Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, oubrevo. said:

celticsi imaju da ponude browna koga nece dati i smarta koga carobnjaci nece uzeti. nemaju ni pik prve runde hehe 

 

dubsi mogu da naprave bolji paket a verovatno jos poneko 

 

beal ima jos godinu dana ugovora i jos jednu godinu po, nije mu cena nesto previsoka. a celticsi imaju sve pikove prve runde od sledece sezone pa do beskonacnosti.

Link to comment
Share on other sites

Denver ne bi trebalo da se sada rešava Bartona, naročito jer je Marej out za celu predstojeću sezonu tj. sigurno do PO. Ono što treba jeste da se potrude da ga (mnogo) ne preplate... MPJ im je neki zalog za budućnost te ne verujem da će on biti u bilo kakvoj trejd ponudi bar još jednu godinu.

 

Što se tiče pozicije pleja, slažem se da su deficitarni, ali takva im je situacija i kada je Marej tu jer on jeste više SG. Šteta što nisu doveli Lonza Bola, bila je tu neka priča u trejd roku ali ne sećam se šta se desilo na kraju. 

Edited by DameTIme
Link to comment
Share on other sites

Lonza nisu zavrsili i to im je delom odredilo sezonu. Denver ima plejeva na kilo, ali niko nije sposoban da bude nosilac igre. Faku i PJ imaju svoje kvalitete i dobri su za rotaciju. Monte nije los, ali nije ono sto je Denveru potrebno. Bilo bi odlicno kada bi za zavalili uz neki pik ili jos nekog igraca za ozbiljnog pleja. Marej je na terenu od februara, biće spreman za PO i bice to dobar upgrade za finis sezone. Bartona treba da se oslobode, ali je pitanje mogu li naci bolju zamenu. Bolja zamena bi bio N.  Pauel, ali i skuplja.

 

Porter je dobar igrac, ali nakon regular season njegov uticaj se gubi. Jokicu treba podrska bekova, a pozicije 4 mu treba ozbiljna odbrana reketa, a ne pripaljivac trojki. Ako imaju priliku da dobro istrguju to treba da urade. Poslednji je trenutak da naprave konkurentnu ekipu, a ne samo da budu zabavni za gledanje.

 

Inace tokom sezone je bilo rumora o trejdu Porter + pikovi i jos neko za Sijakama i jos nekog, zaboravio sam tacno. 

Edited by Profesor
Link to comment
Share on other sites

Da, slažem se, nagomilali su bekove (plejeve) a od njih nikakve koristi, kreacija nula... Možda bi Morisu mogli da daju šansu, lepo se pokazao u ovom PO, ali definitivno je bolja opcija da pojure nekog kvalitetnijeg dok bi im on služio za rotaciju. Nisam znala da će Marej biti spreman do februara, realno ne pratim Nagetse nešto mnogo, meni je delovalo da je mnogo ozbiljnija povreda te da je sigurno out za celu regularnu sezonu.

 

Ja nisam fan pljuvanja Bartona, kakav god da je jedini pored Jokića (i trenutno povređenog Džamala) može nešto da iskreira. Šta se svi hvatate za igrače Portlanda 😛  Norm je odbio player option i očekuje se da se dogovori oko boljeg ugovora. Ne spadam u one koji se mnogo razumeju u trejd uslove i priče, evo mislim FA liste za ovu godinu:

 

https://www.spotrac.com/nba/free-agents/

 

Ne vidim ko bi ovde bio fit za Denver, sem Laurija (kog jure LAL i LAC, pa mislim da će verovatno završiti tamo negde), Lonza i eventualno Pejna, mada ne znam šta Sansi planiraju sa njim.

 

Edit: Zar se nisu relativno skoro bacali izjavama da je MPJ nedodirljiv za trejd, wtf?

Edited by DameTIme
Link to comment
Share on other sites

Oni sve gledaju u neku buducnost, a dok ona dodje Jokic ce imati 30 godina. Nema njima pomoci dok je Porter tu. Jedino ako gledaju da ga sto bolje naplate, pa cekaju trenutak.

 

https://www.nbaanalysis.net/2021/03/05/nba-rumors-denver-nuggets-toronto-raptors-trade-pascal-siakam/2/

 

Ovo je bio jedan od rumora. Siakam bi bas dobro legao. Ako mogu da uzmu Lonza ne treba mnogo da razmisljaju. Sto se tice Mareja, prognoze su oko 10 meseci pauze. Medjutim pitanje je nakon toga koliko ce on moci, pogotovo u PO kosarci. Lavin se vratio posle 11 meseci, ali njegov tim nije imao puno takmkcarskih izazova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma pusti godine. Samo ove sezone imali smo tri lepe sportske priče gde se pokazalo kako neke naizgled sitnice mogu iz korena da preokrenu sezonu jednom timu - Milvoki, Finiks i Atlanta. Dovođenje svega jednog igrača (CP3, Holidej) ili promena trenera (Mekmilan) može pogurati tim do samog vrha. Zato me ne čudi što je jedan od suvlasnika Baksa uleteo u Džruov intervju i rekao kako je to najbolji trejd koji su ikada napravili i da ga mnogo voli. 😄  Hoću da kažem kako je još uvek rano za lamentiranje Denvera i njihovih navijača nad sudbinom franšize.

 

Čini mi se da je neko već spomenuo Siakama ovde, on je top fit, sviđa mi se ta ideja. Generalno bilo ko od igrača Toronta, oni su dve sezone pre ove igrali ponajbolju timsku odbranu u ligi i s te strane donose veliko iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

green i barton ce opt-outovati i dobiti duze ugovore. ako se ne varam, nakon toga valjda 100 dana ne mogu biti trejdovani, sto znaci tamo negde do decembra. 

 

gordon ima ugovor na jos jednu sezonu nakon cega ce biti slobodan igrac. ne bas prijatna pozicija za denver posto nikako nisu mogli videti kako funkcionise u igri sa full sastavom. a kako stvari stoje na to ce se cekati tamo do februara/marta, mozda jos i kasnije i rekao bih da je poprilican rizik cekati dotle i odlucivati njegovu sudbinu, kada i on u tom trenutku vrlo lako vec moze odluciti da ne produzi ugovor sa denverom, sto bi znacilo da bi otisao za nista i denver bi tu izgubio dosta.

 

dozier je u istoj situaciji kao gordon, samo sto on ima negarantovan ugovor za sledecu sezonu. to ce denver sigurno garantovati a vrlo je moguce da ce odmah i produziti ugovor s njim. 

 

porter ce vrlo verovatno potpisati novi ugovor i zivo me zanima da li ce vec sada dobiti max ili nesto manje. ima dosta upitnika oko njega kao igraca i generalno oko njegovog zdravlja. posto je denver 'mali' klub i slobodni agenti ne trce u colorado cim dobiju sansu, ocekujem da dobije vrlo dobre novce odmah. 

 

millsap, rivers i shaq harrison su slobodni igraci. prvi se mozda vrati za minimalac a druga dvojica - ko zna.

 

mesta u capu nema, pa je logicno da ako neko dolazi da to bude putem trejda. naravno, ako ne racunamo mle.

 

da se ja pitam, ja bih doveo neko 3&d krilo (kako sam pametan, a?). vise bih takve igrace jurio nego nekog plejmejkera jer pored jokica, campazza, bartona, morrisa i kasnije murraya, neverujem da je potreban jos jedan kome treba lopta u rukama. mislim da bi to bilo nepotrebno trosenje resursa.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gggggggg said:

green i barton ce opt-outovati i dobiti duze ugovore. ako se ne varam, nakon toga valjda 100 dana ne mogu biti trejdovani, sto znaci tamo negde do decembra. 

 

gordon ima ugovor na jos jednu sezonu nakon cega ce biti slobodan igrac. ne bas prijatna pozicija za denver posto nikako nisu mogli videti kako funkcionise u igri sa full sastavom. a kako stvari stoje na to ce se cekati tamo do februara/marta, mozda jos i kasnije i rekao bih da je poprilican rizik cekati dotle i odlucivati njegovu sudbinu, kada i on u tom trenutku vrlo lako vec moze odluciti da ne produzi ugovor sa denverom, sto bi znacilo da bi otisao za nista i denver bi tu izgubio dosta.

 

dozier je u istoj situaciji kao gordon, samo sto on ima negarantovan ugovor za sledecu sezonu. to ce denver sigurno garantovati a vrlo je moguce da ce odmah i produziti ugovor s njim. 

 

porter ce vrlo verovatno potpisati novi ugovor i zivo me zanima da li ce vec sada dobiti max ili nesto manje. ima dosta upitnika oko njega kao igraca i generalno oko njegovog zdravlja. posto je denver 'mali' klub i slobodni agenti ne trce u colorado cim dobiju sansu, ocekujem da dobije vrlo dobre novce odmah. 

 

millsap, rivers i shaq harrison su slobodni igraci. prvi se mozda vrati za minimalac a druga dvojica - ko zna.

 

mesta u capu nema, pa je logicno da ako neko dolazi da to bude putem trejda. naravno, ako ne racunamo mle.

 

da se ja pitam, ja bih doveo neko 3&d krilo (kako sam pametan, a?). vise bih takve igrace jurio nego nekog plejmejkera jer pored jokica, campazza, bartona, morrisa i kasnije murraya, neverujem da je potreban jos jedan kome treba lopta u rukama. mislim da bi to bilo nepotrebno trosenje resursa.

Uvek uletiš sa korisnim informacijama. 😌  Stoji da im je potreban 3&D igrač i da imaju višak plejmejkera, što ne bi bio neki problem da su oni odlični i uloge u timu jasno raspodeljene. Međutim, meni izgleda kako to nije slučaj i da se tu stvara problem. Denveru bi svakako trebalo da prioritet bude odbrana, no kako su u tom segmentu šuplji na svim pozicijama...

 

MPJ će verovatno odmah dobiti ozbiljan keš jer ne verujem da bi ga držali i trpeli ovoliko sa toliko ? oko njegove igre i zdravlja ako planiraju da ga utope u nekom sumnjivom trejdu. 

 

Interesuje me da li bi ti uopšte trejdovao Bartona, čak i u decembru? Ja recimo ne bih. 

Edited by DameTIme
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTIme said:

Uvek uletiš sa korisnim informacijama. 😌  Stoji da im je potreban 3&D igrač i da imaju višak plejmejkera, što ne bi bio neki problem da su oni odlični i uloge u timu jasno raspodeljene. Međutim, meni izgleda kako to nije slučaj i da se tu stvara problem. Denveru bi svakako trebalo da prioritet bude odbrana, no kako su u tom segmentu šuplji na svim pozicijama...

 

MPJ će verovatno odmah dobiti ozbiljan keš jer ne verujem da bi ga držali i trpeli ovoliko sa toliko ? oko njegove igre i zdravlja ako planiraju da ga utope u nekom sumnjivom trejdu. 

 

Interesuje me da li bi ti uopšte trejdovao Bartona, čak i u decembru? Ja recimo ne bih. 

 

dobice mpj bar 23-24 miliona, to je sigurno. 

 

ne znam za bartona, oni ce biti bolje upoznati sa situacijom. u kakvom je stanju i kakva mu je motivacija. ne bi me cudilo da sad kad potpise ovaj novi ugovor da bude bol u kurcu i bude gori nego ikada. ko zna kakav je i posle ovih povreda ali i dalje je moguce da je vrlo koristan, na obe strane.

ako bih morao birati, trejdovao bih ga, mislim da je lakse naci igraca kao on na fa ili kroz neki trejd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, gggggggg said:

 

beal ima jos godinu dana ugovora i jos jednu godinu po, nije mu cena nesto previsoka. a celticsi imaju sve pikove prve runde od sledece sezone pa do beskonacnosti.

 

ja bih pre uzeo 7&14. pik koga biram za 4-5 dana na kvalitetnom draftu plus wigginsa, nego neke pikove buducnosti koji sa jezgrom tatum - beal - brown vrede otprilike nista. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...