upisa kako bi pokazao da ja nešto ne razumem, a razumem odlično.

 

Ako je to ”nešto“ što je on pokazao vredno 92 M dolara, onda taj Marej vredi 250 M.

 

ja mogu da sudim samo po onome sto pises a napisala si klasičan oksimoron. 

Link to comment
Share on other sites

Čim Nagetsima nije bio problem da prime igrača koji ima platu 18+ miliona, ne shvatam onda problem platiti ga po 22 miliona za svaku godinu. Kep će narednih godina samo rasti, u 3-4 godine može svašta da desi. Ako se Gordon ne bude povređivao to bi mogao biti i sjajan ugovor. Danas teško možeš da nađeš nekog PF koji je jeftin i koji će rilja dobru odbranu iza Jokića i MPJ.

1 hour ago, gggggggg said:

 

sa murrayom:

 

RqVEt4C.png

 

bez:

 

LG2MSOU.png

Kada su bili kompletni baš su dali neku veliku seriju pobeda, igrali su baaš dobar basket.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...