Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Just now, DameTIme said:

Sada ovde ide pitanje koje mora biti postavljeno, a to je na osnovu čega to mi egzaktno znamo da su Rodžer i Novak na istom nivou, a Luka i Janis nisu? 😛  Sve je to subjektivno, jedino objektivno su brojke, koje uglavnom ne lažu i kažu da je sada Janis > Luka, a da je Novak postao > Federer. To je sve prilično jednostavno, iza Janisa u ovom trenutku stoje neki brojevi koji će možda biti nadmašeni, dok iza Rodžera više ne stoje.

 

Kod njega je posebno pohvalno to što je svake sezone primao oštre kritike za neki segment igre, i odmah u narednoj ga popravljao. Počevši od šutiranja trojki, preko izvođenja slobodnih bacanja do najsvežijeg primera kada je prozivan da u bablu nije čuvao najbolje igrače protivničke ekipe kao DPOY. Videli smo šta je bilo ove godine.

Bravo, skroz sam ovo smetnuo sa uma. Upravo sam ja bio jedan od onih koji su ga prozivali za to prosle sezone i decko odgovorio brutalno ove sezone. Monstruozna izdanja u odbrani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTIme said:

nije čuvao najbolje igrače protivničke ekipe kao DPOY. 

 

to sto je dpoy ne znaci da automatski mora braniti najbolje igrace, pogotovo na perimetru. ta prica kako je morao da brani duranta tokom serije 1v1 je velika glupost.

 

njegova najveca prednost kao defanvica je cuvanje reketa i njegova duzina gde stize svaki deo parketa u jednom koraku. durant ga je vise puta iskoriscavao i prolazio u prve dve utakmice i lopez je obicno ostajao sam. nema on tu toliko dobru defanzivu na perimetru i generalno brzinu da isprate te najlukavije napadace. nema ni smisla njega stavljati napolje jer bi ubrzo usao u probleme sa faulovima. 

jos jedna stvar je i njegov umor koji ga obicno hvata nekoliko puta na utakmici. kao da jos uvek ne zna da kontrolise svoju kondiciju (ovo krasi i doncica) i ponekad se dolazi do situacija gde sam trazi izlazak iz utakmice jer vise ne moze. e pa to bi bilo jos gore kada bi bio na perimetru i tu branio igrace i mozda cak i ulazio u neke jurnjave za njima. totalan nonsens ga staviti tu.

na kraju, i najjednostavnije resenje kako ga se resiti je pozvati pik, i ako je neki slasher u pitanju, njemu je put do kosa bez antetokounmpa skroz otvoren i to su laki poeni.

ovo kao kada bi od goberta trazili da radi istu stvar. ok nije on toliko pokretan i brz u nogama kao grk, ali opet je epska glupost. 

 

da milwaukee nema dobre perimetarne™ defanzivce pa da i razumem da neko od njega trazi da tu bude vazan deo odbrani ali lik u dpoy sezoni branio obruc tipa 40% fg za protivnika i sada njega treba staviti napolje je bas :ajme:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@gggggggg, slažem se generalno da ne treba da čuva neke sad bekove koji napadaju sa perimetra, niti da mora obavezno da čuva najboljeg igrača, taman i da mu odgovara po gabaritima ali duranta bi generalno trebalo da čuva, jer, ko će. tucker je uspeo da mu uđe u dres u jednojipo tekmi i to je bilo dobro iznenađenje budenholzera ali je velika tragi-komedija kada bace jruea da ga čuva a lik za tri glave niži i ne može mu skoro pa ništa.

 

malo ko durantu može nešto ali đana bi trebalo da je taj maloko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, oubrevo. said:

@gggggggg, slažem se generalno da ne treba da čuva neke sad bekove koji napadaju sa perimetra, niti da mora obavezno da čuva najboljeg igrača, taman i da mu odgovara po gabaritima ali duranta bi generalno trebalo da čuva, jer, ko će. tucker je uspeo da mu uđe u dres u jednojipo tekmi i to je bilo dobro iznenađenje budenholzera ali je velika tragi-komedija kada bace jruea da ga čuva a lik za tri glave niži i ne može mu skoro pa ništa.

 

malo ko durantu može nešto ali đana bi trebalo da je taj maloko

 

nije mogao cuvati duranta, radio mu je sta je hteo. samo se bespotrebno trosi a pj je uradio ok posao koliko je mogao. na kraju tu ti ostaje samo da se nadas da ce ovaj promasiti i ako je to slucaj, trebati jedan dobar skakac pod kosem a lopez i tucker to nisu vec je to grk.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gggggggg said:

 

nije mogao cuvati duranta, radio mu je sta je hteo. samo se bespotrebno trosi a pj je uradio ok posao koliko je mogao. na kraju tu ti ostaje samo da se nadas da ce ovaj promasiti i ako je to slucaj, trebati jedan dobar skakac pod kosem a lopez i tucker to nisu vec je to grk.

 

okej, jedna od tih par tekmi koje sam gledao je baš ta kad je tucker ispizdija duranta. ali za neke buduće bitne duele neće to ići tako a i tucker nije baš u cvetu mladosti, pa zato. nekada se mora i žrtvovati nešto, pitanje je šta. 

Link to comment
Share on other sites

Ma nije Janis cuvao Duranta ni sekund, lupetaju...

 

Polupao ih Durant nisu znali gde su...

 

Tacno su i oni digli ruke od svega, onaj hrkljus u game 3 koji su slucajno dobili je bilo da se izbegne metla i onda je pored Hardena otpao i Irving...

 

Budak bi bio na birou, Janis bi sa pravom bio kritikovan jer ga nije cuvao ni sekund itd,itd...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gggggggg said:

 

to sto je dpoy ne znaci da automatski mora braniti najbolje igrace, pogotovo na perimetru. ta prica kako je morao da brani duranta tokom serije 1v1 je velika glupost.

 

njegova najveca prednost kao defanvica je cuvanje reketa i njegova duzina gde stize svaki deo parketa u jednom koraku. durant ga je vise puta iskoriscavao i prolazio u prve dve utakmice i lopez je obicno ostajao sam. nema on tu toliko dobru defanzivu na perimetru i generalno brzinu da isprate te najlukavije napadace. nema ni smisla njega stavljati napolje jer bi ubrzo usao u probleme sa faulovima. 

jos jedna stvar je i njegov umor koji ga obicno hvata nekoliko puta na utakmici. kao da jos uvek ne zna da kontrolise svoju kondiciju (ovo krasi i doncica) i ponekad se dolazi do situacija gde sam trazi izlazak iz utakmice jer vise ne moze. e pa to bi bilo jos gore kada bi bio na perimetru i tu branio igrace i mozda cak i ulazio u neke jurnjave za njima. totalan nonsens ga staviti tu.

na kraju, i najjednostavnije resenje kako ga se resiti je pozvati pik, i ako je neki slasher u pitanju, njemu je put do kosa bez antetokounmpa skroz otvoren i to su laki poeni.

ovo kao kada bi od goberta trazili da radi istu stvar. ok nije on toliko pokretan i brz u nogama kao grk, ali opet je epska glupost. 

 

da milwaukee nema dobre perimetarne™ defanzivce pa da i razumem da neko od njega trazi da tu bude vazan deo odbrani ali lik u dpoy sezoni branio obruc tipa 40% fg za protivnika i sada njega treba staviti napolje je bas :ajme:

Kakav si, quotuješ samo deo mog upisa pa deluje kao da sam ja ono rekla. 😛  Ma slažem se ja sa tobom, sve stoji ovo što si napisao, generalno ne kapiram kako ljudi zamišljaju da DPOY izgleda, ali Janis u 90% slučajeva radi svoj posao i ono što i treba da radi. Samo kažem šta je bilo i kako je on odgovorio na to ove sezone, meni je delovalo da se angažovao u odbrani još više nego inače. Mnogo puta su aspekti igre koje mi gledaoci doživljavamo kao mane igrača, pa zašto su odigrali ovo a ne ono, zapravo deo taktike. Tako da se prednosti tog igrača maksimalno eksploatišu na terenu, što je i logično, izgledalo bi komično da Janis vija npr. Stefa kao najboljeg igrača Dubsa po terenu. 

 

@BartonFinkSve ovo što si ti naveo je legitimno, ali to (bi trebalo) da gledamo mi kao gledaoci kad prosuđujemo lični utisak o nekom timu ili igraču. U tom slučaju brojke nisu presudne, recimo meni je totalno nebitna individualna statistika da bi mi se neki igrač svideo. No ako bismo da objektivno raspravljamo i uporedimo igrače, onda treba eye test i subjektivni utisak da bacimo kroz prozor, onoliko koliko smo u mogućnosti s obzirom na našu (ne)racionalnost. Tu ima mesta samo za baratanje činjenicama i, jebiga, statističkim podacima. Igrači i ne dobijaju ugovore i uloge u franšizama na lepe oči ili eye test (možda vrhunskog trenera ili skauta, ali svakako ne samo na osnovu toga); brojke i statistika su divne stvari, kad se pravilno koriste. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, LordOfTerror said:

Ma nije Janis cuvao Duranta ni sekund, lupetaju...

 

Polupao ih Durant nisu znali gde su...

 

Tacno su i oni digli ruke od svega, onaj hrkljus u game 3 koji su slucajno dobili je bilo da se izbegne metla i onda je pored Hardena otpao i Irving...

 

Budak bi bio na birou, Janis bi sa pravom bio kritikovan jer ga nije cuvao ni sekund itd,itd...

 

 

 

Ne bi bas rekao da ga nije cuvao ni sekund🤣

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DameTIme said:

ako bismo da objektivno raspravljamo i uporedimo igrače, onda treba eye test i subjektivni utisak da bacimo kroz prozor, onoliko koliko smo u mogućnosti s obzirom na našu (ne)racionalnost. 

Ovaj deo teksta je nejasan, da ne kažem besmislen.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, BartonFink said:

Ovaj deo teksta je nejasan, da ne kažem besmislen.

 

vraćamo se kao stara pisaća mašina kada dođe do kraja reda, na to kako su statistika, titule i lična priznanja jedino merodavni.

 

nisam pratio ove godine ali znam da su prošle sezone, kada je milvoki završio prvi na istoku u regularnom delu sezone, bukvalno svi košarkaši milvokija imali najbolje šuterske sezone u karijeri, uključujući i džordž hila.

 

e sad, ili je george hill feat svi članovi tima jako napredovao u šutu u 34. godini života, ili su stavljeni u kontekst i sistem koji im omogućava da šutiraju iz najizglednijih situacija.

 

i onda uporediš napredne statistike igrača iz te sezone i imaš utisak da je x igrač bucksa neuporedivo bolji od y igrača knicksa ili pacersa a zapravo se situacija promenila u korist x igrača.

 

i to je samo jedan primer zašto su statsi dobar sluga ali loš gospodar, ako rešiš da osnuješ militantno-objektivističku sektu oko te ideje.

da ne pričamo sad o osvajanju titula ili ličnih priznanja, koja zavise od ekipe u kojoj igraš, od uloge koju imaš u ekipi & last but not the least - od konkurencije i trenutka u kojima si.

 

zbog ovog poslednjeg neki od najvećih QAnona, stockton & malone, nemaju ni ličnih ni timskih priznanja koliko bi to bilo primereno njihovom uticaju na ovu preljepu igru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To što je tebi nejasan tekst ne znači da je besmislen. Ali internet trpi sve. Vrlo je jasno ko želi da vidi - eye test i subjektivni osećaj su bitni samo za tvoj doživljaj nečega, a objektivno ne govore ništa o tome što ti posmatraš, već više govore o tebi.

 

Što se tiče Stoktona i Malonea, niko ne spori njihovu veličinu i uticaj na igru, mada isto tako niko pri zdravoj pameti neće reći da su to dva najbolja igrača u istoriji. Kao što niko neće reći da je CP3 > Medžik. I upravo to što ti uini ponovo relativizuješ moju priču ide u prilog mojim argumentima, baš konkurencija, trenutak, način na koji je Janis osvojio titulu i sa kojim saigračima dodatno potvrđuju da je on najbolji Evropljanin od sada pa nadalje, dok ga neko od aktivnih igrača ne nadmaši svojom sportskom pričom. No dobro, vi sad tupite da je statistika nebitna a prvo za šta se hvatate kad nagrdite nekog igrača su % šuta. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTIme said:

Što se tiče Stoktona i Malonea, niko ne spori njihovu veličinu i uticaj na igru, mada isto tako niko pri zdravoj pameti neće reći da su to dva najbolja igrača u istoriji. Kao što niko neće reći da je CP3 > Medžik. 

 

ja ću reći da su stockton i malone arguably u top 3 ili top 5 PGs / PFs u istoriji. međutim, problem sa logikom koju zastupaš je što oni po osvojenim titulama i priznanjima kao što su FMVP / MVP, ne mogu da uđu ni u diskusiju za top 5.

 

i to je taj paradoks koji ti vrlo smireno izlažem evo već nekoliko dana: neko je kontekstualno bio u boljoj poziciji i došao do individualnih & timskih priznanja a neko nije. to niej obavezno potvrda njihovog značaja i umeća u odnosu na druge.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Sector said:

Jedva cekam draft. 

 

Udavi ovo hvalisanje grckog centra. 

 

Ja citao postove o spasu kosarke, zelenim goblinima i da su pobedjene sile zla, ocekivao sam mir i spokoj u temi do pocetka drafta kad ono sve suprotno.

 

Nista od blagostanja. Dobili su sta su zasluzili. 😄

 

 

Edited by Ta'veren
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, oubrevo. said:

 

ja ću reći da su stockton i malone arguably u top 3 ili top 5 PGs / PFs u istoriji. međutim, problem sa logikom koju zastupaš je što oni po osvojenim titulama i priznanjima kao što su FMVP / MVP, ne mogu da uđu ni u diskusiju za top 5.

 

i to je taj paradoks koji ti vrlo smireno izlažem evo već nekoliko dana: neko je kontekstualno bio u boljoj poziciji i došao do individualnih & timskih priznanja a neko nije. to niej obavezno potvrda njihovog značaja i umeća u odnosu na druge.

Nije krivica Stovkona i Melone-a sto su igrali u eri velikog MJ-a pa nisu uspeli da uzmu makar jednu titulu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, oubrevo. said:

 

ja ću reći da su stockton i malone arguably u top 3 ili top 5 PGs / PFs u istoriji. međutim, problem sa logikom koju zastupaš je što oni po osvojenim titulama i priznanjima kao što su FMVP / MVP, ne mogu da uđu ni u diskusiju za top 5.

 

i to je taj paradoks koji ti vrlo smireno izlažem evo već nekoliko dana: neko je kontekstualno bio u boljoj poziciji i došao do individualnih & timskih priznanja a neko nije. to niej obavezno potvrda njihovog značaja i umeća u odnosu na druge.

Zašto postoji plej of i titula za koju se svi bore, ako je nebitna? MJ nije najbolji svih vremena zato što lepo zakucava s pola terena, nego jer je 6 od 6 u finalima i 6x FMVP, nešto što niko nije bio pre njega niti će biti nakon njega. Stokton i Malone nisu imali "nesreću" da igraju u njegovoj eri, nego nisu bili sposobni da ga pobede. Jednostavno nisu bili bolji i to je to. Naravno da postoje oni kojima su S & M draži, kao što je meni Medžik draži od Džordana, ali to je nešto drugo.

 

Na koji način je kontekstualno Janis bio u boljoj poziciji od tipa Durenta, Lebrona ili Dončića? Dečko igra u najvećoj selendri u NBA, sa odlično posloženom ekipom ali za njih niko nije rekao kao za Bruklin "osvajaju 100%" , u eri kad je liga puna talentovanih superstarova svih sposobnih da odvedu ekipe do kraja. Ali njegova titula je sekundarna, ipak ne može nikako biti bolji od igrača koji ne može da prođe prvu rundu PO. Voimja oca. Eto tako.

 

P.S. Zanimljivo je da priznanja nisu potvrda nečijeg značaja i umeća u odnosu na druge samo u Janisovom slučaju.

Edited by DameTIme
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam već to napisao na kraju 6. tekme i to je kraj rapsrave za mene.

 

Janis je uradio sve što ikada tražilo igračima - osvajao individualne nagrade, uzeo prsten, pokidao na obe strane terena, bio najbolji kada je bilo najvažnije. Meni lično je smešno tu tražiti bilo kakvu manu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...